- 2010.02.23, 16:43
- Tātad, atkal, no CSN svītrotā nevainīguma prezumpcija, un policijas vēlme iedzīvoties (uzliekot pēc iespējas vairāk absurdu sodu):
"[...] piena pakas iegāde veikalā „Maxima” Kārļa Ulmaņa gatvē ir izmaksājusi vairāk nekā 20 Ls.
Atgriežoties pie savas automašīnas, viņš uz tās vējstikla atradis policijas izrakstītu soda kvīti, kurā vēstīts, ka viņam jāmaksā 20 Ls sods. Izrādās, ka Andrejs esot pārkāpis noteikumus, kas paredz, ka pie lielveikala automašīnu nedrīkst atstāt ilgāk par trim stundām, turklāt uz automašīnas priekšējā paneļa ir jāatstāj zīmīte, kurā norādīts, tieši cikos automobilis ir novietots šajā lielveikala autostāvvietā.
Andrejs gan uzskatot, ka noteikumus nav pārkāpis, turklāt automašīnas motors bijis vēl silts. Toties policisti uzstāj, ka kārtība esot jāievēro un, ja zīmīte ar norādīto automašīnas novietošanas laiku nav atstāta, sods ir jāmaksā.
[...]
Veikala „Maxima” pārstāve Ilona Kāposta laikrakstu „Telegraf” informēja, ka policijas reidi pie lielveikala Kārļa Ulmaņa gatvē norisinās jau otro nedēļas nogali pēc kārtas."
Jautājums ir: kāpēc likumā ir iestrādāta norma, ka cilvēkam ir pašam jāpierāda, ka viņš nav vainīgs (nav pārkāpis, nav kamielis), bet policisti ir atbrīvoti no elementāra pienākuma pierādīt ka auto tur tiešām ir nostāvējis ilgāk, nekā atļauts.
Kāpēc šajā valstī tā ir? Kas raksta šos likumus? Kas viņus pieņem? Priekš kam? - 97 rakstair doma
- 23.2.10 19:08 #
-
ps pa pa, paskaties uz to no citas puses. ja tu brauc ar mašīnu, kas piesārņo pilsētas gaisu (un tādējādi rada zaudējumus citiem), tad tev jābūt gatavam par to arī maksāt sabiedrībai atpakaļ, piemēram, ievērojot to, ka ir tikai gājējiem paredzētas ielas. tāpat arī pilnīgi saprotama taču ir norma, ka principā pa cietzemi pārvietoties aizliegts, izņemot speciāli atļautas vietas — ceļus. tādējādi saudzējam dabu.
tieši tas pats princips arī attiecināms uz stāvvietām, kur stāvēt drīkst noteiktu laiku. vispārinot, municipalitāte tev sniedz pakalpojumu (stāvvietu) un viņi arī šo pakalpojumu ir tiesīgi mainīt, pielāgojot to sabiedrības interesēm (šajā kontekstā nav svarīgi, ka runa ir par lielveikalu interesēm). piemēram, ja pērc biļeti berlīnes metro, tev tā ir jānoštempelē, tādējādi, tev līdzi ir pierādījums, ka tu to izmanto tikai vienā virzienā, ne ilgāk kā 2h, lai kontrolei nebūtu iespējas tevi sodīt. tas taču ir normāli. ir jābūt balansam starp tiesībām un pienākumiem. - Atbildēt