Faith Club
Faith Club
8. Septembris 2009
- 2009.09.08, 13:14
- "valsts aparāta darbiniekiem šķiet, ka viņi ir pelnījuši saņemt (kopā jau > 1 milj. Ls) prēmijas, kad cilvēki, no kuru darba rezultātiem valstī ienāk nauda, pamet valsti un izdara pašnāvību"
-
4 rakstair doma
- 2009.09.08, 20:13
- "Pagājušajā gadā Latvijā ieradās Turcijas ārlietu ministrs un lasīja lekciju universitātē. Tanī pašā laikā Turcijas vēstniecība mums bija sagādājusi un apmaksājusi turku valodas pasniedzēju. Imigrācijas departaments mums saka – uzrādiet izziņu, ka viņai Turcijā samaksāts sociālais nodoklis. Turcijas vēstniecība atbild, ka viņiem šis nodoklis saucas citādi un tādu izziņu izsniegt viņi nevar. Kamēr šīs diskusijas turpinās, ministra lekcijas laikā pasniedzēja tiek arestēta, aizsūtīta uz Olaini, un tiek paziņots, ka tūliņ viņa tiks deportēta no valsts. Kādi tad vēl te starptautiskie studenti un starptautiska sadarbība?"
(tā pati intervija ar Mārci Auziņu, Augstākās izglītības trīs vaļi)
Man protams jāizceļ ir tieši policejiski-birokrātiskās valsts attieksme un dzelzs papēdis — lai intervijā runā par izglītības problēmām, pamatu pamats ir — vai valstī visam "ir jāprasa atļauja" (aizliegts ir viss, kas nav atļauts — ir totalitāra valsts), vai arī ir brīva valsts (un ir atļauts viss kas nav aizliegts).
Es uzskatu ka izaugsme ir iespējama tikai otrā variantā: brīvā valstī — un tas nozīmē, ka ir jāmaina valsts aparāta vektors: noklusētajā režīmā visam ir jābūt atļautam — piemēram gadījumā ar turku valodas pasniedzēju, nevis cilvēkam ir jāpierāda ka viņš "nav kamielis" (ka viņam ir papīrītis), bet gan valsts aparātam ir jāuzliek par pienākumu pašiem pierādīt ka kautkur kautkas nav samaksājis nodokļus (un kautko sprēgāt, tikai ja spēj izvirzīt pamatotu apsūdzību), un ja nespēj to pierādīt — iestāde aiziet apdirsties. Punkts. Un tad cilvēkam ir brīvība, un cilvēks ir augstāks par birokrāta mapīti.
-
21 rakstair doma