Lācītis numur divi - [entries|archive|friends|userinfo]
vistu_zaglis

[ website | šulcs.lv ]
[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| VZL ]

[Mar. 13th, 2011|09:01 pm]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
linkiet garām

Comments:
From:[info]divi_g
Date:March 13th, 2011 - 11:07 pm
(Link)
Taisnība Tev ir, taču arī Tu turpini šī nošķīruma tradīciju. Kamēr tāda nav - arī haitekā (bez kura, btw, upuru skaits būtu kārtām lielāks), plastmasā un betonā mēs esam Dabas daļa, tā vai citādi, kas tikai modificējusi šādas tādas eksistences šķautnītes.
[User Picture]
From:[info]vistu_zaglis
Date:March 13th, 2011 - 11:14 pm
(Link)
Dabīgi, ka turpinu. Un nemaz neizliekos, ka tas tā nav. T.i. padomājot, protams, viss noliekas savās vietās, es labi saprotu, ka runa ir par 10K skudrām, izskalotām no skudrupūžņa (© ne mans), bet ikdienā ir vieglāk dzīvot savā 5. stāva dzīvoklī ar pakešu logiem & regulējamu apkuri un priecāties, ka tajā nav neviena, piemēram, tarakāna.
[User Picture]
From:[info]indulgence
Date:March 14th, 2011 - 08:37 am
(Link)
Nepiekritīšu. Bez haiteka upuru skaits būtu kārtām mazāks. Jo ir atšķirība, vai zemestrīces rezultātā uz galvas uzgāžas pāris palmu lapas, vai pārdesmit tūkstoši tonnu betona un tērauda konstrukciju. Uzskatāmi to varēja redzēt Indonēzijā Lielā Cunami laikā, kur zvejnieku pāļu būdiņu ciemos, kur ūdens tos žāgarus noslaucīja, citur vispār izskrēja pa pāļu apakšu, bija % kudi mazāk upuru un postījumu (to izpostīto zedeņu žogu atjaunoja jau nākamajā deinā), nekā piekrastes pilsētās, kur viļņa spiediens, iegāžoties dzelzbetona ieliņas trubā, desmitkāršojās, radot patiesi eksplozīvu spēku (tā nu māte daba savus fizikas likumus iekārtojusi).
From:[info]divi_g
Date:March 14th, 2011 - 08:49 am
(Link)
Pagūglē mok par dabas katastrofu upuru skaitu dažādās valstīs ar dažādiem civilās aizsardzības līmeņiem.
[User Picture]
From:[info]indulgence
Date:March 14th, 2011 - 10:14 am
(Link)
Absolūti neapšaubu tavu kompetenci. Taču. Pagūglē labāk par vienas dabas katastrofas upuru skaitu vienā valstī pilsētās un laukos (% uz 1000 iedzīvotājiem). Rādītāji analīzei ir ticamāki, jo katastrofas, ģeogrāfiskie un klimatiskie apstākļi ir vienādi, vienāds ir civilās aizsardzības līmenis, atšķiras tikai urbanizācijas pakāpe. Jo runa ir nevis par civilās aizsardzības līmeņu atšķirībām dažādās valstīs, bet gan par tikai un vienīgi par apgalvojumu, ka urbāni apbūvētā vidē upuru mazāk.
From:[info]divi_g
Date:March 14th, 2011 - 10:18 am
(Link)
Es tādu apgalvojumu neesmu izteicis, nezinu, ar un par ko tieši Tu diskutē :)
[User Picture]
From:[info]kemune
Date:March 14th, 2011 - 10:47 am
(Link)
emm, Tokijā bija 1 reģistrēts zemestrīces upuris. tur, kur skāra cunami, nekādu debesskrāpju nebija, izskatījās pēc tipiskas lauku apbūves. so, kur visi haiteki?