n_komentari

***

2018.2.19. | 12:58
posted by: gnidrologs in n_komentari

leave a comment


n_komentari

***

2018.2.19. | 08:46
posted by: ingmars in n_komentari

Manā maģistra studiju programmā bija priekšmets "epistemoloģija". Liela iespēja, ka tu nezini, kas ir epistemoloģija, bet es tev ieteiktu nebūt tik pārliecinātai, kad tu saki, ka cilvēki ar humanitāro izglītību nevar spriest par to, kas ir zinātne un kādēļ tā ir noderīga.

Kas attiecas uz tavu relatīvistisko versiju par to, kāda ir zinātnes nozīme un ar kuru tu, acīmredzot, esi pietiekami lepna, lai par to atkal un atkal skaļi runātu, jā, OK, ja kāds "tic" zinātnei, tas patiešām nav īpaši labāk par ticību reliģijai. Piemēri tam, kā zinātnes kults var aizvietot reliģiju, nav tālu jāmeklē. Tomēr atšķirība ir tajā, ka zinātne strādā, un zinātnei nav nepieciešama tava vai kāda cita "ticība", lai mēs zinātu, ka tā ir derīga. Pierādījumi tam, ka zinātne strādā, ir mums visapkārt. Piemēram, tev pietiek tikai iebāzt roku kabatā, un visdrīzāk tur būs tavs viedtālrunis, kurā inženieri praktiski ir īstenojuši neskaitāmus zinātniskus atklājumus, kurus cilvēce ir uzkrājusi daudzu gadu garumā. Un vari iedomāties, tas darbojas. Vismaz pārsvarā – tad, kad tam nav izlādējusies baterija. Bet tas ir viens no zinātnes pamatprincipiem, ka neviens jautājums nav līdz galam atbildēts, un mēs rēķināmies ar to, ka ir nezināmais, tādēļ visdrīzāk kaut kad nākotnē būs atklājumi, kurus inženieri varēs pielietot, lai izgatavotu fundamentāli labākas baterijas. Jebkurā gadījumā, lai arī varētu šķist, ka zinātnes augļi ir ienākušies viegli, tas tā nebūt nav, un, ja turpina šo pašu banālo piemēru ar viedtālruni, mums nebūtu viedtālruņu, ja nebūtu zinātniskās metodes. Ar minējumiem, veselo saprātu vai gudrību vien nav iespējams iegūt un pārbaudīt tik daudz patiesu apgalvojumu par realitāti.

Protams, ja tu būtu īsteni lepna relatīviste, tu varētu apšaubīt progresa noderību kā tādu, kas ir pilnīgi OK, ja tev patīk, piemēram, ka tavus bērnus sakropļo poliomelīts, vai tas, ka viņi agrā vecumā mirst no slimībām, kuras viegli varētu ārstēt ar antibiotikām.

leave a comment [2]


jojo

***

2018.2.19. | 07:55
posted by: jojo

vakar man bija migrēna, visu dienu un pusi nakts. T. paņēma A. un es gulēju.

leave a comment [3]


teja

***

2018.2.18. | 20:18
posted by: teja

patiesību sakot, es jau vismaz mēnesi strādāju. rakstu pieteikumus, motivācijas vēstules, maindmapus, lasu speciālo literatūru, vadu nodarbības, sēžu skype sanāksmēs, utt. viss, ko daru, ir tik interesanti, tikai joprojām nezinu, kad un kas man par to maksās.

leave a comment


ulvs

***

2018.2.18. | 22:36
posted by: ulvs

Spēcīgs materiāls par banālo tēmu "ultraliberāļi - garīga kaite?". Tas viss izklausās un izskatās tik nereāli, ka liekas, ka tas ir kinostudijā uzņemts propagandas video par ultraliberāļiem un viņu stulbumu. Taču tā nav. Video iz kaut kāda viņu gājiena. Īstais materiāls sākas 3:30 sekundē. Par ko tu esi kļuvsi, ASV, par ko tu esi izaudzinājusi savus bērnus?

leave a comment [14]


tvarj

***

2018.2.18. | 21:35
posted by: tvarj

reizēm ir vērts samaksāt vairākus eur par Getliņu tomātu un uzēst tiešām garšīgas tomātmaizes.

leave a comment [1]


kbrgs_

***

2018.2.18. | 13:56
posted by: kbrgs_

Latvijas Neredzīgo Bibliotēka ir fantastiska. Draugi, ja sagribas kādai iestādei ziedot, ziedojiet viņiem. Izvilka manu omīti, kura pēkšņi sāka zaudēt redzi, un kura ir visu mūžu pavadījusi lasot, no depresijas, ar savām audiogrāmatām, kas ierakstītas turpat bibliotēkā; ierunā pašas bibliotekāres. Ir miljons audiogrāmatu; es viņai nokačāju Mariņinu, Nesbē, sākām klausīties Ābeli, bet tur nabaga omītei aizgāja asaras, cik skumji, tāpēc fiksi pārgājām uz Puaro :) Turpinājumā: Klūgu Mūks!

leave a comment


teja

dzīve valstī, kur pārtika ir dārgāka par saprašanu.

2018.2.18. | 20:14
posted by: teja

mums ir izveidojusies tāda kultūra, ka, nākot ciemos, nes produktus, piemēram, sešas olas, tunča kārbu, paku ar lēcām, 4 banānus. un ja cilvēks atnāk neko neatnesis un neatsakās no vakariņām, tad viņam ieskaita mīnus punktus. atgādina mazliet kaut kādas remarka grāmatas par karu.

leave a comment [5]


sw

***

2018.2.18. | 19:36
posted by: sw

Spirtland
Tags:

leave a comment [2]


artis

Jacob Rees-Mogg and Rory Stewart Debate Human Rights

2018.2.18. | 16:22
posted by: artis

https://www.youtube.com/watch?v=VO2Ry4j79LU

leave a comment


penny_lane

***

2018.2.18. | 18:08
posted by: penny_lane

Es atcerējos, ka mēs bijām bārā, kur visur bija dzīvnieciņi, veca kundzīte, kas apkalpoja, nerunāja ne vārda angliski, tad gāju pa ielu, sapratu, ka vietu neatradīšu, zinātu vismaz dzīvnieciņus. Pūces? Nē, tās nebija pūces. Ja es zinātu dzīvnieciņu, sagūglētu. Pēkšņi man pabrauca garām gaišzaļa mašīnu, un es pie sevis iekliedzos: vardes!

Tālākais bija viegli. Bāru sauca pie vardes, pārsimt metri. Iegāju iekšā un apmulsu. Dažas vardes. Bet nebūt ne visa tā varžu izstāde, vardes it visur, flafīgas vardes, stikla vardes un koka vardes. Nekā tāda. Skaļš futbols, bet viss tāds diezgan moderni trashy, nevis kā toreiz. Sasvecinājos ar abiem kungiem, nu, labi, nomurmināju pāris vārdus zem deguna, un jautāju, vai ir plug-in. Viņš nesaprata, izvilku no somas vadu. Viņš norādīja man vietu. Tad kādu brīdi klusēja un ar britu akcentu teica: But next time you say hello first.

Fuck, es teicu. Shit, sorry, I didn't mean to. Tad sapratu, ka turpinu nespēt nelamāties, un atvainojos vēlreiz. Un teicu, ka teicu sveiki, tikai tā kautrīgi.

Es jūs meklēju, bet es nezinu, vai jūs atradu. Viņš saprata par ko runāju, kā atvainodamies uzmeta skatu pāris porcelāna vardītēm, atliekām no citiem laikiem, un teica, ka they've been renovated.

Nu, neko. Apsēdos pie augsta un neērta galda, atvēru datoru, atvēru baltu dokumentu, un, pirms rakstīt tur, pierakstīšu arī šeit, ka

times they are a changin.

leave a comment


ulvs

***

2018.2.18. | 17:06
posted by: ulvs

Kopš vakarnakts sesijas [info]sodienliist 1. stāva vannas istabā dzīvo dēmons. Izskatās, ka uz visiem mūžiem.

leave a comment [2]


sickboy

***

2024.2.18. | 16:01
posted by: sickboy

Ja sievieteem ir emocionaalaa kriize, vinjaam ir gruutaak nekaa viirietim sanjemt sevi rokaas un rast prieku no iekshienes, novirziit domas. Shajaa zinjaa vinjas ir pasiivas un vinjaam vajag viirieti, kas vinjaam dos speeku un mierinaas. Taapeec sievietes tiek asocieetas ar inj - tumsho un pasiivo, bet viirieshi ar janj - gaisho un aktiivo.

leave a comment


artis

One Last Interview w/ Shimon Peres

2018.2.18. | 13:10
posted by: artis

I told [Putin] more. “When an American wakes up in the morning, what does he see? Mexico in the south, and they accept Mexicans in their country. Canada in the north, they are the best friends in the world. And on the right and on the left, there are fish in the water.

“What does Obama have to worry about? You, you wake up in the morning, whom do you have? Japan, China, Afghanistan? My God! They know that you have plenty of land, and you don’t give them a penny. You have 20 percent of the sweet water, and you give nothing. So when the snow in Siberia melts, the first thing you will see there are Chinese. Because there are plenty of Chinese in the east, and not so many Russians.”

The second thing I told him was: “America has the best proportion between the size of the land and the size of the people. You here have the worst. Twenty million square kilometers. My God. But what you don’t have are people. Your people are dying. Don’t be impressed by the applause and what people are saying. They won’t forgive you. Why do Russians live for only 62 years, while Americans will live 82 years?”... tālāk ... )

leave a comment [7]


ulvs

***

2018.2.18. | 13:55
posted by: ulvs

Kvalitatīvs atgādinājums par to, cik svarīgi pirms rīcības ir vienoties par lietām.

leave a comment


sickboy

***

2024.2.18. | 13:32
posted by: sickboy

" have seen all of the Russian ads and I can say very definitively that swaying the election was *NOT* the main goal.”
(Rob Goldman Vice President of Facebok)

leave a comment


sickboy

***

2024.2.18. | 12:57
posted by: sickboy

https://m.youtube.com/watch?v=RQ944x9xugI

leave a comment


sickboy

***

2024.2.18. | 11:52
posted by: sickboy

Why didn't Obama/Comey FBI protect Donald Trump from Russia-Clinton smear ops? Instead they attacked the victim and used Russia disinfo as a pretext to spy on Donald Trump. Outrageous abuse of power.

leave a comment


teja

***

2018.2.18. | 11:24
posted by: teja

es esmu nolēmusi nebaidīties no normālajiem cilvēkiem, bet saskatīt viņos to, ka viņi, tāpat kā visi cilvēki un arī es, alkst pēc mīlestības un skaistuma.

leave a comment [1]


artis

Stanley Druckenmiller- Unconventional Investing

2018.2.18. | 01:28
posted by: artis

https://www.youtube.com/watch?v=c6LgojkA6bo

leave a comment