ingmars

dieva nav

2021.1.22. | 15:37
posted by: ingmars

Starp citu, tas varētu dažus šokēt, bet Dieva nav.

leave a comment [6]


ingmars

bērnu ferma

2021.1.22. | 15:17
posted by: ingmars

Nāktonē bērnus audzēs fermās. Tradicionālajā "ģimenē" audzināts bērns ir pakļauts pārāk daudz riskiem. Piemēram, neviens bērns nav pelnījis tikt izaudzināts par homofobu.

leave a comment [8]


annuska

***

2021.1.22. | 15:02
posted by: annuska

Gribu mazliet piebilst vakardienas Satori diskusijas sakarā. Jau sešus gadus mācu studentiem literatūras vēsturi, regulāri runājam par Moljēra "Tartifu", arī šodien bija eksāmens. Tartifs ir svētulis un liekulis 17. gs. Parīzē un apved ap stūri Orgonu, kurš ne vien laipni uzņem Tartifu savās mājās, bet nolemj atdot viņam arī savu īpašumu un meitu par sievu, kā arī netic, kad ģimene mēģina viņam atvērt acis. Viens no jautājumiem, kas šai sakarā tiek uzdots studentiem, ir, kā Orgons, kas citādi ir diezgan gudrs un veiksmīgs cilvēks, uzķeras un ļaujas Tartifa manipulācijām. Viena no izplatītām un ticamām atbildēm ir, ka Orgons tiecas pēc kaut kā augstāka. Viņam apkārt ģimene nododas laicīgām izpriecām, kamēr Orgonam dzīves vidū nepieciešamas dziļākas vērtības. Savus ideālus viņš projicē uz Tartifu un notic, ka Tartifs patiešām ir tik cēls, kā tas izliekas.
Manuprāt, konservatīvie spēki dalās Orgonos un Tartifos. Pirms gandrīz trīsdesmit gadiem, kad kļuvu par kristieti, ļoti dusmojos, kad mani vecāki, agnostiķi un humānisti, norādīja uz kristiešu liekulību. Tikai daudz vēlāk sapratu, kas ar to ir domāts, un ka liekulība var būt arī neapzināta.
Arī Agnese Irbe vakar nesaprata, kāpēc runāju par t.s. "ģimenes" trūkumiem pagātnē, vai kāpēc Juris Cālītis uzsver, ka moralizētāji paši ir grēcinieki - lai kā tas atceltu morāles standartus. Taču daudz vairāk morālas tīrības ir praktiskā mīlestībā, un standarti ir cilvēka sirdsapziņā, ja neesi Tartifs, kas to nedzird. Un Tartifu apmuļķoti Orgoni ir tikpat bīstami kā Tartifi, jo viņiem ir vara - lugā Orgons, Tartifa apmāts, gandrīz pazudina visu savu ģimeni.

leave a comment [34]


malvine_truse

***

2021.1.22. | 12:54
posted by: malvine_truse

the difference is everything

leave a comment


ingmars

EL

2021.1.22. | 11:04
posted by: ingmars

Exploded level.

leave a comment


teja

***

2021.1.22. | 02:20
posted by: teja

tas, kā man pietrūkst no vecās pasaules, ir tievās mentola cigaretes.

leave a comment [2]


ingmars

valsts pienākums

2021.1.22. | 00:26
posted by: ingmars

Valstij būtu jāaizstāv cilvēktiesības, valstij nevajadzētu diskriminēt minoritāšu grupas tikai tādēļ, ka tautas vairākumam ir naids un aizspriedumi pret minoritāšu grupām, tā nav demokrātijas būtība. Valstij ar savu politiku vajadzētu tautai rādīt piemēru ceļā uz iekļaujošu un demokrātisku sabiedrību.

leave a comment [17]


punkts

***

2021.1.21. | 20:21
posted by: punkts

viltots zaķis Да. maladec da privalakivajet da sistricu kak v lubvi tak i v brake Да medsestricka sidit ir stonet tikva kikva v las nabirut Да vredukciju sisjastaja gavarit grabli teskajet sestrica siskivajetsa sistro brato malak pen simpidikra lykra

leave a comment


brookings

Note to Self

2021.1.21. | 14:54
posted by: brookings

Kad sūtu latvietim kādu video-linku e pastā nekad nevajag saīsināt uz 'VID' subject linē.

leave a comment [5]


brookings

***

2021.1.21. | 12:25
posted by: brookings

Parasts pārmetums sazvērestības teorētiķiem ir saistīts ar viņu lētticību un viņu vēlmi meklēt mierinājumu savā sapratnē par pasauli. Patlaban es teiktu, ka šī kritika labāk attiecas uz tiem, kuri tic, ka pēc vakcinācijas, viss būs labi, un mēs mierīgi varēsim atgriesties vecajā normalitātē.

leave a comment [70]


dienasgramata

***

2021.1.21. | 11:02
posted by: dienasgramata

DELFI. Valsts policija informāciju par personām, kuras iegādājas, tirgo vai uzglabā nelegālās cigaretes, psihotropās un narkotiskās vielās, kā arī alkoholu, iegūst operatīvas darbības rezultātā, taču nereti policija informāciju par kāda iedzīvotāja pretlikumīgajām darbībām saņem no iedzīvotājiem, par ko likumsargi izsaka pateicību un aicina arī turpmāk ziņot par šāda veida pārkāpumiem.

leave a comment [1]


***

2021.1.21. | 07:35
posted by: polija

wow, ku Grīziņkalnā feini! Vkr bijām pašļūkāt ar "padirseņiem". Aizmināmies, abas pašlūkājām, tad ar līkumu mināmies mājās. Atpakaļ sākās baigais putenis, sapratu, ka ir jau 20 vakarā, a mēs abas ēdušas tikai brokastpusdienas pēc 12iem, sēdāmies busā braucām mājās ar visiem velo. Negribējās dzīt bērnu vēl tos 5,5km, jo īpaši, ja ietves vietām ir diezgan štruntīgi izbraucamas, jo ir kkādā 10cm šlurainā/pieblietētā sniegā iemīts iesalis pēdas platuma grubuļains singletrack. Es vietām nevarēju izbraukt, meita smuki izbrauca, tikai pāris vietās sanesa viņu.. :) Katrā ziņā tas nav kruīzēt pa sausu tīru, gludu veloceliņu.. :) Kopā vakar 13,5km velo kilometri, bet nu ņemot vērā apstākļus - vairāk kā pietiekami 4,5gadniecei. Kad būs smuks laiks, atkal brauksim 30+ :D
Tags: , ,

leave a comment


ingmars

shortcut ir latviski dublēts anime

2021.1.20. | 23:34
posted by: ingmars

Shortcut ir latviski dublēts anime. Piemēram, Chunibyo filma. Vai, piemēram, Fate/stay night filma. Kāds interesants laikmets, kādi savādi notikumi.

Dīvainības mīlai netraucē! Paļaujies uz mani
Love, Chunibyo & Other Delusions! Take On Me
Lai gan Rikka Takanaši mācās vidusskolas pēdējā klasē, viņa joprojām turpina dzīvot fantāziju pasaulē. Arī viņas attiecības ar Jutu Togaši nav mainījušās pēdējā pusgada laikā. Tuvojas iestājeksāmeni, un abi vēlas pieteikties studijām vienā universitātē, taču Rikkas vecākā māsa Toka izlemj aizvest meiteni uz Itāliju, jo atradusi tur darbu. Šāds negaidīts pavērsiens izraisa haosu pāra dzīvē, jo Juta un Rikka nevēlas šķirties. Izmisušie jaunieši lūdz padomu draugiem, un pēc īsas sarunas rodas plāns - abiem ir jābēg.

Liktenis. Cīņas nakts
Gekijouban Fate/stay night: Unlimited Blade Works
Šī ir populārā vizuālā romāna “Liktenis. Cīņas nakts.” otrās sižeta līnijas ekranizācija. Šajā sižeta līnijā galvenā varone būs Tohsaka Rina. Gaidāmi atklājumi par Širu un viņa likteni.

leave a comment


lara

Pelmeņi, podi un parazīti

2021.1.20. | 17:56
posted by: lara

Kas tāds aizraujošs pēdējā laikā noticis?
Aukstajā nedēļas nogalē mēs ar L taisījām pelmeņu krājumus. Dažādi pildījumi. Ar sēnēm, ar zaļumiem, ar baklažāniem un papriku. Kopā ap 140 gab. pelmeņi. Saldējām ārā uz balkona. Vienu nakti mums pelmeņi apsniga, un dienā L ar akvareļu otiņu no katra pelmenīša notīrīja sniegu. Taisījām un saldējām atkal jaunu porciju. Tagad mums kādam laikam pelmeņu pietiks.

Vannas istabās aizstājām divus vecus podus ar diviem citiem podiem. Veciem, bet funkcionējošiem. Paldies L tētim par podiem un to uzinstalēšnau. Tagad varam bez bēdu sēdēt uz podiem, skrollēt Feisbuku un lasīt grāmatas.

Mājā ir silti, tikai malkas kaudze stipri iztērējās aukstajā laikā. Kopš G iemācīja mums apieties ar krāsni, šī ir siltākā ziema manā namā.

Vēl pēdējās nedēļās apmeklēju dažādus ārstus. Taisīju regulāro krūšu sonogrāfiju un beidzot saņēmos arī mamogrāfijai. Tas nav nekas patīkams, ziniet. Bet izturēt var. Rezultāti nav tie iepriecinošākie, bet nav arī nekā tāda, lai kristu panikā. Jāturpina krūtis fočēt no iekšpuses regulāri.

Bet man rokas augšpusē pie bicepsa parādījās baigais bumbulis. Vienkārši vienā dienā uzradās un sacietēja. Nobijos un gāju pie ciema ārsta saņemt norīkojumu sonogrāfijai. Ārsts bumbuli pataustīja un teica: "Interesanti, interesanti".
Tas ir ļoti nepatīkami, ja ārsts dziļdomīgi saka "interesanti".
Pēc tam jautāja, vai gadījumā neesmu veģetāriete. Teicu, ka pārsvarā ēdu augu valsts produktus.
Bet vai neesmu ēdusi medījumu pēdējā laikā?
Nē, medījumu neesmu ēdusi ļoti sen. Patiesībā, kopš laikiem, kad biju kopā ar V un mēs pārtikām galvenokārt no viskija un medījumiem.
Bet ārstam teicu, ka medījumu neēdu.
Ārsts teica, ka viņam bijusi doma, ka varētu būt kāds parazīts. "Ziniet, viņi mēdz tā ātri izveidoties un arī pārvietoties."
Vēl arī rūpīgi izpētīja manus krūšu foto un jautāja, vai man ir bērni.
Nē.
Interesanti, interesanti.
Nosūtīja uz sonogrāfiju.
Pārbijusies par iespējamo parazītu, skrēju pa taisno uz veselības centru un taisīju sonogrāfiju. Tas nebija nekāds parazīts, bet gan asinsizplūdums. Iespējams, esmu kaut kur sasitusi roku un dziļi zem ādas izveidojies asinsizplūdums. Būtībā tas ir bumbiņveida zilums. Tikai iekšā. To nevar redzēt, tikai sataustīt. Nezinu, kur tādu esmu dabūjusi. Tam jāpāriet pašam no sevis mēneša laikā. Fuuu.

Man iet labi. Kopumā.

leave a comment [19]


daria

D vitamiins

2021.1.20. | 07:00
posted by: daria

esmu vienaa kategorijaa ar vienradzhiem un puukjiem - D vitamiins man ir normaa. Papildus D vitamiinu nelietoju.

leave a comment


teja

***

2021.1.20. | 14:11
posted by: teja

kristīgais robotisms

leave a comment


ingmars

2021.1.20. | 13:02
posted by: ingmars

Kā es varu sniegt interviju, ja es neticu savai identitātei?

leave a comment [9]


ingmars

KR

2021.1.20. | 12:42
posted by: ingmars

Nāc, nāc, Kvalifikācijas regula.

leave a comment


brookings

***

2021.1.20. | 12:38
posted by: brookings

Visu iemeslu mirstība manā dzimtenē:

Nedēla 1: 2021 -> 10,069
Nedēla 1: 2020 -> 12,254

Pa spīti shocking snowball scenes.

leave a comment [4]


ingmars

bubb

2021.1.20. | 12:19
posted by: ingmars

I just wish it was less memorable.

leave a comment