October 2016

Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Powered by Sviesta Ciba

Previous 20

Nov. 14th, 2018

Trīs ainiņas no sadzīves drāmas "Cirslītis"

I
Crsl pieceļas, izrāpjas no migas un, kā jau ierasts, dodas uz virtuvi uzgatavot kafiju. Ieskatās bundulī un bēdīgi saprot, ka dzīvībai nepieciešamais pulveris nepielūdzami iet uz beigām, tur apakšā ir palicis vienai porcijai, labi, varbūt mazliet vairāk, bet nekas iepriecinošs. Klusi nolamājas par to, ka vakar neattapa pagadāt jaunu paciņu, nu kā, zināja taču, ka nekā tur īsti vairs nav, bet tik stresainā situācijā kā veikala apmeklējums – kurš tad to var atcerēties.

II
Stundu vēlāk Crsl dodas iesēdināt cīņubiedri vāgenā un izsūtīt atpakaļ uz dzimteni. Kad tas nodarīts, rāmi aizpīpē, lēni dodas uz māju pusi – nekas labāks par miljons darbiem tur īsti negaida anyway – un pie ārdurvīm apstājas padomāt, vai nevajadzētu aiziet līdz vjetnamiešu bodītei, bet laikam jau nevajag, it kā taču brokastīm viss ir, tabaka ir, nu nafig, ies vien atpakaļ cīnīties ar maketu gūzmu.

III
Crsl ienāk istabā, ieskatās kafijas krūzē un ļoti, ļoti noskumst.

izrādās Ēvalds Valters vecu cilvēku kino pirmo reizi tēloja jau tālajā 1939. gadā. viņš filmā "Zvejnieka dēls" tēloja veco Kļavu. tā arī vīram visa mūža laikā nesanāca patēlot jaunu cilvēku.

Nov. 13th, 2018

sadzīves ainiņas

Radiatori auksti. Toties kondiška pūš +23.
Arlabunakti!
Tags:

Tā paiet pasaules godība

Svētdien gājām uz Krastmalu nolikties svecītes, un ejot cauri Vecrīgai, Jaunkundze pēkšņi saka, vai, paskat, kāds nosaukums, Runcis, pavej. Un tur nu viņš bija, krogs Runcis. Nebiju tur bijusi gadus piecpadsmit. Un, kad nu sveces bija nolikušās, un Jaunkundze gribēja karsto dzērienu un pieaugušie gribēja pieaugušo dzērienus, un visur bija papilns, kurš cits gan kā es varēja ierosināt, ka vēl tak ir Runcis.
Varējāt jau nu brīdināt.
Jūs jau noteikti zinājāt, tikai man neteicāt, ka tur tagad ir kā pie Pudiņkājas madāmas tējnīcā. Visur sveces. Dažādas nesmukuma pakāpes. Kamīnā, piemēram. Kur es vēl atceros, ka kamīnu kurināja, kad tas vēl bija pieklājīgs krogs, visi godprātīgi dzēra alu un dzērienus un skatījās hokeju.

Tagad tur ir mākslīgās puķes uz katra galdiņa un pie sienām (man smagi to teikt) tur ir pielīmētas sūnas. Sūnas! Tās sūnas man atsauca atmiņā izstādes Rudentiņš bagāts vīrs, kuras parasti rīko bērnudārzos, un tādiem nolūkiem vecāki sestdienas vakaros paposta mežus un ar superlīmi pielīmē izpostītās sūnas pie dažādām virsmām un vēl piegludina.
Par sūnām mēs ar Jaunkundzi bez skaņas histēriski smējāmies

Nebija jau tā, ka viss nepatika, karstais dzeriens esot bijis labs, un mums ļoti patika glezna sieviešu tualetē. Tajā bija attēloti gūlbji.
Es gribētu izteikt visdziļākos cieņas apliecinājumus interjera dizainerim, tapetes ir pilnībā pieskaņotas visam citam.

Lūk, šodien viss ne tā, ne tikai laika prognoze, bet arī laiks un viss pārējais. Ko, jūsuprāt, dara civēks, kuram kaut ko ļoti vajag, turklāt nekādi ne vēlāk kā stundas laikā, un, veicot ekspress tirgus izpēti dabūjis pāris cenas diapazonā starp 60 un 150 eiro? Izvēlas to, kurš sola izdarīt par 60 eiro? Nē, viņš turpina apzvanīt visu telefona grāmatu, izbesījot visu pārējo cilvēci.

he, hanna bēdz! neatskatoties.

Šodienas tēma sociālajās zinībās - Zēni un meitenes. Īpašības zēnos, īpašības meitenēs.

Hallo, kurš gadsimts aiz loga?

mīļā ciba, tu, kas visu zini
(un kam pa rokai atradīsies lielais atlants)
http://klab.lv/community/iztulko/574742.html

Kā jūs izdzīvojat šajos klimatiskajos apstākļos?!

Tas nu ir skaidrs, ka, ja tie citplanētieši, kuri lidoja uz Zemi stādīt cilvēkus, nebūtu ietrāpījuši kaut kādās tur Divupēs, bet gan novembra ieskautā Latvijā, tad viņi atmestu ar roku un lidotu sildīties Saulē.

Nov. 12th, 2018

mai kollīg, a vulf from tambou

Kā ir - vai miežagraudiem līdzīgus norobežotus iekaisumus plakstiņu gļotādā ārstē okulists, vai drošāk iet uzreiz pie ķirurga?

Nu re, arī otrs šodienas eksāmens ček.

Pati gan jūtos kā Bābeles torņa drupas.

Kīno vērotāja piezīmes.

Ļoti spēcīgs dokumentālais kīnō - https://www.facebook.com/shoooric/videos/2007653455957942/

gadās arī tā jeb ziņo www.newsweek.com

Trump Confused the Baltics With Balkans—And Accused Confused Leaders of Starting Yugoslav Wars: Report

President Donald Trump confused the Baltic states in Europe with the Balkans—and chastised leaders of the former for starting wars in the 1990s that lead to the break-up of Yugoslavia, French daily Le Monde reported.
Trump reportedly made the mistake in a White House meeting with Dalia Grybauskaitė of Lithuania, Kersti Kaljulaid of Estonia and Raimonds Vējonis of Latvia in April.
The leaders were reportedly confused by the president’s accusation, and it took them a minute to realize he had confused the Balkans and the Baltics.
The Baltic states lie in northern Europe, on the eastern coast of the Baltic Sea.
Around 1,000 miles away sits the Balkan region in south-eastern Europe. It comprises states including Croatia, Bosnia-Herzegovina and Serbia.
Much of the region was incorporated into the state of Yugoslavia, which became a socialist state after German occupying forces were ousted following World War II.
In the 1990s Yugoslavia disintegrated and the region was torn apart in a series of civil wars, culminating with the Kosovo war of 1998-1999.
Trump’s mistake is perhaps more surprising given that his wife, Melania, was born in Slovenia, a state that was part of Yugoslavia until 1991.
Trump, according to the Le Monde report, remained “apparently uneducated in the matter by his wife, Melania, originally from the former Yugoslavia”.
The report comes with new tensions emerging this weekend between Trump and the U.S.'s traditional European allies. The president is in Europe this weekend for events marking the centenary of the end of the First World War.
On Friday, Trump attacked French president Emmanuel Macron on Twitter, after the French leader said that Europe needed to take more responsibility for its own security.
The president faced widespread criticism Saturday for canceling a visit to Belleau, where 2,000 U.S. Marines were killed in combat in 1918, because it was raining.
In a speech in Paris on Sunday, Macron criticised nationalism—with self-declared nationalist Trump sitting only meters away.
“Patriotism is the exact opposite of nationalism: nationalism is a betrayal of patriotism,” said Macron, at the Armistice Day commemoration under the Arc de Triomphe.
“By pursuing our own interests first, with no regard to others’, we erase the very thing that a nation holds most precious, that which gives it life and makes it great: its moral values.”

This article was corrected on Sunday to state that Yugoslava became a socialist state after World War II.
Tags:

***

Latvijas valsts simtgades notikumu izlase Vidzemē

Jau šonedēļ būs klāt ilgi gaidītais 18. novembris, kad ar plašu programmu visā Latvijā un pasaulē svinēsim Latvijas valsts dibināšanas 100. gadadienu. Daudzveidīgs pasākumu klāsts tiek piedāvāts gan Rīgā, gan Latvijas reģionos, bet pasaulē Latvijas vārdu godinās starptautiskā diplomātiskā programma. Svētku dienās gaidāmi vairāk nekā 900 daudzveidīgi notikumi, no kuriem lielākā daļa būs apmeklējami bez maksas. Veidojot pasākumu programmas, rūpīgi domāts, lai ikvienam cilvēkam būtu aktīvas līdzdalības iespējas un lai valsts dzimšanas diena ir personīgi īpašs notikums ikvienam. Ierosmei – ieteikumi, kas palīdzēs orientēties plašajā 18. novembra piedāvājumā Vidzemē.
18. novembra saullēktā, plkst. 8.11, ikviens aicināts pievienoties Latvijas rīta ieskandināšanai, kopā iesākot Latvijas valsts dzimšanas dienu un simboliski vēlot Latvijai saules mūžu. Šajā rītā ikkatrs aicināts ģimenes vai draugu lokā godināt Latvijas valsts karogu, nodziedāt Latvijas valsts himnu, kopā muzicēt un ieskandināt Latviju tās lielajā jubilejā. Kopīga Latvijas rīta ieskandināšana ar svētku programmu notiks Rīgā, Turaidā, Gaiziņkalnā, Cēsīs un citviet Latvijā un pasaulē.

Cēsu Vēstures un mākslas muzejā no plkst. 10.00 līdz 17.00 būs skatāma izstāde “Cēsu novada rakstainie dūraiņi” – eksponāti no muzeja kolekcijas un iedzīvotāju adīti cimdi, valsts simtgadi gaidot. Tāpat šajā laikā norisināsies interaktīva, izglītojoša izstāde „Pirmais gads”, kas vēstīs par pirmo Latvijas valsts gadu caur Cēsu pilsētas un novada prizmu, apzinot svarīgākās personības un notikumus, kam bija būtiska loma Latvijas valstiskuma izveidē no 1918. līdz 1919. gadam. Plkst. 11.00 Cēsu Sv. Jāņa baznīcā notiks ekumeniskais dievkalpojums. No plkst. 14.00 līdz 16.00 Vienības laukumā pie Uzvaras pieminekļa jaunsargi stāvēs goda sardzē „Brīvības sardzē”, lai parādītu, ka Latvijas jaunā paaudze ir gatava Latvijas nākotnes veidošanai. Plkst. 19.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis” norisināsies Svētku koncerts, bet plkst. 21.00 Vienības laukumā gaidāms Svētku salūts.

Svētku svinības Valmierā 18. novembrī sāksies plkst. 17.00 laukumā pie Valmieras kultūras centra ar pasākumu „Mūsu gaisma Latvijai” – tajā būs skatāmas no svecēm veidotas uguns spēka zīmes, kopīgi no svecēm tiks izveidota arī Latvijas kontūra. Savukārt plkst. 18.00 Valmieras kultūras centrā norisināsies Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienai veltīts koncerts, kurā piedalīsies vokālā grupa “Latvian Voices”, bet plkst. 21.00, pēc svētku koncerta, grupa “Apvedceļš” priecēs viesus Svētku ballē.

Jūrmalā valsts svētku svinību ietvaros plkst 10.00 Dubultu baznīcā norisināsies dievkalpojums, kurā piedalīsies ansamblis “Svīres”. Svinību programmas turpinājumā paredzēts pasākums “Gaismas ceļš” – vairāk nekā 8500 sveču veidots ceļš, kurš vīsies cauri Jūrmalai 20 km garumā no Lielupes tilta Bulduros līdz Ķemeriem. Plkst. 19.00 pie Kauguru kultūras nama norisināsies Latvijas Republikas Neatkarības proklamēšanas simtgades svētku koncerts un uguņošana un tiks pasniegta dižā svētku torte.

Madonas Saieta laukumā plkst. 10.00 norisināsies svinīgs svētku pasākums “Tiekamies rakstainos cimdos”, savukārt plkst. 11.00 kinoteātrī “Vidzeme” būs skatāma animācijas filma “Saule brauca debesīs”. Rozes Stiebras veidotā animācijas filma ir par Latviju kā Saules meitu, kura piedzimst tumsā, tiek nozagta, bet vēlāk atbrīvota, lai uzplauktu kā skaists zieds mūžībā. Pēcpusdienā, plkst. 17.00, Saieta laukumā būs skatāms ugunsšovs un svētku uguņošana.

Valsts simtgades svinības Smiltenē tiks atklātas ar koncertu “Mūsu dziesmas Latvijai”, kas sāksies plkst. 15.00 Smiltenes Kultūras centra lielajā zālē. Koncertā piedalīsies Olga Dreģe, Rēzija Kalniņa, Aija Andrejeva, Ieva Akuratere un citi Latvijā pazīstami mūziķi. Plkst. 19.30 Baznīcas laukumā norisināsies Svētku sadziedāšanās kopā ar Smiltenes novada ansambļa un solistiem. Aptuveni 20.40 būs skatāms gaismas projekciju stāsts uz Smiltenes Ev. lut. baznīcas fasādes. Plkst. 21.00 turpat, baznīcas laukumā, norisināsies kopīga Latvijas himnas dziedāšana, Smiltenei vienojoties ar pārējo Latviju un visu pasauli, kā arī svētku uguņošana.

Limbažos iedzīvotāji aicināti 17. novembra vakarā plkst. 23.00 pulcēties Vienības parkā un iesaistīties Latvijas valsts simtgades sagaidīšanā ar savu veltījumu – publiski atskaņojot dzejas, prozas, dziesmu, mūzikas vai dejas priekšnesumu. Iedzīvotāju kopdarbs ir arī izstāde “Sirds cimdi Limbažos”.
Savukārt Valkas pusē īpašo cimdu stāstu vēstīs izstāde “Simts cimdu pāri Latvijas simtgadei” Vijciema tautas namā. Svētki tiks svinēti 17. novembrī, aicinot sasildīties pie jaunsargu iekurta ugunskura un godinot jauniešus „Brīvības sardzē” no plkst. 10.00 skvērā pie LPNP pieminekļa. Bet plkst. 16.30 Valkas pilsētas kultūras namā gaidāms svinīgais koncerts un balle.

Tiem, kuri vēlas nomodā sagaidīt arī jaunās simtgades pirmo dienu, no plkst. 23.00 būs iespēja dejot Simtgades klubu nakts pasākumos, kur tiks atskaņota tikai pašmāju mūzika. Sekojiet līdzi informācijai savā iecienītajā izklaides vietā.

18. novembrī ikviens aicināts doties uz svinīgajiem pasākumiem vai godināt valsti draugu lokā rakstainos cimdos. Svētku dienā velc rakstainus cimdus, sūti sveicienus draugiem, publicējot sociālajos tīklos lieto tēmturi #LV100. Plašāka svētku programma un informācija par 2018. gada 18. novembra notikumiem Kurzemē un citviet: www.LV100.lv/18novembris.

Visi promocijas eksāmeni nolikti. Atlicis vien nieks - uzrakstīt un aizstāvēt disertāciju.

arī mammas cimdiņš tur būs

lasīt tālāk )
Tags: ,

No anotācijas Paulu Koelju grāmatai "Hipijs": "Paulu un holandiešu meitene Karla izdzīvo īsu, intensīvu mīlas stāstu."

par darbu

Prezidents «atmet atpakaļ» likuma grozījumus par samazināto virsstundu apmaksu

Valsts prezidents Raimonds Vējonis piektdien, 9.novembrī, nodeva otrreizējai caurlūkošanai Saeimai Darba likuma grozījumus, kas nosaka – gadījumos, kad nozares ģenerālvienošanās paredz minimālo algu, kas ir būtiski lielāka par valstī noteikto, uzņēmēji par virsstundu darbu varēs maksāt mazāk.
Valsts prezidents atzinīgi novērtē Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK), Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS), Latvijas Būvuzņēmēju partnerības un Ministru kabineta paveikto – lai mazinātu ēnu ekonomiku un plašāk iedzīvinātu Darba likumā paredzētās iespējas – slēgt nozares ģenerālvienošanās, informē Valsts prezidenta kancelejā.
Tomēr Saeimas pieņemtie grozījumi Darba likumā, pēc prezidenta domām, vērtējami kā fragmentāri un nepietiekami izstrādāti.
Vējoņa ieskatā, mēģinot sekmēt vienas vai atsevišķu tautsaimniecības nozaru iznākšanu no ēnu ekonomikas, nav pietiekami izvērtēti riski saistībā ar šī regulējuma taisnīgu piemērošanu citās nozarēs.
"Valstij ar likumu jāgarantē taisnīgas iespējas visiem.
Apkarojot ēnu ekonomiku vienā nozarē, nedrīkstam nelabvēlīgākā situācijā nostādīt citas nozares darba devējus un darbiniekus," norāda Vējonis.
Pēc viņa sacītā, nevar tikt atbalstīts regulējums, kas potenciāli no ēnu ekonomikas iznākošus uzņēmumus nostāda priviliģētā situācijā iepretim tiem uzņēmumiem, kuri jau šobrīd godprātīgi maksā nodokļus un piedalās kopēju sabiedrības vajadzību finansēšanā.
Likuma nodošanu otrreizējai caurlūkošanai lūdzis tiesībsargs, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK), Ārvalstu investoru padome un Bērnu slimnīcas bērnu ķirurgu arodbiedrība.
Likuma izstrādes gaitā būtiski iebildumi par likuma saturu un atbilstību Satversmei bijuši arī Saeimas Juridiskajam birojam.
"Likumdošanas procesā izteikto iebildumu par ticamiem satversmības riskiem ignorēšana nestiprina iedzīvotāju uzticēšanos Latvijai un likumiem, bet tieši pretēji – vājina tiesiskumu un pārliecību, ka visiem tiek piedāvāts taisnīgs un godīgs risinājums," norāda Valsts prezidents.
Nododot likumu otrreizējai caurlūkošanai, Valsts prezidents aicina Saeimu izvērtēt 1.novembrī pieņemto Darba likuma grozījumu samērīgumu un rast līdzsvarotu un Satversmei atbilstošu risinājumu.
Latvijas Būvuzņēmēju partnerības vadītāja Baiba Fromane paziņojumā medijiem norāda, ka Valsts prezidenta lēmums raisa neizpratni un nožēlu,
jo "vairāk nekā 30 tūkstošiem būvniecībā nodarbināto, kuri šobrīd saņem minimālo algu, ar ģenerālvienošanās noslēgšanu paredzētajā termiņā 2019.gada jūlijā neiegūs plānoto algas pieaugumu un sociālās garantijas".
"Gan darba devējus un darba ņēmējus pārstāvošās organizācijas, gan Ministru kabinets ir sniedzis pārliecinošus argumentus par likumprojekta atbilstību Satversmei. Tā ir moderna un Eiropas valstīs izplatīta prakse normatīvisma mazināšanai un nozaru pašregulācijas veicināšanai. Diemžēl jāsaka, ka ar šādu Valsts prezidenta lēmumu aplokšņu algu maksātāji būvniecības nozarē ir guvuši uzvaru," sacīja Fromane.
Latvijas Būvuzņēmēju partnerība turpinās darbu pie tā, lai būvniecības ģenerālvienošanās galu galā tiktu noslēgta, skaidrojot tās nozīmi jaunievēlētās Saeimas deputātiem. Fromane ir pārliecināta – otrreizēji caurlūkojot likumprojektu Darba likuma grozījums, deputāti to atbalstīs.

KONTEKSTS
Pēc vairākus mēnešus ilgām diskusijām aizejošās 12.Saeimas pēdējā plenārsēdē 1.novembrī pieņemti Darba likuma grozījumi, kas paredz: gadījumos, kad nozares ģenerālvienošanās paredz minimālo algu, kas ir būtiski lielāka par valstī noteikto, uzņēmēji par virsstundu darbu varēs maksāt mazāk – nevis 100, bet gan 50% apmērā. Pret izmaiņām to apspriešanas gaitā iebilda tiesībsargs, Ārvalstu investoru padome Latvijā, LTRK, kas prognozēja, ka šī norma tiks apstrīdēta Satversmes tiesā.
Attiecīgos Darba likuma grozījumus lobēja Latvijas Būvuzņēmēju partnerība – būvnieki, kuri noslēguši ģenerālvienošanos.
Tags: ,

DELFI. Latvijas Pensionāru federācija (LPF) Saeimai dāvinās ar adītu cimdiņu motīviem noklātu Latvijas karti, liecina Saeimas mājaslapā publicētā informācija. Tā ir 2,3 metrus plata un 1,2 metru gara, līdz ar to, kā norāda Siliņš, būtu vēlams dāvanu ienest pa Saeimas galveno ieeju. Federācija vēlas dāvanu Saeimai nogādāt ceturtdien. LPF iesniegumu Saeimas prezidijs izskatīs pirmdien.