January 2019

Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Powered by Sviesta Ciba

Previous 20

Jul. 10th, 2020

Rejs Bredberijs. 451 grāds pēc Fārenheita. - Izdevniecība «Zinātne»: Rīga, 1975.

Bītijs ērtāk atlaidās krēslā un brīdi padomāja, kā sākt.
— Jūs jautājāt, kā tas iesācies, šis mūsu darbs, — kur, kad un kādēļ? Tas sācies tā sauktajā pilsoņu kara laikā, kaut gan mūsu statūtos sacīts, ka agrāk. Taču tas nu ir pilnīgi skaidrs, ka dedzinātāju amats uzplauka tikai pēc tam, kad plaši ieviesās fotogrāfija. Un divdesmitā gadsimta sākumā — kino. Un radio. Un vēlāk — televīzija. Tad, kad ieviesās masveidība.
Bet tagad — par minoritātēm mūsu civilizācijā. Jo vairāk iedzīvotāju, jo vairāk minoritāšu. Un sargieties aizskart suņu vai kaķu mīļotājus, ārstus, advokā­tus, tirgotājus, šefus, mormoņus, baptistus, unitārus, ķīniešu, zviedru, itāliešu, vāciešu pēctečus, teksasiešus, brukliniešus, īrus, oregoniešus vai Mehiko iedzīvotājus. Grāmatu, filmu, televīzijas pārraižu varoņi nepavisam nav reāli cilvēki. Jo lielāks tirgus, jo svarīgāk izvairīties no konfliktiem — to jūs, Monteg, lieciet aiz auss! Grupas, grupiņas, nogrupējumi — nedod dievs uzkāpt kādam uz varžacīm! Rakstnieki, kuri grib kaut ko kritizēt, — aizslēdziet savas rakstāmmašīnas! Un viņi tā arī izdarīja. Žurnāli kļuva par vaniļas sīrupa putriņu. Grāmatas — par samazgām, kā teica sasodītie kritiķi. Nav nekāds brīnums, ka grāmatas vairs nepērk, viņi teica. Bet lasītājs, griezdamies jautrības virpulī, labi zināja, kas viņam vajadzīgs, un paturēja sev komiksus. Un, protams, telpiskos seksa žurnālus. Tā ja, Monteg. Un tas viss — bez iejaukšanās no augšas, bez valdības līdzdalības. Nekādu aizliegumu, ne rīkojumu, ne cenzūras ierobežojumu. Tehnika, masveida pieprasījums un jau minēto ļaužu grupu spiediens laimīgā kārtā pārvērta pasauli. Pateicoties šiem apstākļiem, cilvēks tagad var vienmēr būt laimīgs un lasīt komiksus vai reklāmas žurnālus.
— Bet kāds tam sakars ar dedzinātājiem? — Montegs jautāja.
— Ā-a. — Bītijs pīpes dūmu mākonī paliecās uz priekšu. — Tas viss ir ļoti vienkārši un saprotami. Kad pētnieku, kritiķu, mākslinieku un zinātnieku vietā skolas izlaida arvien vairāk skrējēju, lēcēju, sacīkšu braucēju, cīkstoņu, nirēju, svarcēlāju, vārds «intelektuāls», protams, kļuva par lamu vārdu. Cilvēku vienmēr baidījis tas, ko viņš nesaprot. Jūs droši vien atceraties, ka bērnībā jūsu klasē bija kāds zēns, kurš īpaši izcēlās ar savām dotībām, spīdoši lasīja un atbildēja, kamēr citi sēdēja kā koka dievi, ienīstot viņu. Un vai tas nebija tieši viņš, kuru pēc stundām jūs kaustījāt un spīdzinājāt? Protams, ka viņš. Mums visiem ir jābūt vienādiem. Cilvēki nepiedzimst brīvi un vienlīdzīgi, kā apgalvo konstitūcija, bet par tādiem tiek pataisīti. Ja visi ir vienādi kā ūdens piles, tad viņi ir arī laimīgi, jo nav milžu, kuriem līdzās jājūtas sīkam un niecīgam. Tā ja, Monteg!
Bītijs izkratīja pīpi un pētīja pelnus savā sārtajā plaukstā, it kā tie būtu kāds simbols, kas viņam jāatšifrē.
— Mūsu civilizācija ir tik plaša, ka mēs nedrīkstam pieļaut minoritāšu satraukumu vai neapmierinātību. Nu, sakiet, ko cilvēks visvairāk vēlas? Cilvēks vēlas būt laimīgs, vai ne? Vai visu mūžu jūs to vien nedzirdat? Mēs gribam būt laimīgi, cilvēki saka.
— Jā.
— Krāsainajiem nepatīk "Mazais melnais Sambo". Sadedzināt! Baltajiem nepatīk "Krusttēva Toma būda". Sadedzināt!

Varbūt FB dzimums tomēr jāmaina atpakaļ uz sievieti?

" Sveiki visiem. 💗🤗 Šī ir mana grupa, ar seksīgu un skaistu sieviešu loceklis 👄👯💦, jūs varat sazināties ar sievieti uz datumu vai vienkārši gadījuma tērzēšana. Lūdzu pievienoties šai grupai, šī grupa ir reāla, un jums nav nepieciešams tērēt savu naudu sievietēm, kas var apmierināt jūsu seksa vēlmes 👄👙, es apliecinu jums..."

un atkal statistika

Aizvadītajā diennaktī Latvijā veikts 1841 Covid-19 tests un reģistrēti 11 jauni saslimšanas gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.
Zināms, ka viens saslimušais atgriezies no ārvalstīm, pieciem saslimušajiem bijis kontakts ar saslimušo. Ar vēl pieciem saslimušajiem SPKC sācis saziņu.
Līdz šim valstī veikti 165 610 Covid-19 izmeklējumi, saslimušas ir 1165 personas un 30 mirušas. Savukārt atveseļojušies ir 1019 cilvēki.
Pēdējās diennakts laikā nav stacionētu pacientu ar Covid-19. Patlaban stacionāros ārstējas trīs ar jauno koronavīrusu sirgstošie, no tiem divi pacienti ir ar vidēji smagu, bet viens - ar smagu slimības gaitu. Kopā no stacionāra izrakstīti 183 pacienti, starp kuriem ir gan tie, kas izveseļojušies, gan tie, kas miruši.
Kā vēstīts, piektdien sasaukta valdības ārkārtas sēde par Covid-19 izplatības ierobežošanu. Pēdējo četru dienu laikā konstatēti 38 jauni saslimšanas gadījumi.
Tags:

Jul. 9th, 2020

Jūnijs bija neprātīgs pilskungs, šarmants uzdzīvotājs, dzina strādāt līdz ģībienam, bet pēc tam atalgoja ar ballēm, ziediem, nebeidzamiem gaismas šoviem un smaržu terapijām.
Es viņu mīlēju. Un mazliet cietu.
Sen nebiju jutusies tik nogurusi, sen nebiju jutusies tik laimīga.

Tagad atnācis jūlijs, gaidu maigās melleņu naktis.

Uga Dumpis: Saslimšanas risku rada izklaidēšanās

Mjā... šķiet, ka ierobežojumi būs atpakaļ ;(

Pēdējās 24h veikti 1715 COVID-19 testi. Reģistrēti 13 jauni saslimšanas gadījumi. Latvijā kopā veikti 163 769 izmeklējumi, saslimušas 1154 personas un 1019 izveseļojušās, 30 mirušas.
Tags:

Jul. 8th, 2020

No rīta ieraudzīju Internetos kāda kunga paziņojumu, ka studentiem, kas cietuši no Covid-19 esot jāsaņem stipendija 430 EUR apmērā. Te:
https://www.apollo.lv/7012902/rtu-rektors-covid-19-krizes-skartajiem-studentiem-vajadzetu-maksat-stipendijas-vismaz-minimalas-algas-apmera

Vakarā apskatījos, ka attiecīgais kungs ir vislabāk apmaksātais augstskolas rektors Latvijā - RTU rektors Leonīds Ribickis:
https://www.delfi.lv/news/national/politics/pern-valsts-augstskolu-rektoru-ienakumi-lielakoties-augusi-vispelnosakais-ribickis.d?id=52288087

Tas rosināja noskatīties video no pirmā linka. Man gribētos šim pajautāt, vai tad viņa augstskola maksā stipendijas 430 EUR apmērā no Covid-19 cietušajiem studentiem? Un kā noteikt, kuri tad no tā kovida ir un, kuri nav cietuši? Nemaksājiet? Kā tad tā? Nav naudiņas? A kuram tad ir jāmaksā un no kādas naudas? Droši vien, ka valstij, jeb tiem censoņiem, kas turpina strādāt, nevis kaut ko sten un vaid. Maksā kaut 3 x 430 EUR, bet ne no manas naudas! Klauns kaut kāds. Video līdz galam nenoskatījos, bet man patika divas lietas. Pirmā - kungs ir iemanījies saņemt milzu algu un nopirkt dārgu uzvalku, bet piemeklēt atbilstošas kurpes nav iemācījies. Nav jābūt stila gigantam, lai zinātu, ka pie formāla uzvalka nevelk kaut kādas pludmales čības. Patīk, kā smuki kamera rāda Ļoņu ar biezo maku kabatā un pludmales čībām kājās. Tas no sērijas par to, kā meiteni var izvest no ciema, bet ciemu no meitenes nē. Meitenes lomā šoreiz Ļoņa. Otrā lieta - augstā līmeņa spečuks domā, ka Indijā ir 3-4x vairāk iedzīvotāju, nekā Krievijā. Atkal jau - smieklīgi, bet Indijā ir deviņarpus reižu vairāk iedzīvotāju, nekā Krievijā. Neesmu ne augstskolas rektors, ne ģeogrāfs, bet šitādu sūdu jau nu kaut aptuveni vajadzētu zināt.

Manā skatījumā piecas štukas bruto šitādiem un līdzīgiem ļaudīm, ja tie tiek galā ar saviem uzdevumiem, ir ļoti adekvāts atalgojums. Bet, ja darbiņš ir labi padarīts, tad ir nopelnīta ceturkšņa vai/un gada prēmija. Vēl jo vairāk tādēļ, ka privātajā sektorā tās gandrīz divdesmit štukas mēnesī, ko viņš saņēmis līdz šim, viņam nemaksās tieši neviens. Pat ne tuvu. Jo īpaši zinot to, kādā līmenī šobrīd ir Latvijas augstskolas. Ceru, ka šito atalgojumu tabuliņu redzēs iespējami vairāk ļaužu.

Vakar noskatījos video jūtūbē, kā cilvēki atspiežas balstā guļus uz vienas rokas. Nekad neko tādu nebiju darījis un šodien pamēģināju. Vēlos infomēt, ka es arī tā varu izdarīt. Visādi citādi nekas īpašs nenotiek.

Un tomēr, kas dzīvo zem šķūņa?

Nu tad tagad man kļūst pavisam interesanti, aiz malkas, šķūnī vai kaut kur tur, kāds dzīvo. Māsa gājusi pēc malkas, un viņai no malkas šķūņa uzrūca! Malacis, ka nenobijās, es droši vien nobītos!
Pagājušo gadu bija ala zem kaimiņienes šķūņa, mēs likām uz lapsu. Pavasarī zem šķūņa atradām wanabe caunas skeletu.
Kas rūc no šķūņa? Kaķis tak nerūc. Lapsa? Cauna? Šakālis? Čupakabra?

man patīk vērst sabiedriskās idejas sazvērestību teoriju piekritēju uzmanību uz to
ka mūsu plašajā pasaulē 95% lēmumus un idejas diktē ekonomika, nevis aukstāki spēki

piemērs?
nu, skatieties, lūk, mūsu kristīgajā radio apgalvo, ka geji - tā ir nāves kultūra
lai arī geji, kā reiz nav nāves kultūra, tā ir samērā parasta nukleāra ģimene, kas kādreiz izglābs pasauli
jo nāves kultūra ir čaildfrī
un čaildfrī nebūt nav kaut kāda sorosa un žīdu reptiloīdu inspirēta ideja

šī situācija ir radusies pēcfeodālisma laikmetā, kad mums, gan puikām, gan meitenēm, ir pietiekoši daudz resursu, lai īzī izdzīvotu bez ģimenes
agrāk tā nebija, cilvēkiem pirms frīdoma nācās laiku pavadīt ģimenes sistēmā ar sociologa makša vēbera brīnišķīgi aprakstīto darba dalīšanu sabiedrībā
līdz industrializācijai

pēc tam meitenēm izvēle "bērni vai karjera, vai arī karjera un bērni pēc tam" ir kļuvusi nevis obligāta, bet gan ļoti opcionāla
opcionāla tāpēc, ka meitenēm naudas ir dahuja
lai izdzīvotu vienām, un vēl nopirktu sev alholu un cigaretes un kondo manhetenā, ja paveiksies
gribat "tradicionālo" sabiedrību - atņemiet viņām naudu
tikai nestāstiet, ka loģiski attīstības procesi ir sazvērestība
viss

Kā atšķirt īstu mākslinieku? Pēc uzmanības pret detaļām. Čaiņiks noapaļos izmērus līdz metriem, centimetriem, vai varbūt milimetriem, bet īstam māksliniekam plakātiņš būs 383,7×586,7 mm.

DELFI. Divi saslimušie saistīti ar uzliesmojumu draugu lokā

humanitārā lielvara

Tik tālu nu esam - Stokholmas sabiedriskā transporta uzņēmuma priekšsēdētājs presē atzīst: "Tagad tevi var sašaut autobusā. (..) Sabiedrības attīstība, kurā atsevišķiem cilvēkiem sabiedriskā transporta lietošana tagad ir ierobežota - nevis lai samazinātu infekcijas izplatīšanās risku pašreizējās pandēmijas laikā, bet gan lai samazinātu risku, ka var zaudēt dzīvību apšaudē."
https://www.expressen.se/debatt/nu-kan-du-bli-skjuten-pa-bussen-i-sverige/
Tikmēr bijusi komuniste, tagadējā Eiropas komisijas iekšlietu un migrācijas lietu komisāre Ilva Jūhansone, attapusies no bezdarbības perioda pandēmijas laikā, atsākusi publiski vaimanāt par ļaunajiem grieķiem, kuri sargā savas valsts un Eiropas Savienības robežu, un sprediķot, ka visai Eiropai jāuzņem tāda pati kulturālā bagātība kā Zviedrijai, kura kādā jaukā dienā rezultējas iepriekšējā rindkopā aprakstītajā.
Vēl no īpaši spilgtajiem pēdējā laika bagātības aprakstiem - kāds no Ilvas aizbilstamajiem - Somālijas pilsonis "bijis policijas redzeslokā" par pagājušajā gadā izdarītiem 35 noziegumiem, bet tik un tā bijis tik brīvs, lai uz ielas izvarotu 12 gadīgu puiku un uzmāktos vienpadsmitgadīgam, turklāt viņu aizturējusi nevis policija, bet vienpadsmitgadīgā puikas vecāki. Tiesas procesa laikā "labie cilvēki", protams, darīs visu, lai šī bagātība turpinātu uzturēties Zviedrijā un Eiropā.
https://www.expressen.se/nyheter/krim/atalet-pojke-valdtogs-under-promenad-kopte-sig-fri-for-sin-veckopeng/
Tags:

Trešo dienu dzīvoju stereoptipiska vecpuiša dzīvi vienatnē vasarasmājā. Strādāju no mājām, darba daudz. Vakaros iedzeru alu, paskatos TV, t.sk ļoti vecas sporta pārraides, ko jau te vispār rāda, piesēju tomātus un gurķus siltumnīcā, tātad esmu vecpuisis ar stāžu. Neskujos, tādas vīriešu treniņbikses un vaifbītera man īsti nav, bet ir aerobikas bikses, ceru, ka tās kvalificējas. Šodien nopirku sāļos riekstiņus, tīri tā pamēģināt. Ir ok.
Kas tālāk? Varbūt sākt makšķerēt? Pornofilmas?

Jul. 7th, 2020


Man šeit interesanti ir ne tas, kāpec tilti ir jāpaceļ gaisā, nevis jānolaiž zem ūdens, bet gan, kā šādu rakstu var konstruēt bez džeinas džeikobsas pieminēšanas (no visas sirds iesaku jums kādreiz viņas galveno grāmatu par urbānistiku izlasīt vienalga kādā formātā, tas ir ļoti interesanti)? vai arī viņa tagad arī vairāk nav jauno un progresīvo sieviešu draugs? mistika kaut kāda totāla.

par fudbolu

te mums NUFC feisbuka kopienā uzradās polls
kopš mēs esam drošībā, pēc jūsu vēlmēm - kuras trīs komandas lai šogad izkrīt mo premjerlīgas
apbrīnoju, ka tik daudz mūsējo grib, lai vesthema izlido, nahuja, interesanti

tomēr mana izvēle nav pārāk sarežģīta
vesthemai nav jāspēlē jebeņās, un bornmutai mēs esam nedaudz parādā par spēlētāju, tādēļ:

močīt villu uzreiz pēc grīliša fundamentālā uzkāpiena uz EPL stadionu zāles tā, kā negribas , un kā vot kā līga bez birmingemas vispār
taču no otras puses, nu, kuru nopietni piš aston villa
ja es dzīvotu birmingemā, es fanotu par klubu ar nosaukumu birmingham. nevis klubu ar nosaukumu aston martin
kāda vēl naher aston villa

par vatfordu piekrīt visi, ir gatavi pārdzīvot čempionšipā par.

nu un paliek nabaga norviča. tur jau īpašniekiem laikam vispār bēdīgi pēc vīrusa. var paņemt sezonu pārdomām.

atgrieziet līdsu, un es beigās būšu laimīgs par šādu līgu.

nemaz ilgi nebija jāgaida

Covid-19 uzliesmojuma dēļ Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) aicina Rīgā esošo restorānu "Aqua Luna" un "Riviera" jūnija beigās apmeklējušos cilvēkus sekot līdzi savam veselības stāvoklim.
SPKC pārstāve Elīna Dimiņa žurnālistiem pastāstīja, ka personām, kuras 27.jūnija vakarā apmeklējušas restorānu "Aqua Luna" vai 28.jūnija vakarā bijušas restorānā "Riviera" Rīgā, tuvākās divas nedēļas ir rūpīgi jāseko līdzi savam veselības stāvoklim un Covid-19 raksturīgo simptomu parādīšanās gadījumā jāsazinās ar ārstu vai jāzvana uz vienoto tālruni Covid-19 testa pieteikšanai.
Minētā prasība saistāma ar Covid-19 uzliesmojumu, kā dēļ jau vairākiem cilvēkiem ir konstatēta saslimšana ar vīrusu.
Aizvadītajā diennaktī Latvijā reģistrēti septiņi saslimšanas gadījumi, bet šonedēļ kopumā - jau desmit.
Tags:

Jul. 6th, 2020

Vakari jau kļuvuši maķenīt tumšāki...

Kā sanācis novērot uz ceļa, teslisti ir jaunie bembisti. Tā pati agresija, uzvedība, tikai bīstamāki, jo nevar tik labi dzirdēt.