Azamat Bagatov's Friends [entries|friends|calendar]
Azamat Bagatov

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ calendar | livejournal calendar ]

[21 Apr 2014|02:56am]

scope
Labrīt, kam neguļās!

Upd: Kuldīgā smuki vimbas lec.
5 comments|post comment

Futuresoundlondonoloģija [21 Apr 2014|01:27am]

telefontubbie
[ music | Future sound of London - Eggshell ]

Šur un tur staigājot un bradājoties vai vienkārši esot nonāku pie secinājuma : "Šo vietu es esmu dzirdējusi. Es šeit esmu bijusi iepriekš."
Vietu var dzirdēt, skaņa rada vietu, yeah, to sauc par soundscape.
Tā tas bija pirmo reizi uzkāpjot uz Sarkandaugavas rūpnīcas RER jumta, tā tas bija kaut kad ļoti sen, bradājot Slokā, tā tas bija kaut kas nesen, karstā vasarā braucot gar labības laukiem kaimiņzemē un tā tālāk un tā vēl joprojām.
Varbūt tāpēc man patīk ambient mūzika un tamlīdzīgi žanri. Tie rada vietu, kura neeksistē atmiņā, bet kaut kad sanāk atrast vietu,kura izklausās pēc kāda skaņdarba.
Vēl joprojām atcerēšos starpbrīdi skolā pie kādreizējās porcelāna rūpnīcas, skolā ar ļoti augstajiem griestiem un saulaino trepju telpu. Pie manis piegāja puisis no paralēlklases un jautāja, vai vēlos dzirdēt labu mūziku. Kā jau Homērs Simpsons, sekojot filosofijai "i don't know what it is, so i'm gonna say yes", paņēmu tos divus diskus, ko viņš man deva. Viens bija triphopa antoloģijas disks ar kafejnīcas dīvāniņmūziku, bet otrs bija Future sound of London albums "Isness", kas bija ieturēts psihodēliskā roka/huj viņ zina kā stiliņā. Tā nu kādā lietainā, ļoti agrā pavasara dienā lejupielādēju future sound of london diskogrāfiju,kas nu līdz 2006. gadam tolaik bija izdots. Iemetu visu winampā un uzliku shuffle. Nu protams, pirmā doma "kas par huiņu", bet izdzirdot ostas skaņas, fabrikas agregātu dunoņu un putnus,kas nolido no pielijuša koka zara, bija sajūta, ka klausoties prātā rodas vieta bez ilustrācijām. Vieta kā telpa ,kas vēl jāpiepilda ar ilustratīvu materiālu.
Tā nu laika gaitā nejauši sanāca būt tādās vietās, kuras vizuālais paskats un arī apkārtnes skaņas saskanēja ar Future sound of london kompozīcijās dzirdēto. Nebiju toreiz aizdomājusies par to, ka vietas tik tiešām var vispirms radīt, tās dzirdot. Tikai žēl, ka man nav laba atmiņa, lai es vienmēr spētu atcerēties, kā skan Fridriķa ielas depo pulksten divdesmit divos divdesmit, kā skan Dzirnavu ielas tunelis pēc pusnakts, kā skan Krasta ielas līcītis pie Sky, kā skan Nemuna zem oranžā tilta, kam nezinu nosaukuma un tā tālāk.

post comment

foto [21 Apr 2014|01:24am]

telefontubbie
un tad es redzēju piemājas elektrības stabu, vakara saulē uz balkona pīpēja itālis un es nospiedu fotoaparāta podziņu "padirsts kadrs", šūbiņi dūbiņi
post comment

vadiņu Nook [20 Apr 2014|11:09pm]

vajag

[neviss]
Atstāju e-grāmatu lasītājam oriģinālo USB vadu laukos, tagad ilgāku laiku nav plānots tur doties un speciāli braukt arī negribas - bet lasīt gan gribētos.

Ļoti priecātos, ja kāds varētu uz dažām stundām aizdot USB kabeli (konkrēti Nook Simple Touch, bet pieņemu, ka vismaz vienas firmas robežās viņi ir vienādi) apmaiņā pret vēlamām lietām.

Droši vien varu arī man nelīdzīgam cilvēkam atstāt pasi vai ko ķīlā uz to laiku - vai kā citādi garantēt, ka atdošu noteiktajā laikā. neviss@inbox.lv
4 comments|post comment

"Tantiņa" [20 Apr 2014|10:57pm]

pajautaa

[fuckyuu]
Vai kādam ir zināma kāda laba un prasmīga "tantiņa" [der arī "tantiņš"], kas specializētos vai spētu palīdzēt pazudušu cilvēku meklēšanā?

Diskusijas par to, cik lieli pesteļī tie ir, taisam kaut kur citur, paldies!
5 comments|post comment

[20 Apr 2014|10:40pm]

pelnufeja
I had been feeling rather out of my element until Ambrose let me know, in his own special way, that there wasn't much difference between the University and the streets of Tarbean. No matter where you are, people are basically the same.

(Patrick Rothfuss "The Name of the Wind")
post comment

Biju. [20 Apr 2014|10:38pm]

unpy
"Biju" ir tāds smuks vārds. Frāze "vienmēr biju bijis" riktīgi atver čakras. Vai aizver. Vai pofig.
7 comments|post comment

[20 Apr 2014|09:50pm]

scope
Sanāca vakar nelielas variācijas par tēmu "Koki saules rieta dažādās fāzēs" Rundāles pusē, un Bauskas pils ar dolomīta atsegumiem vakara gaismā.
Kā saka "на любителя".
... )
2 comments|post comment

kur palikt jurmala/kauguri [20 Apr 2014|08:17pm]

pajautaa

[flog]
Dargie cibini. Braucam apciemot jurmalu un gtibejam palikt kadu nakti kauguros, vai tiesham nav kads hotelis/hostelis kur palikt par letam naudinam pagaidam izskatas neiespejama misija..varbut kadam ir kadi ieteikumi? Kur leti palikt kads izire letu dzivokliti/istabu..uz 5 naktim tiri parnakshnjoshanai?

Paldies & paldies
2 comments|post comment

[20 Apr 2014|08:52pm]
dienasgramata
"Es nesaku, ka restorāns kā tāds ir slikts. Nē. Ja cilvēks aiziet un paēd draugu lokā, tad tas ir normāli. Bet ja naktsklubi pārvēršas par izvirtības vietu, vai spēļu nami un kazino pārvēršas par vietu, kur cilvēku padara atkarīgu, tad tas nav saskaņā ar Dieva plānu. Tā ir nāves civilizācija, kura šeit pastāv," atzina Stankevičs.
post comment

Hurricane festivāls [20 Apr 2014|07:59pm]

pajautaa

[likcepure]
Varbūt kāds vēlas braukt uz Hurricane festivālu 20.-22. jūnijā? Mēs jau esam kopumā trīs, bet labprāt gribētu vēl vienu ceļabiedru, lai varētu nedaudz ekonomiskāk aizbraukt ar auto, kā arī - vienkārši lai inčīgāk. Pastāv iespēja, ka turpceļā iebrauktu kādā vēl nebūt vienā vai vairākās pilsētās paskatīties, kas tur notiek. Bet to varētu kopā izdomāt. Pastāv iespēja arī braukt lielākā kompānijā, tad tikai vajag lielāku mašīnu.

Te var apskatīties lineup: http://www.hurricane.de/

Dot par sevi ziņu var manā FB: Anete Konste vai gmailā anete.konste@gmail.com
1 comment|post comment

[20 Apr 2014|04:44pm]

pelnufeja
Un es pati varbūt pat visvairāk no visiem, ko es pazīstu, varētu būt cilvēks, uz ko varētu attiecināt vārdus "sapisies ar saviem noslēpumiem", jo es regulāri dzīvoju bailēs, ka kāds kaut ko nejauši varētu uzzināt, nu, labi, arvien retāk, bet kopumā es šo ļoti labi saprotu, varbūt tāpēc, ka tā ir tik jūtīga tēma, es arī ļoti daudz domāju par visādām par un ap šo saistītām attieksmēm, rīcībām, reakcijām utt. Varbūt šī mana nostāja arī ir sava veida drošības barjeru likšana tādā nozīmē, ka es saprotu, ka vienīgais veids, kā mazināt bailes un "cilvēki padomās" koncepta ietekmi, kas man ir brīžiem nekontrelējami milzīgas, ir kopumā vairot atklātību un drošības sajūtu par to, ka manas domas, viedokļi, pārliecības un jūtas pēc būtibas nav nekas briesmīgs, apkaunojošs un slēpjams, es to redzu kā vienīgo opciju, jo visa pasaule pēkšņi nesāks rīkoties tā, kā man liekas, ka būtu pareizi un visiem labāk – es pati varu mēģināt tā darīt.

Un es tagad nespēšu to precīzi formulēt, jo skaidrs, ka stāsts nav par to, ka mums nebūtu tiesību uz privātumu vai noslēpumiem, bet man kopumā liekas, ka cilvēki cieš tieši no atklātības trūkuma. Šo ir ļoti viegli pārprast, un es to tagad nespēju paskaidrot vairāk, tam vairs nav tik lielas saistības ar cibu, bet gan kopumā ar faktu, ka, lai cik tas neizklausītos naivi un muļķīgi, man šķiet, ka cilvēki kopumā piedzīvo tik milzīgu trauksmi par lietām tāpēc, ka trūkst atklātības (es runāju vispirms tieši par sevi kā piemēru, no kā es izdaru šos secinājumus).
1 comment|post comment

par fudbolu [20 Apr 2014|04:06pm]

martcore
starp citu, korejieša mejena čoja tradicionālisma stilā ieturētās ilustrācijas
kā lai to labāk pasaka )
post comment

[20 Apr 2014|03:55pm]

pelnufeja
Vispār, ja man liktos, ka cilvēki ir uz pusi tik godīgi pret sevi un citiem, cik viņi ir ētiski, tad es varbūt šim ētiskumam arī vairāk noticētu.
post comment

cibas sajūta [20 Apr 2014|02:45pm]

pelnufeja
Ar šo es nekādi negribu apgalvot, ka apzināti stāstīt tālāk par citu cilvēku zematslēgas ierakstiem ir kaut kas labs un pieņemams, jo es tā nedomāju, bet tomēr man nav īsti saprotama visa tā ņemšanās ap ētiskumu cibas sakarā; tādā nozīmē, ka tu automātiski pieņem, ka, ja kaut ko esi palicis zem atslēgas, tad tas tur arī paliks, un nepastāv nekāda iespēja, ka kāds kādam par šo ierakstu pastāstīs (nerunājot jau par visādām nejaušām iespējām pašam kaut ko izlasīt, kādas taču nepastāv), un, ja tā tomēr ir noticis, tad ir pamats nenormāli cepties un justies niknam un aizvainotam. (es gan arī tā justos, ja uzzinātu, ka kāds ir runājis ar citiem par maniem ierakstiem, bet man vispār nevajag daudz, lai es justos apvainojusies, un sajūta ir sajūta, tu vari otru izprovecēt uz kašķi un beigās būt nenormāli apvainojies par to, ko tas otrs tev ir pateicis), bet kopumā man tomēr liekas, ka internetā ierakstītas lietas ir un paliek internetā ierakstītas lietas, pat ja tā ir ciba. (ar to es drīzāk gribu pateikt, nevis, ka ir ok stāstīt, bet gan, ka tā ir abpusēja atbildība). Un gan jau, ka ir kaut kāds iemesls, kāpēc mēs rakstām cibā, nevis privātā papīra dienasgrāmatā vai word failā. Un kaut arī ir lietas, par kurām tu tiešām nekad negribētu, ka tās nonāk ārpus to dažu cilvēku redzesloka, kam konkrētie ieraksti bijuši redzami, principā, man šķiet, ka lielākā vai mazākā mērā ciba tomēr ir tiekšanās pēc komunikācijas, tai nav obligāti jābūt vārdiskai un tiešai, drīzāk tā ir tiekšanās pēc sajūtas, ka kāds “zinās”, un, protams, ka tas ir reizē ļoti biedējoši. Var jau būt, ka tā vienkārši ir mana pēc būtības neuzticēšanās cilvēkiem, bet ierakstiem, kas runā par tām lietām, par kurām man tiešām ir sajūta - šito neviens nedrīskt uzzināt nekādā gadījumā, es izklikšķinu arī lielāko daļu savas frendlistes, atstājot pāris cilvēkus, kurus es pazīstu arī dzīvē un kuriem uzticos, tādējādi tiekot pie “izstāstīšanas” sajūtas un reizē jūtoties droši. Un tas nenozīmē, ka es automātiski pieņemu, ka mani zematsleģas ieraksti mierīgi varētu tikt atstāstīti citiem, un man tas liktos pilnīgi ok, ja man tā liktos, es visus ierakstus liktu kā publiskus. Man vienkārši šķiet, ka pašam vairāk padomājot, kam ko radīt un ko nē, ir vieglāk dzīvot, bet nu, protams, var jau pieņemt, ka es tikai meklēju sev attaisnojumus.
Un tā drīkstēšana vai nedrīkstēšana ar kādu kaut ko pārrunāt man arī liekas ļoti neviennozīmīga, tāpat kā vēstuļu un privātu sarunu pārrunāšana. Reizēm taču mēdz gadīties, ka tās lietas vienkārši ir ļoti satraucošas, nu, vismaz man tā ir, es, piemēram, mēdzu ļoti pārdzīvot vai noskumt arī par lietām, kas uz mani tiešā veidā neattiecas, un tad man liekas, nav nekas tik briesmīgs tajā, ka rodas vēlēšanās ar kādu šo pārrunāt. Katrā ziņā man tie mēdz būt gandrīz vienīgie iemesli, kāpēc es varu kādam pastāstīt par citu cilvēku zematsleģas ierakstiem. Bet man arī liekas, ka te tāpat kā saistībā ar lielāko daļu lietu neeksistē tādi “pareizi” un “nepareizi” noteikumi, manuprāt, ir svarīgi domāt par to, kas tā par situāciju, kas tie par cilvēiem, kam es to stāstu un taml.

Bet var jau būt, ka man vienkārši ir nopietnas problēmas ar ētiskuma izpratni, spriežot pēc tā, ka es par šo savu attieksmi esmu saņēmusi visai daudz nosodījuma (patīkami apzināties, ka es dzīvoju tik ārkārtīgi ētiskā sabiedrībā, ja tā padomā). Bet jā – es jau šo principā nekad neesmu slēpusi, so, nav taču mani jāpiedraugo, ja tā ir problēma.


Vēl jau varbūt, ka es tagad mēģinu izlikties baigi drosmīga, jo man pašai bieži, rakstot komentārus, ir šermuļaina sajūta – nez, kurš vēl to varētu nejauši uziet, jo nu, skaidrs, ka man arī ir lietas, par kurām es ļoti negribētu, ka tās nejauši kļūst pieejamas visiem vai kādam konkrēti.
post comment

Lieldienas svinam, ja? [20 Apr 2014|01:54pm]

unpy
 
Ādolfs Hiltlers 
dzimis 1889. gada 20. aprīlī
13 comments|post comment

Priecīgas Lieldienas visiem!;) [20 Apr 2014|12:44pm]

kuminjsh
"Feldkurats uzmeta Šveikam skatienu, mirkli klusēja, tad uzsita viņam uz pleca un sacīja:
— Izdzeriet to baznīcas vīnu, kas vēl palicis pudelē, un tad varat uzskatīt, ka esat atkal uzņemts baznīcas klēpī."
8 comments|post comment

Χριστός Ανέστη! [20 Apr 2014|12:16pm]

indulgence
Sveicu visus kristiešus, kā arī Lutura maldu mācības sekotājus, shizmatiķus u.c. apmaldījušos.

3 comments|post comment

[20 Apr 2014|11:09am]

martcore
jums, kristiešiem, labi, a es ar saviem olimpa dieviem varbūt arī gribu svētkus
"artemīda ir piecēlusies", "dionīss ir salāpījies", "zeus - mardi gras of bestiality", etc!
3 comments|post comment

par gaumi [20 Apr 2014|10:59am]

indulgence
Šķirojot piezīmju kaudzes un metot ārā visu lieko, uzdūros pirms gadiem 10-15 pierakstītam citātam, gan bez avota norādes (kas saprotami, jo nav jau fakta apraksts, bet tikai doma, pie tam visai apspriežama). Lapiņu izmetu, bet pašu citātu nolēmu saglabāt - moš kādreiz uznāks vēlme par to padomāt:

"Aristokrātiska sabiedrība, atšķirībā no demokrātiskās (buržuā) sabiedrības, jau no pirmssākumiem orientēta uz gaumes hierarhiju, kas pati par sevi liek nemitīgi orientēties nevis uz modernāko, dārgāko, bet kvalitāti, nemitīgi uz to tiekties. Filtrācija šajā sabiedrībā nenotiek pēc izglītības vai ienākumu līmeņa (tērējamās naudas apjoma), bet pēc gaumes un kvalitātes. Demokrātijas galvenā problēma ir tur, ka nauda nespēj atšķirt kvalitāti. Piemēram, jūs ieejat veikalā, kur plauktā blakus diskam ar ģeniālu filmu ir nopērkams totāls draņķis, un abas filmas maksā vienādi. Bieži pat draņķis maksā dārgāk, jo patīk lielākajaii sabiedrības daļai, kuras gaume ir neizkopta. Masu kultūra ir stabilizējoša, vienojoša sistēma kā kanona režģis. Kad personas individualitāte nav izveidojusies par personību, tai daudz vieglāk un komfortablāk dzīvot un izpausties šāda stabilizējoša režģa ietvaros, jo pati robežas noteikt tā nespēj."
1 comment|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]