telefontubbie ([info]telefontubbie) rakstīja,
@ 2020-04-14 19:30:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
periodikas brīnumi (periodika.lv)
Lūkoju periodikā pāreju no psrs uz mežonīgo kapitālismu. Arī visādas vietas, kur esmu bijusi mūsdienās kā pamestos objektos, kur reiz kūsāt kūsāja dzīvība. Avīzē Diena, Jūrmala un tā tālāk.
Nu lūk, izlasīju, piemēram, ka pudeļu nodošanas punktā Maskavas 231 pie fabrikas Vārpa,1995.gadā pretī dod 3 santīmus (mūsdienās 3 santīmi varētu būt 5 centi? Un mūsdienās daudz kur par pudelēm maksā nieka 7 centus,pff). Tas ir - tais laikos principā visam cenas bija krietni zemākas, bet ja salasīji normālu daudzumu pudeles, tad varēja teorētiski tīri tā neko iepirkties par atpakaļ dabūto naudu.
Sīkums, pofig.
Otra lieta sludinājumi. Vēl tā kultūra bija baisa, nekādas loģikas sludinājumu tekstos. Daudz acīmredzamu krāpnieku vai ļoti neizdevīgi maiņas sludinājumu (piem. mainu sūda hruščovkas divistabnieku pret divistabnieku Jūrmalas centrā). Vai kaut kādi sludinājumi, kur pārdod šķirnes suņus. Es atceros, ka pie centrāltirgus un pretī autoostai šad un tad bija cilvēki ar būriem un tajos būros bija kucēni, tādos šķībos dzelzs. Un tie kucēni tādi pluskaini. Tādi riktīgi shady ļaudis, kas avīzē grib uztaisīt kaut kādu būra kranci par visšķirnīgāko suni avīzes sludinājumā.
Darba sludinājumi vispār šausmas lasīt. Sievetes, kuras meklē darbu, raksta kādā profesijā ir kvalifikācija/prakse/pieredze vai vnk profskolas diploms, bet teju gandrīz visos sludinājumos ir rakstīts "seksu nepiedāvāt". Laikam cilvkēktirdzniecība bija tādos apjomos, ka darbu sludinājumos meklēt ir liels risks un avantūra.
Trešā lieta, raksti par Krievijas(exPSR) armiju, kura nedavācās prom. Tur visādi kliedzoši gadījumi, kā piem. Purvciemā kaut kādās bloķenēs armijnieki vnk ievācās iekšā dzīvot un nelikās ne zinis par termiņuzturēšanās atļaujām ar notecējušu termiņu. Vai par kara daļām, kur uz vietas armijnieki dara vells sazin ko, kamēr teritorijā brīvi staigā vietējie zaglīši un izgopī sprāgstvielas un visu citu reketam nepieciešamo. Vēl kaut kādi krievi, kas pisoties prom no armijas daļas kaut kādā muižā noskrūvēja 19.gs. dekoratīvo krāsniņu, jo laikam saprata, ka lielā vērtē tādas.


(Lasīt komentārus)

Nopūsties:

No:
Lietotājvārds:
Parole:
Ievadi te 'qws' (liidzeklis pret spambotiem):
Temats:
Tematā HTML ir aizliegts
  
Ziņa:
Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?