Friends

Entries · Archive · Friends · Profile

* * *
mēreni saistīti ar iepriekšējo ierakstu - jau labu laiku ir plāns uztaisīt t-kreklu ar oliveru un valkāt dienās, kad visus heitoju.
* * *
gatavojoties WWIII

Vienīgais prieks no šīs ziņas, varu jums pačukstēt, ir fakts, ka vismaz Latvijas Armija, lai arī cik bezjēdzīga, karos izmantojot salīdzinoši ļoti modernus ložmetējus. Nerunāju par M2 Browning 50. kalibra smago ložmetēju (kas pēc 16 gadiem svinēs savu simtgadi kopš atrašanās blakus kareivjiem, taču jāpiebilst, ka tas ir piedzīvojis vairākas modifikācijas un nav nomainīts, jo ir izturīgs kā melnais bērītis), bet gan Beļģu FN Minimi SAW jeb squad automatic weapon. Tas ir vieglais ložmetējs - ierocis, ko lieto, nes uz saviem pleciem līdz ar patronām tikai viens cilvēks un kas dēļ sava 200 ložu belt fed magazine un augstā šaušanas ātruma ir paredzēts tam, lai ienaidnieks nespētu bailēs pacelt savu galvu augstāk pāri drošajai, ložizturīgajai sienai, aiz kā viņš slēpjas, kā arī atbildēt ar efektīvu pretuguni, dzirdot, kā lodes spindz virs galvas (to var dzirdēt). Lai arī tas ir vairāk kā 30 gadu vecs koncepts, tas joprojām strādā sasodīti labi. Modernajās armijās parasti tāds ir viens uz astoņiem karavīriem. Dažreiz divi. Varu arī pačukstēt, ka krieviem, piemēram, nav ekvivalentu, jo PKM vai tā modernā inkarinācija Pecheneg ir uzskatāmi par vidējā smaguma ložmetējiem (lielāks kalibrs jeb lielāka lode for dummies), līdz ar to tie ir daudz smagāki un to patronas ir daudz smagākas. Tas tā, iztēlojoties, ka mums kādreiz atkal nāksies karot ar mūsu patiesi jaukajiem austrumu kaimiņiem, kuri tikai ģeopolitiski (kāds auditorijā iesaucas: "arī vēsturisku!") apsvērumu dēļ diemžēl ir mūsu lielākie ienaidnieki.

Iepriekš Latvijas Armija iepirka modernizētos beļģu FN MAG ložmetējus (arī no tā pašas kompānijas - FN Herstal), ierocis arī ir Korejas laikā izgudrots, bet tā dizains ir bijis tik labs, ka modernizētās versijas joprojām ir gandrīz jebkuras NATO armijas vidējā smaguma ložmetējs (krievu alternatīva - tas pats PKM). 
* * *
rule britannia
Aizvakar skatījos kaut kādu dokumentālo filmu par The Troubles Ziemeļīrijā. Nez kāpēc ļoti sasmējos, kad bijušais britu kareivis, kurš piedalījās miera uzturēšanas operācijā tur laikā, kad ik dienas Belfāstā sprāga vairāki spridzekļi, no kuriem viens nogalināja viņa biedru, teica, ka viņš esot pazaudējis galvu, dzirdēdams, ka vietējie katoļu puikas viņam dziedāja nesen iznākušā Queen skaņdarba "Another one bites the dust" piedziedājumu, un skrējis viņiem pakaļ, vēlēdamies nodarīt pāri.  

Jāatzīst, es iepriekš ļoti maz zināju par The Troubles (tagad es zinu tikai nedaudz vairāk). Un to, cik sasodīti efektīvi throughout the years norisa IRA bumbošanas/terora kampaņa. Lai arī tas ir ļoti nekrietni, es izteikti spēju novērtēt ideju par teroru kā vienīgo metodi cīņā ar milzu impērijas ietekmi. Īstenībā pohuj, ka tie tikpat labi varētu būt aktieri (līdz ar to dok.filma iegūst pseidodok.filmas statusu). Es neko tādu nedoublečekoju. Ticu uz vārda. 

* * *
elektr. klavieres
pirms sāku meklēt ss.lv... varbūt kādam ir kādas jēdzīgas elektroniskās klavieres, kas stūrī krāj putekļus, bet kas noderētu mūsu bērnam, uz kā gammas vingrināt? nopirktu par vidējām naudiņām.
* * *
kura d... dāma vilka manu jaku, ejot ārā pīpēt? izņēmu no nabaklaba garderobes, lai konstatētu, ka tā ir pievilkusies ar dūmiem un vecvecmāmiņas cienīgām smacējošām smaržām.
* * *
232323
Ūsiņam upurē melnu gaili ar deviņiem cekuliem un sarkanām kājām. Gaiļa asinis tecina zirga silē tieši uz auzām.
* * *
augstas frekvences skaņa un horizontāla līnija
* * *
Pārdodu 3 biļetes uz Valmieras teātra izrādi "Džeina Eira" rīt plkst. 13:00. Biļetes 2. rindā, pirku par 13 Eur gabalā, pārdodu par 10 Eur gabalā, t.i. kopā 30 Eur. Var kaulēties saprāta robežās.
sanitag@gmail.com
* * *
Vajag aukli!
Šodien no 10.00 līdz 21.30 Imantā!
* * *
Kas drāzās, kas drāzās,
Bitīte rožu dārziņā.
* * *
ķiploki
Ķiploki ir neatņemama itāļu virtuves sastāvdaļa.
* * *
o, es nevaru, lietuva plāno aizliegt alu VISPĀR visādos pasākumos, tai skaitā vasaras festivālos (jebkāds cits alkohols tur jau aizliegts jau sen). bauda lasīt šodien lietuviešu internetus, kādi visi pikti.

http://kaunas.kasvyksta.lt/2017/04/20/laisvalaikis/festivaliu-rengejai-pasipiktino-alkoholio-draudimo-istatymu/
un visur citur

* * *
stilīgie cilvēki tuvējā apkārtnē mēļo, ka džekus latvijā tagad ir aktuāli saukt par brukliniem. kāpēc? KĀPĒC?
* * *
horvātija
Lielais Horvātijas ceļojums.
* * *
tgo
Teddy, how can one obtain a fair maiden?
* * *
sūds
Krišjānis sapņo par to, ka mani bērni būs kristieši, jo viņam nav savu bērnu, ko samaitāt. Cik bēdīgi!
* * *
Lindes muižas drupas, spoku parks un Aklā purva taka
Pūpolu svētdienā kopā ar [info]anonims un Maria devāmies nelielā ekspedīcijas braucienā. Pirms doties pastaigā cauri Aklajam purvam piestājām pie Lindes muižas, lai apskatītu drupas un spocīgās zombiju liepas.

YOUTUBE_VIDEO_THUMBNAILS_UPDATE

https://www.youtube.com/watch?v=LJigm2Y_KW4

Tiem, kas video noskatījās neliela aptauja:
Poll #20989 Ekspedīcijas vlogs
Open to: All, results viewable to: All

Vai aizkadra balss ekspedīcijas vlogā ir par daudz?

View Answers

Jā, totāli overload
0 (0.0%)

Varēja būt bišķi mazāk
0 (0.0%)

Tieši laikā
1 (100.0%)

Kas ir anotācija?
0 (0.0%)

* * *
piem, adošā zēna fenomens. nezinu, kā jūs, bet esmu ne vienu reizi vien dzirdējusi frāzi "mans brālis bērnībā aizrautīgi adīja, un visiem bija pofig", kas attiecas uz 20-15 gadus vecu pagātni. vienu no šādiem brāļiem esmu redzējusi pieaugušā formātā, neizskatījās, ka adīšana būtu atstājusi kādas paliekošas traumas. pilnīgi pieļauju, ka kļūdos, bet grūti iztēloties šādu pohujismu mūsdienās. "sliktie" vecāki satraukātos par zēna vīrišķību, kamēr "labie" stāvētu ar plakātiem you gay? that's ok! un visādi mudinātu iznākt no neesošā skapja. drošvien tas bija nevis no ahūnas tolerances, bet no grūtākas dzīves un pohujisma pret bērniem in general. bet nez vai tas bija tik slikti.

***

kathrine switzer finishes boston marathon 50 year after being first woman to run
https://www.youtube.com/watch?v=8iFA_envzmM

gribētos novecot kā viņa, nevis kļūt par derdzīgu, vārgulīgu pendžu. var taču tātad?

***

nez, vai visi šie "neviens vīrietis nerubī kārtību/bērnu pieskatīšanu kā sieviete" nav tāds pēdējais sieviešu šovinisma bastions kā "neviena sieviete nerubī matemātiku"? man, protams, ir ļ. zemi standarti. bet es zinu, cik ļoti m. apbēdina krūzīšu kolekcija pa visu māju ar dažāda pelējuma pakāpēm tajās un cenšos vairs tā nedarīt. arī visas noplīsušās mēteļa pogas es lūdzu piešūt viņu, jo es vienkārši esmu cūka.

***

daudz runāju internetos, jo biju beidzot saaukstējusies bļe un jutos apātiska un bēdīga. toties vakar noskatījāmies japan: a story of love and hate, un visvairāk šokējos par to, ka džeks strādā 7 stundas dienā _pusslodzē_. sajutos no vienas puses ļ. nefunkcionāla, no otras - kā no kaut kā izglābusies.

* * *
ne-vienatnīgo Lieldienu kopsavilkums:

American Horror Story otrā sezona (pārsteidza, cik labs screenwriting, lai gan uz beigām jau kļuva paredzami), Blues Brothers, Encino Man un iepazīšanās ar Pauly Shore 90to eksistenci, pirmie soļi Kung Fu un TaiChi (izklausās krutāk, kā ir, jo pirmie soļi pārsvarā ir tikai stājas un elpošana, bet tik un tā..), nomainīta dziesma koncertam, balss vingrinājumi, sildīšanās zem mākoņiem (un dažām zvaigznēm) āra mājas baseiņukā, daudz komplimentu, nokrāsotas 3 olas melleņu ievārījumā, striking fakts, ka būs drīz jāapmeklē ķirurgs zobam ( gribu to vai nē), izvingrota viena pilna fizio programma, iegūts apstiprinājums tam, ka veselīgs dzīves veids ir daudz sarežģītāks (grūtāks), ja apkārt neviens cits tādā nedzīvo, nedaudz saskumu par to un pēdējā dienā brīžiem uzvedos kā lohs. aizmigu ar ģitāru un mani pieķēra.

pēc tam sākās pamatīga vētra, tika atcelti autobusi un lidojumi, un knapi tiku mājās, lai pāris stundas pastrādātu par disabled person assistant, pagatavotu vakariņas un noskatītos 20min no Sin City.

šodien laikam beidzās post-brīvdienu skumja (vai arī es viņu nospēlēju mēģī / nopeldēju baseinā / nosvīdu saunā... kaut gan labi zinu, ka tas saistīts ar vienu vienīgu ziņu), kas ir diezgan perfect timing, jo rīt vairāk kā citas dienas jābūt bestest no bestest of ze bestestest.

* * *
¤ø„¸¨°º¤ø„¸¸„ø¤º°¨¸„ø¤º°¨ ¨°º¤ø„¸¸„ø¤º°¨ ¸„ø¤º°¨FOREVER``°º¤.
Fūre traktoru sašķaida.
* * *

Previous