apziņas · mijkrēslī · dziļā · pamostas · bezgalība

Entries · Archive · Friends · Profile

* * *
Un ar to arī viss beigsies. Man nevajag citu cilvēku problēmas, ja neko nesaņemu pretī. Man prieks, ka tu paspēj izgulēties, pabūt siltumā un apskāvienos. Bet es šeit arī esmu. Ar savu dzīvi, vajadzībām un domām.
* * *
dzīve, dzīvīte
Mīļā, Ciba!
Pagājušajā gadā neesmu tevi aplaimojusi ar ierakstiem, šis pus gads arī kluss.
Palasīju 2018. gadu. Un atkal viss ir mainījies līdz nepazīšanai. Tāpēc jāraksta, citādi nesaprotu, kas un kad un kurā brīdī un kurā gadā.
Viss sākās ar koronu. Man pazuda viss - MP, konultācijas, meitai bērnudārzs, līdz ar to arī māja un viss, viss. Padzīvoju 3 mēnešus pie vecākiem. Pļāvu zāli un rakstīju bakalaurus. Sev un citiem. Labi izdevās.
SL nestrādāju kopš rudens 2019. Savas slimības dēļ. Un vēl šādu tādu iemeslu dēļ. Aizgāju samīļojoties, bet piedzīvoju milzīgu sagrautību. Raudāju, man šķiet, līdz kādam februārim par to iedomājoties. Tad pieķēros savām studijām. Pabeidzu. Gribēju pabeigt labāk. Bet, iespējams, tā bija zīme, ka jādodas tālāk. Vai prom? Jo visus šos gadus jau tā sirds profesija ir bijusi blakus, attīstība, kaut gan lēna, ir notikusi. Bet ievēroju arī to, ka man vislabāk izdodas viss apkārt šim - politika, tiesības, sistēmas maiņa u.c., ne tik ļoti praktiskās lietas. Arī savu bakalauru par to rakstīju - par šīs jomas nepilnībām. Un tad es sāku sūtīt CV. Sapratu, ka jāmēģina atkal nostāties uz savām kājām, un tikai ar konsultācijām nepietiks. Un gaidīt kad būs kāds projekts, lielāka haltūra nevaru. Man tomēr ir bērns. Un sava dzīve un tās standarti, kas neļauj sēdēt pie mammītes. Šī situācija mani iekšēji nenormāli iztukšoja. Supervīzijās par to runājām, raudāju katru reizi. Un +10kg atkal. Gadu strādā pie tā, lai viņi pazustu, un 3 mēnešos viņi ir atpakaļ. Nebija nekādas motivācijas. Nav nekādas motivācijas.
CV sūtīju kam nu sanāk. Mazliet šaustīju sevi par to, vai atbilstu šim un tam. Nebija jau tā, ka daudz piedāvājumu šajā laikā. Bet tad aizsūtīju uz vienu tā teikt "prikola pēc". Nezināju īsti, kā tādā vidē ir, kā tur strādā utt. Un otrs likās baigi interesants. Pavisam prom no tā ko darīju līdz šim, ja nu vienīgi voluntēšana cietumā. No otrās uzreiz saņēmu, ka gribēs ar mani satikties, tikai jāpagaida konkursa beigas. No pirmā saņēmu zvanu brīdī, kad jau biju paspējusi aizmirst, ka pieteicos šim. Apmulsu un strauji meklēju, kur ko esmu sūtījusi. Atradu.
Tad nu bija mana pirmā darba intervija. Nu tāda, kad tu ierodies uz biroju un ar tevi runā 4 cilvēki. Man šķiet, es biju slapja pēc tam. Bet bija pagājušas jau 45 min, līdz ar to, tas nozīmēja, ka bija par ko runāt. Un pēc nedēļas jau saņēmu ziņu, ka esmu izvēlēta. Biju šokā! Piekritu uzreiz, nesagaidot otro interviju. Sazinājos ar viņiem, ka atceļu savu kandidatūru. Viņiem esot ļoti žēl par to. Šis noteikti man sekos visu dzīvi - kā būtu, ja būtu gājusi to ceļu. Tāpēc ceru, ka šis ceļš būs lielisks, lai nenāktos domāt par "vajadzēja tā".
Kāpēc pārsteigums? Jo tā ir valsts pārvaldes iestāde. Es sevi nekad nevarēju iedomāties tādā. Protams, viss no iekšas ir savādāk nekā šķiet no ārpuses.
Tagad 14 dienu laikā meitai iet jaunā dārziņā, pagāja 5 gadi un beidzot tikām valsts dārziņā. jē. Mums ir jauns dzīvoklis Āgenskalnā. Par to prieks. Super vienkāršs, lēts un ar dažādām nepilnībām, bet, iespējams, izdosies tās izlīdzināt, jo maksa ir lieliska. Un jauns darbs. Pirmā nedēļa nostrādāta.
Par darbu. Pirmajā dienā iepazinos ar nodaļu. Tieši manējā ir neliela, kopā departamentā ir ap 20cilv. Pārsteidza, ka visi ir jauni - nu ja sevi varu saukt par jaunu. Iepazinos ar dažādiem iekšējiem dokumentiem, priecājos par līguma daļu.Nav jau tā, ka alga nenormāli kruta, bet stabila! Stabila! Katru mēnesi vienāda summa, apmaksātas slimības lapas, atvaļinājumi utt. Man nekad, nekad nav bijis šāds darbs. Ar konkrētu darba laika, ar noteiktu algu.
Nākamajās dienās pamazām iepazinos ar nodaļas kolēģiem. Normāli visi. Daži foršāki, pie dažām jāpierod. Brīžiem viņi runā ar mani kā ar stulbu, stāsta tā it kā es neko nesaprastu. Bet reāli jau, tā varbūt ir viņu līdzšinējā pieredze. Es saprotu, ka mana izglītība šajā darbā dod ļoti daudz. Un arī pieredze. Ar pirmajiem darbiem labi tiku galā. Gan jau tikšu vēl labāk ar pārējiem. Iespējams, man nedaudz atšķirsies darba stils un produktivitāte. Bet to jau redzēs. Šādu tādu info varu nodot arī vecajiem kolēģiem, ko viņi var uzlabot savā jomā. Tā kā ir pirms Jāņu nedēļa, mana nākamā darba nedēļa sastāvēs no 2 darba dienām, kurās visticamāk, nenotiks nekas produktīvs, haha. Šajā darbā labais vēl varētu būt tas, ka viņu nav tik viegli paņemt uz mājām un darīt to brīvdienās. Atstāj darbu darbā. Tas ir labi. Ir šādi tādi papildus stimuli - varu strādāt labi, pelnīt atzinības un saņemt papildus brīvdienas. Tas, kas ir jocīgi šobrīd - tāda neskaidrība par plānotajiem izbraucieniem. Vispār jau tas, ka nav vairs - jā, varu piektdienas rītā. Vai, jā, varu otrdien pēcpusdienā. Nevaru vairs. Un diena sākas agri. Un darbs beidzas konkrētā laikā. Pie tā jāpierod.
Vakar darbā bija ielīgošana. Tas bija interesanti. Sarakstīju apdziedāšanas dziesmas. Kā darba uzdevumu. Man, protams, tas sanāca lieliski, zinot vien dažus atslēgas vārdus par kolēģēm. Tad nu lielākās nodaļas ietvaros biju pārsteigums. Aizbraucu ar bijušo vadītāju uz veikaliem pēc svētku galda. Tas arī radīja tādu visi savējie sajūtu. Nu cilvēki parastie. Patusējām mazliet. Te jau varēja redzēt nedaudz tos, kas ir pelēkie pie galda sēdētāji un tie, kas drusku bauda dzīvi.
Nu tā, piecas dienas. Šobrīd sajūta par darbu ir tāda, ka ar procesiem, uzdevumiem man nebūs problēmu. Ar kolektīvu arī nē. Bet tas, cik ilgi es tur nosēdēšu excelī - nezinu. Ja man pamazām izdosies izaugsme, ļoti labi. Ja pēc gada būšu tieši turpat - sākšu domāt.
Tā kā, dūdiņ, kad šito lasi arhīvā - padomā, kur esi un ko dari. Vai esi tur, kur jābūt?
* * *
Gads atkal.
Viss apgriezies otrādi. Studēju RSU, dzīvoju Āgenskalnā, man riebjas prakse stacionārā un nez vai pabeigšu tā visa dēļ. Šodien manai mīlulei 5 gadu dzimšanas diena. Mm
* * *
Un tad ir paskrien tās nedēļas, kurās viss notiek.
Es decembra beigās parunājos ar debesīm. Jā, es.
Un šis mēnesis noņēma vienu smagumu. Atnāca otrs, bet to apgāza uzreiz tajā pat stundā saņemtais zvans - tu man esi svarīga.
Un tad nāk iespējas.
Un ir darbs.
Un ir apstiprināts liels projekts zem #lampa.
Un un un.
* * *
Kas prātā: MR, neirologs, ketoni, psihoterapija un tā.
* * *
Es esmu tur. Oficiāli.
Can you imagine!?
Kaut kas, kas pirms pus gada likās nereāls.
* * *
Are you in love with this woman?
* * *
Mati. Man vienīgajai ģimenē ir gari mati. No sievietēm - gari un nekrāsoti vēl pie tam.
Un kopš bērnības nākas dzirdēt, ka vajag drusku apgriezt, ka īsāki piestāvētu labāk, ka vajadzētu uz pieres, ka nav labi, nav labi, nav smuki utt.

Un tagad D. vienā prakses dienā, kad ķemmējos un gribu uztaisīt savu ikdienas asti, jo ar gariem atļaujos jau gandrīz tik pa māju, saka: "nemaz nesavāc, šādi labāk izskatās". Un ziniet, es noriju puskilogramu asaru. Tāds sīkums - mati! Drusku vēlāk viņa pienāca, kamēr sēdēju, un spēlējās ar maniem matiem. Un es tajā brīdī mēģināju elpot un savākties.

Pirms tam pimrs četriem gadiem, lai staigāju ar vaļā matiem, uzrunāja R.

CIk ļoti tomēr mūs sačakarē kaut kādi citu uzskati. Un es pat nebūtu iedomājusies, ka tas tā ir, ja nebūtu šī situācija. Bet tas nozīmē, ka mūsos krājas katrs pateiktais vārds, mūs mīca no iekšām, atņem spēku, mums pat neapzinoties.

* * *
Man ir biļetes uz LP.
Siguldas pilsdrupas un mūzika. Un tā.
* * *
Un vēl es pateicu, ka no rudens manis nebūs klaunos.
Kas mani ved uz šīm milzīgajām pārmaiņām?
Es ļoti bieži šajos mēnešos esmu dzirdējusi, ka es "esot ļoti mainījusies".
* * *
Kāds laiks pagājis.
Es šodien oficiāli pateicu, ka no augusta dzīvošu citur. Kur? Nezinu, man vienkārši gribas drusku vairāk brīvo līdzekļu. Es neizmantoju šī dzīvokļa potenciālu. Un nezimantošu arī, lai cik sāpīgi to būtu apzināties.
BŪs maza mājiņa, bet silti zābaciņi.
Nu tā.

Un vēl man ir dūlojamā mamma, kas būs šīs vasaras spilgtākais notikums, es tā jūtu.
Un vēl man ir vienas dzemdības kā vecmātei, vienas kā vecmātes asistentei.

* * *
Eu, bet šogad esmu saņēmsui divus darba piedāvājumus, tos pat neprasot. Par bibliotēkāri kļūt negribējās, bet otrs gan lika iekšām sajusties kā laimīgam kucēnam, kam pamesta bumbiņa. Viss notiek!
Āaaa, es esmu tik priecīga!
* * *
Ā, bet es esmu sākusi savu praksi. Un man izdodas tīri labi.
* * *
Labrīt! Iesākam 14. gadu cibā.
Lai ir ko pēc gada izlasīt.

Bija jauki pagulēt kādam blakus, kopā iedzert vīnu, un parunāt.
Bet es vismaz esmu sapratusi, kur ir mana problēma šobrīd. Es negribu tam visam ļauties, jo man ir bail pazaudēt atkal.
Un tāpēc mēs "tiekamies" jau kopš vasaras īstenībā, es tik daudzas reizes atceļu tikšanos vai rakstu, ka man nav tagad brīva laika. Šobrīd varētu nomainīt facebook attiecību statusu uz "its complicated".

* * *
Turpinām mācīties. Jau vairs tik dažas reizes palikušas. Bet ir tik labi!
* * *
Man riebjas slimnīcas. Šobrīd runāju par dzemdību nodaļām. Nē, es neesmu tur dzemdējusi, pati dzemdēju mājās tieši šī iemesla dēļ. Sievietes un tikko dzimušie bērni tur tiek izvaroti. Mūsu nodaļā tā nenotiek. Vai. Manās dzemdībās viss bija kārtībā. Tāpēc, ka tu nezini, ka var būt savādāk. Tu mamma, tu vecmāte, tu ārsts. Ka nevis tevi dzemdībās izglāba, bet izglāba kopā savārītos sūdus. Mazais cilvēks ir tikko ieradies šajā pasaulē un visos viņa caurumos sabāž trubas, lai izsūknētu lieko. Un nevis tāpēc, ka viņam tas ir vajadzīgs, bet tāpēc, ka tas bija vajadzīgs pirms desmit dienām vienam dzimušajam mazulim. Vai mēs sāksim visiem profilaktiski izgriezt aklo zarnu, tāpēc ka vienam no daudzajiem rodas ar to problēma? Un sievietes dzimumorgāni kļūst par darba virsmu. Tavs ķermenis ir kāda darba virsma. Ja mēs pateiksim, ka tavs ķermenis ir tava vīra darba virsma, viņš var darīt visu ko nepaskaidrojot un nesarunājot - apkārtējie to sadzirdēs, jā, tas uzreiz izklausās pēc vardarbības. Bet, ja to atļaujas cilvēks baltā halātā - nekas, viņš jau to var. Tas ir savādāk. Un tiek izjauktas normālas pēcdzemdības, kad īsti tam nav pamatojums. Un pēc tam izglābj bērnu ar mākslīgo piena maisījumu, jo redz, mammai pietrūkst piena un kas tie vispār par pupiem - tādi nekādi. Bet tu nedevi ne bērnam,ne mammai iespēju!
Šeit arī tas ir normāli. Bet mums, kas zina, ka var būt arī savādāk, tā tomēr neliekas. Un es zinu, un vēl tūkstošiem sievietes visā pasaulē, arī Latvijā šīs skaits aug, zina, ka var būt savādāk arī dzemdībās.
* * *
Kāpēc viņi mācās par ārstiem?
Kāpēc viņi jau tagad ir tik nekomunikabli un īgni?
Pretīgi.
Tas ir bērns. Tā nav tava darba virsma.
* * *
Es gribu, lai šī vasara ir vasara pa īstam! Es gribu jūru, es gribu braukt uz laukiem un es gribu pabaudīt cilvēkus vasaras vakaros pilsētas āras terasēs. Bet man to nedabūt!
* * *
Kā pa kalniem. Tad ir daudz, tad nekā. Atkal klusais. Bet vienalga laika pietrūkst. Drīz sāks pietrūkt naudas.
* * *
13. gads te. Apsveicu!
* * *

Previous