- 3.11.13 23:36
- Ir man tāds vilinājums uz mēnesi izmēģinājuma kārtā pievērsties vegāniskajai diētai, ko drošvien arī saņemšos īstenot.
Labi vai slikti, bet tas izrādās nenozīmē, ka kļūšu par vegānu un mani aicinās viņu secret society ar masonu rituāliem.
"Būt vegānam, protams, nozīmē lietot tikai augu valsts produktus, taču vegānisms aptver plašāku uzskatu kopumu, kura pamatā ir pretošanās dzīvnieku ekspluatācijai. Vegāni neēd dzīvniekus, nevalkā dzīvnieku izcelsmes materiālus, neapmeklē vietas, kur tie tiek paverdzināti, un arī visos citos veidos izvairās no dzīvnieku izmantošanas." http://vegan.lv/etika/veganisms-nebalstas-veselibas-apsverumos/
Now I know. - 64 rakstair doma
- 4.11.13 00:38
-
un lai būtu arī patriotiski - ēst tikai lokāli ražotos vegāniskos produktus
- Atbildēt
- 4.11.13 01:04
-
- Atbildēt
- 4.11.13 06:56
-
Uzmanies šī te slimība mēdz būt lipīga un ļoti smaga, esot Latvijā arī vairāki letāli gadījumi.
- Atbildēt
- 4.11.13 11:01
-
do tell more
- Atbildēt
- 4.11.13 08:46
-
Nez, vai vegānisms ir savienojams ar mājdzīvnieku turēšanu? Suņa vadāšana saitītē taču arī ir paverdzināšana.
- Atbildēt
- 4.11.13 11:02
-
vadāšana saitītē tas tā, bet, ja sunim liec pienest čības...
ja nopietni, tad pirmais, kas nāca prātā - uz zoo tomēr vēl gribētu aiziet kkad. - Atbildēt
- 4.11.13 11:26
-
Nesen par šo tēmu ar vienu vegānu runāju. Viņš teica, ka arī mājdzīvnieku turēšana ir pretrunā ir vegānisma idejām.
- Atbildēt
- 4.11.13 17:05
-
Ir drusku specifiskāk :)
Vegāni neatbalsta dzīvnieku pakļaušanu/ražošanu/tirgošanu, taču sparīgi aicina adoptēt - palīdzēt bezmāju dzīvniekiem no patversmēm utt. - Atbildēt
- 4.11.13 17:20
-
Ā, nu jā - attiecīgi, neatbalstīt jaunu mājdzīvnieku "ražošanu", taču uzņemties rūpes par tiem, kuri jau ir "uzražoti" un atstāti novārtā. Vai pareizi?
- Atbildēt
- 4.11.13 17:25
-
Jā. Pēc analoģijas ar verdzību (ciktāl tas iespējams) tas būtu kā: nepirkt vergus, ko ekspluatēt, bet izmitināt bezpalīdzīgā situācijā nonākušos kā ~bēgļus.
- Atbildēt
- 4.11.13 20:14
-
vai bēgļus sterilizē, lai nevairo pasaulē ciešanas?
- Atbildēt
- 4.11.13 21:15
-
Taisnība, slidens jautājums, kur nākas izvēlēties mazāko ļaunumu. Te arī analoģijas robeža - suņi, kaķi un citu sugu būtnes, kas tiek ražoti un turēti kā mīļdzīvnieki, pie iespējas vairotos uz velna paraušanu, neraizējoties par pēcnācēju piemērotību izdzīvošanu utt. Lai gan sterilizācija ir konkrētā indivīda interešu ierobežošana, kaitējums, kas rastos, ļaujot nekontrolēti viņiem vairoties, būtu daudz lielāks.
- Atbildēt
- 4.11.13 21:27
-
ok. pieņemsim tu turi mājās (vai kādā citā kontrolētā teritorijā) vienu tādu bēgli. teorētiski vairošanās briesmas nepastāv, jo saskares ar sugasbrāļiem nav
what would vegan do? sterilizēt vai nē? - Atbildēt
- 4.11.13 21:51
-
Tas jau ir jautājums ne tikai vegāniem. Cik zinu, speciālistu atbilde ir - jā, sterilizēt, tādējādi mazinot gribēšanas laika stresu dzīvniekam (+ arī rezultātā radušos stresu u.c. problēmas cilvēkam utt). Tie, kas grib un nevar dabūt tak baigi cieš un mocās - gan suņi, gan kaķi, gan pārējie, mēģina aizbēgt, satraumējas utt.
Piem.: http://www.ulubele.org/lv/ir-verts-zinat/kapec-ir-nepieciesama-dzivnieka-steril izacija - Atbildēt
- 4.11.13 22:04
-
tik daudz zinu un pats esmu par sterilizāciju, tāpēc arī jautāju tieši vegānu viedokli ;)
- Atbildēt
- 4.11.13 21:29
-
un, ja vegānu ideja attiecībā uz mājdzīvniekiem uzvar globāli, tad mēs atvadamies no suņiem, kaķiem forever? vai arī tie tiek turēti dabiskajā vidē rezervātos ap pilsētas miskastēm?
- Atbildēt
- 4.11.13 22:04
-
Jā, forever. Pirmajā brīdī izklausās traki un pretrunā intuīcijai, kas, iespējams, balstās apsvērumos par sugu saglabāšanu utt. Bet mīļdzīvnieku lieta fundamentāli atšķiras no sugu aizsardzības. Suņiem, kaķiem u.c. domesticētajiem (selekcijas ceļā gadsimtu gaitā radītās šķirnes) nav savas nišas ekosistēmā, kur "atgriezties". Dažādu cilvēka vēlmju rezultātā ir radīti dzīvnieki ar pūkaināku vai garāku spalvu, saplacinātiem deguniem, saīsinātām kājām, bez apmatojuma, gigantiski un miniatūri utt., tāpat kā selekcijas ceļā ir izstrādātas kultūraugu šķirnes. Daudziem no viņiem eksterjera deformāciju rezultātā ir visādas veselības problēmas (ar elpošanu, kauliem utt.). Manā skatījumā šīs būtnes ir lielā mērā kā tādi kā viduslaiku cirka frīki, kas turklāt visa mūža garumā nekļūs par patstāvīgām būtnēm, bet ir uz mūžu ievilkti nekurienē starp savvaļas pasauli un cilvēku sabiedrību. Tāpēc es uzskatu, ka mums būtu jāpārtrauc viņu pavairošana, selekcionēšana un turēšana, lai gan man patīk kontaktēties ar šiem dzīvniekiem un kaut kādā intuitīvā uztveres pamatlīmenī liekas grūti pieņemami, ka viņu vairs nebūtu.
Tie, kas satraucas par to, var sevi mierināt vismaz ar domu, ka mūsu dzīves laikā visticamāk gan nezudīs iespēja adoptēt no patversmēm un dzīvot kopā ar kādu non-human kompanjonu :) - Atbildēt
- 5.11.13 10:50
-
vai sanāk tā, ka vegānu ideālā pasaulē cilvēku vienīgā interakcija ar dzīvniekiem ir skatīties uz tiem caur binokli?
- Atbildēt
- 5.11.13 18:17
-
Ne gluži. Ir, piemēram, sugas, kas ar cilvēkiem kontaktējas labprātīgi, ja nav dabiski bailīgi vai cilvēcisko aktivitāšu iebiedēti utt. Kaut vai tie paši delfīni un vaļveidīgie. Un gan jau vēl kāda palīdzēšana kādam.
Bet jā - pašreiz eksistējošo dzīvnieku nomācošais vairums ir cilvēka radītie, ar nolūku lietot konkrētam mērķim, taču arī ar tiem cilvēki visbiežāk "interaktē" ar dakšiņu rokā. - Atbildēt
- 4.11.13 08:58
-
Kāpēc tev ir tāds vilinājums?
- Atbildēt
- 4.11.13 11:06
-
lielākais iemesls jau drošvien ir apziņa, ka ķermeņa hakošana ir cool un tie lasītie stāstiņi, kur reivo par daudz labāku pašsajūtu.
ja šeit būtu cilvēku bildes, tad moš būtu vēl labi iemesli ;] - Atbildēt
- 4.11.13 09:12
-
:-I
- Atbildēt
- 4.11.13 11:03
-
kā šo saprast? :)
- Atbildēt
- 4.11.13 13:39
-
kā vieglu pasmīnēšanu!
- Atbildēt
- 4.11.13 10:17
-
es pēc pusgada nokļuvu slimnīcā, nepatīkama pieredze. bet ideja mani joprojām vilina.
- Atbildēt
- 4.11.13 11:03
-
hmm, nesabalansēts uzturs?
- Atbildēt
- 4.11.13 11:09
-
Tad jājautā, ko tu ēdi/ neēdi?
Un ar konkrēti kādām problēmām nokļuvi slimnīcā? - Atbildēt
- 4.11.13 11:13
-
Jāprot labi sabalansēt diētu. Kā arī uzmanies no sojas. Vegāniem patīk soju, kā gaļas aizvietotāju bliezt iekšā, bet soja ir kas organismam stipri neveselīgs. Labāk painteresējies par raw foodismu. Man liekas, tas ir daudz labāks hack par vegānismu.
- Atbildēt
- 4.11.13 11:31
-
Kas tieši sojā ir tik neveselīgs?
- Atbildēt
- 4.11.13 11:38
-
Nogūglē 'why soy is bad for you'.
Āzijas valstīs tiek parasti izmantota fermentētā soja, nelielos daudzumos. Tas, ko bāž klāt produktiem un tā soja, kas veikalos pārdodas gabaliņos nav fermentēta.
Re kur būs daži iemesli, ja negribi palasīt lielākis pētījumus un aprakstus.
High levels of phytic acid in soy reduce assimilation of calcium, magnesium, copper, iron and zinc. Phytic acid in soy is not neutralized by ordinary preparation methods such as soaking, sprouting and long, slow cooking. High phytate diets have caused growth problems in children.
Trypsin inhibitors in soy interfere with protein digestion and may cause pancreatic disorders. In test animals soy containing trypsin inhibitors caused stunted growth.
Free glutamic acid or MSG, a potent neurotoxin, is formed during soy food processing and additional amounts are added to many soy foods.
Vitamin B12 analogs in soy are not absorbed and actually increase the body's requirement for B12.
Soy foods increase the body's requirement for vitamin D.
Fragile proteins are denatured during high temperature processing to make soy protein isolate and textured vegetable protein.
Soy phytoestrogens are potent antithyroid agents that cause hypothyroidism and may cause thyroid cancer. In infants, consumption of soy formula has been linked to autoimmune thyroid disease.
Soy phytoestrogens disrupt endocrine function and have the potential to cause infertility and to promote breast cancer in adult women.
Processing of soy protein results in the formation of toxic lysinoalanine and highly carcinogenic nitrosamines.
Soy foods contain high levels of aluminum which is toxic to the nervous system and the kidneys. - Atbildēt
- 4.11.13 11:48
-
Raw man vienmēr licies kā next step
- Atbildēt
- 4.11.13 11:59
-
Tu domā - kā next step pēc vegānisma? Tur mierīgi var arī pārlekt. Anyway, svarīgākais, ko es varu teikt ir - neiespringsti uz pārāk cītīgu ievērošanu. Ja tu spēsi vienam, vai otram pievērsties kaut vai, teiksim 70 procentos no ēdienreizēm, tas jau būs masīvs solis. Un arī atvieglos spēšanu noturēties pie konkrētā dzīvesveida. Tā ka pieej tā, ka kaut vai 2 ēdienreizes dienā raw vai vegan un vienu normālu, bet ne pārāk neveselīgu. Nu tā, lai nav sajūta, ka tev uzreiz tik kardināli viss jāmaina. Man piemēram tagad ir gandrīz vienmēr raw food brokastis. Ābols, banāns, žāvētas aprikozes, sauja riekstu, sauja rozīņu, sauja ķirbju sēklu, saulespuķu sēklu, žāvētu brūkleņu, pussauja žāvētu goji ogu, tasīte auzu pārslu. Sametu to visu blenderī, uzleju puskrūzi karsta ūdens un sablenderēju. Sanāk putra - pēc izskata nav baigi apetītelīgā bet iet iekšā tīri labi. Pēc tam jūtos paēdis labi, bet vispār iztrūkst tās smagnējās sajūtas, kas ir pēc parastas pārtikas apēšanas.
- Atbildēt
- 4.11.13 21:33
-
weekendā jāiegādājas blenderis :)
- Atbildēt
- 4.11.13 22:43
-
Tikai lētu nepērc. Nomocīsies un vēl salūzīs. Aizmirsu, kā firmu sauca, bet ir šitie pamatīgie, nerūsējošā tērauda blenderi - veikalos tā ap 100LVL maksā, bet esot baigi labie. Man senči Vācijā agrāk pirka lētos - mēs tagad laikam uz ceturtā blendera sēžam. Beigās ilgtermiņā tas pats vien sanāk.
- Atbildēt
- 4.11.13 11:51
-
man nav skaidras dazhas lietas, kas te augstaak komentaaros paustas, bet fleimaa negribu piedaliities.
teikshu tikai to, ka, ja eed pasha gatavotu eedienu, tad vegaanisma eeshanas paradumi ir kruta. manu dziivi uzlaboja. probleemas saakas, liidzko saak gribeeties eest aaraa. - Atbildēt
- 4.11.13 12:00
-
Nefleimo, vienkārši pajautā, neitrālā tonī :)
- Atbildēt
- 4.11.13 12:02
-
labi pajautaashu - kaapeec vispaar jaaeed galjas aizstaajeeji?
nee nu, shad un tad jau var, bet taa - ikdienaa? tas man ir visnesaprotamaakais visaa vegaanismaa. - Atbildēt
- 4.11.13 12:11
-
Nu, to es varu pateikt. Ja tu esi veģetārietis pēc būtības, tad varbūt nav vajadzība, īpaši. Ja tu esi ielecis vegānismā ētikas apsvērumu dēļ, bet esi ēdis gaļu pirms tam, tad gribas kaut ko gaļai līdzīgu tomēr. Soja satur proteīnu, tāpat kā gaļa un proteīns organismam ir vajadzīgs. Tā kaut kā.
- Atbildēt
- 4.11.13 12:21
-
to proteiinu nemaz tik nenormaali daudz organismam nevajag. un to var uznjemt arii ar citiem dabas produktiem.
- Atbildēt
- 4.11.13 12:46
-
Nu bet tas nemaina lietas būtību, ka ja tu esi pieradis pie gaļas, tad gribas kaut ko līdzīgu uzturā tāpat. Un soja to nodrošināja.
- Atbildēt
- 4.11.13 12:50
-
manaa uztveree, paarejot uz vegaanisma uzturu, ir pilniibaa jaamaina uztvere par eedienu. un recepte - vaariiti karpelji, miltu meerce un karbonaade - vairs nestraadaa kaa princips. vismaz tas bija tas, kas man paliidzeeja. un bija ljoti interesanti visu laiku eest savaadaak.
bet man nav nekas pret soju. - Atbildēt
- 4.11.13 13:38
-
kas vainas vārītiem kartupeļiem? or fried, for that matter?
- Atbildēt
- 4.11.13 13:44
-
nekaada. tur nebija jaapieveersh uzmaniiba produktu nosaukumam, bet gan principam - lielaa, barojoshaa piedeva, starp citu piedeva2 un pamateediens-galja. jo, ja iznjem galju no taa savienojuma, tad nekas iipashi kruts tur paari nepaliek un eest gribaas vienalga. vegaanu eedieni ir vairaak tendeeti uz principu, kuraa visas eediena sastaavdaljas kopaa rada sho pamateedienu. t.i. - ja uztaisa daarzenju sauteejumu, tad uztaisa vinju taadu, ka tas ir pamateediens, nevis piedeva galjai.
- Atbildēt
- 4.11.13 14:38
-
Kartupeļos ir ciete, lielā daudzumā. Tā ciete organismā iedarbojas līdzīgi, kā milti un cukurs. Principā no cietes organisms arī uztaisa cukuru. Tādējādi kartupeļi ir ļoti barojoši. Fried ir klāt daudz eļļas un viss labais, kas ir kartupelī, tajā eļļā tiek iznīcināts + jau iepriekšminētais. . Ja ir problēmas ar svaru, tad no kartupeļiem, tāpat kā no cukura, miltiem un piena izstrādājumiem (un treknajām gaļām) būtu noteikti jāatsakās. Tad, ēdot visu pārējo var nomest svaru, neatkarīgi cik daudz to visu pārējo tu ēd.
- Atbildēt
- 4.11.13 14:34
-
Tu ļoti pareizi saki. Man nav ko šim te piebilst.
- Atbildēt
- 4.11.13 12:18
-
Es, kad jaunības dienās biju pievērsies veģetārismam, soja bija vienīgais, kas man ļāva noturēties pie tā. Jo gaļu reāli gribējās, bet soja bija (pareizi pagatavojot) vistuvākais gaļai, pēc garšas un tekstūras. Tas arī viss.
- Atbildēt
- 4.11.13 13:36
-
ciktāl iazsniedzas mana izpratne, tad vegāni cīnās pret "sudziskumu"
(Speciesism) jeb diskrimināciju sugas dēļ.
http://en.wikipedia.org/wiki/Speciesism
Ļoti pievilcīga ideja, un es arī nereti iztēlojos, ka varbūt kādreiz te būs citplanētieši, kuriem varētu patikt mūs ēst nevis aiz ļaunuma vai nepieciešamības, bet piemēram tāpēc, ka garšo, un tāpēc , ka neesam no tās pašas sugas, līdz ar to nav pārāk spēčigu morālu bremžu, un varbūt turēt mūs saitītes un krātiņos, vai slaukt mātītes, vai turēt verdzībā, un tad es iedomājos, ak jel, ja viņi mūs cienītu un respektētu.... !
Un vai mums nevajadzētu izturēties tāpat pret dzīvniekiem, jo kādas mums būtu tiesības, lai šie hipotētiskie citplanētieši mūs respektētu, kaut gan mēs esam cita suga nekā viņi, ja mēs nerespektējam citas sugas.
Bet es nespēju būt tik laba, nespēju just pret citu sugu pārstāvjiem tikpat lielu līdzjūtību kā pret savu sugu, es ierobežoju gaļas patēriņa daudzumu, bet tomēr man garšo, pērku pienu, jo tas nezkāpēc ir divreiz lētāks nekā sojas dzērieni (nez kāpēc???), un man patīk, ka mājās ir kaķīši un sunīši, un nezinu arī, cik lielā mērā iespējams atteikties no izmēģinājumiem ar žurkām un trusīšiem mūsu veselības un skaistuma progresa vārdā.
Bet drusciņ drusciņ tomēr jūtu, nepatīk tirgū redzēt jēlās gaļas stendus. Varbūt mēs pamazām attīstīsies, un ar laiku cilvēces nākamās paaudzes sāks kļūt arvien mazāk "sudziskas". - Atbildēt
- 4.11.13 14:41
-
Ar sojas pienu ātri vien sačakarēsi veselību. Vispār, visus tos kokosa pienus un visus pārējos naturālos piena aizvietotājus vajag stipri ierobežotā daudzumā jo tur nenormāli daudz šķiedrvielu ir.
- Atbildēt
- 4.11.13 17:38
-
jā, nu šķiedrvienu pārdozēšana ar mūsdienu pārtiku kāreiz draud, kā tad :)
- Atbildēt
- 4.11.13 17:38
-
*šķiedrvielu
- Atbildēt
- 4.11.13 18:23
-
Es par to, ka viņas tur ir baigi koncentrētā veidā un ja sāksi tos pienus izmantot vairāk, kā reizi dienā, vai divās dienās, tad pārdozēsi - būs problēmas ar kuņģi un tā. Nevajag no vienas galējības otrā lekt. Es šito informāciju no pirksta neizzīdu.
- Atbildēt
- 4.11.13 23:24
-
neesmu par šo jautājumu zinātniski informējusies. bet no praktiskās dzīves - man ir pazīstams kāds veģetāriešu pāris, ka laimīgi jau vismaz 10 gadus izkdienā patērē sojas pienu, vismaz reizi dienā ja ne divas reizes, pagaidām par veselību nesūdzas.
- Atbildēt
- 4.11.13 23:42
-
Mans vectēvs smēķēja pa paciņai Primas dienā, nodzīvoja līdz 90 ar kapeikām, līdz orgāni no vecuma atteica.
- Atbildēt
- 4.11.13 17:46
-
vai tu trollē?
- Atbildēt
- 4.11.13 19:06
-
Man nav tendences melot, izlikties, vai speciāli izaicināt cilvēkus, tāpēc atbilde ir - nē. Tie aizstājējpieni nav paredzēti izmantošanai ikdienā tādos daudzumos, kā varētu iedomāties. Es to zinu, jo pats biju interesējies par nokāpšanu no piena produktiem.
- Atbildēt
- 4.11.13 19:12
-
Es laikam par spēcīgu izteicos ar 'stipri sačakarēsi veselību', bet nu doma bija tāda, ka tas nav veselīgi un arī organisms to ilgtermiņā nespēs izturēt. Gluži veselību pavisam jau nenojās.
- Atbildēt
- 4.11.13 17:40
-
Jā, vegāni darbojas kā pretspars sudzismam gan kā individuālam aizspriedumam, gan kā strukturālai parādībai, ko pauž visdažādākie kultūras aspekti.
"Nespēju būt tik laba" - tālāk gan izskatās, ka Tev vairāk traucē praktiskākas problēmas :) Runājot par uztura aspektu, ar laiku atklājas diezgan pamatīga iepriekš nepazītu uzturlietu daudzveidība un vienlaikus zūd arī ~pieķeršanās gaļas/piena produktiem.
Par pienu cenām - viens iemesls noteikti ir tas, ka augu pieni (ne vien sojas, bet arī daudzi citi: http://klab.lv/community/veg/tag/piens) ir salīdzinoši maz pieprasīti, tāda kā speciālprece, līdz ar to var uzskrūvēt cenas. Cits iemesls, iespējams, varētu būt pamatīgā atšķirība starp subsīdijām augkopībai vs. lopkopībai. Cik saprotu, tas ietekmē produktu cenas: http://www.draugiem.lv/dz-t/gallery/?ai d=36073326
Par izmēģinājumiem ar dzīvniekiem - tas lauciņš pēdējās desmitgadēs arī strauji attīstās: gan tiek atmesti kā neētiski kosmētikas izmēģinājumi uz dzīvniekiem, gan arī aktīvi izstrādātas dažādas alternatīvās metodes izmēģinājumiem ar dzīvniekiem.
Gribētos jau, lai šiem neskaidraie un laikā mainīgie aspekti nemazinātu nopietnību, domājot par dzīvnieku izmantošanu kā tādu. - Atbildēt
- 4.11.13 17:43
-
Latviski ir "sudzisms".
Ar to līdzcietību ir tā, ka tā attīstās tad, kad atsakies no darbībām, kas ir tai pretējas. Vienkāršoti ņemot, lai varētu patērēt dzīvnieku produktus, tā līdzcietība ir jāapspiež. Un, protams, ka cilvēkam šķiet, ka nav daudz līdzcietības, jo pats jau to ir apspiedis, lai varētu lietot dzīvnieku produktus.
Jautājums tātad ir nevis "Vai man ir gana līdzcietības?", bet gan "Vai es gribu atraisīt sevī empātiju?"
Mans personiskais stāsts par šo:
http://suic.klab.lv/#entry_106640 - Atbildēt
- 4.11.13 23:36
-
patiesībā ir tā, ka daudzu gadu garumā, pēck atras šīs jautājuma pacilāšanas es personiski ar katru reizi mazliet vairāk "pastiepjos" uz to pusi, droši vien kaut kad arī man pienāks tā diena. Tāpēc paldies visiem vegāniem, kas par to turpina runāt. tas tiešām iedarbojas.
- Atbildēt
- 4.11.13 20:45
-
Nu principā, ja citplanētieši nebūtu sudzisti, tad tas nogarantētu mums tikai to, ka pret mums neizturas tā, kā citplanētieši negribētu, lai pret viņiem izturas, un galīgi nav zvanīts, ka mums tāda izturēšanās patiktu. Pietiktu mums tikai dabūt pierē, teiksim, kādu parazītiski/simbiotisku citplanētiešu sugu, un mūs visus laimīgi inficētu ar cērmēm, jo ir taču acīmredzami, ka tikai slikto dzīves apstākļu (pilsētas, sterilitāte, vēeēē) cilvēku dabiskā sadarbība ar cērmēm ir nobeigusies, lai arī ir taču acīmredzami, ka šie divi organismi ideāli sader kopā.
(Nu, vai arī parādiet man vegānu, kas no visas sirds kluptu virsū kādam, kas attārpo kaķīti :)) - Atbildēt
- 5.11.13 17:51
-
Varbūt šie citplanētieši būtu pietiekami saprātīgi, lai novērošanas un komunikācijas ceļā nonāktu pie izpratnes, kādas ir mūsu intereses un ņemtu tās vērā?
- Atbildēt
- 5.11.13 18:02
-
Nuvot tas atkal būtu sudzisms - pieņemt, ka vienas sugas intereses var būt atšķirīgas vai pat pretējas citas sugas interesēm.
Bet būtu diezgan stilīgi tādus citplanētiešus satikt un paklausīties, kas šiem sakāms, ibo pat paši cilvēki par sevi šādus secinājumus nav varējuši izdarīt. (Bet par dzīvniekiem - katrā laikā ;)) - Atbildēt
- 7.11.13 01:33
-
Kad tev ir bijuši 63 komenti zem viena posta? :D
- Atbildēt
- 7.11.13 11:08
-
Tikai šodien no 01.33 līdz 11.08
- Atbildēt