victim-blaming

« previous entry | next entry »
Monday Jul. 14th, 2014 | 14:23

Protams, ir grūti salīdzināt atšķirīgas lietas, bet atkarības upuru vainošana ir tikpat slikta kā, piemēram, izvarošanas upuru vainošana. Neviens neizvēlas kļūt atkarīgs.

link | comment | memorize


Comments {43}

penija

***

from: [info]penny_lane
date: Monday Jul. 14th, 2014 - 19:29
link

manā pasaulē cilvēks ir atbildīgs par savu rīcību.

riskēt ar to, ka pasaulē ir kaut kādi idioti psihopāti, kuri uzskatīs tavu svārku garumu par iedrošināšanu viņu seksuālo tieksmju realizēšanai no matter what, ir pilnīgi cita veida risks, kā riskēt ar to, ka tu izrādīsies piemērots upuris pats savām vājībām.

es neesmu paštaisna. man šķiet, ka es ļoti labi zinu, kas ir atkarība. un ka vainīga esmu tikai un vienīgi es pati. un, ka cilvēku vēlme tev paziņot, ka tu pati esi vainīga pie visa ir kaitinoša. bet, protams, mana atkarība stereotipiski pat nav uzskatāma par īstu atkarību, es zinu, es zinu.

reply | parent | thread


blond

***

from: [info]blond
date: Monday Jul. 14th, 2014 - 22:29
link

Es vēl arvien esmu drusku Falona raksta iespaidā, un viņš saka: "Es uzskatu, ka cilvēkam vienmēr jānes atbildība par to, ko vinš dara. Ir tiesa, ka neko daudz viņš sevi izmainīt nevar, taču vienalga - ja es ko daru, tad man par to ir jāatbild. Pat ja es lāgā nespēju sevi kontrolēt, es vienalga esmu atbildīgs par savu rīcību." Lūk, te ir tā milzīgā pretruna: no vienas puses viņš atzīst, ka gandrīz viss ir ielikts jau piedzimstot - neiroķīmijā, genomā - no otras, - ka cilvēkam par šo sasodīto mantojumu ir jāuzņemas atbildība. Diezgan briesmīgi. Tātad - atkarūgajam jāatbild par savas atkarības izraisītām sekām. Ar to varbūt atšķiras vardarbības upura atbildība, jo patiešām zināmā mērā runa ir par grūtu, brīžiem pat gandrīz neiespējamu, bet izvēli.

reply | parent