Oktobris 20., 2016
Comments:
Vienā no nesenām Sestdienām bija raksts par laika plānošanu, es pat saglabāju, jo man ar šo arī ir problēmas. Viens no principiem, ko var izmantot, ir šķirot lietas steidzamās, nesteidzamās, svarīgās un nesvarīgās. Un uzmanīties no kombinācijas "steidzams, bet nesvarīgs", jo tas atrauj laiku svarīgajām lietām, kas gluži nav degošas. Mēģinu vismaz mentāli ieviest praksē, bet laikam gan būs vajadzīgs kaut kāds vizuāls atgādinājums.
Tas ir pamatu pamats, to es zinu jau kopš skolas laikiem : ) Es vēl darbu plānošanā ieviešu kategoriju "var izdarīt ar vienu vai visiem bērniem" (skalā no 1 - vienkārši, 2 - čakarīgi, 3 - baigais čakars, labāk ne apmēram)
Šodien piem no rīta pārstādīju puķes, jo ar brālīti kopā to var izdarīt, bet ar trim bērniem smiltis noteikti būtu pa visu māju nevis tikai uz palaga, kur ļāvu viņam rakties.
Tava komentāra sakarā aizdomājos par laika plānošanu ikdienas darbiem. Tiem pašiem basic... ēst gatavošana, mājas piekārtošana (nejaukt ar sakārtošanu :D), trauku nomazgāšana (lai varētu taisīt ēst).. Itkā smieklīgi būtu teikt, ka steidzami jāgatavo ēst, bet patiesībā to nevar neizdarīt, tātad sanāk gan steidzams, gan svarīgs..
T.i. es labi zinu, ka prokrastinēju un pat tos darbus, kas ir gan svarīgi, gan steidzami.. Ai un es vispār iekritu internetos par māju celšanu un nupat jau atkal jau sastressoju, ka tūliņ brālītis modīsies. |
|
|
|
Sviesta Ciba |