Thu, Feb. 16th, 2012, 02:30 pm

Labi, štrunts ar to R pasākumu. Kamieļi klepo, bet suņi velkas tālāk.

Man vairāk nav skaidrs, no kurienes aug kājas apgalvojumam par latviešu valodas diktano grūtumu un sarežģītību. Nu, tā pati krievu valoda? Ar ko šī ir tik dramatiski vieglāka? Locījumi, laiki, dzimtes, galotnes, ...vairāk vai mazāk same shit.

Vienīgās gramatiskās grūtības (izņemot vārdu krājumu, dzimti un izrunu), ar ko esmu manījis krievus sastopamies, ir īpašības vārdu noteiktās un nenoteiktās galotnes. Ko es noraidu kā beidzamās muļķības. Ja angliski (oj, kur viegla valoda?) cilvēks var iemācīties noteiktā un nenoteiktā artikula lietošanu, tad noteiktās un nenoteiktās galotnes grūtības ir paša izdomātas.

Tātad, jautājums paliek - vai tiešām latviešu valoda ir tik šerpi grūta?

Thu, Feb. 16th, 2012, 03:49 pm
[info]ld

Tu pieminēji locījumus - vācu valodā arī ir N, Ģ, D un Akuzatīvs. bet ļoti liela daļa vāciešu nelieto/neprot lietot ģenitīvu. to tā pagrūti saprast, bet tā nu tas ir. tad arī top skaidrāka bilde, ko nozīmē Hochdeutsch - brīvi tulkojot - literārā vācu valoda.
Latviešu valodā nekā tāda nav. Visi, kas beiguši 12. klases plus mīnuss runā/ raksta literārā valodā. Rezultātā piekrītu divi_g par psiholoģisko barjeru. latviešu valodā patiešām grūti runāt/rakstīt pēc principa "kā gribu tā maucu".