blā blā

klausīšanās

12/19/14 11:41 pm - [info]inese_tk - afišu stabs

Dārgie Duetas Kjū cienītāji - ļaujiet man jums padevīgi ziņot, ka rītvakar krogā Aptieka, grupas Biezoknis koncerta laikā būs neliels, bet cerams patīkams pārsteigums visiem jums.

Tags: ,

12/19/14 07:55 pm - [info]bikini_kill - Prieeeaaaaacīgi Ziemassvētki nāk!

Draudziņam haimorīts, man bronhīts. Māja izskatās pēc kūts. Gulta ir mans labākais draugs, spēju pārtikt tikai no mandarīniem. Draudziņu moka vājprātīgs klepus (as i'm writing this). Happy times!

12/19/14 09:44 pm - [info]rasbainieks

ja tā padomā, tas, protams, nav sevišķi pārsteidzoši, bet visās islandiešu filmās spēlē viens un tas pats aktieris

12/19/14 07:30 pm - [info]shelly

Šodien esmu bizojusi tā, it kā man sviltu zem astes. No rīta braucu uz centru, pa ceļam nopirku Lauvam divas pidžamas un ilgi skatījos uz milzīgu plīša pandu (bērnībā manai māsai ļ. patika sēdēt klēpī milzīgam lācim... Un Lauvam patīk pandas... Bet šo es pirktu tikai ar paša Lauvas akceptu, jo pirkt MILZĪGU pandu par 50 eiro uz dullo būtu pilnīgs neprāts), aizbraucu uz centra bibliotēku, nodevu grāmatas, aizgāju uz Zvaigznes grāmatnīcu, piecu minūšu laikā nopirku divas grāmatas brālim (dzimšanas un vārda dienā) un trīs - Lauvam, apmierināti paklapēju sev pa plecu par lielisku plānošanu, aizbraucu atpakaļ uz Ķengaragu, apmaldījos (es nevienā citā rajonā tik bieži neapmaldos; mana rajona ģeogrāfija nebeidz mani pārsteigt atkal un atkal), visbeidzot atradu Ķengaraga bibliotēku, paņēmu pasūtītās grāmatas, paēdu Krievu Lido, pa ceļam uz mājām nopirku simboliskas dāvanas ģimenei (nerakstīšu, jo ģimene var izlasīt, bet atkal apmierinati klapēju sev pa plecu, atjozu mājās un aizmigu (šī droši vien bija vislaimīgākā dienas daļa, lai gan es nesūdzos par pārējām). Pēc nepilnām divām stundām pamodos, joprojām laimīga, aizgāju uz pastu, izņēmu paciņu, pajokoju ar tantiņu rindā ("kas pēdējais? - "es!" - "nē, tagad jau es!"), paņēmu bērnu no bērnudārza; pagonkojām pa āru, pagonkojām māju (patiešām gonkojām - mums abiem bija stūres, mēs skrējām un izdvesām dažādus "rrrrrrr"), sakrāmēju bērnam somu, atdevu tēvam un pamāju abiem "atā-atā".
 

12/19/14 05:30 pm - [info]fedrs

Mīļās meitenes, kad pie jums uz darbu atnāk fotogrāfs, lai ar savu platleņķa objektīvu uztaisītu grupas bildi, nekādā gadījumā nestājieties malā!
Nemīļās meitenes, stāviet vien maliņā! LOL!

12/19/14 02:49 pm - [info]inese_tk - decembris

pēdējā laikā ar mani notiek jocīgas lietas. pati jocīgākā, protams bija neierašanas darbā, bet ir arī citas.
piemēram - uz 365. Garo dzīvi viss izrādes personāls saņēma ziedus no teātra. tādas mazas rozītes. es atbraucu mājās, palūdzu Kārlim nocelt vāzi no augšējā plaukta, ieliku tajā puķes un ienesu mūsistabā. pēc dažām dienām ievēroju, ka puķes aizdomīgi ātri nokaltušas. pacilāju vāzi un konstatēju, ka esmu aizmirsusi ieliet ūdeni (kas nav pārāk tipiski man). tā kā rozītes bija dabiski glīti sakaltušas, es atstāju tās, lai vēl pastāv. šodien nolēmu, ka viņu mūžam laiks beigties, piegāju un... vāze pilna ar ūdeni (Kārlis dievojas, ka neesot nekādu ūdeni tur klāt lējis). paldies dievam, vismaz puķes neizskatījās, kā svaigi grieztas, citādi tiešām prasītos zvanīt uz Sarkandaugavu.
Tags:

12/19/14 01:39 pm - [info]smille posting in [info]pajautaa - Kā pielīmēt sniegpārslas

Kā vislabāk un visskaistāk piestiprināt papīra sniegpārslas vai kādu citu papīra ornamentu pie stikla? Klīsterim ir kāda labākā proporcija, vai vnk var taisīt pēc intuīcijas un grūti greizi nošaut? Vai procesā ir kādi triki? (piem, vai ar līmi smērē stiklu vai sniegpārslu, jāuzgaida vai jālīmē cik vien ātri var?)

Paldies par padalīšanos pieredzē un priecīgus svētkus!

12/19/14 12:58 pm - [info]helvetica - un bon citoyen

Līdz ar ceļu satiksmes un sabtransa izmantošanas noteikumiem katram sevi cienošam pilsonim būtu jāiepazīstās arī ar dažādu dienestu apliecību paraugiem, lai brīdī, kad, kā piemēram, man, pl. 01:30 naktī klopē pie loga un saka, lai dodu kodu poģikam, jo "policija" un bāž logā kaut kādu apliecību, kas izskatās pēc autovadītāja tiesībām, bet tikai ar vārdu "valsts policija" virsrakstā, nebūtu mulsums. Jo vīri bija civilā, un pēc tam "mums ir jāapcietina kāda šajā mājā dzīvojoša persona" izveda puiku, ko iesēdināja netrafaretētā busā un pēc kāda 'pārrunu' brīsniņa aizvizināja prom. Nu, nez, puika/puiki mums tur ir tādi borzie, ka maz neliekas un tieši pāris nedēļas pirms tam intensīvas visādas šušušu strelkas saita, bet šamā "policija" vairāk pēc kaut kadas leišu mandarīnmafijas izskatījās (policista vārds, cik manas samiegojušās acis fiksēja, bija lietuvisks ar -as beigās un vīrs sākotnēji runāja krieviski ar leišu akcentu, pirms pārgāja uz latviešu), un es nebrīnītos, ja "apcietināšanas" vietā puika tagad ar lauztām kājām kādā mežiņā mētājas. Nez, varbūt sazināties ar policiju, apjautāties, vai tas toč no viņiem bijis?

12/19/14 12:53 pm - [info]inese_tk - decembris

vakar pirmo reizi mūžā braucu ar kabrioletu. tiesa gan, aizvērtu.
Tags:

12/19/14 12:19 pm - [info]ululate posting in [info]pajautaa - Vajag gaišu padomu, kā ātri un lēti uztaisīt galdu

Man ir tāda problēmiņa. Jāuztaisa pasākums ar cepeša ēšanu 11 cilvēkiem, bet nav galda. Tā nu es esmu secinājusi, ka priekš "galda virsmas" varētu nopirkt vnk vienu plāksni finiera, bet nerodu idejas, ko lai pastutē apakšā galda kāju vietā. Varbūt kāds no jums kādreiz ir kko līdzīgu darījis un var padalīties ar idejām?

12/19/14 08:41 am - [info]shelly

Lauvas eglītes aizvadītas godam; grūti spriest par bērnudārza eglīti, bet mana darba egle Lauvam patika daudz labāk par Leļļu teātri - visiem lielie kostīmi, iespaidīga dziedāšana, bises, vingrošana un runāšana pa telefonu, vārdu sakot, visi vajadzīgie elementi jaunam melomānam; mēs gan sabaidījāmies un apsēdāmies pašā malā, tāpēc redzamība nebija tā labāka, varēja droši sēsties arī vidū, bet to jau iepriekš nekad nevar zināt. Toties, kad tika izziņots signāls saņemt dāvaniņas, skats pārspēja jebkuru Stokmana Trako dienu atklāšanu - savi 100 bērni vecumā līdz 12 gadiem mežonīgi raujas pēc paciņām...
Es, protams, šausmīgi noguru, tādos pasākumos nekad nevaru normāli noorganizēties, bērns, bērns, kas neko neredz, bērns klēpī, bērns uz spilvena, bērns uz spilvena klēpī, bērns sper blakus sēdētājai pa balles kleitu, bērns uz rokām, pilnīgi nevajadzīga žakete, soma ar visiem pilnīgi nevajadzīgiem loriņiem, mājās nonācu galīgi sasvīdusi, necilvēcīgas skaņas dvešot un bez darba caurlaides. Toties Lauva atzinās mīlestībā un gādīgi sabaroja ar savu pirmo dāvaniņu - paša bērnudārzā ceptajām piparkūkām. Drusku melnas, bet auuuuuu, cik mīīļi!

12/18/14 06:05 pm - [info]helvetica - par olimpisko medaļu šķindoņu un āksta cepures zvārgulīšiem

es nevaru, es nevaru, cik traģikomiski ir neautentiski cilvēki, kuri par varītēm vēlas visiem (un pašiem sev) pierādīt, ka viņi tomēr ir kaut kas īpašs un unikāls. Mietpilsoņi un statusa dročītāji, kuri nevienu bīstamu manevru savā mūžā nav uztaisījuši, mīžot no pat vissīkākas domas (drosmes trūkums, lūk, tas varētu būt izšķirošais, un es te nerunāju par mačo spēlēm, vikingiem vai alfa tēviņu riesta ritiem), ka statusiņš varētu sašķobīties, kāds varētu apšaubīt vai pat izstiept rādītājpirkstu un ieķiķināt. Bet ķiķina jau arī tā, neatkarīgi, cik augstu tu kāp un ar ko sadzer.
 

12/18/14 04:50 pm - [info]digna posting in [info]pajautaa - Portrets ielu mākslā

Labdien!

Maģistra darba vajadzībām lūdzu atsaukties ielu māksliniekus, kuri savos darbos radījuši portretus.
Tehnika nav no svara, būtiski, lai tā būtu jaunrade, t.i., piemēram, stencili no gatavas Boba Mārlija un Borata bildes neder.
Vēlētos rakstiski nointervēt, daži jautājumi. Ļoti arī vajadzētu darba foto, bez tā nevar, ja dzīvē vēl darbs redzams, varu arī pati nobildēt. Personu dati netiks ievākti, maģistra darbā tiks uzrādīts mākslinieka pseidonīms un darbu foto, kā arī, protams, intervijas saturs.

Ja Tu zini kādu, kurš atbilstu meklētajam, lūdzu, padod ziņu viņam/viņai un man, lai varam sakomunicēt.
Ja kas, varam sarakstīties epastā, mans ir digninja at gmail.

Paldies!

12/18/14 03:54 pm - [info]rasbainieks

domāju, par ziemeļkorejas pašaizliedzīgo cīņu pret amerikāņu kino vajadzētu žigli uztaisīt kādu kino
bet vot viena lieta man nav skaidra, kā un ko cilvēki domā par šādiem gājieniem un to sekām
no "we want equality, sony doesn't" (c) hakeri (epopejas sākumā, kad par the interview vispār runas nebija) līdz "šoreiz uzvar visi" (c) kāds nesaprātīgs cibiņš
es jums varu pastāstīt vienas konkrētas varonīgā akta sekas reālajā dzīvē mazajam cilvēkam, kamēr forčans uzvaras priekā klapē mazās spalvainās dūrītes pa mazajām spalvainajām krūtīm:
kādā mazā valstī tiek rīkots kinofestivāls, kura programmā ir arī maika lī misters tērners. ņemiet vērā, ka tā ir filma ar ļoti daudz visai sarežģīta teksta, kur katram vārdam ir jāčeko pieci nozīmju līmeņi, un aktieriem ir bijušas grūtības filmēšanas laikā runāt normālā valodā un kafejnīcā pasūtīt kafiju. piedevām, kā gadījies, kā ne, filmas seanss ir ieplānots tieši tai vienā zālē, kur nav iespējams dzīvais tulkojums austiņās, un filma ir jātitrē. kad festivāls ir jau uz sliekšņa, visām pārējām filmām materiāli ir sagādāti, tulki strādā un gatavojas, tikai mistera tērnera kā nav, tā nav. izplatītājs māk teikt tikai tik daudz kā "sony uzbrukuši hakeri, gaidiet". galu galā, kad beidzot materiālus var dabūt, kas, protams, ir pašā pēdējā brīdī, tulks strādā trīs diennaktis no vietas, beigās šā vai tā plēš matus un cieš sirdsapziņas pārmetumus, jo tādā laikā normāli sagatavot tādu apjomu nav iespējams, bet haxx00rzi klapē mazās spalvainās dūrītes pa mazajām spalvainajām krūtīm, lūk, kāds labs darbiņš padarīts.
 

12/18/14 09:15 am - [info]fedrs

Cibas "intelektuāļi" noteikti būs pārsteigti, kad uzzinās par <lj-cut> tāga eksistenci.

12/17/14 11:39 pm - [info]rasbainieks

stērlindzēna jaunā frizūra approved
ar to var iesist golus
un cālēnam ir jau 20 gadi, kā tas laiks skrien
Tags:

12/17/14 10:10 pm - [info]shelly

Man visu laiku likās, ka Ziemassvētki ir briesmīgi tālu, bet nu jau tas viss sāk izskatīties diezgan reāli (un draudīgi). Bet rīt Lauvam ir divas eglītes - bērnudārzā un manā darbā. Graužot nagus, esmu atradusi šādas tādas drēbes un rūķa cepuri pirmajai, par otro es jau nospļaujos - lai mana mamma, kas vedīs mazdēlu no viena pārtija uz otru, pārģērbj viņu pēc savas gaumes.
Esmu sastādījusi Lauvas grafiku Ziemssvētku un Jaungada brīvdienām (kāds pārsteigums, visas svētku dienas - manas). Nu, nekas, es esmu darbā paņēmusi brīvu 19., 28. un 29., tad Lauva ies uz dārziņu un es arī atpūtīšos.
Tad sastādīju vēl vienu grafiku - par dāvanu pirkšanas steidzamību.
Vēl paliek svētku vakariņas ģimenei, bet tas jau iet pāri maniem svētkiem.
 

12/17/14 07:52 pm - [info]fedrs

Kas vācietim inde, anglim dāvana!

12/17/14 04:58 pm - [info]helvetica

vēsturniekiem dzīve interesanta. Vienu dienu empatizējies ar pasaules kara laika ļaužu sūrajiem likteņiem, otru dienu ne tikai nespēj iedarbināt empātiju, bet pat knapi, knapi apspiest naidu, kad saviesīgi jāpačalo ar personu, kuru "ģimenes" īpašumtiesības uz nacionāla mēroga vērtībām ir nākušas vienkārši 1990. gados atbraucot "ar miesassargiem", uzliekot uz galda stroķi un paziņojot, ka "tā, tagad lietas notiks sekojoši".
 

12/17/14 02:47 pm - [info]fedrs

Cita starpā, rubrikā Zini kā! varu padalīties, ka digitālajā drukā pelēki teksti un līnijas labāk izskatās, ja krāsu uzjauc no pilna cmyk, nevis izmanto tikai melnā procentus.
Tajā pat laikā lieli pelēki laukumi ir nāves smaka :/
Powered by Sviesta Ciba