December 17th, 2010

10:55 am
mieks

Vēl nav 11, bet man miegs jau nāk virsū kā mākonis. Opcija mazgāt seju un acis izpildīta, tagad varētu vai nu iecibot un izraisīt aizraujošu diskusiju, vai arī aizstaigāt līdz veikalam pēc kaut kāda ēdama štrunta (un pa ceļam mazliet nosalt un atžirgt).Poll #17912 diendusa
Open to: All, results viewable to: All

Tu mēdz nosnausties dienas laikā vai gulēt diendusu?

View Answers

Jā, bieži, guļu visur - transportā, sapulcēs, teātros, pie galda
7 (14.0%)

Jā, reizēm gadās
13 (26.0%)

Jā, bet reti
17 (34.0%)

Nē, nekad, nav laika gulēt
9 (18.0%)

Cits variants
2 (4.0%)

Nezinu, neesmu izlēmis
2 (4.0%)

02:15 pm
ko nozīmē "lika pagaidīt"

Tāds šķietami vienkāršs jautājums — ko nozīmē "lika pagaidīt" un kāda ir šī izteiciena izcelsme?

Runa nav par burtisko nozīmi ("priekšnieks lika pagaidīt 5 min"), bet gan par šādu lietojumu (no Apsīšu Jēkaba stāsta "Iegātnis"):
"Vai tad baznīca priekš bāršanās?" pļavsargs jautāja. "Bijusi vai nebijusi, bet viņš drīkst to darīt! Viņš drīkst tā izbārt, ka kundziņiem paliek kauna pilnas acis. Grēcinieku viņam brīv bārt, viņam brīv teikt, ka tas nekam neder, ka ir tīrs elles prauls — lai būtu vai barona, vai grāpa lielskungs!" "Znotiņam tiesa", — "palūk, kāds āķis!" — dzirdēja saucam no pulka.
"Bet vai tad tu esi jau dzirdējis kādu lielkungu baram?" "Nu, es nemāku vāciski, bet brīv viņam ir to darīt, — to tu nevari noliegt."
"Ā, tu domā, ka zemnieku bar, ka tad bārs arī kungu? Lika drusku pagaidīt!" pļavsargs nosmējās. "Vāciski bāršana ari skan drusku smalkāk."
Ar to likās arī iztirzāšana beigusies. Abi Baltijas pirmo varu aizstāvji piegāja pie stoikas, kur tiem viens otrs no klausītājiem piedāvāja alu.