Digitālgeita no iekšām ([info]process) rakstīja,
@ 2011-10-20 08:00:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
DLRTC [jauno laiku] valdes priekšsēdētājas liecības ļoti interesē aizstāvjiem. Ar viņas roku uzsākts līguma ar KML laušanas pasākums caur Stokholmas šķīrējtiesu. Tajā brīdī KML bija saņēmis ap 3.7M avansu, ko DLRTC metās atgūt. Atgūt atguva, bet iztērēja 4M advokātu pakalpojumos. Tāpat ar viņas roku parakstīts zaudējumu kompensācijas pieprasījums, ko prokuratūra tagad no apsūdzētajiem grib prasīt. Tajā visi t.s. zaudējumi ir juridiskajiem birojiem samaksātās summas pārsvars pār šķīrējtiesas piespriesto kompensāciju par juridiskajiem pakalpojumiem no KML par labu DLRTC.

Lieciniece atstāj iespaidu, ka šis tas tiek noklusēts. Lēmums par līguma laušanu šķīrējtiesā, skaidri redzams, pieņemts jau brīdi pirms viņas, kaut kur pavisam citur, ārpus DLRTC. Bet lēmums ļoti apšaubāms. Līgumā skaidri ierakstīts, ka ar valdības lēmumu iespējams līgumu pārtraukt, un tas tiks uzskatīts par nepārvaramu varu. Šo iespēju DLRTC vadītāja nav apsvērusi. Kāpēc, nav zināms.

Viens no aizstāvjiem tirda liecinieci par katru rindiņu, kas zaudējumu kompensācijā iekļauta, prasa paskaidrojumus par katru "it kā darbu", par kuriem advokāti piestādījuši rēķinu. Visu laiku strīdi ar prokuroriem, kuriem nepatīk viskautkas, tai skaitā tonis, kādā aizstāvis pratina liecinieci.

"Tāpēc mēs šajā valstī esam tur kur mēs esam, ka mums ir tādi prokurori!", strīda karstumā pasprūk vienam aizstāvim. Tad garas debates, vai šo tekstu uzskatīt par apvainojumu vai uzslavu. Lieciniece turpinās vēl pēc pāris nedēļām.


(Ierakstīt jaunu komentāru)


(Anonīms)
2011-10-22 11:06 (saite)
Aizstāvjiem vajadzēja nevis tirpināt DLRTC valdes priekšsēdētāju (kura skaidri lika saprast, ka par konkrētiem advokātu darbiem viņa nezina), bet gan aicināt uz tiesu un tirpināt DLRTC pārstāvošos advokatus, ja reiz aizstāvji uzskatīja šos jautājumus par tik svarīgiem. Bet uz to gan dūša bija par mazu, varēja izvērsties tikai pret nekompetentu valdes priekšsēdētāju. Arī "milzīgi svarīgais" jautājums par līgumā ietvertās iespējas ar valdības lēmumu kā nepārvaramas varas apstāki pārtraukt līgumu neizmantošanu būtu skaidrojams ar DLRTC pārstāvošo advokātu palīdzību. Protams, ir jau arī vēl citi, kam to varētu pajautāt, bet neteikšu priekšā. Interesanti, ka pratināšanas gaitā klaji tika pārkāptas advokatūras likuma normas (tas neskatoties arī uz tiesas aizrādījumu aizstāvim, kurš uzdeva jautājumus lieciniecei), kas aizliedz klientam -šajā gadījumā DLRTC bijušai valdes priekšsēdētājai jautāt ne tikai par advokātu sniegtās juridiskās palīdzības saturu, bet arī par pašu palīdzības sniegšanas faktu. Uz šo pārkāpumu tika piemiegtas acis ne tikai no visu pārējo procesā piedalījušos aizstāju puses, bet par no advokātu padomes priekšsēdētāja un viņa vietnieces puses, kuri arī piedalījās sēde. Tā teikt, ja mums ir izdevīgi, tad nekādus pārkāpumus nesaskatam. Interesanti, ko par to teiktu DLRTC šķirējtiesā pārstāvošie advokāti?

(Atbildēt uz šo)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?