King Arthur, holy grail and bitchez
Nu sākšu ar to, ka visiem iesaku noskatīties Monthy Python and the Holy grail, vai kautkā tā. Ja es būtu laacz, tad es teiktu - dodu šai filmai 5.5 lācīšus. Super. Specefekti vienkārši grandiozi. Un cīņu skati, man šķiet, vel nebijuši. Ir tā vērts, lai noskatītos vismaz 17 collu monitorā, vēlams plakanekrāna. Bet šajā filmā tiek apskatītas tikai dažas epizodes no šī jaukā notikuma(man šķiet ka to sauc leģenda) par karali Artūru un apaļā galda bruņiniekiem. Nu un tā kā man ir sanācis arī palasīt bišķīt par šo jauko cilvēku, tad es pastāstīšu jums arī dažus citus atgadijumus galvenokārt tādus kas saistīti ar sievietēm. Jo mūsdienās, kad notiek dzimumu revolūcija un mēs visi vēlamies kļūt vienādi, ir ļoti populāri aplūkot sievietes lomu vēsture un sabiedrībā, vai vismaz sievietes ietekmi uz kādu notikumu vai vismaz uz savu vīru.
Sākšu es ar to, ka kādreiz dzīvoja Artūra tēvs un dzīvoja Artūra māte, bet viņi nebija precējušies. Artūra mātei(viņa vel toreiz nebija Artūra māte) bija cits vīrs. Cits vīrs karoja ar nākamo karaļa Artūra tēvu, jo tēvam bija uznākusi kaisle, pret nākamo Artūra māti. Bet tā kā Artūra māte bija godīga sieviete, ta vaidzēja kautkā viņu pa kluso pavest. Te nu nāca palīga burvis Merlins, viņš pārvērta Artūra tēvu par Artūra mātes vīru un tā nu viņs, jaunā izskatā devās pie nākamās mātes baudīt mīlas priekus. Pa to laiku Artūra mātes vīrs kļuva par viņas ex-vīru, jo viņu nosita. To uzzinajusi, Artūra māte noskuma un apprecējās ar Artūra tēvu. Kad piedzima mazais Artūriņš, tad Merlins viņu savāca un aizveda pie Artūra nākamā patēva, audzināšanai. Vēlāk Artūrs protams kļuva par karali Artūru. Merlins viņam ikpa laiciņam palīdzēja izdarīt visādus labus darbus. Bet.. Merlinam bija viena vājība - sievietes. Ja kāda viņam iepatikās, tad viņš uzreiz vēlējās viņu iegūt. Un vienu reizi viņam iepatikās viena sieviete ar nejauku raksturu, neaceros kāds viņai bija nosaukums, bet es vispār sievietēm vārdus aizmirstu un tas šajā gadijumā arī nav tik svarīgi. Merlins iemīlējās nejaukā sievietē. Viņi visur staigāja kopā, jo sieviete izlikās ka viņai arī Merlins patīk. Bet īstenībā viņa izlikās. Un vieds ir tāds teiciens - sievietes mani kapā ievedīs. Jo kādu dienu, kad šī sieviete jau bija daudz samācijusies no Merlina viskautko labu un viņai viņš bija galīgi apnicis, viņa iemānija burvi vecās kapenēs, ar viltu iemānija vecā kapā un dzīvu tur iemūrēja. Un tā viņš tur vel tagad guļ un runā tādas lietas par sievietēm, ka mūsdienās viņs jau būtu tiesā iesūdzēts.
Bet ar to viss vel nebeidzās. Otra stāsta manis akcentētā daļa vairāk būs par vīriešu problēmām sieviešu dēļ, kur grūti vainot sievietes, bet var:) Karalis Artūrs kādu dienu izdomāja apprecēties un apprecējās viņš ar skaisto Giniveru. Bet viņš netikai sēdēja mājās un taisija bērnus, bet arī devās varoņdarbus pastrādāt un beigās pat izveidoja apaļā galda bruņinieku ordeni. Pats labākais no visiem bruņiniekiem bija sers Lancelots(foršs vārds). Nu un kā bieži gadās ar labākajiem draugiem, viņš pārgulēja ar Giniveru. Bet tā kā neviens nepamanija, tad viņam iepatikās un viņi tā bieži sāka darīt. Kamēr kādu dienu, karaļa Artūra draugi viņus pieķēra. Lancelots gan nebija nekāds švakais un aizstāvēdams Giniveras godu, lielāko daļu no viņiem nosita. Bet Artūrs to tomēr nepiedeva un sākās karš. Lancelots vispār, ja nemaldos, dzīvoja Francijā un viņa pili tad Artūrs arī aizbrauca aplenkt, bet ilgi nevarēja sadūšoties viņi viens otru nosist, jo draugi tomēr. Tajā laikā Artūra dēls sagrāba varu Anglijā un gribēja precēt Giniveru(smuka viņa bija). Tad Artūrs pārtrauca karot ar Lancelotu un brauca sist nost savu dēlu. Sākās briesmīga kauja. Kaujā visi nomira. Nosākuma karavīri nomira, tad Artūra dēls nomira(Artūrs viņu ar šķepu), tad Artūrs nomira. Tad Ginivera aizbrauca uz klosteri aiz bēdām un arī nomira. Tad Lancelots uzzināja, ka Ginivera nomira un arī nomira.
Ļoti interesanta šajā stāstā ir sieviešu uzvedība. Mūsdienās ir pieņemts ka parasti tas kurš ir nogribējies un nevar novaldīties, ieraugot sievieti, ir vīrietis. Šeit tikai vienu reizi parādās nešpetns bruņinieks, kurš ved vienu jaunavu uz savu pili laupīt viņai godu, bet bruņinieku nosita.Sers Galaheds, man šķiet, Lancelota dēls, starp citu. Parasti sieviete izdomā ka tas būs viņas slepenais bruņinieks(mīļākais) un tad viņam to pasaka, ka grib viņu un bruņinieks nevar sievietei atteikt, jo tāds ir bruņinieka gods. Izņemot var atteikt ja vēlas saglabāt nevainību, kā to darija sers Galaheds, Lancelota dēls. Jo tikai pavisam šķīsts bruņinieks var atrast svēto grālu, Lancelots nevarēja, vecais ģeķis tāds, bet Galaheds varēja, kaut arī viņam stipri uzmācās...
Ar to visu es tikai gribēju runāt par sieviešu stāvokli dažādos laikos. Daudzi noteikti domā ka sievietes vislabāk dzīvoja Atēnās vai vel kādā jaukā valstiņā. Bet patiesībā Atēnās sieviete vispār tikai sēdējā mājā, pat gulēja grieķi tikai ar večiem:) Daudz maz labāka situācija bija Spartā, tur sievietes darija diezgan daudz to pašu ko vīrieši. Bet vislabāk bija viduslaikos. Viduslaikos daudzas sievietes pat kļuva par valdniecēm. Sievietes varēja nodarboties ar tirdzniecību, rakstniecību, medicīnu, ko viņas pēc tam nevarēja līdz pat 20.gs. sākumam. Un vel viņas varēja uzmākties šķīstiem bruņiniekiem. Bet tad nāca reformācija un sāka sievietes dedzināt uz uguns(un luterāņi viņas dedzināja, nevis katoļi) Tā ka iesaku visām meitenēm, ja gadās laika mašīna, braucat pie karaļa Artūra... Sokrāts jūs pārdos par dārznieci un pārgulēs ar jūsu draugu.