Tā vīņš īŗ

> Recent Entries
> Archive
> Friends
> User Info
> previous 5 entries

Velobrauciens
[28. April 2006|15:25]

Drīz jau būs klāt jauna vasara un prasās atpūsties, aktīvi atpūsties. Tāpēc jau iedibinātā tradīcija turpinās un arī šogad rīkojam kādu aktīvās atpūtas pasākumu apskatot Latviju. Un redzēt ko tur ir. Tātad.

Kas tas tāds?

Aktīvas atpūtas pasākums pie dabas ar velosipēdiem. Vairāk tēmēts uz atpūtu un labu laika pavadīšanu, nekā uz kautkur aizbraukšanu, pa ceļam aplūkojot Latvijas skaistākās vietas. Atpūta pie dabas ar interesantiem cilvēkiem. Aizsākās tas jau aizpagājušajā vasarā, ar braucienu uz Mērsragu, turpinājās pagājušā gadā ar braucienu no Valmieras uz Cēsīm.

Kur?

Maršuts Saulkrasti - Skulte – Dunte – Salacgrīva – Ainaži – Staicele – Aloja – Limbaži – Vidriži – Bīriņi - Saulkrasti Gabals nav liels, mierīgi pieveicams divās dienās pat iesācējam.

Update(18.05.2006): Maršutu kartē, pa kuru brauksim, var skatīt šeit: karte1 , karte2 , karte3

Sīkāks maršuts:

Saulkrasti ->
-> Zvejniekciems ->
* Lielais Lauču akmens - Vairāk kā 2m augsts un aptuveni 70 tonnas smags jūrakmens, saukts arī par "Akmeņu karali". Izskalots no jūras 1853.g.
* Minhauzena muzejs
* Minhauzena meža taka
* Lielupes pilskalns
* Vidzemes akmeņainā jūrmala - Dabas liegums 14km garumā no Tūjas līdz Dzeņiem, kur daudzviet akmeņaino pludmali norobežo krauja ar alām un nišām, kā arī jūrā iestiepjas vairāki zemesragi.
* Veczemju Sarkanās klintis - 200m garš un 4m augsts smilšakmens atsegums a grotām un alām, krāšņakais sakanā smilšakmens atsegums jūras piekrastē Latvijā
-> Ķibriži ->
* Ķibrižu meža izziņas taka
* Lībiešu upuralas pie Svētupes - Bijušā Metsepoles novada lībiešu nozīmīgākā kulta vieta. Arheoloģiskajos izrakumos atrastas 628 monētas un senlietas. Alas ir vienas no garākajām Latvijā.
* Svētciema akmeņu saliņa
* Krauju akmeņu saliņa
* Krauju lielais jūrakmens
-> Salacgrīva ->
* Nēģu tači Salacā
* Salacas pilskalns
* Keramikas sienas panno "Latvijas bākas" - Keramiķa I. Klīdzēja veidotā māla karte ar Latvijas bākām
* Jahtu piestātne Salacgrīvā
* Randu pļavas - Vidzemes jūrmalas posms no Ainažiem līdz Kuivižiem. Vienīgās piejūras pļavas Latvijā, kur sastopamas retas augu sugas. Starptautiski atzīta putnu migrācijas un ligzdošanas vieta. Pļavu bioloģisko daudzviedību palīdz uzturēt LIFE projektā iegādātais govju ganāmpulks.
-> Ainaži ->
* Piemiņas akmens "Baltā saule"
* Vēja ģenerātori
* Sarkanās klintis - Apmēram 10 metrus augsta smilšakmens krauja vairāk kā 400m gaumā, viens no skaistākajiem smilšakmens atsegumiem Salacas krastos.
-> Rozēni ->
!!! Nakstmājas !!!
* Viksnu alas
-> Staicele ->
* Akmens tēlniecības bīvdabas ekspozīcija Staicelē
* "Profesora" ligzda - Staiceles simbola - stārķa, šupulis
* Kargou alas
* Ungurpils dzirnavezers - Mākslīgi veidots dzirnavezers ar peldošām salām
-> Aloja ->
* Puikules muiža
* Vēveru kalns
* Skaisterkalns
* Kvatāru muiža un parks
* Stirnu stādījumi
-> Limbaži ->
* Limbažu pilsdrupas
* Latvijas Brīvības cīnu piemineklis
* Piemineklis komponistam Baumaņu Kārlim
* Mūra iela - Skatāmas kādreizējās pilstētas nocietinājuma atliekas.
* Vienības parks
* Vecais Rātsnams
* Limbažu Lielezers - Šaurais, 4,3km garais ezes senāk saukts par Svētezeru.
* Lādezera kulturvēsturiskā izziņu taka
* Saulīškalns
* Igates pils - Celta 1880.g. neorenesanses stilā. Pie pils ir aivanu parks ar diļķi.
-> Vidriži ->
-> Bīriņi ->
* Bīriņu pils - Bīriņu muižas komplekss un parks veidots 18.-19.gs., pils celta 1860.g neogotikas stilā. Pārkā apskatāms ezers, ūdensdzirnavas un kapenes.
-> Saulkrasti.

Apskatāmo vietu(un atpūtas) ir diezgan daudz, bet lai jūs tas nebaida, praktiski visas ir vienkārši pa ceļam ieplānotajā maršutā. Plānots tiek braukt pa dažādām meža takām, zemes/grants ceļiem, mazākas nozīmes asfalta ceļiem.

Kad?

8.-9. Jūlijā . Sākam sesdien pēc 10:00, beidzam kautkad svēdien vakarā. Brauciens tātad ilgst divas dienas. Uz maršuta sākumu un beigām ir iespējams nokļūt ar vilcienu, kas kursē samērā bieži. Sīkāk te.

Un kā ar velosipēdu?

Brauciens nevedīs pa sevišķi grūtām vietām, viss būs diezgan viegli izbraucams, tāpēc nekādu speciālu prasību nav. Vēlams vienīgi velosipēda ritošo daļu iztīrīt un saeļļot, pārbaudīt vai nekas nekur nestrīķejas un negrasās plīst. Tas viss jūsu pašu ērtībai brauciena laikā, lai brauciens neizvēršas par mocībām, neripojoša velosipēda dēļ.

Kur mēs nakšņosim?

Viesu Namā "ROZĒNI". Pēc ceļa būs patīkami ieiet dušā un arī vedamais līdzi nebūs smags. Un arī par brokastīm nebūs jārūpējas.

Un cik tas man izmaksās?

Atkarībā no izvēlētā konforta nakstmītnē, tas būs ~5-10Ls uz cilvēku. Tad vēl brauciens ar vilcienu no Rīgas līdz Saulkrastiem un atpakaļ izmaksās ~1Ls. Pārējās izmaksas(ēdiens, dzērieni un citas ekstras) jau ir atkarīgas no katra paša velmēm un iespējām.


Kas brauc?

Murcielago(es), CopyLeft (aka [info]troller), [info]x_f, [info]felipe, [info]aldaris, Skabarga. Domā: visi citi

Vai es arī varu?

Jā, ja patīk braukt ar velosipēdu un aktīvi atpūsties pie dabas, tad Tu vari droši piedalīties. Pieteikties var šiet komentos vai personīgi pie manis, CopyLeft vai x-f.

(Leave a comment)


Puikas spēlējas
[2. June 2005|21:13]

Mums te iekš to RVT divas nedēļas ir prakse, lodēšanas prakse. Protams, ir iespēja neko nedarīt, bet nu ar KristoZ saštukojām ka derētu tomēr uztaisīt gan kautko. :) Un tad nu mums sanāca tāds.

Anarhijas veļasmašīna. )
Current Mood: [mood icon] bouncy
Current Music: Rainbow - Snowman

(6 comments | Leave a comment)


Velobrauciens
[29. May 2005|12:27]

Jā, laiks, kā atzina [info]x_f rit ar vēja spārniem un drīz vien arī būs jau Jāņi. Līdz ar to arī laiks sākt domāt par kādu izbraucienu ar velosipēdiem pie dabas. Daži varbūt atcerēsies pagājušajā rudenī nerealizētu braucienu gar Gauju. Tad nu ši ideja atdzimst. Šoreiz, lai vai kas, bet brauciens notiks. Tātad: ir doma nobraukt kādu gabaliņu gar Gauju, vienkārši realizēt kādu aktīvu atpūtu pie dabas, arīdzen apskatot cik tā daba ir skaista gar Gauju. Redzēt tur noteikti ir ko. Tātad.

Kas tas tāds?

Aktīvas atpūtas pasākums pie dabas ar velosipēdiem. Vairāk tēmēts uz braukšanu, nekā uz kautkur aizbraukšanu, pa ceļam aplūkojot Latvijas skaistākās vietas. Atpūta pie dabas ar interesantiem cilvēkiem. Aizsākās tas jau pagājušajā vasarā, ar braucienu uz Mērsragu.

Kur?

Maršuts Valmiera->Cēsis->Līgatne->Sigulda. Sīkāks maršuts un arī karte. Apskatāmo vietu ir diezgan daudz, bet lai jūs tas nebaida, praktiski visas ir vienkārši pa ceļam ieplānotajā maršutā. Plānots tiek braukt pa dažādām meža takām, zemes/grants ceļiem pēc iespējas tuvāk Gaujai. Sākumā braukt pa upes labo krastu, pēctam Līgatnē pārcelties uz kreiso krastu. UPD: Pārceltuve vasaras sezonā tur strādā no 6:00 līdz 23:00, mēs tur plānojam ierasties dienas vidū, tākā problēmām ar pārcelšanos nevajadzētu būt. Vēl ir nelielas iespējas nedaudz izmainīt maršutu.

Kad?

2.-3. jūlijā vai 9.-10. jūlijā (rezerves variants). Sākam sesdien pēc 10:00am, beidzam kautkad svēdien vakarā. Brauciens tātad ilgst divas dienas. Ir arī iespēja jau uz Valmieru aizbraukt piekdienas vakarā, lai nav sesdien jāceļas ļoti agri un var normāli izgulēties, lai brauciens nebūtu vienas mocības. Kā nokļūt Valmierā ir vairāk vai mazāk jūsu pašu ziņā. Ir iespēja braukt ar vilcienu, saraksts turp. Te kā redzam ir divas iespējas, vai nu piekdien braukt 17:55 vai 20.25, vai arī sesdien 6:35.

Un kā ar velosipēdu?

Lai arī brauciens vedīs pa meža takām un varbūt dažviet grūti izbraucām vietām, tomēr nebūs grūts, jo temps nebūs pārāk liels, līdz ar to arī pret velosipēdu nekādas speciālas prasības nav. Vēlams vienīgi velosipēda ritošo daļu iztīrīt un saeļļot, pārbaudīt vai nekas nekur nestrīķejas un negrasās plīst. Tas viss jūsu pašu ērtībai brauciena laikā, lai brauciens neizvēršas par mocībām, neripojoša velosipēda dēļ.

Kur mēs nakšņosim?

Visticamāk mežā, teltīs, apmetnes vietās pie Gaujas, tākā jāreiķinās ar attiecīgo aprīkojumu šādam pasākumam.. Te nu sākas mantu dalīšana, jo teltis vajadzēs uz diviem vienu.

Mantu dalīšana?

Jā, lai nevestu līdzi liekas mantas, kas apgrūtinātu braucienu, lai nebūtu tā ka vienam ir milzīga mugursoma, otram nekā, notiks zināma kopistisko mantu dalīšana, atkarībā no dalībnieku spējām un citiem apstākļiem. Bet par to sīkāk kad būs zināms viss dalībnieku sastāvs.

Kas brauc?

Murcielago(es), CopyLeft (aka [info]troller), [info]x_f, [info]felipe, [info]aldaris, [info]rikella. Domā: [info]jeebus, Zemene, mozzom (aka [info]kamarilis), zhee (aka [info]kolbiri), mjauka (aka [info]kakjux), [info]pzrk, [info]judith, [info]sveshinieks.

Vai es arī varu?

Jā, ja patīk braukt ar velosipēdu un aktīvi atpūsties pie dabas, tad Tu vari droši piedalīties. Pieteikties var šiet komentos vai personīgi pie manis, CopyLeft vai x-f.
Current Mood: [mood icon] labs
Current Music: Judas Priest - Stained Class

(18 comments | Leave a comment)


ai kjuu
[11. March 2005|19:25]

Ņemot vērā to ka esu saslimis, īsti tomēr nav ko pasākt, jāsēž vien ir mājās. Bet nu varbūt tomēr nav nemaz tik slikti. Tā piemērām var palasīt vairāk cibiņus, piemēram. Tā [info]x_f ši ieraksta ietekmēts nolēmu ka derētu tomēr noskaidrot savu IQ. Tā teikt, vai es varēšu uz sava autiņa, kad man tāds būs, ja būs, līmēt attiecīgo uzlīmi. Ņēmu to pašu klasisko IQ testu no queendom.com, un sāku vien pildīt. Atļāvos to darīt ar vārdnīcas palīdzību, jo tomēr ne visus angļu valodas vārdus zinu, lai neteiktu ko vairāk. Tā nu centos vienreiz tā cītīgi izpildīt testu, laigan dažos jautājumos varēju piedomāt rūpīgāk.
Kas no tā sanāca )
Current Mood: škrobe
Current Music: Judas Priest - Living Bad Dreams

(3 comments | Leave a comment)


Tā gadās jeb Ak tu Mērfij...
[8. February 2005|21:06]

Atļaušos es nedaudz te pārtraukt savu klusēšanas zvērestu, ar jūsu atļauju, protams. Bet nu tākā manu žurnālu neviens vairs te nelasa, un kas ir pilnīgi saprotami pēc vairāk kā 3 mēnešu klusēšanas, tad nu vienpersonīgi kā vienīgais lasītājs atļauju sev pātraukt klusēšanu.
Tad nu pie lietas. Domāju visi, nuok, Elviss varbūt nea, reiz ir nokļuvuši tādā situācijā, kad gribas nospļauties un piesaukt Mērfiju(jā, jā, to pašu kurš pazīstams ar saviem Mērfija likumiem). Nu lūk, man ar kautkas tāds sanāca. Vakar, pirms došanās uz ģitārspēles stundām, pačekojot savas kabatas, sapratu ka vairs ir palikuši tikai 36 santīmi. Turpatpakaļ uz Pārdaugavu viss nesanāks, nu un attālums pietiekami liels, lai nemeiģinātu ceļu veikt kājām, un laikapstākļi jau nu ar, kā zināt, nebija tie labākie vakar. Kautkas bija jāizdomā, lai iegūtu trūkstošos 4 santīmus sagādātu, jo diezvai tās trakās tantiņas trolejbusā mani saprastu. Protams, kā šādās situācijās notiek, karti līdzi paņēmis nebiju, skolasbiedri jau sen bija gabalā. Nācās vien doties pie kāda no seņčiem. Tuvākā iespēja bija 20-25min attālumā kājāmejot vienā virzienā. Tad nu veiksmīgi tiku pie vajadzīgā piķa, 4 santīmiem(!!!) :). Laimīgi izstaigājies beidzot devos trolejbusā iekšā. Visa šitā staigājiena dēļ kāreiz trāpījos sastrēgumstundā un trolejbuss bija krietni vien pāāārrpildīts. Mazliet saškrobojies un cīnoties par izdzīvošanu trolejbusā, tantiņai, kas kautkur tālumā trolejbusā prasīja samaksāt par biļeti(ne tieši man, bet ~ trolejbusa aizmugurei), tos 20 santīmus nepasniedzu. Laimīgi izdzīvoju trolejbusā un veiksmīgi nokļuvu tur, kur jānokļūst. Patīkami bija apzināties ka viss mans gājiens bija kaķim pie astes, laigan ja man to 4 santīmu nebūtu biļeti man noteikti būtu prasījuši nopirkt. Bet nu Mērfijs paliek Mērfijs... Nu un pilnai laimei atpakaļceļu veicu ar pavisam citu transportu par kuru nebija jāmaksā. Tā nu veiksmīgi nonācu Ogrē, neiztērējot nevienu no sūrigrūti gūtājiem santīmiem :). Mērfija likumi strādā pilnībā.
Current Mood: dikti labs :D
Current Music: Pink Floyd - The Final Cut

(4 comments | Leave a comment)


> previous 5 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba