15 April 2021 @ 09:07 am
Infinity war.  
I know I know.. greatest conspiracy that there is no conspiracies..

Bet dažas dienas, man šķiet tik sirreāli, ka nu jau visi ir pieņēmuši pandēmiju, kā way of life. Un nevis aktīvi un apzinīgi pieņēmuši, bet tipiskā cilvēku manierē, kur tie mazliet pukst un pūšas, bet aizrit dažs laiks, un tagad šis jaunais, shiny būris ir pārvērties par fenomenu, kuru ja kāds caurkritējs izaicina, viņi vienkārši apātiski vai pikti atbild 'It is known / This is how we live now.' un uzbrūk caurkritējam kā balti, svēti asinsķermenīši.

Protams, ir jauki domāt par visiem veidiem, kā cilvēki saglabā dvēselīti, ar mazajiem darbiņiem un brīnumiem. Ziņu onkulis televizorā mazliet histēriski sajūsminās, par pusi, kurš pirms pandēmijas bija mūziķis, bet tagad piegadā Bezosa paciņas un saņēmējiem nospēlē savu dziesmiņu, lai redzētu viņu smaidus, kas viņam pietrūkstot no koncertu laikiem.

Vai cilvēkus var nicināt par viņu aušību un snaudulību, ja viņi ir tik maigi un bērnišķīgi priecīgi par vistrauslāko puķīti, kas uzplaukst caur cietuma klonu? Kas tu esi par raupju nezvēru, lai satriektu viņu dvēseles pumpurus ar patiesības skaudro piestu?

Apzinoties, cik neviennozīmīga un traģiski cilvēcīga ir šī kārtējā pasaules epizode, grūti ieodmāties, no kuras debespuses nāks Lāčuplēsis no kuras atskries Aragorns. Tādam cilvēkam kā man šis ir tikai kārtējs, depresīvi didaktisks posms, kur saskatīt smalkās aizmirstības mehānikas.. citos un sevī. Kā tās izspēlējas absolūti visās sabiedrības jomās. Nav vairs tik ārkārtēji domāt, ka sabiedrība palaista pašplūsmā, bet tik pat labi, gan jau ka spējāk - pakļauta dažādām valdību ideoloģijām, atkal un atkal atjēdzas un zūd pazīstamos un pavisam jaunos elles līmeņos. Jā, puķītes tur turpinās rēni plaukt, un ziņu onkulis priecāties, bet būtu labi kādreiz pamosties pasaulē kas nav arvien skaudra un skaudrāka.

No vienas puses visus iepriekšējos manas jaunās dzīves gadus, es pie sevis paslepšus draudīgi domāju, cik neiespējama ir šī utopija, kas manai pasaules daļai ir pieejama. Neierobežota komunikācija, materiaālisms, pārvietošanās spējas, ambīciju piepildīšana,.. runas brīvība. Kamēr citi pasaules cilvēki mokās badā un pagrimumā, es savā Brimingham bedroom, ar biļeti uz Latvijas ārēm, biļeti uz Vjetnamas ārēm, kundziņa mielastu, leisurely hobijizglītību, uzticamo bankas kontu, resīti tur, kafūzi šitur, Deliveroo monthly un ķinīti weekly, varu bezrūpīgi pļumpēt vīnu, purpināt reibinošas patiesības un nepatiesības, un raudāt sava nodabā ar Antonu par to, cik dzīve ir grūta un debīla. Tāda utopija, kā bagātīgs uzklāts galds, uz kura ir nedabiski, šķebinoši daudz izvēles, un tas viss ir nozagts, es stūrī vaidu un drebu, un kuru katru brīdi pie durvīm taču ir jāklauvē bendei.

*

Vakar man prātam iztraucās cauri iepriekš nemanīta, bet šķietami svarīga doma-jautājums. Pasaulei ir daudzkārt nācies iekrist pazemē. Un es domāju, kas ir bijuši tie notikumi, impulsi vai cilvēki, kas to atkal un arvien izvelk laukā? Drīzāk jau un noteikti jau, ka cilvēki nevis notikumi. Un kas viņiem ir kopīgs? Kādas ir viņu iezīmes? Tas noteikti nav vairākums. Un pavērsiens parasti notiek diezgan spontāni, teju pavirši, kā serendipity. Tur notiekti ir sava veida momentum, un iespējams build-up cilvēku individuālās psihēs, bet then again, varbūt build-up ir iekš collective unconscious. So ja tu par to domā, tad arī es par to sākšu domāt un trešais un tā talāk un tā joprojām. Bet kas-kurš rīkosies?
 
 
( Post a new comment )
[info]methodrone on April 15th, 2021 - 05:48 pm
Good attempt, bet es domāju, ka gausties par dzīvi ir the most irrevocable human thing.

Pat ja es aizbrauktu uz Indiju un afektā šausminātos kādu nedēļu, es tik pat relaksēti atbrauktu atpakaļ, un vēl mēc nedēļas, gaustos par to, ka visi ripe avokado izpirkti un ka parki pārāk pilni. Esmu ceļojusi uz nabadzīgām/crowded vietam, un tā ir dinamika kā pēc pulksteņa.

Es nezinu, kam jānotiek, lai cilvēks pārstatu gausties. Varbūt kaut kādam NDE, vai monumentālam DMT trip.

Bet it is not necessarily that bad. Man šķiet, ka gaušanās un neapmierinātība ir cilvēkos ieprogrammēta, lai arvien uzmeklētu progresu un labāku, gudrāku, patiesāku esības modeli. Es nedomāju, ka ideāla esība ir Indijas slamos, ne arī nomācošajā rietumu treknībā. Those are just inputs to synthesize heart understandings.

Tāpēc man arī šķiet, ka pandēmija ir likumsakarīga, un noderīga mācība. I just don't know to what end and how everything fits in.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
J. S. Badger[info]217 on April 16th, 2021 - 04:54 pm
the most irrevocable human thing. nez. man tā šķiet, vai nu domāšanas kļūda, vai arī bioķīmijas nesakārtotība.

es vnk domāju par savu vecmammu, un viņa lielākoties tikai gaužas par dzīvi/veselību, tjipa, ja parādās, kāds niecīgs pozitīvs teiktums, tad tam seko uzreiz BET un atkal gaudu jūra.
man šķiet, ka tur ir gan vecuma sabojāta bioķīmija, kkādi varbūt pazemināti priecīgumu nodrošinoši hormoni, gan arī vnk domāšanas kļūda, kad visa uzmanība tiek pastiprināti pievērsta sliktajam (kas nenoliegšu, viņas dzīvē ir daudz, BET, jā, tai pašā indijā un citur ir redzēti daudz sliktākos apstākļos cilvēki, kas nav tāds gaudu maiss) (un ar šo es neaicinu uz kkādu fake pozitīvismu, nē, bet procentuāli laikam tomēr šķiet, ka gaudām jāsastāda varbūt 5-10% no kopējā dzīves satura, tjipa pažēlojies, pavalsties skumjās, dažreiz vajag lai attīrītos, un savācies un soļo tālāk). kgan, viņa ir vēzis pēc horoskopa. un vēži mēdz būt melanholiski kopumā kā personības. aij, hvz kā tur ir

(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
[info]methodrone on April 18th, 2021 - 03:10 pm
Well, varbūt vienkārši daļa cilvēku ir glass half full, daži glass half empty, un tur neko nevar un nevajag padarīt. Dabā visam ir vieta. Sometimes I thoroughly enjoy my negativity, kā arī varbūt tava vecmamma :) Nevajag cilvekiem liegt retos prieciņus. Interesanti kā tava vecmāmiņa reaģētu, if people started indulging her un vaimanātu vēl sirdīgāk par viņu par dzīvi, viņa drošivien apmulstu. Jo man piemēram lai arī pašai patīk noradīt uz esības shortcomings, ļoti kaitina, kad to dara citi. :D
(Reply) (Parent) (Link)