07 November 2018 @ 09:25 pm
Atklājums.  
Vairojas šaubas par brīvās gribas izpratni. Pastiprinās sajūta, ka mani mazie, romantiskie plāni ir potenti bet arvien gaistošāki un ar realitāti nesaistīti sapņi, no kuriem es arvien ātrāk tieku atbrīvota. Kamēr vienīgais īstenības plāns ir liktenīgs esības vilnis, kas mani nes nākotnē. Nakotnē, kas iesākumā bija neskaidrs, izplūdis laiktelpas pleķis, bet nu ieņem savādas, atpazīstamas aprises, kas jūtas kā sākums un beigas vienvietus. Sajūta, ka izvēles priekš manis jau ir rūpīgi radītas un darītas, man tās atliek tikai noraidīt vai apstiprināt. Mana plānošana aprobežojas ar atbildību teikt "jā" vai "nē", ar skatiena kalibrēšanu projām vai virsū patiesībai. Katram manis pašas "šķidrajam plānam" un "neskaidrajam uztraukumam" atnāk pretī un aiz rokas saņem augstāka atbilde no nākotnes, un ved uz vietu, kuru es arvien vairāk saredzu un atpazīstu. Tā it kā es esmu zivtiņa, kas noķerta un vilkta krastā.

Šodien darbā atkal runājām ar priekšnieku par nākotni, kurā viņš un arī es, man redzam stabilu un pateicīgu vietu. Ir tik savādi domāt par šo liktenīgo simbiozi. Šī īsā saruna bija kā apstiprinošs punkts vai pat izsaukuma zīme, kas noslēdz vairākas mans pēdējā laika aizdomas, būtībā atklāsmes, kam nevar sekot neviens no maniem iepriekšējiem iebildumiem. Atklājums, ka mana inkognito trimdas esība ir kļuvusi organiska un varbūt pat autentiska. Ka es sarežģītā veidā no sirds mīlu savu darbu. Ka mans īrētais dzīvoklis ir manas mājas, un ka mājas ir ieiet dziļi vietā, kur tu atrodies. Ka es esmu pārsvarā mierā ar notiekošo, un kur neesmu, tur piedurknes uzrotījusi esmu gatava būt mierā. Ka Latvija ir vieta man sirdī vairāk nekā vieta laiktelpā. Es esmu gatava būt mierā un dziļi ieiet vietā kur atrodos.

Varbūt pat es priekš sevis esmu, lai nosauktu esības vielu vārdā. Tas, kas mani sauc nav no manis atkarīgs, kamēr tas, kā es šo savādo esības vielu nosaucu, veido manu esību.
 
 
( Post a new comment )
adele_varbut[info]adele_varbut on November 8th, 2018 - 03:46 am
Varbūt ir tā, ka tev ir brīvā griba, bet tu to vari izmantot svētīgākā vai mazāk svētīgā veidā. Tu, piemēram, vari sajust, uz kurieni pūš vējš vai esības vilnis, un atbilstoši pagriezt buras, lai tas tevi nes uz priekšu, vai arī cīnīties pret to un par savu izplānoto virzienu. Un tā ir iespējama izvēle, kas arī kaut kur aizvestu, bet tad tu izkāptu no viļņa, kurš varbūt tevi būtu aiznesis uz kādu labu vietu arī bez tiem milzīgajiem pūliņiem.
Man jau kopš seniem laikiem ir licies, ka ir frustrējoši dzīvot ar sajūtu, ka tev nemitīgi sava dzīve jāizdomā pašam, it kā tā pārtrauktu pastāvēt, ja tu to nemitīgi neuzturētu ar dzelžainiem plāniem. Jo tu tā īsti nevari paredzēt visus apstākļus un kā ilgtermiņā jutīsies pēc kādas izvēles, tāpēc mēģinājumi to visu paredzēt un kontrolēt, un izfunktierēt, vai cita izvēle nebutu bijusi labāka, var būt tik frustrējoši. Tāpēc varbūt, ka sava veida būšana mierā ir pats svētīgākais stāvoklis, kurā nonākt - ja šī būšana mierā nejūtas kā stagnācija, bet kā ļaušanās esības vilnim.
(Reply) (Thread) (Link)
adele_varbut[info]adele_varbut on November 8th, 2018 - 09:01 am
Precizējot - ar to nedomājot, ka griba nav svarīga un vajag tikai ļauties, lai tevi nes, bet drīzāk tā, ka miers liekas nevis gala rezultāts, bet labs sākumpunkts, lai pamatīgāk saprastu, ko tu gribi un kā tas saskaņojas ar realitāti, bez tās urgency sajūtas un nemiera, Kā vari kaut ko nokavēt, kas mēdz mudināt pieņemt pārsteidzīgus lēmumus. Varbūt, ka tajā mierā var sākt sadzirdēt, ko tu īsti gribi nevis konkrētā brīdī, bet vispārīgi ieraudzīt vēlamās dzīves perspektīvu ilgtermiņā.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
[info]methodrone on November 8th, 2018 - 06:16 pm
Nu jā, like I dunno. Pat rakstīt / domāt par to šķiet loopy un savādi. Gribēju tik piefiksēt to sajūtu, kas man ar gadiem izveidojusies, ka viss ir izlemts, labs un kārtīgs, man tikai jādodas tajā virzienā, vai arī arvien vairāk tā kas paradzēts jāielaiž pasaulē tā it kā es būtu durvis. Ka es pat varbūt gribu to, kas notiek, nevis to, ko biju iedomājusies, kam jānotiek. Tā ir ļoti trausla un gaistoša sajūta, un līdz ko to mēģini notvert, tās representācija kļūst mazliet groteska!
(Reply) (Parent) (Link)