31 March 2018 @ 07:27 pm
 
Man ir tādi brīži, kad es vispār aizmirstu par savu svarīgumu, un viss ko es vēlos ir palīdzēt citiem. Es gribu būt viņu mīļā, mūžīgi uzticamā kalpone un izdabāt un būt-priekš, un gavenais, ka man tas sniedz dziļu eksistenciālu gandarījumu, un dziļu elastības sajūtu. Man patīk būt matērijai un apziņai, kas ir derīgs aģents esībā, kas uzlabo citu esību, effortlessly in a way, dēļ manas brīvprātības. Tad es jūtos, kā svētīta pļavas puķe, ko kāds ir ievērojis un noplūcis un ielicis vāzē uz galda viduča - kāds pagodinājums, laimība un piepildījums.

Bet tad, agrāk vai vēlāk, piezogas privātīpašnieciskums, egoisms, man-vajag urdoša sajūta, apsēstība, slimīgums, vājums. Man vajag to, kas ir citiem un kā man nav, man vajag jebko, es esmu izsalkusi, un es nevienam neteikšu ne vārdiņu, nepalīdzēšu nekā, jo es gribu to, kas ir viņiem, un ja man tas nav, tad es ne pirkstiņu nepacelšu, kas varētu veicināt to, ka viņiem ir vairāk tā kas man nav, man vajag, vajag, vajag, es esmu izsalkusi, man vajag ambivalenti un jebko tagad ne vēlāk, sāpes.

Pirmā sajūta jūtas kā totāla brīvība un bezgalīgs plašums, plus tāds mīlīguma un brīnumainuma aroms. Otra sajūta jūtas kā sažņaugta, sāpoša, emocionāla dūre. Kas to izraisa?

Pašlaik es esmu pirmās sajūtas skavās. Es jūtos brīvāk par brīvu no jebkādām privātām iegribām. Ir tik liela atšķirība - negribēt ar piespiešanos, un no sirds un rajona nevajadzēt. Es atnācu mājās, piekārtoju virtuvi un istabu, cik klusa un mīļa pēcpusdiena, nomazgāju zemenes un ābolu, un ilgi skatījos uz to ābolu, cik viņš ir apaļš un sārts un smaržīgs un telpisks, un cik tā eksistences fakts ir jauks un bouncy, tad es tajā iekodos un pateicībā smaidīju.

Kā tas var būt? Kā var eksistence notikt? Un es? Visas lietas un būtnes un domas un darbības un skaņas un apziņas eksistē reizē, un šī vienlaicība tās padara par Veselumu.

"Where mans sees poverty, the spirit sees only abundance. What the spirit sees, I see, and what I see, the spirit sees."
 
 
( Post a new comment )
adele_varbut[info]adele_varbut on April 1st, 2018 - 12:31 am
Šķiet, ka šo zinu - tie esības stāvoļi var būt tik kontrastaini, ka grūti noticēt, ka tajos var atrasties viens un tas pats cilvēks, un, kad tajos esi, grūti noticēt, ka tie varētu pāriet. Bet nez - vai nav tā, ka lai būtu tajā pirmajā laimības stāvoklī, ir jāsaprot arī otrais? Tādā ziņā, ka tu pazīsti to urdošo sajūtu un, saprotot, ka tā droši vien šad tad ir arī citos, zini, ka tava darbība spēj uzlabot viņu esību.
(Reply) (Thread) (Link)
[info]methodrone on April 2nd, 2018 - 06:00 pm
Jā precīzi, kā uzrakstīji. Bet tad laikam ir vēl kāda trešā apziņa, kuru šis riņķadancis nogurdina vai pat teju nīcina. Jo tad kad tu esi vienā no diviem stāvokļiem, un zini, ka tas mainīsies, bet nespēj tam noticēt, jo nejūti otru stāvokli, tad tas rada trešajā saspīlējumu. Zināt vienu un just citu. Un es nezinu, vai man aktīvi vajadzētu mēģināt mainīt kādu no stāvokļiem, vai arī pareizāk ir vienkārši nest abus kā krustu un izturēt, jo ir kā saki - ka viens nevar saprast bez otra.
(Reply) (Parent) (Link)
cukursēne[info]saccharomyces on April 2nd, 2018 - 01:15 pm
vai Tu esi lasījusi Atlas Shrugged?

manuprāt, viena lieta, kas tur labi nolasās, ir, ka tie Tevis minētie divi apziņas stāvokļi patiesībā ir vienas un tās pašas monētas divas puses, un kā tā ir nepatiesa dihotomija tādā ziņā, ka tie nav viens otra pretmeti, tie ir viena un tā pati šķietamas bezpalīdzības un nenozīmības galējība izteikta divos abstraktos, un mums ir pieejamas alternatīvas, izkāpjot no šī iegrožojošā rāmja. mēs neesam ne bezpalīdzīgi, ne nenozīmīgi, ne visvareni, ne vissvarīgākais.

cilvēks var vienlaikus rūpēties par sevi un savu labklājību (būt "savtīgs") un darīt labu citiem (būt "pašaizliedzīgs"), un tieši šis līdzsvars padara cilvēku brīvu.
(Reply) (Thread) (Link)
[info]methodrone on April 2nd, 2018 - 04:34 pm
Nu jā var, bet man organiski ir iestrādājusies morāla pārliecība, ka es par ētisku atzīstu tikai pirmo. Varbūt tā ir kaut kāda bērnības trauma, bet to mainīt ir tieši grūti, jo tā sajūta ir tik dabiska un intuitīva un nekompromizējama, ka šķiet neiespējami pat gribēt to mainīt. Es pieņemu, ka citiem to gribas un sanāk mainīt, bet man negribas un nesanāk. Bet man sanāk ar tiem sadzīvot un sevi nešaustīt, es vienkārši pieņemu, ka cilvēks (tātad arī es) pēc dabas ir ar ļaunumu un egoismu sirdī.
(Reply) (Parent) (Link)