hm, kādu laiku atpakaļ, kad mani nomāca jautājumi par attiecībām un īstajiem cilvēkiem, man ļoti palīdzēja šī teorija par cilvēkiem.
Ka kopumā pastāv 16 cilvēku raksturu veidi, un tiem savā starpā pastāv diezgan spēcīgas likumsakarības, par attiecību veidu, saprašānās un izturēšanās veidu. Ka pastāv attiecību gradācija, sākot no ļoti labām - duālām attiecībām, līdz konfliktējošām.
Daži uzskata, ka šī teorija palīdz vieglāk izprast apkārtējos cilvēkus, viņu trūkumus un spēcīgās puses, un tos objektīvi novērtēt, kā arī prognozēt attiecības ar viņiem.
Pirmais, ar ko parasti sāk, mēģina noteikt savu sociotipu, tas var izdarīt pats, piemēram,
šeit (no katriem 2 veidiem jāizvēlas sev atbilstošais), tālāk izsecinot sociotipu, vai arī lasa lasa visu sociotipu
aprakstus, no tiem mēģina atrast 'savējo'. Vai
šeitVēlāk sāk tipot ģimenes locekļus, draugus, tas ir interesanti.
Ja socionikā iedziļinās vairāk un nopietnāk, tad pēc kāda laika kļūst viegli noteikt apkārtējo cilvēku raksturus. Protams, ir cilvēki, kas saka, ka tās ir muļķības, tomēr esmu pārbaudījusi, ka šī teorija strādā praksē un tā ļoti man pašai palīdzēja pirms pāris gadiem, saprast sevi un citus, pat ja nevienmēr tās teorētiskie apsketi izrādijušies pareizi, jo dzīve ir dzīve, tomēr tieši šis psiholoģiskais iedziļināšanās process sevī un citos ļoti palīdzēja Saprast.