palasīties
linki up
mazaa_mija
mazaa_mija
mazaa_mija
Friday, May 22nd, 2015 12:41 pm
par frančiem I daļa

vakar bija tā saucamā atklāšana, tā kā pirms tam izspiest infu no frančiem nebija iespējams, tik vien kā viņi mani ieliks sarakstā, jo opening party ir tikai uz ielūgumiem, kad aizkratījos līdz maison rouge meitenei pie durvīm saku, ka esmu sarakstā, viņa kaut ko ņemas ņemas, līdz prasa, kas mani te pārstāv, es pasaku un viņa saka, ai tinies, man visi saraksti pazuduši, nu neko man ta kas, kad satieku visu pārējo baru prasu, kur ir mans badž, lai arī rīt tieku iekšā uz ko man atbild, ka pie ieejas durvīm meitenēm jābūt, nu neko kamēr iedzērām vīnu un mazliet pavirpuļojām apkārt gāju atkal prasīt, uz ko man atbild, ka pie viniem nav, ai tad man apnika un es par to aizmirsu, jo vajadzēja stāvēt ar stulbu seju, jo franči ir vienkārši ģēniji kā padarīt tevi par dārzeni, jo apmēram jau pēc otrā vārda sāk runāt franciski neliekoties traucēties, ka tu ne sūda vairs nesaproti, jo viņi pārslēdz sarunu tēmas 7 x 3,5 sekundēs

CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

apjukums
apjukums
apjukums
Friday, May 22nd, 2015 11:24 am
Tikmeer Niiderlandee

Grupa Siirijas kaujinieku vecaaku iesuudzeejushi tiesaa Niiderlandes valsti, jo vinjupraat taa nav dariijusi pietiekami, lai aptureetu vinju beernu doshanos uz Siiriju un krishanu kaujaa. Vinji esot zinjojusi policijai par beernu nodomiem, un policijai esot bijis jaariikojas aktiivaak un laiciigi jaaatnjem vinjiem pases.
Kursh atbildiigs par shaadiem "beerniem", valsts vai tomeer vecaaki?

3CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

gary_crant:
pajautaa
pajautaa
pajautā!
Friday, May 22nd, 2015 11:10 am
apmeeram cik ilgu laiku prasa izdabuut failus no cietaa diska portatiivajam ar triecientraumaam? nu ja ceram un pienjemam, ka pats cietais nav saskiidis

vajadziigs konkreets fails, ne viss diska saturs

un cik apmeeram tas vareetu maksaat?

paldies


/atvainojiet, shobriid nav pieejamas diakritiskaas ziimes/

2CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

malfor
malfor
mal'jorka
Friday, May 22nd, 2015 11:59 am
nju kāpēc Rīgā nav 24/7 trenažieru zāles. es noteikti būtu kliente.

1CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

kautskis
kautskis
Viņa Gaišība
Friday, May 22nd, 2015 11:41 am
Uzzīmē Muhamedu

Kopš esmu uzaudzējis gaŗu bārdu, man parādījusies jauna izklaide: sabiedriskās vietās tā uzkrītoši lasīt islāmisku lasāmvielu. Īpaši jautri bija lidmašīnā. Protams, neviens nebrēca, bet ļoti ilgi noskatījās gan.

Šovakar es braukšu uz Valmieru ar vilcienu, un man planšetē saliktas rokasgrāmatas jaunajiem ISIS cīnītājiem. Ļoti ceru, ka ceļojums izvērtīsies aizraujošs gan man, gan ceļabiedriem.

2CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

mafia
mafia
mafia
Friday, May 22nd, 2015 10:08 am
Par to viendzimuma laulību un citu pasākumu tēmu runājot... Pasākumu plakātos vajag vienkārši likt vairāk sieviešu pāru bildes - tās jau lielajiem pretiniekiem itin labi tak patīk, cik zināms. Iespējams, pat nepamanīs, par ko runa un būs mierīgāk noskaņoti! Reizēm paklausoties, ko viņi bļaustās un kas šos satrauc, tiešām šķiet, ka tās nav lezbietes, bet tikai geji...

1CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

texti
texti
xxx
Thursday, May 21st, 2015 10:20 pm
Guntara Rača lekcija "Kā nopelnīt naudu, sarakstot hitu?"

Uz Guntara Rača meistarstiķi par to, kā sarakstīt skaistu hitu, bija ieradušies astoņi cilvēki. Šis cipars, pālī apgāžoties, kā zināms, simbolizē bezgalību. Ja kas, portālā Facebook savu dalību bija apstiprinājuši 110 ļaudis. Šķiet, ir īstais mirklis atklāt daudziem, kas vēl nezināja - uzspiest "Iešu" uz, ķipa, ņirdzīgu pasākumu, ja neplānojat to apmeklēt, nav asprātīgi. Ir jāatbild par saviem vārdiem - gan ikdienā izteiktiem, gan skaistā hitā izdziedātiem.

Lekcija tika iesākta ar īsu ieskatu runča Rača daiļrades vēsturē. Pirmā dziesma tapusi kopā ar Ainaru Virgu ceļā uz pāli, tāpēc tās nosaukums palicis ierakstīts vēstures mēslainē. Otrā ieturēta klasiskā Joy Division eksistenciālismā un tikusi nosaukta par "Tev šodien atļauts pakārties". Ar laiku Račs gan sapratis, ka dziesmu rakstīšana nav tik vien tāda jautra izklaide kā pakāršanās, bet arī - smags un neapmaksāts darbs. Šajā brīdī pārstāju žāvāties, jo beidzot sākam runāt par galveno - proti, naudu. Runcis Račs neslēpj, ka mēs, skaļi palasot lielāko daļu viņa dziesmu tekstu, varētu no smiekliem apgāzties un pārsist galvu. Tomēr vārdi ir labi, ja mērķis tiem labs, un hitu par sliktu mērķi nenosauksi. Vai tu zini, kas ir hits? Tas ir hits...

Račs vērīgi norāda, ka vairākos no publikā sēdošajiem ir sazīmējis mūziķus un dziesmu autorus. Tā kā esam tikai astoņi, es šausmās sastingstu - līdzīgi kā skolā, kad gripas epidēmijas patukšotas klases rindās tiek meklēts kāds, no kā pieprasīt mājasdarbu, un tev nav izpildīts. Ja nu meistars ņem un mani izsauc pie tāfeles! Šajā brīdī, šaudot acis šurpu turpu, pamanu, ka publikā ir kāds kungs ar marihuānas lapiņām izrotātu lakatiņu. Viss skaidrs - mākslinieks. Tālāk Račs sāk runāt par pasūtījumiem. Vispār tas nav nekas slikts, jo arī Bēthovens gribējis kādu Vīnes desiņu uzkost, tāpēc rukājis pēc karaļu un citu pāķu pasūtījuma. Tomēr ir pasūtījumi, kurus arī Račs gatavs par jebkuru cenu pasūtīt dirst - piemēram, ja "Latvijas gāze" liek sacerēt pantiņu, iekļaujot tajā uzņēmuma nosaukumu. Tā kā man, ņemot vērā jaunās dzīvesvietas specifiku, tas ir aktuāls temats, kladītē neviļus uzmetu rindas: "Ko tev dot var galdauts un vāze, ja istabu nesilda Latvijas gāze?". Nelielam atslodzes brīdim piedāvāšu Pita Andersona viedokli par šo tēmu:

https://www.youtube.com/watch?v=ybURnk0bHhU

Esot tikai viens augsta ranga komponists, ar kuru runcim Račam pagaidām nav izveidojusies sadarbība - Juris Kulakovs. Nesen, esot vieglā buržuāziskās filozofijas marasma varā, abi sprieduši, ka tas arī nav vajadzīgs. Tālāk uzzinām galveno, kas nepieciešams īstam hitam - kruta, atmiņā paliekoša atslēgas frāze un patskanis uz garās nots. Izcils piemērs ir meklējams dziesmas "Dzelzsgriezējs" piedziedājumā "Dzelzs-grie-zēēēēēj". No svaigākajām apvienībām uzķert šo maģisko formulu izdevies grupai "Sound Poets" dziesmā "Kalniem pāri". Ne man spriest, jo arī hitu meistara Eda Šīrana koncerta laikā es patvērumu meklēju Aminatas dvēselē, bet, manuprāt, izcili garlaicīga dziesma. "Prāta vētras" jaunajā albumā šāda frāze esot tikai viena, un to pašu viņi bezkaunīgi nospēruši no runča Rača galvas: "Es būšu tavā pusē, kad lielgabali klusē". Apbrīnojami, kā latviešu mākslinieki ir spējīgi tik trāpīgi reaģēt uz politiski saspīlētiem procesiem. Tomēr puiši vēl jauni, viss vēl priekšā. Arī par frāzēm es neņemos spriest, jo mana literatūras skolotāja mēdza domrakstu burtnīcās švīkāt niknus "frāžaini", bet atslēgu atrast ir svarīgi. To es zinu no personīgās pieredzes, jo mums ar EK nesen bija pazudusi pagalma atslēga uz miskasti. Tas radīja situāciju, kurā lielāko daļu virtuves grīdas klāja stikla pudeļu plūdi, un nevarējām tikt pie plīts, lai uzceptu ikrīta omleti.

Pienāk brīdis, kad runcis Račs nosauc sava spējīgākā pēcteča vārdu (lasīt mūža balvas pasniegšanas tembra estētikā): "Tas ir dzejnieks, par kura vārdiem ir vērts aizdomāties, tas ir cilvēks, kurš augstāk par visu vērtē iespēju būt oriģinālam. Dāmas un kungi, tas ir Ingus Bērziņš". Tas nozīmē, ka man atkal laiks šausmās meklēt patvērumu Aminatas dvēselē, bet Māris Melgalvs kapā apgriežas kājām gaisā. Tikmēr runcis Račs sāk iesaistīt savā performancē publiku, jautājot, kas latviešu mūzikā ir tāds, ko ar uguni neatradīsi citur pasaulē. Mākslinieks ar marihuānas lapiņu nimbu vikipēdijā lasījis, ka tā ir akordeona izmantošana rokmūzikā, kas atspoguļojas arī pāris "Bet bet" dziesmās. Es tomēr uzskatu, ka "Bet bet" daiļrade drīzāk pielīdzināma metāla žanram, bet Zigfrīds Muktupāvels ir mūsu pašmāju Sids Višess. Izrādās, viss tomēr ir sarežģītāk nekā izskatās, jo vienīgais mūsu pagaidām zināmais džokers pasaulīgajā kāršu kavā ir latviešu valoda, bet otra (jo džokeri vienmēr ir divi) meklējumos Račs pavada katru savu nomoda stundu. Šajā sakarā kopīgi sākam apskaust Zviedriju, jo viņiem ir izdevies izsisties ne tikai ar tādu sliktā angļu valodā dziedošo šlāgergrupu kā ABBA, bet arī - dizainu, kriminālliteratūru un Dolfu Lundgrēnu. Stulbie sociķi.

Tālāk aizrunājamies par duetu "Sandra", kurus runcis Račs nevēlas saukt par vientiešiem, jo te nav nekāds Harijs Poters un filozofu akmens, un mēs, visi tautieši, esam vienlīdzīgi. Uzzinām arī pāris pikantu stāstu no mūzikas nozares beksteidža. Piemēram, Ainars Virga un Uldis Marhilevičs savām melodijām pa vircu, lai dziesmu tekstu autors labāk saprastu garās un īsās notis, uzdziedot tādus jēdzienus kā: "Bļaģ, pīzda, nahuj, johaidī, ārprāts, dirsa". Kļūstot jau tik tuviem, seko negaidīts atklātības mirklis, un runcis Račs paziņo: "Būsim godīgi, mēs kādreiz dzīvojām Padomju Savienībā". Publikā iestājas stindzinošs kapa klusums. Lai kaut kā atvēsinātu nokaitēto atmosfēru, sākam pārrunāt, ar ko atšķiras dzejnieks no dziesmu autora. Saprotu, ka šeit ir āķis, un runcis Račs vienkārši vēlas noskaidrot, cik labi pazīstam viņa daiļradi, jo viņš taču pats dziesmā "Dievs tevi mīl" jau sniedzis atbildi uz šo jautājumu: "Dzejniekam vārdi nav jāmeklē". Turpretim dziesmu tekstu autoram tie jāprot sameklēt starp garajām un īsajām notīm.

Lekcijas beigās Račs, ne vaibstam nenoraustoties, atzīst, ka nekad nav sacerējis tekstus hip hopam. Domāju, ka tur nav, ko kaunēties, jo parasti tak hip hopa džeki paši sacer savas rīmes. Jo pārsvarā tas ir vienīgais, ko viņi vispār var demonstrēt, bet, ja uzradīsies kāds ar izteiktām vokālām dotībām, tad gan - taisnā ceļā pie Guntara Rača!

P.S. Paralēli mācību procesam tālrunī sarakstījos ar mīļoto, kuru iedvesmoju šādām gejas rindām:

"Es mācos, kā vien spēdama.
Skumstu pēc tevis un kaut kā ēdama".

Tags: , , , , , ,
Current Music: Coolio - Gangstas paradise

6CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

mafia
mafia
mafia
Friday, May 22nd, 2015 01:38 am
Tā, beidzot līdz Eiropas izplatītājiem ticis jaunais Uppercase Magazine numurs... Nekad dzīvē neesmu par žurnālu maksājusi tādu naudu, bet nu whatever - vienreiz dzīvē jau var visu ko izdarīt. Šis bija printmaking issue, un to nekādā ziņā nevar palaist garām!


CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

green_boulevard:
pajautaa
pajautaa
pajautā!
Friday, May 22nd, 2015 01:34 am
Gliemežvāki

Kāds ir redzējis, kur nopirkt gliemežvākus?
Vajag pēc iespējas lielākus.

CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

kakjux
kakjux
Lola
Thursday, May 21st, 2015 10:40 pm
šodien vienbrīd biju viena pati vilciena vagonā. vēl pazemē. visapkārt tumšs un tu traucies tādā man-made metāla kastē kaut kur uz nekurieni. viss liekas sirreāls. pasaule liela un skaļa. Sjūzija dziedot konkurē ar dunoņu visapkārt. sajūta kā pēdējā vilciena pēdējam pasažierim. nebūtu žēl aizdoties nekurienē. bet šodien nav arī žēl īsti palikt kurienē. un dun, dun, dun ausīs, līdz sāk dunēt visa galva. ir domas par to, kā bija, kā ir, kā būs. vai būs? eksistenciālisma vienatne. forever un never, but it's all me. reizē gribas atrast flomīti un zīmēt puķes, reizē gribas savākt izmētātās avīzes. gribas būt neklausīgai, bet reizē - labākai. gribas apskauties un sajust cilvēcību. bet tad liekas, ka neticu cilvēcībai un gribas palikt vienai. un tad, kad prāts sāk romantizēt cilvēkus, tad vagonā iekāpa vairāki cilvēki un visu izjauca.

ko es ar to gribēju pateikt?
Es šodien par Tevi atcerējos.

Tags: , ,
Current Music: Siouxsie and the Banshees - Forever

CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

chaika
чайка
Thursday, May 21st, 2015 11:25 pm
Europe, start vomiting now!!

Tags: , ,

3CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

saccharomyces
saccharomyces
cukursēne
Thursday, May 21st, 2015 10:43 pm
give me a siiiiiiiiiiign!

es kādreiz ļoti stipri domāju, ka gribētu iemācīties zīmju valodu un būt zīmju valodas tulks. tad atcerējos par naudu un ideja atbīdījās uz "kaut kad mācīšos kā vaļasprieku".

tagad man brālis parādīja vēl vienu pielietojumu šādām prasmēm, uzjundot no jauna šo vēlmi. es savu izteiksmīgo seju un mierā nenoturamo ķermeni šitādā uzdevumā būtu tieši vietā.

CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

auksts_entelekt
auksts_entelekt
Inde
Thursday, May 21st, 2015 09:16 pm
Izvadīju K.
Varam uzskatīt, ka mana dzimšansdiena ieskandināta. Nedēļu pavadījām absolūtā čilaut režīmā.
Un vēl viens ķeksītis sarakstā "ko gribu izdarīt līdz ...gadiem". Parādījām garām braucošam vilcienam plikus pupus.
K. māsa uzspēja pa pastu atsūtīt 250 gramus cūku pupas, tās šodien sastādīju uz balkona 3 puķu kastēs. Tagad man atkal ir priekš kam dzīvot.

13CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

krii
krii
Krāšņais Kurvjziedis
Thursday, May 21st, 2015 10:10 pm
Varētu gulēt uz savas netīrās grīdas, dzert no kakliņa lēto šampi un dziedāt "Bella, Ciao" vai ko tādu, taču ļoti nāk miegs.

3CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

chaika
чайка
Thursday, May 21st, 2015 09:54 pm


tāda rīga |phonefoto

Tags: , ,

1CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

saccharomyces
saccharomyces
cukursēne
Thursday, May 21st, 2015 09:52 pm
"Būt pret gejiem ir tik pat stulbi, kā būt pret laika apstākļiem." ([info]antons_v)

CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

dienasgramata
Nepabeigtā dienasgrāmata
Thursday, May 21st, 2015 08:50 pm
DELFI. Šovakar izšķirsies Latvijas liktenis.

4CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

avralavral
Aufklärung
Thursday, May 21st, 2015 06:26 pm
Sliktās ziņas: romiešu Palmira kritusi barbaru rokās.

CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

ulvs:
pajautaa
pajautaa
pajautā!
Thursday, May 21st, 2015 06:08 pm
Kāds redzēja kādi helihopteri lidoja virs Rīgas? Interesē nosaukumi, firmas.

11CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

kakjux
kakjux
Lola
Thursday, May 21st, 2015 03:30 pm
"Plandata1" nupat izlasīju kā "Panda1".

Tags:

CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

avralavral
Aufklärung
Thursday, May 21st, 2015 05:23 pm
šimpanzes

People who should be there for her and aren't are often given the cold shoulder--her way of informing them that she's miffed at them. Washoe greeted Kat [the caretaker] in just this way when she finally returned to work with the chimps. Kat made her apologies to Washoe, then decided to tell her the truth, signing "MY BABY DIED". Washoe stared at her, then looked down. She finally peered into Kat's eyes again and carefully signed "CRY", touching her cheek and drawing her finger down the path a tear would make on a human (Chimpanzees don't shed tears). Kat later remarked that one sign told her more about Washoe and her mental capabilities than all her longer, grammatically perfect sentences.

2CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

avralavral
Aufklärung
Thursday, May 21st, 2015 04:36 pm
domu eksperimenti

Saistībā ar šiem satraukumiem
http://www.euractiv.com/sections/health-consumers/who-warns-burgeoning-obesity-crisis-europe-314355
(2030. gadā, saskaņā ar prognozi,* Latvijā 87% vīriešu [otrā vieta uzreiz aiz Īrijas] un 72% sieviešu būs liekais svars (2010. gadā attiecīgi bija 59% un 58%)),
daži franču zinātnieki** ir gribējuši ar satriecošiem tēliem ilustrēt šo problēmu (piemēram, amerikāņiem) un nedaudz aizrāvušies:
ja tiem 144 miljoniem aptaukojušos amerikāņu (ar ĶMI 25-30 vai vairāk) atsūktu taukus, lai ĶMI atgrieztos normā, iegūtu 2,4 miljonus tonnu tauku. Tā kā viens kg cilvēka tauku atbilst 1,08 litriem, tie ir 2,6 miljardi litru tauku. Tas nevienam vēl neko neizsaka. Tas kļūst uzskatāmāk, ja aprēķina, ka ar šādu šķidru tauku daudzumu var piepildīt 1038 olimpiskos baseinus. Savukārt, ja šos taukus izmantotu kā kurināmo, varētu veselu gadu apkurināt 90 000 amerikāņu mājokļu, tādējādi ietaupot kurināmo enerģiju 162 miljonu dolāru vērtībā.
[tālāk seko ciniska piebilde par kartupeļu fritēšanas līdzekli ātrās ēdināšanas restorānos]

Un šito drukā cienījami izdevumi (ak, šie utilitāristi).

* Piedošanu, franciski:
http://www.lemonde.fr/planete/infographie/2015/05/07/le-surpoids-dans-l-union-europeenne_4629139_3244.html
** http://www.lemonde.fr/sante/article/2015/05/21/comment-mesurer-le-surpoids-d-un-pays_4637355_1651302.html

4CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

kakjux
kakjux
Lola
Thursday, May 21st, 2015 11:59 am
Pie tās miega lietas atgriezīšos kādu citu reizi. Bet aptuveni skaidrs, ka aizmigšanas problēma nav nemaz tik populāra.

Šodien pieturēšos pie biešu tēmas. Pēdējā laikā ir tā, ka ir ļoti labi ar viņām. Kalendārs pilns ar visādiem labiem pasākumiem ar dažādām biešu grupām. Arvien vairāk saprotu visādas lietas par sevi, kas agrāk nebija pat prātā nākušas. Bietēs ir kaut kas maģisks. Protams, ka ir arī mazāk patīkami eksemplāri, bet kurā sociālajā grupā tādu nav? Bet ļoti izteikti ir sajūta, ka viņām ir vienalga, kā esmu nolēmusi izskatīties, kamēr vien pašai ar to ir ērti (arī emocionāli). Reizēm liekas, ka bietes bezmaz svin (to celebrate) sieviešbūšanu, kas katrai nozīmē ko pavisam citu. Un gender fluidity tam nemaz netraucē. :)

Mana inner angry feminist gribētu visiem atgādināt, ka sieviešbūšana nāk no iekšām. Augsti papēži un svārki vēl nebūt nenozīmē sievišķību. Sievišķība var izpausties dažādos veidos un nav jēgas mēģināt ielikt to rāmjos. Freelove.

Tags: , ,

10CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

wensdy
wensdy
wensdy
Thursday, May 21st, 2015 01:27 pm
Kur.

Bet, ēm, bildēs ar imigrantiem laivās un novietnēs lielākoties ir tikai jauni vīrieši. Kur ir jaunās sievietes?

2CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

kautskis
kautskis
Viņa Gaišība
Thursday, May 21st, 2015 01:08 pm
Otrs lielākais gada notikums

Vēl mani ļoti aizkustina, ka LTV, reklamējot savu prezidenta vēlēšanu apskatu, atļaujas paziņot "Latiņa uzstādīta augstu". Nē, dārgie draugi, latiņa nav uzstādīta augstu, latiņa ir nolaista ļoti, ļoti zemu. Pēc preža Bērziņa prasības pret nākamo valsts prezidentu sarukušas līdz "ir pulss" un "spēj pateikt dažus saprotamus teikumus." Ja vēl patrāpīsies kāds, kuŗu negribēsies saukāt par prezi — nu, burvīgi, programma izpildīta ar uzviju.

5CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

ttp
ttp
ю
Thursday, May 21st, 2015 12:29 pm
tfū, dažu dienu laikā esmu izracis 2 bedres 2,5 metru dziļumā. dīvaini būt tā zem zemes six feet and more under.
šodien iecēla grodus. viena no vasaras apņemšanām izpildīta.
iekurināju krāsni, jo zaļš tas novembris patiešām.

3CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

adinkra
adinkra
Thursday, May 21st, 2015 10:56 am
Šitāds pavasara vētrains man tīri labi patīk. Nepārprotams lietus komplektā ar vēja brāzmām, pilnīgi skaidrs, ka tādā logus mazgāt nevar. Apnikusi šitā tirināšanās tā kā līst tā kā ne, pārstās nepārstās, drausmīgs vējš, ko tagad darīt stilā. Prokrastināciju veicinoša. Kamēr tirinies, neko vairs negribas.
A šādi izslauki grīdu un sēdi bez pretrunām un prokurora savā datorā.

CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

kautskis
kautskis
Viņa Gaišība
Thursday, May 21st, 2015 10:50 am
Gada notikums

Latvijas prezidentūrā iezīmējas viens vienkāršs likums: jo skaļāk Latvijā brēc, ka šis nu gan ir megapasākums, kas noteiks lielas lietas, jo mazāka nozīme šim pasākumam ir. Pavei, pirms kāda laiciņa megapasākums bija eirozonas finanšu ministru tikšanās, kas tika pasniegta ar tādiem virsrakstiem kā — es citēju — "Rīgā izšķirs Grieķijas likteni. Un eirozonas likteni." Kā zināms, pasākuma augstākais punkts bija kopīga Jāņa Varufaka sunīšana, savukārt ne Grieķijas, ne eirozonas liktenis ne tuvu nav izšķirts arī pēc mēneša.

Šodien Rīgā notiek kārtējais pasākums, kas ļoti uztrauc ļaudis Latvijā un galīgi neuztrauc ļaudis ārpus viņas. Piemēram, Eiropas jaunais labākais draudziņš Aleksandrs Lukašenko šo pasākumu neuzskata par lietderīgu pagodināt ar savu klātbūtni, Azerbaidžāna ir pārāk turīga, lai satrauktos par šādiem sīkumiem, bet Ukrainu un Gruziju pasākumā visvairāk interesē bezvīzu režīms, nevis padomi, kā būt eiropeiskākām. Tas gan nenozīmē, ka nevar (vismaz kaut kādā mērā) īstenoties tas skaistais sapnītis par gudro un viedo Latviju, kas savām mazākajām postpadomju māsām sniedz vērtīgus padomus par Eiropas vērtību ieviešanu dzīvē. Arī mums galvenās Eiropas vērtības ir Eiropas naudas saņemšana (tiesa, īpaši raiti ar viņas paņemšanu mums neveicas, bet pat ar savām līkajām roķelēm mēs esam gana daudz sarausuši) un bezvīzu režīms (Latvijas labākā īpašība jau ilgu laiku ir tā, ka no viņas ir ļoti viegli aizbraukt), kamēr tādas muļķības kā, teiksim, iecietība pret citādi domājošajiem mēs varam atstāt pūstošajai Gejropai.

Tiesa, pasākumam ir interesantāka puse, kas nez kāpēc netiek pārlieku atspoguļota. Piektdien pasākumā ieradīsies arī uzvaras spārnotais Deivids Kamerons, lai svinīgā gaisotnē izstāstītu, kā Eiropai vajadzētu uzvesties, lai Lielbritānija viņā paliktu. Ievērojiet smalko humoru: Ukrainai Eiropa mācīs, kā viņai jāuzvedas, lai tiktu Eiropā, savukārt Lielbritānija Eiropai mācīs, kā jāuzvedas viņai. Protams, Deivida eiroskeptisms, gluži kā viņa jaunatklātais naids pret migrantiem, ir nožēlojama mērkaķošanās pakaļ Naidželam Farādžam (un, godvārds, šis jaunietis nu galīgi nav atdarināšanas cienīgs), bet diemžēl Lielbritānijas vēlētājiem vēl joprojām nav pielecis, ka tieši atrašanās Eiropas Savienībā un stabilā migrantu plūsma ļauj Lielbritānijai joprojām noturēties puslīdz vērā ņemamas lielvalsts līmenī.

Taču visvairāk priecē tas, ka Rīgai nu ir iespēja izmēģināt tādu drosmīgu priekšlikumu, ko es savā nodabā jau ilgu laiku esmu perinājis: kā būtu, ja Rīgā vismaz dažās vietās atļautu iet tikai ar kājām un braukt ar sabiedrisko transportu? Jāaiziet vēlāk līdz Akmens tiltam apskatīties, kā tieši tas izskatās dzīvē — jo kad vēl Rīgā var redzēt tiltu bez sastrēgumiem?

14CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

saccharomyces
saccharomyces
cukursēne
Thursday, May 21st, 2015 10:28 am
kas tavam skolotājam labi izdodas?

"Planēt interesantas stundas."


:D es piekrītu, man bieži liekas, ka es planēju

CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

chaika
чайка
Thursday, May 21st, 2015 09:23 am
vakar mikriņā:
kādā no pieturām iekāpa padrukns vecis un sāka grābstīt pēc e-talona, viens izrādījās nederīgs, bet otru pieņēma,
tomēr par spīti veiksmīgajai tranakcijai, sēdvietā apsēdies un lepni/skaļi rokās turēja kastīti, ar uzrakstu 'nebilet'*

*nebilet )

Tags: , ,

2CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

smille:
pajautaa
pajautaa
pajautā!
Thursday, May 21st, 2015 08:15 am
Stāvvieta pie Stockmann

Zinu ka Stockmann paša stāvvieta esot hardcore šaura un man ir mega gara mašīna (bet varbūt pirmais stāvs ir ok un šauras ir tikai uzbrauktuves?), bet kāda ir tā nākamā, tā, kur iebrauc uzreiz aiz dzelceļa? Normāla vai tāda, kur no laba prāta labāk nebraukt? Un tur tiešām var tikt pa taisno uz veikalu? Uz ielas šoreiz neder.

17CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

saccharomyces
saccharomyces
cukursēne
Wednesday, May 20th, 2015 09:42 pm
3b

1CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

gribu_gribu:
pajautaa
pajautaa
pajautā!
Wednesday, May 20th, 2015 11:09 pm
Santehniķis

Labvakar Cibiņi,


Man vajag labu un sakarīgu santehniķi Teikas pusē . Lūdzu, padalieties ar saviem gudrajiem santehniķiem un viņu telefonu numuriem!
Cik pats saprotu, tad jānomaina ūdenstvertnes "iekšas" vai pati ūdenstvertne, jo tā netur ūdeni.

Liels paldies.

Tags:

3CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

honeybee
honeybee
honeybee
Wednesday, May 20th, 2015 11:13 pm
Bet šodienas skaistākais mirklis bija tad, kad es gāju pēc bērna uz b/d, un lija ļoti ļoti rēns lietus un tas bija tas maģiskais brīdis, ko reizēm var atļauties, tu noņem brilles un neko vairs neredzi, un katrs lietus lāses pieskāriens ir atsevišķs un īsts

Un es domāju par kamingsu, par nobody,not even the rain,has such small hands un tas bija tieši tikpat ļoti uz robežas starp to, kā ir un kā nav

kā lietus

4CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

iokaste
iokaste
iokaste
Wednesday, May 20th, 2015 09:09 pm
zvēru jautājums

man iznāca saruna ar pasniedzēju, kura cita starpā vairākkārt pieminēja homoseksuālitāti kā problēmu, jo tā tas tika aplūkots vienā kolēģes darbā. proti, ka homo pāriem ir neiespējama dzīve dažubrīd (te - Latvijā!).
uz mani jau tas neattiecās, bet ja vairākkārt to piemin - jūtos aicināts kautko teikt.
tā nu viņai atbildēju, ka tā ir viltus problēma, tāpat kā sieviešu līdztiesība un zvēru jautājums. jo reālas problēmas ir korupcija, ekoloģija, pārtika un tie stulbie krievi. bet viltus problemātika tiek kurināta, lai novērstu uzmanību no reālajām. un žēl, ka citkārt sakarīgas meičas tākā orvela aitas blēj līdzi muļķībām.
pasniedzēja atbildēja, ka es esot sazvērestību teoriju piekritējs.

14CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

wensdy
wensdy
wensdy
Wednesday, May 20th, 2015 07:03 pm
pilni pakšķi
mitras acis

2CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

kakjux
kakjux
Lola
Wednesday, May 20th, 2015 04:52 pm
Poll #20400 Sheep counting
Open to: All, results viewable to: All

Vairumā gadījumu, cik viegli tev ir aizmigt?

View Answers

Aizmiegu līdz ko noliekos gultā, bez palīglīdzekļiem
17 (45.9%)

Aizmiegu līdz ko noliekos gultā, jo dzeru miegazāles
0 (0.0%)

Aizmiegu līdz ko noliekos gultā, jo iedzeru alkoholu
0 (0.0%)

Aizmigt pagrūti, bet nesūdzos un palīglīdzekļus nelietoju
4 (10.8%)

Aizmigt pagrūti, bet nesūdzos, bet lietoju miegazāles
1 (2.7%)

Aizmigt pagrūti, bet nesūdzos, vakaros iedzeru alkoholu
1 (2.7%)

Nevaru aizmigt ilgi, bet nelietoju palīglīdzekļus
6 (16.2%)

Nevaru aizmigt ilgi, kaut dzeru miegazāles
0 (0.0%)

Nevaru aizmigt ilgi, kaut dzeru alkoholu vakaros
2 (5.4%)

Kas ir aizmigt?
5 (13.5%)

Kas ir aizmigt? Ripas riju, bet nepalīdz
0 (0.0%)

Kas ir aizmigt? Kapāju vanagu!
1 (2.7%)Ar miegazālēm lūdzams saprast visus over the counter vai recepšu medikamentus, kas palīdz aizmigt.

Tags: ,

14CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

smoker_smoke
smoker_smoke
fb
Wednesday, May 20th, 2015 02:30 pm
kopš kuriem laikiem es no dusmām palieku sarkana vai arī trīcu? wtf? nu kā tāds vērsis :D

CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

kautskis
kautskis
Viņa Gaišība
Wednesday, May 20th, 2015 04:28 pm
Zini savu vietu

Man ir tāds diezgan gaŗš saraksts ar cilvēkiem, kas mani tracina, un īpaši augstu vietu tajā ieņem nepamatoti lecīgi cilvēki.

Es pats esmu lecīgs jaunietis, tāpēc man nav iebildumi pret lecīgumu kā tādu. Bet man ir ļoti lieli iebildumi pret nepamatotu lecīgumu. Ja tu esi gudrais, skaistais un veiksmīgais — nu, apsveicu, esi tik lecīgs, cik vien vari atļauties. Taču tad, ja tu esi kaut kāds lūzeris, kas brauc trolejbusā un kam nav bijis seksa trijatā — tad esi gan tik laipns un apzinies savu vietu knābāšanas kārtībā.

Piemēram, šitie te jaunieši, kas saka "Bet Dieva vārds saka to un to!" Pizģec, ne? Ņemot vērā, ka viņi droši vien tic kristīgam dievam — tas ir, suverēnam Visuma valdniekam, kas var darīt pilnīgi visu, kas viņam ienāk prātā un kam nevienam nav jāatskaitās — tas ir tāds lecīgums, ka elpa cērtas ciet. Šie te jaunieši pieņem, ka šis te Visuma valdnieks savu gribu izvēlējies atklāt kaut kādam tirliņam, kas pusaugu meitenēm stāsta sliktus dick jokes un 2013. gadā joprojām staigā Abercrombie & Fitch tēkreklā. Ņemiet vērā, šis pats Visuma valdnieks savulaik Vecajā Derībā ļoti cītīgi izklāstīja, tieši kādās štātītēs vajadzētu uzcirsties tiem, kas pilda viņa gribu. Tur nebija tādu norāžu kā "aizej uz humpalām un salūkā sev antīku tēkreklu".

Katrreiz, kad kāds īblis sāk kaut ko stāstīt par Dieva vārdu, 10 baušļiem un mūsdienu morālo pagrimumu, ir lietderīgi viņam uzdot vienu vienkāršu jautājumu: esi tik laipns, noskaiti tos desmit baušļus, kuŗus tā sakies aizstāvam un uz kuŗiem tu būvē savu morālo stāju. Pilnībā iespējams, ka viņš sāks ar tādiem pastāstiem kā tev nebūs nokaut un zagt, bet tie nebūt nav pirmie baušļi.

Pats pirmais bauslis uzreiz izslēdz tādus apgalvojumus kā "es balstu savu morālo stāju 10 baušļos un Dainās". Ne sūda tu nebalsti, tas ir tas pats, kas paziņot, ka es atbalstu Izraēlu kā ebreju valsti un vienlaikus arī uzskatu, ka vajadzētu plašāk īstenot tos ieteikumus, kuŗus grāmatā "Mana cīņa" izklāstījis Ādolfs Hitlers. Es Dainās nekad neesmu sastapis apliecinājumus, ka Izraēla dievs būtu vienīgais, ko mēs turam — gluži otrādi, tur ir ļoti plašs saraksts ar citām dievībām, ko varētu turēt Izraēla dieva priekšā. Tiem, kam tā nešķiet problēma, ieteiktu iepazīties ar 1. bausli.

Mazliet atkāpjoties no tēmas — nekādi nesaprotu, kāpēc tikumība mūsdienās reducēta tikai un vienīgi līdz noteiktai seksuālajai uzvedībai. Atkal, es nekad Dainās neesmu sastapis homoseksuālisma nosodījumu (ja jūs tādu atrodat, dodiet ziņu), toties, piemēram, dabas aizsardzība tur tiek pieminēta jo bieži. Ja mēs te tik ļoti iespringtu uz Dainu tikumību, mums vajadzētu brēkt skaļā balsī par Latvijas mežu izciršanu, savukārt praids būtu vien tāda sīka māžošanās, kas nav mūsu uzmanības vērta.

Vai, teiksim, otrais bauslis. Zināt, ko viņš paģēr? Netaisi sev elku tēlu vai kādu atveidu nedz pēc tā, kas ir augšā debesīs, nedz pēc tā, kas ir virs zemes, nedz pēc tā, kas ir ūdenī zem zemes. Ievērojiet, netaisi kādu atveidu. Kad es skatos Jūtūbes video, kur kārtējais pārmēru lecīgais jaunietis brēc par to, ko saka Dieva vārds — viss, bulšita detektorā sāk degt sarkana lampiņa un vairs nenodziest. Šis pats jaunietis ar savu Jūtūbes video skaidri ir pārkāpis otro bausli, kas pavisam nepārprotami saka — netaisi atveidu pēc tā, kas ir virs zemes.

Šādos gadījumos šie jaunieši sāk locīties — ēēē, jāā, tas, kas tur rakstīts, jāsaprot nevis tā, kā tur ir uzrakstīts, bet tieši pretēji. Says who?! Ja šie jaunieši veikalā ierauga uzrakstu "Košļāt gumiju un fotogrāfēt aizliegts", viņi taču nesāk stāstīt, ka vispār fotogrāfēt tur ir ļoti ieteicams un aizliegums attiecas tikai uz gumijas košļāšanu.

Tomēr tam tā īsti nav nozīmes. Pārkāpjot 2. bausli, viņi uzreiz ir atzinuši, ka neseko sava dieva vārdam tā, kā tas ir uzrakstīts. Viņi, gluži kā visi citi vārda lasītāji, to visādi izskaidro, interpretē un pielāgo saviem jau esošajiem uzskatiem — jo, ja viņi to nekādi neinterpretētu, viņi taču nevarētu likt video Jūtūbē. Viņu apgalvojums "eku ir Dieva vārds" uzreiz paliek par "eku ir mans skaidrojums par Dieva vārdu, bet, hei, atvečaju, šitas skaidrojums ir tieši tāds, kā Dievs to patiesībā domāja, pat tad, ja tajā vārdā ir rakstīts pretējais."

Nu lūk, un šitā "hei, atvečaju" daļa man liekas stipri apšaubāma. Dieva vārdam bijis kaudzēm visdažādāko skaidrojumu, turklāt daudzi no tiem ir nākuši no, hmm, nopietnāka paskata jauniešiem, tādiem, kas spēj atturēties no stulbiem dick jokes. Kāpēc man vajadzētu ticēt tieši šī te tirliņa skaidrojumam un pieņemt viņu par vienīgā patiesā Dieva oficiālo pārstāvi Zemes virsū?!

Un tad sanāk, ka šitās "tikumiskās vērtības", "tradīcionālā domāšana" un "gadu tūkstošiem pārbaudītie sabiedrības iestādījumi" patiesībā ir tik vien kā dažādu viedokļu mistrojums, ko pa kaktiem saslaucījis bariņš ne īpaši uzticamu jauniešu un sabēris tūtā ar uzrakstu "Vienīgā īstā patiesība, atvečaju". Ja jums tīk urķēties pa ielas gružiem, cerot tur atrast kādu rozīni — uz priekšu, cienājieties, man tiešām nav žēl. Bet dievu dēļ, nestāstiet, ka arī man noteikti jābāž roka jūsu tūtā un, ja es tā nedarīšu, es esmu zudis cilvēks.

24CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

chaika
chaika
чайка
Wednesday, May 20th, 2015 03:32 pm
[work bitch]


Tags:

CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend