palasīties
linki up
3_5469mhz:
pajautaa
pajautaa
pajautā!
Monday, October 5th, 2015 06:05 pm
Rasols

Kā angliski sauc rasolu?

1CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

tvarj
tvarj
only after dark
Monday, October 5th, 2015 06:39 pm
Lūcija tikko

oficiante atnes dzērienus, noliek tos mums priekšā un dodas prom. Lūcija pakaļ aizejošajai meitenei - a, ēdiens?

1CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

honeybee
honeybee
honeybee
Monday, October 5th, 2015 06:34 pm
- Paskaties, vai tu šito grāmatu lasīsi?
- Mhm, dirsā lasīšu.
- ???
- Tā bija metafora.

Tags:

CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

saccharomyces
saccharomyces
cukursēne
Monday, October 5th, 2015 05:29 pm
iespējams, nevajadzētu atzīties, bet pēdējā laikā, kad man ir bēdīgi un bailīgi, viena no lietām, kas riktīgi palīdz, ir džihādistu dziesmas , kuras dažas man brālis kaut kādu iemeslu pēc salādējis telefonā. droši vien gan liela daļa no šī ir tas, ka nesaprotu tekstu. atslēga visdrīzāk ir tajā ritmiski semi-monotonajā dziedājumā un apņēmības pilnajā noskaņā.

3CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

kinskis
kinskis
Scandalo Calmo
Monday, October 5th, 2015 05:13 pm
ripo III

attiecīgi ripo III ir tāds, ka šorīt meklēju sev dēli. ja jau nākamnedēļ nesāktos viens finansiāli izpumpējošs brauciens ārzemēs, pumpingojošs kinskis parkos un bulvāŗos parādītos jau šovakar. a tā, jāpadomā vēl. katrāziņā ceru šo ripo sēriju turpināt.

1CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

kinskis
kinskis
Scandalo Calmo
Monday, October 5th, 2015 05:10 pm
ripo II

tb, par ko stāsts? a par to, ka pēdējo reizi uz dēļa tiku uzkāpis laikā, kad liku 8. klases eksāmenus. pēc tam dēļošana kļuva pilnīgi vienaldzīga.
pagāja vairāk nekā 20 gadu, un man beidzot ienāca prātā pamēģināt vēlreiz. 40gadnieku krīze kaut kāda, bet visu protu, visu atceros. savā pēdējā dzimšanas dienā ar vienam pusaudzītim palienētu longboardu pat pamanījos uzpumpingot (ko neesmu redzējis nevienu darot visu šo laiku) pa slīpni uz augšu.

CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

tvarj
tvarj
only after dark
Monday, October 5th, 2015 04:05 pm
Dzintariņš my ass

šodien jābūt 2. kārtas rezultātiem, aizgāju pusdienas laikā pirms vingrošanas izpētīt vai jau ir izlikti. neko neieraudzīju, drošības pēc pārjautāju sargtantei (jeb drīzāk sargdāmai). viņa: bet atlase taču bija tikai sestdien, kā jūs iedomājaties, ka rezultāti būs jau šodien?!
jā, laikam jau tā kandidātu apstiprināšana pie prezidenta, saeimā, min-kabinetā un knab`ā neiet tik ātri, lol.

5CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

sirdna
sirdna
sirdnA
Monday, October 5th, 2015 03:28 pm
Hm. Kad intensīvi sūkāju dzērveņu+melleņu Lockets tableti un paralēli ošņāju karstu melno kafiju (jā, labdien, mani sauc Sirdna un es ošņāju lietas) rezultātā pasākums smaržo pēc cepta bekona.

Ļoti interesanti!

18CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

chaika
chaika
чайка
Monday, October 5th, 2015 03:01 pm
lol lol lol, mums uz darbu ar smukām markām (gazele, impala un vēl viens ragu lops bez norādītām nominālvērtībām) aplīmētā aploksnē atnāca spamvēstule, par vienu bagātu lībijā nogalinātu nabagu - lai braucam uz d-āfriku pēc 22 ļimoniem, tad viņi braukšot pie mums!

Tags: ,

11CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

sirdna
sirdna
sirdnA
Monday, October 5th, 2015 01:13 pm
OK, Windows 10 bija sen un nav patiesība, tomēr dažas lietas turpina kaitināt.

a)video pleijeris. OK, katram sunim sava aste jāceļ. Uzinstalējot Windows 10 tas rupucis pārlika visu multimēdiju failu atvēršanu uz savām defaultajām programmelēm. Es visu saprotu, visi esam cilvēki, mums visiem jāizliekas, ka no mums ir kaut kāda jēga. Man bija slinkums visu atlikt atpakaļ uz Media Player Classic, tāpēc lāpīju slinkumu (uz ko tie rupuči arī cerēja) un skatījos filmas ar jauno pleijeri. Pēc daždesmit minūtēm slinkums man pārgāja un es žigli vien pārliku failu asociācijas tālāk prom no grēka. Es visu varu piedot, bet ne to, ka es noregulēju skaņas līmeni uz šitik te un ne vairāk un ne mazāk!, bet, kad atveru vai no pauzes palaižu filmu, pirmo sekundi vai divas tā sātana tecīla kauc pilnā rīklē un tikai tad attopas, ka ir noregulēta uz divreiz klusāku brēkāšanu. Fui.

b)Parental Controls ir, maigi sakot, FUBAR.

9CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

honeybee
honeybee
honeybee
Monday, October 5th, 2015 12:49 pm
Biju grāmatnīcā, no 5 grāmatām viena pat bija ieplānota. Greit saksess.

CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

adinkra
adinkra
Monday, October 5th, 2015 11:51 am
Reizi pāris mēnešos neganti sagribas nokrāsot matus. Gandrīz nav svarīgi kādā krāsā. Zili vai zaļi man patiktu, bet visas tādas nekrāsas laikam šobrīd tik ļoti modē, ka vēl 10 gadus jānogaida. Kas tad vēl atliek, rižais. Tā kā gribās, tā kā bail (ka pēc tam būs žēl pusblondās pačkas), tā kā uz veikalu?

3CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

tikko_pamodos
tikko_pamodos
tikko_pamodos
Monday, October 5th, 2015 11:16 am
otrā diena pēc šķiršanās

Iekšēji gaudoju, man tik ļoti pietrūkst viņa klātbūtnes. Cik ilgā laikā iespējams aizmirst otra ķermeni un cik drīz es pārstāšu uzvesties kā mazs bērns?

15CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

kinskis
kinskis
Scandalo Calmo
Monday, October 5th, 2015 10:50 am
ripo I

esmu no citas skrituļdēļotāju paaudzes, ti, no tiem laikiem, kad skrituļdēļi vispār te parādījās pirmoreiz, un tika atzīti par gana piemērotiem sportošanai, lai igauņi savas rulas un rīgas mopēdu fabrika sarkanā zvaigzne savus ripo sāktu ražot sērijveidā. mēs nedrāzām dzejnieku pieminekļus, bet laidām no kalniņiem. mūsējais bija kalniņš uz rubika veloceliņa, uzreiz aiz 4.autobusa galapunkta, starp imantas un babītes stacijām.
dēļus ne vienus, ne otrus tā vienkārši veikalā, piem., berga bazārā nopirkt nevarēja. kā parādījās, tā uzreiz arī izķēra. citu manu laikabiedru vecāki tādus dabūja pa blatu, un tad šie tā pamazām ripināja, tur, pa kooperatīva ielu, piem., vai vispār izmantoja par zeļu pakaramajiem. līdz momentam, kad visi kaut kā stihiski noormējāmies tādā dziļi marginālā babītes mežiņa skeiteru bandā.
es savu dzelteno ripo atradu sporta veikalā uz jomas ielas, kad kopā ar renāru stundu laikā bijām aizbraukuši skatīties kino. ārā bija marta slapjdraņķis, un jūrmalā vispār laikam neviens īsti nesaprata nafig tādi skrituļdēļi vajadzīgi, ja jau viņš tur tā vienkārši stāvēja. atceros, ka tajā pašā momentā maucu atpakaļ uz staciju, tad uz imantu, tad no imantas stacijas skriešus līdz mājām pēc dzimšanaš dienās sadāvinātās naudas, kas tā vien gaidīja tieši šādu momentu, un tad vēlreiz tādā pašā garā uz dzintariem. bija jau satumsis, kad jesss, man bija dzeltens skrituļdēlis.

10CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

kautskis
kautskis
Viņa Gaišība
Monday, October 5th, 2015 10:31 am
I liked it before it was cool

Ziemeļvidzemes neoficiālais tūrisma veicināšanas birojs ar prieku ziņo par savu kārtējo sasniegumu: sestdienā tika sarīkots un veiksmīgi pat aizvadīts kolektīvais pārgājiens uz — nekad neuzminēsit — Sedas purvu.

Kā rādās, beidzot tiešām piepildījusies tā vaimanāšana par "pēdējo silto nedēļas nogali", jo laiks sestdien bija taisni pārdabiski jauks: gana vēss, lai nepārkarstu, bet arī gana silts, lai nenosaltu, debesis skaidras, tieši ar tik mākonīšiem, lai izskatītos glīti, bet bez jebkādiem negaisa mākoņiem un uztraukumiem par to, vai nelīs.

Sākām gana laicīgi, ap deviņiem, turklāt mēs ar Lāga Paziņu ieradāmies vēlāk par visiem. Mums ir attaisnojums: Valmiera nenoliedzami ir daudz tālāk no Sedas nekā Rīga, un mums vēl vajadzēja aiziet brokastīs ar pankūkām un kruasāniem. Tā nu aši knaši savācāmies un bridām vien iekšā.

Te uzreiz ir vietā viena ļoti svarīga piebilde par Sedas purvu. Sedas purvs gan ir nosaukts par purvu, un tur ir kaut kas ar nosaukumu "dabas taka", tomēr ne purvs, ne dabas taka nebūs šīs lietas šo vārdu vispārpieņemtajā izpratnē. Sedas purvs kopš 1954. gada ir jo cītīgi kašņāts, rokot laukā kūdru. Tas nozīmē, ka puslīdz neskarta augstā purva Sedā gandrīz vairs nav (lai gan noteikti jāpiebilst, ka dažos nomaļos un diezgan pagrūti sasniedzamos pleķos tik tiešām ir un noteikti arī būs!) Tā vietā Sedas purvs sastāv no daudziem taisnstūrainiem, sekliem un niedrēm aizaugušiem dīķiem, kam pa vidu ir vai nu ceļi, vai šaursliežu dzelzceļa uzbērumi, dažreiz ar sliedēm, dažreiz bez.

Tomēr šeit nav vietā sūroties par piesmieto Māti Zemi. Māte Zeme ir tik ļoti milzīga, ka vistrakākās mūsu izdarības viņai nav nekas daudz vairāk par nelāgiem izsitumiem (pavisam cits tēmats ir tas, vai mēs uz šīs izsitumiem klātās Mātes Zemes spējam padzīvot), un ir taisni pārsteidzoši tas, cik ātri viss atkal atkopjas. Tā nu aizaugušie dīķi izrādās izcila vieta ūdensputnu ligzdošanai, ko ūdensputni labprāt arī izmanto.

Tāpat arī dabas taka Sedā nav gluži tāda kā Ķemeŗos, kur pa laipām četrus kilometrus var iziet svilpodams. Dabas taka sastāv no jau esošajiem kūdras izvešanas ceļiem, šaursliežu dzelzceļa izbēruma un vienas samērā īsas takas, kas ir izpļauta. Nekur nav nekādu koka laipu, lai gan var iedomāties, ka šaursliežu dzelzceļa tilti ir koka laipas. Un Sedā ir jāiet. Mūsu pārgājiens gan bija nieka 20 kilometrus gaŗš, tomēr tur bez īpašām problēmām var noiet divreiz vairāk. Katrā ziņā daudz mazāk par 10 kilometriem diez vai sanāks.

Un jo bieži tā iešana ir vienkārši pa gaŗiem un samērā vienveidīgiem ceļiem. Te nebūtu jāsecina, ka Sedā nav ainavu — ir, un kā vēl. Tomēr tas nozīmē, ka starp tām ainavām ir daudz vienmuļa un arī diezgan nogurdinoša ceļa. Teiksim tā: jo lielāks ir prieks par sasniegumu, kad pēc tam nonāc līdz kādai ievērības cienīgai ainavai!

Tātad: paturot to visu prātā, pastāstīsim par burvīgo pārgājienu uz Sedu!

Sedas purvā ērti ieiet pa ceļu, uz kuŗa ir norāde "Dabas taka" — tur pa ceļam būs viens neliels apskates objektiņš, tas ir, apakšstacijas drupas, un tad pēc nelielas brišanas pa dubļiem būs pirmais nozīmīgais apskates objekts — putnu vērošanas platforma. Tā ir uzbūvēta viena visnotaļ liela dīķa krastā, un, ja paveicas, tur var redzēt kaudzēm putnu, pat neejot tālāk. Tomēr šī nebija tā diena, kad paveicās, tāpēc pēc izjūsmošanās par skatu un ieskvērošanās devāmies tālāk.

Tālāk var iet pa kūdras vešanas ceļu, kas ir plats un dubļains, bet var arī pa šaursliežu dzelzceļu. Atminoties mūsu Kunga un Pestītāja vārdus par plato ceļu, kas aiziet pazušanā, mēs aizgājām pa šaursliežu dzelzceļu. Tad tur ir jāskatās, kur nogriezties, kas gan nav īpaši grūti — jāgriežas pirmajā vietā, kur tik tiešām kaut kur var nogriezties (ja iet tālāk, tad pēc diezgan brangas iešanas beigu beigās nonāk lielā un samērā neskartā purva gabalā). Tā nu jo drīzi mēs bijām pie kūdras vērošanas torņa, kas ļoti optimistiski iecerēts kā putnu vērošanas tornis. Putnus no turienes vērot ir diezgan pagrūti, jo tornis uzbūvēts vienīgajā vietā, kur joprojām rok kūdru. Un putniem pārsvarā tomēr patīk ligzdot mierā un laimē aizaugušajos dīķos — vēl jo vairāk tāpēc, ka to Sedā netrūkst, — nevis uz kūdras kalniem vai traktoru kāpurķēdēm. Tomēr no turienes paveŗas plašs skats uz apkārtni, un vismaz man pārgājienos tā ir iecienītākā pusdienu vieta. Ceļabiedri gan to nopēla kā pārāk vējainu un sasēdās uz sliedēm pie torņa. Nu neko, arī tā var.

Pēc jautras iestiprināšanās ar jaunu sparu devāmies tālāk uz nākamo apskates objektu — tehnikas novietni, kam blakus ir tāda paliela sarga būda, kas vienlaikus ir kas aptuveni līdzīgs vadības centram (turpat netālu ir sūkņu stacija, ko arī vajag pieskatīt). Tehnikas novietnē mētājas traktori, kūdras ecētāji un vēl visāda roida, kas tomēr, kā rādās, laika gaitā gājusi mazumā, agrāk bija vairāk (neievēroju, vai tur vairs bija vagoniņi uz kāpurķēdēm vai nē). Tāpat tur ir degvielas uzpildes stacija tieši purva vidū un sargsuns, kas mūs pārlieku ātri aiztrieca prom.

Ejot tālāk, var iziet otrā pusē vienīgajam aktīvajam kūdras rakšanas laukam, kur atkal sākas sliežu loks. Tur ir tuvāk Jērcēniem, nekā Sedai, bet nevajadzētu neko sadomāties: tuvāk tur ir tikai ziemā, kad var staigāt pa aizsalušajiem dīķiem. Ja jāiet pa sauszemi, sanāk mest tādus lokus, ka vienkāršāk būs aiziet atpakaļ uz Sedu.

Par laimi, atpakaļceļš it nebūt nav bez tīkamiem pārsteigumiem. Ja nenogriežas uz dabas takas izpļauto gabalu un turpina iet pa sliedēm, drīz nonāk pie savulaik no sliedēm noskrējušiem kūdras vagoniem, kas turpat arī mētājas (brīnišķīga iespēja fotografēšanai!) Un tieši pretī ir gana ērta pieeja pie jo plaša dīķa (tādu gan Sedā ir diezgan daudz, jāpiebilst), kur tad arī mēs sastapām veselu strēķi putnu.

Putniem, gluži kā cilvēkiem, pirms izlidošanas tīk mazliet pariņķot apkārt, sasaukties un iečekoties lidojumam, un to tad viņi arī tur darīja. Un putnu starptautiskās lidostas nebūt nav mazāk iespaidīgas par cilvēku versijām: katrā ziņā patrāpīties tur tad, kad satiksme ir tiešām dzīva, ir neaizmirstams skats. Putnu bari riņķo, sasaucas, stājas kāšos un, kad viens kāsis sastādīts, virzās uz izlidošanu — skaties un brīnies par tādām pūļa organizācijas prasmēm, līdz kuŗām cilvēkiem ar viņu sastrēgumiem un rindām vēl augt un augt.

Lielā mērā tas bija pasākuma augstākais punkts, jo ir gan grūti iedomāties daudzas lietas, kas oktobŗa sākumā var notikt purva vidū un pārspēt šo skatu. Tomēr atpakaļceļā sanāca pārvarēt nelielu šķēršļu joslu (nekā tāda, lai tas jūs nebaida) un pat apskatīt mazu gabaliņu purva. Nevis seklu dīķu, bet purva, ar visām sūnām, ķērpjiem un tievajām priedītēm.

Pielauzt ļaudis aizbraukt līdz Jērcēnu puses tornim vairs nesanāca, par ko drusciņ žēl, jo Jērcēnu puses tornis nenoliedzami ir ar skaistāku skatu. Toties Kaņepu di(d)žozols visiem patika, un ir jau arī brangs skats: vismaz 450 gadus vecs, tiešām dižs un, lai gan savulaik zibens sperts (un tādēļ ar lielu dobumu vidū, kuŗā var ērti ielīst vairāki cilvēki), tomēr zaļo visnotaļ pārliecinoši un nebūt netaisās nokalst.

Vārdu sakot — Zelta rudens Siguldā ir pārvērtēts. Aizbrauciet tālāk līdz Valmierai, Strenčiem un Sedai, būs ne mazāk skaisti, lai gan citādi. Tagad ir īstais laiks, kamēr putni lido prom. Diemžēl tur nav pieejamas īpaši detalizētas kartes, pat Google Maps laikmetā nē. Tomēr Here karte ir jūtami labāka un pat ļauj puslīdz orientēties. Un, ja drusciņ pameklēsities Gūglē, noteikti spēsit atrast pietiekami daudz, lai tiktu Sedas purvā iekšā un arī ārā.

11CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

dienasgramata
Nepabeigtā dienasgrāmata
Monday, October 5th, 2015 09:21 am
Dienas citāts: "Nedrīkst bez biksēm nākt uz teātri." (Nils Ušakovs)

... tālāk ... )

9CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

helvetica
helvetica
helvetica
Monday, October 5th, 2015 06:48 am
nākamais līmenis

"Tādēļ apsveicama ir Latvijas Ģenerāļu kluba iniciatīva pēc pašreizējā Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ierosmes izveidot Valsts aizsardzības un patriotisma fondu Namejs ar mērķi veicināt patriotismu Latvijas sabiedrībā."

CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

tvarj
tvarj
only after dark
Monday, October 5th, 2015 12:38 am
varbūt jau esmu likusi cinema.mosfilm.ru
šovakar skatos vienu idiotiski padomisku 1955 gada filmu par universālveikala darbiniekiem. lieliski!

1CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

kakjux
kakjux
Lola
Sunday, October 4th, 2015 08:50 pm
nupat atnācu mājās, bik ievilkās tas brančs līdz pat vakariņām. dzīvesbiedrs prasīja, kad es izvākšoties, jo nemaz neesot mājās pēdējā laikā. jūtos mazliet vainīga, ka nenodarbojos ar savu volunteering. pēdējā laikā vispār aizdomājos, ka varbūt tas D vitamīns palīdz. šodien nostaigāju 12 (divpadsmit) kilometrus, kas ir ļoti labs rezultāts priekš svētdienas pastaigas. vēl varu pateikt, ka skapju izkraušana lika atrast sen pirktas, bet aizmirstas drēbes un sapriecēja, ka ir kas "jauns", ko uzvilkt.

Tags: , , , , ,

CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

wensdy
wensdy
wensdy
Sunday, October 4th, 2015 10:33 pm
Bitlofka.

Modes plakātos ielās "tops ar paaugstinātu apkakli", man mugurā - džemperis bitlofka.

CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

ttp
ttp
ю
Sunday, October 4th, 2015 10:10 pm
all beginings are hard


16CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

wensdy
wensdy
wensdy
Sunday, October 4th, 2015 08:02 pm
Sapņu dārzs.

Paņēmu tēva mačeti un sacirtu gabalos veco ceriņkrūmu, kurš aizņēma plānotās mājas vietu. Man ļoti patīk darbs laukā saistībā ar visdažādākajiem augiem. Tas vispār bija ļoti grūti, bet neviens jau manā vietā neko nedarīs. Galvenais, ka ir gandarījums! Nākamoreiz zāģēsim gabalos resnākos zarus. Kad tur viss būs gatavs, es droši vien, ir divi varianti: 1)jau strādāšu ārzemēs; 2)ieaugšu tur ar saknēm un saplūdīšu ar jūru.

2CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

dienasgramata
Nepabeigtā dienasgrāmata
Sunday, October 4th, 2015 08:07 pm
DELFI. Vējonis drīzumā varētu nākt klajā

CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

sirdna
sirdna
sirdnA
Sunday, October 4th, 2015 07:25 pm
OK, it's the pateicību time.

Esmu pateicīgs par to, ka šodien bija Skolotāju diena un bija iemesls/iespēja sazināties ar maniem daudzajiem skolotājiem.
Esmu pateicīgs par to, ka až līdz kādiem pieciem vakarā nodzīvoju mierīgi, bez stindzinošām šausmām.
Esmu pateicīgs par šodienas sauli un silto vēju.
Esmu pateicīgs par youtube servisā sadzītajiem TV šoviem.

11CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

helvetica
helvetica
helvetica
Sunday, October 4th, 2015 06:25 pm
PSRS


CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

honeybee
honeybee
honeybee
Sunday, October 4th, 2015 05:35 pm
Marsietis - kruta filma, pilnīgi noteikti iet Hugo listē
Par šo domājot - "Prāta spēles" a.k.a. Inside out tak tehniski arī kvalificējas? Ja jau Lego movie kvalificējās... Ja tā, tad arī in

Traitor Baru Cormorant - holy shit, yes (un te nu es biju, domādama, ka neko krutāku par Fifth Season šogad neizlasīšu...)
Sūds par to, ka galvenā varone ir tumšādaina lesbiete, galvenā varone ir fucking grāmatvede (nu labi, drusku cita specifika, bet smieklīgi izklausās)
Ūberļauna impērija, kas ir nepatīkami tuvu tam, ko varētu izveidot, ja rīkotos loģiski un saprātīgi, un galvenā varone, kas ir vienkārši ahujeķ savos "piesitīsim viņus ar smadzenēm" izgājienos
Also, ja lasāt, jo mazāk spoileru, jo labāk.

Tags:

1CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

helvetica
helvetica
helvetica
Sunday, October 4th, 2015 05:36 pm
divas brīvdienas ir tieši vienu brīvdienu par maz, lai sajustos kā cilvēks. 6diena paiet vienkārši tupa 'atejot', tb. izguļoties, visu atlikušo dienu jūtoties miegainam un salauztam tik un tā, planējot autopilotā pa māju pidžamā. 7dien tā kā sāk raisīties idejas, kaut kāds spars garā parādīties, abet vakars jau klāt. varētu kko pa nakti padarīt, bet ideja nav laba, jo nākamajā dienā zemais starts rītausmā un pašīšana bez apstājas sekojošās piecas dienas. meh.

3CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

tikko_pamodos
tikko_pamodos
tikko_pamodos
Sunday, October 4th, 2015 05:09 pm
kā kuģi nosauksi

Tā ir, izveidoju savu Cibu, būdama nelaimīga un tagad šeit atkal atgriežos. Vēl pirms pusgada biju laimīgākā sieviete pasaulē, nu neko, biju un izbiju.

3CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

texti
texti
xxx
Sunday, October 4th, 2015 04:19 pm
Jaunais Latvijas Televīzijas seriāls "Māja pie ezera"

Jaunais Latvijas Televīzijas seriāls “Māja pie ezera” uzņemts pēc poļu romāna “Mīla pie ezera” motīviem. Šī noteikti nav kļūda tulkojumā, bet gan apzināta piemērošanās Latvijas skatītājam. Mēs esam daudz pragmatiskāki nekā mūsu dienvidu (gandrīz) kaimiņi. Lai mīla paliek poļu paniem un citiem vientiešiem, mums – ka tik jumts virs galvas, un lai istabā neskan lamuvārdi un nevazājas geji un bēgļi!

Daudzsēriju filma “Māja pie ezera” likumsakarīgi sākas pie jūras, kur norisinās reklāmas aģentūras “Hopart” viesības. To laikā galvenās varones Madaras jaunais kolēģis mēģina viņu koļīt. Uzreiz ir skaidrs, ka šis pieglaimīgais tips būs tas, kurš sievietei sagādās sūdus. Tā arī notiek: jaunais, perspektīvais mārketinga speciālists pierunā šefu, ka Madara jāatlaiž, jo viņa ir veca. Tusofkas laikā gan Madara par briestošo sazvērestību neceļ ne ausu, jo viņai tajā laikā jāpulē romāns ar kurlmēmo kolēģi. Viņa ir iemācījusies arī saprast tos viņa žestus. Madara vispār ir tāda toleranta “nevienu nedrīkst ignorēt un atstumt” vecene – viņa arī bīda sociālo kampaņu par autistu iekļaušanu darba tirgū. Vai nevajadzētu piezvanīt Jūlijai Stepaņenko un palūgt, lai šo ķēzījumu ieslauka musorā? Izrādās, satraukumam nav pamata. Pašpārliecinātā reklāmiste savu projektu prezentē tieši Latvijas dzelzceļā, un lēmumu par projektu pieņem kaut kāds džeks no deviņdesmitajiem, nevis Uģis Magonis, tāpēc skaidrs, ka tas viss ir feiks. Stepaņenko var ar savu slotiņu tirināties tālāk.

Madara plūc aizliegto augli ar savu kurlmēmo kolēģi Ādamu, kaut kas aizdomīgs ir arī ar Artūru Skrastiņu, karoče – visi viņu koļī. Bet arī viņas vīrs Andris Keišs nevaid miris – viņš arī ietur t.s. Parādnieka estētiku un laiž pa kreisi. Tas pat nav jārāda. Mēs – sievietes – tādas lietas vienkārši jūtam pa gabalu kā tādu ceturtās dienas peregaru.

Galvenā varone ir drusciņ tāda spontāna duračka, jo mirklī, kad jaunākā kolēģe viņu informē, ka vajag uzlabot neizteiksmīgo lūpu formu, Madara momentā, lūpām plīvojot vējā, aiztriec uz “Veselības centru 4”, kur veic steidzamo procedūru. Kaut kas noiet greizi, kā rezultātā sievietei aizpampst acis. Vēlāk viņa skatītāju informē, ka pret šādu kaiti labi palīdz rozes. Meitenes, atcerieties - ja džeks Jums dāvina rozes, iespējams, viņš vienkārši negrib skatīties Jūsu aizpampušajās acīs, nevis dod mājienu par savām simpātijām.

Kurlmēmais Ādams jau jūt, ka drīz Stepaņenko nāks ar savu ķēzījumu slotu, tāpēc nolemj doties bēgļu gaitās un nopērk vienvirziena biļeti uz Austrāliju, kaut arī mīl Madaru. Bet tāpēc šo seriālu sauc “Māja pie ezera”, nevis “Mīla pie ezera”. Pohuj mīlestību – ka tik māja! Un to Melburnā ir pa pillam. Ar Madaru viņiem ir īpatnējas attiecības. Vienreiz viņi kopīgi dauzīja bungas un tad nodevās mīlas priekiem. Otrreiz Ādams gan jau cerēja uz to pašu, bet šoreiz viņš sāka dauzīt nevis pa bungām, bet gan ar kulaku pa galdu. Viņš laikam nezināja, ka vairāki sitieni ar kulaku pa galdu simbolizē tukšu pauri, nevis mīlestību. Tā, protams, biju viņu pēdējā tikšanās reize.

Arī Madaras un Andra Keiša pieaugusī meita sper brašus soļus mīlas dzīvē. Viņa aiziet uz dziedāšanas konkursiņu, kur par žūriju uzmetušies daži septiņpadsmit gadu veci čalīši. Tā kā viens no viņiem kurī, izskatās uz visiem astoņpadsmit. Kamēr meitene dzied, gaismotājs gandrīz apgāžas, jo viņas dēļ šim puisim sākuši ļimt ceļi. No tā viņš nav atguvies vēl aizvien. Mīlas apburtais zēns saprot, ka nevajag vilkt garumā, tāpēc nākamajā tikšanās reizē ne tikai velta viņa privāto gaismu šovu, kas mazliet atsit lāzerīšu spīdināšanu logā 2002.gadā, bet arī apber viņu ar spīdīgiem šokolādes papīrīšiem. Es ceru, ka tie bija speciāli gatavoti papīrīši, nevis vienkārši musors no “Laimas” kompešu degustācijas.

Kad galveno varoni Madaru atlaiž no darba, arī viņa nolemj atlaist. Viņa jaunumus atzīmē, pogājot burbonu “4 roses” (“4 rozes”). Kā bērēs! Starp citu, šis pats dzēriens vienmēr gozējas arī Āboliņu ģimenes viesnīcas bārā kulta seriālā “UgunsGrēks”. Šai ģimenei bieži sanāk kādu nomušīt, tāpēc labi, ja pa rokai ir tieši 4 rozes, ko ieņemt uz bērēm.

Spriežot pēc galda klājuma, Madara 4 rozītes dzērusi viena pati. Spriežot pēc tilpuma un tā, kas palicis pāri, viņa vakarā piebeiguse aptuveni puslitru. Nav gluži Nobela prēmijas līmenis, bet diezgan cienījami. Bet tiešām lielu cieņu un godu patriektā reklāmiste pelna par to, ka pēc šī puslitra tādā paagrā rītā vēsā mierā sēžas pie auto stūres, kur sāk trakot. Un Madaras meita, kas sēž aizmugurē, protams, nav piesprādzējusies, jo viņa nepiekrīt tai “Tava galva lidos” reklāmas kampaņai. Kā Valsts policijas šefam nav kauna svinēt dzimšanas dienu, kad notiek tādas lietas?!
Arī nākamajā vakarā Madara ierauj. Šoreiz baltvīniņu. Arī trešajā vakarā viņa ir spiesta pacilāt glāzīti, jo ļaunie kolēģi nozaguši viņai projektu un prezentējuši to Latvijas dzelzceļam. Klusais koļītājs Artūrs Skrastiņš nolemj, ka piekrāptajai sievietei vajag atlaist un uzrīko viņai pārsteiguma balli boulinga klubā, kurā tīņu bars apjukušo sievieti sagaida, dziedot: “Olē, olē, olē, mēs mīlam Madaru.” Tā kā tā ir pārsteiguma ballīte, par pārsteigumu Madarai un arī sev pašam boulingu nolēmis paspēlēt arī viņas bijušais priekšnieks Artis Robežnieks (sliktais tēls, kura tumšo dvēseli simbolizē krēsla, kurā mūžam ietīts viņa kabinets). Viņš ir atvāzis krūtis kā rubenis riesta laikā, bet ar spēli, protams, sevišķi nevedas. To redzot, Madara, protams, pieiet klāt un nonšalanti notriec visus ķegļus ar vienu sitienu. Tas ir viens no veidiem, kā otram pateikt, ka viņš ir idiots. Tā kā es boulingu spēlēju ļoti slikti, tad es pati tomēr biežāk izvēlos vārdus – tā vieglāk saprast.

Pēc uzvaras metienā Madara arī kārtīgi piemetas un neizjūt nekādus sirdsapziņas pārmetumus par to, ka nav ieradusies mājās uz vakariņām, kuru laikā viņas meita bija plānojusi savu ģimeni iepazīstināt ar jauno štuceri. Pat babņiks Andris Keišs, kurš vispār neko negrib, bija ieradies! Andrim jaunais meitas akušieris tā ne pārāk. Uzzinot, ka puisi sauc Toms, viņš jauniegūto informāciju komentē: “Izklausās labi!” Tā saka tikai tad, ja konkrētais cilvēks besī. Zēna vecāki visticamāk ir pļēguri, jo, izrādās, meitene nezina, kas ir viņa mamma un tētis. Un seriālos tā ir – anonīmi ir tikai alkoholiķi.

Arī ceturtajā dienā vīra māte Madarai piedāvā ieraut vienu maziņo, bet paģirainā atsakās. Nedzeršana nes nelaimi – viņai neveicas darba intervijā, salūzt mašīna, izlādējas mobilka un nolūzt kurpes papēdis. Nekad vairs! Visas likstas, kas notikušas šajā dienā un iepriekš (atlaišana un vīra sānsoļi) liecina par to, ka tālāk galvenā varone ko mēģinās mainīt savā dzīvē, jo viss negaidīti ir dziļā dirsā. Var ēst, lūgties, mīlēt, bet anotācijas liecina, ka viņa nākamajā sērijā dosies aprunāties ar savu mammu, kas dzīvo laukos un 100 gadu nav redzēta, jo kaut kā bijis pohuj. Tā kā tomēr oriģināli šo daiļdarbu sauc “Mīla pie ezera”, visticamāk mamma dzīvos pie ezera un tur uzpeldēs kaut kāda mīla. Cerams, ka seriāla veidotāji tomēr pratīsies un, lai brīdinātu skatītāju par iespējamu netiklības tuvošanos, šo sēriju laikā seriāla nosaukumu nomainīs uz “Prieka māja pie ezera”. Protams, var gadīties, ka scenārijs sekos latviskajam seriāla nosaukumam un tas tiešām būs par māju, nevis mīlestību. Tādā gadījumā trešā varētu izrādīties arī pēdējā seriāla sērija. Madara aizbrauktu pie mučas un iesauktos: “Pavei, re ku māja. Ezers arī!” – un seriāls beigtos.

Kopumā “Māja pie ezera” ir kā ekranizēts sieviešu žurnāls no lētā gala. Tur ir viss – sapista laulība, intrigas darbā, nolūzuši papēži, neesošas attiecības ar vecākiem, meita, kas jau izaugusi liela un tūliņ pametīs vecāku ligzdiņu, dzeršana, grumbas un nošļukušas lūpas, kā arī sarunāšanās ar spoguli pirms mājas atstāšanas. Bet galvenais – pārliecība, ka tā nekādā gadījumā nav pašas sievietes vaina.

Ļoti labi, ka “Māja pie ezera” nav iebāzta “UgunsGrēka” laikā. Pieredze rāda, ka šāda laika izvēle pielīdzināma pašnāvībai. Protams, svarīgākais jautājums par jauno seriālu – vai tas ir labāks par “Ugunsgrēku”? Pēc pirmajām 2 sērijām spriežot, vidējais aktieru darbs šeit ir augstvērtīgāks. Arī netrīc kamera. Acīs arī nekrīt kaut kādas loģikas kļūdas, kuras gan var pārmest kulta “UgunsGrēkam”. Bet tas necaurejamais klišeju biezoknis! Visi notikumi šajās 2 sērijās ir bijuši absolūti paredzami, kaut arī to poļu romānu lasījusi neesmu. Un tam cilvēkam, kurš taisa beigu titrus, novēlētu tos kādreiz arī apskatīties. Tas palīdzētu saprast, ka ir vēlams, lai burtu krāsa atšķirtos no fona krāsas.

Vai es seriālu vēl skatīšos? Jā, bet tikai komplektā ar žurnālu "Ieva".

Tags: , , , , , , , ,

4CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

kakjux
kakjux
Lola
Sunday, October 4th, 2015 12:55 pm
Es jau teiktu, ka šodien arī nekad vairs nedzeršu, bet tie būtu klaji meli. Tā vietā aiziešu brančā. Vajadzēja tikai kafiju pa ceļam paņemt.

Tags: ,
Current Music: Coldplay

CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

kants
kants
kants
Sunday, October 4th, 2015 12:53 pm
ja gadījumā sastopat mani 6. palātā

noskatījos 4 filmiņas no lielā kristapa. 70 to go.

Tags: , , ,

4CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

chaika
chaika
чайка
Sunday, October 4th, 2015 12:05 pm
Šorīt cēlos sešos, astoņos un desmitos..
Aknu tīrīšana? Nekad vairs!

Tags: , , ,

2CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

krii
krii
Krāšņais Kurvjziedis
Sunday, October 4th, 2015 10:45 am
Atrasts tīklā

"Gludināmie dēļi - tie ir sniegadēļi, kuri atteikušies no sava sapņa un atraduši Normālu Darbu".

5CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

adinkra
adinkra
Sunday, October 4th, 2015 10:18 am
Aizmirsto lietu birojs šorīt saņēma austiņas.
Vēl kopš pirmsjāņiem no vienas plaknes uz citu tiek pārstūķēts tumši zaļš vilnas džemperis, tāds vienkāršs, pasmalkā gludā adījumā. Ne pārāk milzīga izmēra.
Kucēni ir tik aizkustinoši.

CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

saccharomyces
saccharomyces
cukursēne
Sunday, October 4th, 2015 09:45 am
šonakt pamodos vienā brīdī ar sajūtu, ka uz sāna uzgūlies kaķis. no sākuma nemaz nelikās dīvaini - pareizi tak ir, viens kaķis pie kājām, otrs pie sāniem. tad, apziņai atgriežoties, sapratu, ka man taču vairs ir tikai viens kaķis un drusku satraucos, gribēju pačamdīt, kas tas tur ir, bet nesanāca - jo izrādījās, ka tā ir manis pašas roka, ko kaut kā izdevies nogulēt pilnīgi, pilnīgi nejutīgu. pārliku roku uz otru pusi un izmantoju izdevību iemigt atpakaļ, sadevusies pati ar sevi rokās. ļoti interesanta sajūta. tikai jutīgums atgriezās pārāk ātri, lai būtu jau pavisam atslēgusies, kad pirksti atkal kļuva sataustoši - un tad jau arī kustināmi.

tagad beidzot jāsvempjas laukā no gultas un jāiet uz aptieku pēc māllēpju tējas, jo jūtu klepus adatas dziļumā, kuras citādāk neizkleposies.

CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

tikko_pamodos
tikko_pamodos
tikko_pamodos
Sunday, October 4th, 2015 09:32 am
viss

Viss beidzās ļoti strauji un negaidīti. Negaidīti ne tādā nozīmē, ka nekas par beigu tuvošanos neliecinātu, nē, vienkārši nebija loģikas tajā, ka tas notika tieši vakar, pirms gulētiešanas. Vārdi saķērās cits ar citu, veļoties un veļoties, līdz izraisīja tādu lavīnu, pēc kuras nekas vairs neaugs. Manī šobrīd plosās pretrunīgas izjūtas un brīnos par to, kur palikušas asaras. To nav, toties netrūkst vienaldzības, tādas "manis pēc, lai notiek, kam jānotiek" tipa vienaldzības un es varu tikai cerēt, ka zem tās plānās kārtiņas neslēpjas traģēdija. Mazliet jau gribas sevi žēlot, bet no otras puses, ar šo attiecību beigšanos beigsies arī virkne problēmu, kuras līdz šim centos ignorēt, pastumt ar kāju zem paklāja un pēc tam izlikties, ka neredzu to izcilni, kas mani smacēja. Vienaldzība sāpina, tas gan, jo izpalika atvadas, izpalika garas sarunas, attiecības vienkārši izslēdzās, it kā kāds būtu nospiedis off pogu. Pēdējo reizi viņu apskāvu un šobrīd sev varu nosolīties (it kā tas kaut ko garantētu, tādās lietās esmu klīnisks gadījums) nekad vairs neiekulties šāda veida attiecībās, kuras satur kopā pieradums un labs sekss. Par pēdējo vēl pat varētu pastrīdēties, bet šim vīrietim bija milzīga ietekme uz mani, tāds dzīvniecisks spēks un vilkme, kas liek ietrīsēties visam, kas vien spēj ietrīsēties. Cik ilgs laiks būs nepieciešams, lai es tiktu tam pāri, nezinu, jo cilvēki pierod viens pie otra. Es pierodu pie otra, pieķeros un man būtu jāmelo, lai apgalvotu, ka neko pret viņu nejūtu. Un kā vēl jūtu, bet jūtas nāk un iet, man šobrīd jācenšas to visu ielikt saprātīgā perspektīvā, piemēram, tajā perspektīvā, kurā vainas apziņa nav nemainīgs eksistences veids vai kurā es netieku vainota par darba (ģimenes locekļu, citu cilvēku, sabiedrības standartu) radīto spiedienu. Mazliet traucē tas, ka egoisma barotā cerība vēl turas un visā notikušajā arī gribas vainot sevi. Cerība par to, ka varbūt pārdomās, ka varbūt atrisināsim, varbūt pēc pauzes būs vēlme turpināt, es apzinos, ka šādas domas ir liekas un traucē paskatīties patiesībai acīs. Kā reiz šeit pat rakstīju - ja ir, tad ir un ja nav, tad nav. Viss, tieši tik vienkārši, jo ko tur daudz sarežģīt. Protams, man būtu gribējies aiziet kā uzvarētājai, pateikt pirmajai, pateikt asāk, pārliecinošāk, bet tad es atceros, ka barot savu narcismu ar šādām lietām nekad ilgtermiņā neko nedos un arī par īstermiņu jau var sākt šaubīties.

Ko es ar to visu gribēju pateikt, man ļoti sāp šī neizdošanās un es nezinu, kā ar to tikt galā, jo raudāt negribas.

14CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

apjukums
apjukums
apjukums
Saturday, October 3rd, 2015 11:10 pm
Kad prasās pēc pārmaiņām, bet uz kaut ko life-changing tomēr nevar saņemties, visefektīvāk ir vai nu aiziet pie friziera, vai nu pārvietot mēbeles.
Abi divi reizē vēl labāk.
Āāā un vēl šodien piedalījos latviešu valodas diktātā. Es joprojām ceru uz nulle kļūdām, nu redzēs, vai manas gramatikas zināšanas ir tikpat gaistošas kā manas latviešu valodas skolotājas latviskais gars. Daži komati bija visai šaubīgi.

CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

sirdna
sirdna
sirdnA
Saturday, October 3rd, 2015 09:48 pm
un vēl labā ziņa ir tāda, ka man ir nedēļa lai uzceptu mazu stāstiņu. Atliek tikai izdomāt, par ko.

7CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

sirdna
sirdna
sirdnA
Saturday, October 3rd, 2015 08:42 pm
OK, es pajokoju par tām pateicībām, bet nu papateikšos vēl, grāmatās saka, ka tas ir svētīgi. Uz dančiem vasarā bija tas amerikāņu pasniedzējs, daudz un ātri klaigāja un beigās arī šito izmeta, ziniet, cik humble viņš jūtoties un grateful, ka viņam ir iespēja vizināties pa pasauli un aizrādīt cilvēkiem, ka viņi neprot dejot.

Bet tas kļūst sarežģīti, atrast svaigas tēmas pateicībai. Kas nekaitēja kara laikā. Nedabūji šrapneli zarnās - diena ir izdevusies. Laikam tāpēc tos karus rīko, aprūkstas pateicības materiāla.

Anyway.

Esmu pateicīgs kaķītim, kurš mani neuzbļāva augšā kā parasti, sešos no rīta, bet ļāva izgulēties až līdz pusdeviņiem.
Esmu pateicīgs tam vīram, kurš man pārdeva mobilā telefona akumulatoru un ar šo vienkāršo un cildeno rīcību mani ļoti nomierināja un iepriecināja.
Esmu pateicīgs par (te ir pauze uz minūtēm 20, jo viena ideja man ir, bet to es nerakstīšu, jo tā nav nogatavojusies un es arī ne) to, ka ir sestdiena un rīt ir vēl vesela brīvdiena priekšā.

6CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

ttp
ttp
ю
Saturday, October 3rd, 2015 07:20 pm
skaņu meža vietā industriālais koncerts ar betona maisītāju vairāku stundu garumā (jau kuro dienu)

CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend