Atpakaļ 20

13. Apr 2015

biznesa ideja 1000 jūdzes

Pirkt saules bateriju paneļu fermas Bulgārijā.

28. Mar 2015

uzmini nu

Mērkaķis, kam mazs krāniņš, ar granātām rokā, bet nāk un visiem stāsta, cik tas garš. Kas tas ir? Uzmini nu.

23. Mar 2015

Dati un morāle

Zem iepriekšējā posta velti satraukājos par daudz par datu apstrīdēšanu. Lai jau ir 2k normāla alga cilvēķim. Tāpat dosim viņam 500 EUR ēdienam, 300 EUR izklaidei un 200 EUR īrei.
Vai šis programmētājs-2k noliek 1k pensijai? Ja noliek, tad gadā tie ir 12k, bet tie 400k tiek sasniegti 24 gados. Tātad, ja viņš sāk strādāt 24 gados (ar MgSc), tad 48 var atvaļināties.
Cerams, ka viņam ir plāns un realizācijas iespējas.

19. Mar 2015

Finansiālā neatkarība

Vidējais programmētājs pēc Latvijas datiem saņem 1300 EUR uz rokas - nu, no 1100 (vispār programmētājs) līdz 1400 (Python programmētājs) aptuveni - cik nu laiks ļāva bīdīties pa algām. Ja ikmēneša izdevumi, ir, teiksim, 500 EUR ēdināšanā, 100 EUR īres, 300 EUR izklaidei, tātad kopā 900 EUR, tad noglabāt nebaltām dienām var 400 EUR mēnesī. Jeb 4800 EUR gadā.

Uzdevums: pieņemot, ka, ieguldot nekustamā īpašumā vai akcijās, var rēķināties ar 3% atdevi gadā, cik ilgi ir jāpelna, lai varētu dzīvot no saviem ietaupījumiem?
Rēķināsim nedaudz vienkāršoti: 900 EUR mēnesī ir 10800 gadā. Šiem 10800 ir jābūt tiem 3%, tātad 10800/0.03 = 360000 EUR iekrājumi. Kā nonākt līdz 360000 EUR iekrājumiem? Ieguldot visu, kas atliek pāri un no tā peļņas vēl ieguldot atpakaļ. Pēc gada 4800 iekrājumi, pēc diviem 9744 (jo 4800+4800+0.03*4800), pēc 3-14836. Bet pēc 40? 360000!

Cits variants ir 500 EUR ēdināšanu aizstāt ar Roltonu, 300 EUR izklaidei aizstāt ar 100 EUR izklaidei, bet 100 EUR īres aizstāt ar lauku mājām bez elektrības.

Vēl trešais variants ir braukt strādāt uz ASV.
Tādam puslīdz labam programmētājam uz rokas sanāk 70000 USD. Nu, teiksim 65000 EUR. Daži tādi dzīvo istabās, maksājot 450 EUR/mēnesī. Ēd par kādiem 450 EUR/mēnesī un vēl izklaidējas par kādiem 300 (jaunas bikses un vienreiz uz krogu). Sanāk gadā nolikt 48000 EUR. Cik gados sanāk 360000? 8. Bet 8 ir diezgan taustāms cipars.

Protams, protams, var gadīties, ka programmētājs grib ceļot, kāpt kalnā, baudīt vīnus vai ātras mašīnas. Varbūt grib dzīvot 2 istabās un necieš zemos griestus. Varbūt vēl apprecās un sataisa sīkos, tad tās izteiksmes mainās.

17. Mar 2015

Par plausible deniability un asumu

- Tā, tagad rakstīsim kontroldarbu.
- Vaiii, bet jūs vakar neteicāt.
- Bet es teicu aizvakar.
- Vaiii, bet vakar neteicāt un mēs negatavojāmies, jo bijām aizmirsuši.
- Ā, nu tad rīt.

Var gadīties? Var gadīties.

Un tā visu dzīvi - instrukcija ir, daru, instrukcijas nav - vīi, nezināju.
Pie tam strādā līdz noteiktam laikam. Viss, kas nav pēc instrukcijas dod tikai papildu rubuli kabatā - nu tur vairāk draugu, vai prēmiju pie algas, vai vienu papildus brīvdienu. Skolu beidz, universitāti beidz, darbu dabon. Bet tad, vot, iestājas - instrukcijas nav un nebūs, bet oi kā vajag, lai kaut bikiņ uz priekšu iet.

Pirmoreiz saskāros - ar 2 bērniem. Vienu bērnu var turēt rokās, bet ar diviem jābūt asam. Mazo noliec uz grīdas, lai nenokrīt, lielajam iemāci, ka karsta krūze ir karsta. Pats iemācies ieiet tualetē 10s laikā vai arī iemācies turēt durvis vaļā. Ar instrukciju pēkšņi nepietiek - vai arī tai pārāk daudz lapu. Un nevar teikt - vaii, bet es nezināju.

Bet tad vēl - karš. Un tur nevis bērns netīrs ar sasistu pieri un pats neizgulējies, bet - asuma nav, un pats beigts. Un dažreiz pat ar asumu nepietiek. Pēc tam gan droši var teikt - vīii, bet es nezināju. Un visi noņem cepures, bet kāda vēl uzliek rozi uz plāksnes.

18. Feb 2015

Ukraina

Par staavokli Donbasaa

3. Feb 2015

IERAKSTI PAZUDUSHI 2013. gada

Peec atjaunoshanas paarbaudiiju savus ierakstus un 2013. gadam no Februaara liidz Septemberim man ir visi ieraksti pazudushi!!!

27. Apr 2014

Niks un Vera nomiruši

"Niks nomira mierīgi - miegā, ar sirdslēkmi."
Tas ir kā? O, es mierīgi varu noskriet 50km?

23. Apr 2014

Pāris interesantu rakstu

3 raksti, par kuriem rodas jautājums - ko īsti viņi grib pateikt. Vajag prasīt Kauliņam.
Dzintars
Jančiks
Jančiks 2

Par "aktuālo"
Par to, kas ir ģimene un laulības
Dienas joks, vai
Un kaut kas vēl, bet nevaru atrast.

Bet tagad par katru izvērstāk.
Par Dzintri:
"Tiklīdz sāksim pazaudēt ticību tam, kas mums ir patiesi vērtīgs un ko vērts aizstāvēt, tā zudīs jebkādas iespējas iegūt sabiedrotos." Sapratāt??
Aha.
"X stunda var pienākt un var nepienākt. Bet šodiena jau ir klāt. Un tā ir mūsu iespēja." Un šo?
"Neapšaubāmi, ka jāpalielina militārais budžets, jāstiprina zemessardze un jāturas kopā ar NATO, bet jēga tam būs tikai tad, ja mums būs sava lielās - tautas mēroga - ģimenes sajūta." Lūk.
"Visi saprotam, cik svarīgi, lai iespējami lielāka daļa Latvijas krievu justu Latviju tāpat kā mēs, bet pirmais solis ir audzināt šo sajūtu sevī pašos." Bet, ja mēs ieaudzināsim šo sajūtu sevī, tad mēs paši vairs nejutīsim Latviju, kā to jūtam mēs tagad. Vai tā būs labi?

Tikai tāds provokatīvs jautājums - vai šis ir kaut kāds 18. novembra 9.a klases skolēnu raksts???

Par Urbīti.
"Mūsu sabiedrības uzspēlētajam eiroskepticismam pievienojas tikpat samākslota ziemeļatlantiskā vilšanās."
"Ja mēs savu drošību uzticam citiem, atzīstot tos par sevi spēcīgākiem un kompetentākiem, tad loģika un arī cilvēciska pieklājība prasa izrādīt lielāku cieņu." Loģika prasa izrādīt lielāku cieņu. Tas būtu paklusēt par Krievijas darbiem?

Ko viņš diez grib ar to rakstu pateikt? Ka viņš vēl arvien ir? Muldoņa.

Jānītis:
"Teikšu godīgi". hahahaha. Šausmīga latviešu valoda. Nejēdzīgi komati. Liekas arī pats sapiņķerējas savā loģikā:
"Tomēr ir viens risinājums, ko paredz Nācijas Izlīguma koncepcija, un tas ir politiskās nācijas jēdziens. Politiskās nācijas subjekts ir jebkuras šeit dzīvojošas tautības pārstāvis - Latvija ir kopīgas mājas gan latvietim, gan krievam, ebrejam un polim. Vienlaikus, šie cilvēki apzinās, ka Latvija ir vienīgā vieta latviešu etniskās identitātes pastāvēšanai, līdz ar to latviešu valodai jābūt vienīgajai valsts valodai. Atšķirībā no valstsnācijas jēdziena, politiskās nācijas ideja nosaka, ka nevienai Latvijā dzīvojošai tautai nav tiesību sevi pacelt pāri citām tautām."
Tātad runāsim latviski, bet tā polis jutīsies šeit tikpat labi.
"Latviešiem ir divi tradicionāli svētki. Dziesmusvētki, kas ir unikāla parādība pasaules līmenī, un kapusvētki, kas savā ziņā nav slikti, taču tieši šī kapu ideoloģijas klātbūtne ir tā, kas mūs zemapziņā attur no drosmīgas rīcības un ir galvenā saikne ar notikumiem pagātnē." Pilnīgs ārprāts.

19. Nov 2013

Teorētiskais pamatojums

Kahds sanahk no manis dzejnieks.
Nekahds.
Luhk, Bukowskis, tas gan.
Velna puika.
Nodzen matus, samaina burtus.
Sanahk Bankovskis.
Vot, tas gan dzejnieks.

18. Nov 2013

ELP nekam neder

Vot.

1. Nov 2013

Pārdod māju

"Mājā ir ar labu auru, jo vienmēr tur ir dzīvojuši inteliģenti cilvēki."
http://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/homes-summer-residences/riga-region/sigulda/ixfbn.html

Tad pāris muižu:
http://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/homes-summer-residences/cesis-and-reg/priekulu-pag/nioxf.html
http://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/homes-summer-residences/cesis-and-reg/cesis/icfjb.html
http://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/homes-summer-residences/cesis-and-reg/inesu-pag/kexne.html

Man patīk, ka tai 40000 vērtajai piedāvā nokārtot kredītu... Un ko tālāk?

26. Okt 2013

Brendijs - imperial kaut kas

Nu kā var būt tik stulba reklāma?
Ja nu kāds nav redzējis, tad te apraksts.

Kaut kāds švītiņš ierodas mājās (varbūt ciemos?), kur kāds (droši vien mīļākā?) viņam ir sarīkojis pārsteiguma ballīti.
Viņš paskatās un, lai parādītu, kādi tie ir duraki, iziet ārā. Pēc sejas izteiksmēm - nu, skaidrs, jubilārs lohs.
Tomēr, tomēr. Jubilārs atgriežas, salaužot logu stiklus un pamatīgi nobiedējot savus apsveicējus, lai pēc tam lepni paziņotu angliski (?), bet tomēr tādā sūdīgā krievu akcentā: "sjurpraiz".
Seko teksts par brendiju, kas pilns pārsteigumu.

Ko no tā var saprast? Tātad brīnišķīgs dzēriens dirslīgiem augstlēcējiem, kas mēģina pārspļaut savus apsveicējus (wtf? tāda 12gadnieka domāšana). Dzēriens droši vien nav lēts, jo dzērājs var atļauties sasist logus, lai kaut ko nosvinētu. A moš tā nav viņa māja? Tātad nav lēts, bet tomēr pilns pārsteigumu. Kādi var būt pārsteigumi smagajam alkoholam? Nu, var būt labs, bet lēts. Bet tas nav tiesa, jo nav lēts. Kādi vēl pārsteigumi? Nu, var iedot aklumu. Var būt ar mainīgiem grādiem. Var dažreiz būt susla, bet citreiz lietojams. Nu, tīri vai gribās pamēģināt...

25. Okt 2013

E. vārdnīca

Ak - Aleksis
Aņa - ārā
ate - aste
Bebi - bērniņi
Emmi - E.
Bubu - dzert vai ūdens vai pudele
ūdu - ūdens
amma - nepieciešamība, parasti pēc ēdiena.
Gugu - gulta
ok - roka, parasti kā prasība pēc
kuk - tukšs
gaga - grāmata
gaug - grauzīši
ņau - kaķis
mī - mīļš vai mīl
mu, mumu - smuks
ābos - ābols
kaka - tā, ja
kāka - kāja
kāk? - krēsls

tagad vairāk prātā nenāk, bet ir vel.

18. Okt 2013

Bērnkopība

Sāku likt gulēt 19:30, 21:50 aizmiga.

27. Jan 2013

Sejas.lv

Sāku saprast Mārtiņa B. sajūsmu par sejas.lv portālu - nekā lieka, tā teikt.
Lūk, izcilas žurnālistikas paraugs.
Tāpat man ļoti patīk Sandra Vanzoviča analītiskā žurnālistika.

4. Aug 2012

lidojam mājās

Cerams, ka viss būs labi

27. Maijs 2012

pirms izmetu grāmatu

Gunārs Tauriņš, Pecpadomju demokrātija Latvijā.

Kāpēc izmetu?
Jo priekšvārds satur šādu tekstu:

Politikas zinātnes tiešais uzdevums ir mūsdienu politikas empīriska analītiskas izpratnes veidošana, t.i. analīze un izpratne.
Mūsu pētījumā "Pēcpadomju demokrātija Latvijā" nav runas par to, kas politikā ir pareizi vai nepareizi un, kādai vajadzētu būt politikai. Mūsu uzdevums ir nevis kritizēt vai slavēt konkrētus politiskos uzskatus, bet gan dot ievirzi politiķus un valstsvīru rīcībai un lēmumu ipzratnes veidošanai. Autors nevar kaut ko saprast lasītāja vietā. Svarīgi ir tas, lai empīriska politikas analīze ar izpratnes centieniem atbilstu mūsdienu reālijām dzīvē, arī politiskajā dzīvē.

Tas ir tik dievīgs paragrāfs, ka es viņu pārrakstu:
"Politikas zinātnes tiešais uzdevums ir mūsdienu politikas empīriska analītiskas izpratnes veidošana, t.i. analīze un izpratne. "
pārtop par...
"Politikas zinātnes uzdevums ir mūsdienu politikas analīze un izpratne. "

"Mūsu pētījumā "Pēcpadomju demokrātija Latvijā" nav runas par to, kas politikā ir pareizi vai nepareizi un, kādai vajadzētu būt politikai."
izlaižam vispār.

"Mūsu uzdevums ir nevis kritizēt vai slavēt konkrētus politiskos uzskatus, bet gan dot ievirzi politiķus un valstsvīru rīcībai un lēmumu ipzratnes veidošanai."
aizstājam ar
"Mūsu uzdevums ir dot ievirzi politiķus un valstsvīru rīcībai un lēmumu ipzratnes veidošanai."

"Autors nevar kaut ko saprast lasītāja vietā. "
tas varētu būt par priekšvārdu, bet izlaidīsim.

"Svarīgi ir tas, lai empīriska politikas analīze ar izpratnes centieniem atbilstu mūsdienu reālijām dzīvē, arī politiskajā dzīvē."
Nav skaidrs, kas domāts vispār. Empīrisks - realitātei atbilstošs, no pieredzes, no novērojumiem.
Vajadzētu varēt pārveidot bez tām īpašībām - sanāk "politikas analīze ar izpratnes centieniem atbilst mūsdienu reālijām dzīvē".
Eksistē aizdomas, ka teikums neko nenozīmē.

Tātad:
"Politikas zinātnes uzdevums ir mūsdienu politikas analīze un izpratne. Mūsu uzdevums ir dot ievirzi politiķus un valstsvīru rīcībai un lēmumu ipzratnes veidošanai."

Vienalga kaut kā nesaistās kopā.

16. Maijs 2012

Bah

"Laura tētis ik pa laikam sev pārmet, ka vajadzēja dēlu mudināt iet pie ārsta. «Bet ko pieaugušam cilvēkam var padarīt? Nāvi mēģinu pieņemt kā faktu, taču nesaprotu, kāpēc tā notiek.» Pirms desmit gadiem autoavārijā bojā gāja Egona sieva, pavisam nesen nomira viņas vecāki, arī Egona vecāki. «Sieva savulaik bija pie astrologa, viņš par nelaimēm neko neteica. Aizgāju pie viņa pēc sievas nāves un pajautāju - kā tā? Teica, ka toreiz neredzēja, tādi apstākļi bijuši.» "

5. Maijs 2012

interesanti, cik maksā?

Zāle-papīrs

Trīs interesantas lietas:
"To vāra 8-10 stundas, pēc tam liek lielā smalcinātājā, šķiedrotājā, kur masa kļūst viendabīga." Baigi ilgi izklausās.

"Sabīne vērtē, ka valsts atbalsts ir ļoti nozīmīgs." Mja. Cerams, ka kopējais labums sanāk lielāks kā valsts atbalsts.

"Lai papīrs būtu izturīgāks, zālei tiek pievienots arī nedaudz makulatūras."

Aprīlis 2015

7d 1d 2d 3d 4d 5d 6d
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Syndicate

RSS Atom
Powered by Sviesta Ciba