Atpakaļ 20

25. Aug 2017

Par vilciņiem

Te dziesma par vilciņiem.

19. Mar 2017

galvaa skan nudien

Афтар, пиши еще!
Как всегда - напишешь говно.
А если не напишешь говно:
Выпей яду все равно!

5. Jan 2017

Kas notiks augustā?

Uz rogaininga čempionātu Latvijā ieradīsies dažādi paziņas. Ko viņiem labu apskatīt Latvijā?
Skaidrs, ka magnētus un meridianus viņi skries.

7. Aug 2016

Urīna putas

Bērnu audzināšana ir traka padarīšana; gadās redzēt lietas un vietas, ko parasti nesanāktu. Te dziesma par vienu no tām. Melodija: brīvi dungojoša.

Man mājās puikiņš divarpus gadu.
Mācās uz podiņa tagad iet.
Dažreiz nesanāk, citreiz trāpa:
Tad podiņā iekšā saturs sanāk.
Es ņemu podiņu, lieku zem krāna,
Podiņā krājas, jā... kas?

Piedz.:
Urīna putas!
Urīna putas!
Urīna putas, putiņas!

Šodien sakliedzās, jo es nepa-
Reizi uz galda saliku dakšas
Savāca rozīnes šokolādē
Aizlaidās tīri vai zagšus.
Bet tad atcerējās podiņu
Un man atkal bij jātīra tas.

Piedz.

Kad pieaugs varbūt prezidents,
Bet varbūt ierēdnis, skolotājs.
Varbūt aizmārša, varbūt ne pārāk,
Varbūt sportists ne pārāk vājš.
Bet es atcerēšos šīs dienas
Kad man bija jāskalo tās:

Piedz.

16. Maijs 2015

Daži fakti (linki) par seilsforsu.

Wikija: http://en.wikipedia.org/wiki/Salesforce.com
Quora: http://www.quora.com/Why-did-Salesforce-com-succeed
Viņi paši: https://developer.salesforce.com/page/Multi_Tenant_Architecture
PPT: http://www.slideshare.net/developerforce/understanding-multitenancy-and-the-architecture-of-the-salesforce-platform
Dažādi cipari: http://finance.yahoo.com/q/ks?s=CRM+Key+Statistics
2014. gada atskaites kopsavilkums http://biz.yahoo.com/e/150306/crm10-k.html
Dažādi dati: https://www.google.com/finance?q=NYSE:CRM&fstype=ii
(viņi nekad neesot bijuši pozitīvi, bet "vērtība" ir 40 miljardu).
Izrādās viņiem ir arī problēmas: http://blog.edgewave.com/2014/09/15/salesforce-com-breach-reinforces-need-vulnerability-assessment/
Un te par architektūru: http://highscalability.com/blog/2013/9/23/salesforce-architecture-how-they-handle-13-billion-transacti.html

Kompānija


Salesforce.com - 1999. gadā dibināta, 40 miljardu akciju vērtība. IPO 2004. gadā, tātad pēc burbuļa, ar sākuma vērtību 110 miljoni USD. Pamatprodukts ir CRM sistēma. Kas ir CRM? http://www.slideshare.net/CRMConsulting/crm30-min saka "crm ir vadības procesu (prasmes, zināšanas) un tehnoloģiju kopums (rīki, instrumenti), kas vērsts uz efektīvu mārketinga, pārdošanas un servisa personāla sadarbību, kā arī uz ilgtermiņa attiecībām ar klientu, kā rezultātā palielinās klientu lojalitāte, darbinieku efektivitāte un uzņēmuma peļņa." Tātad programmatūra, kas ļauj kontrolēt attiecības ar klientu. CRM - customer relationship management.
Pie reizes arī akciju simbols ir CRM. 16000 darbinieku.

Kāds ir piedāvājums: salesforce.com ir CRM serviss; dažādas iespējas. Force.com - atļauj pievienot/specializēt servisu. Lieto Javai līdzīgu valodu Apex un Visualforce (XML bazēta), ko parasti lieto HTML koda lietošanai. Force.com - 2009. gadā 1000 programmeri, 2014. - 1400000. Work.com - darba uzskaites/atskaites/novērtēšanas sistēma. Data.com - milzīga biznesa kontaktu datubāze (un ne tikai).

Salesforce.com sadala savu piedāvājumu kā Pārdošanas mākonis, Servisa mākonis, Datu mākonis, Mārketinga mākonis utt.
Te kā ieņēmumi sadalījušies (kopā 5 miljardi USD).
                 Fiscal Year Ended
                  January 31, 2015
Sales Cloud           $      2,443.0
Service Cloud                 1,320.2
Salesforce1 Platform and Other         745.3
Marketing Cloud                 505.3
Total              $      5,013.8

Kādi ir izdevumi? 759 mln USD - research and development. Amortizācija - 60 mln gadā. Mārketings un pārdošana un kas tik vēl - 3.2 miljardi gadā. Tie 759 mln USD ir kaut kas tāds, kas Latvijas pusē ir interesants - ja daļa no developmenta nonāktu Olaines biznesa parkā - oi. Mārketings un pārdošana ir tirgus specifiska lieta, ko pārnest uz ne-lokāli būtu neiespējami. Nav skaidrs, kur ir datu centru izdevumi - domāju, ka tajos 3.2 miljardos.

Kāpēc sekmes


Quoras rakstā:
 • neaktīvs, nomākts centrālais spēlmanis (Siebel)

 • sāka ar vienkāršu strādājošu servisu, ko piedāvāja mazām kompānijām

 • labs mārketings un pārdošana ar labu ideju "no software"

 • izveidoja platformu

 • labs pārdošanas modelis: papildus maksa par papildus lietotājiem un/vai papildus iespējām


 • Architektūra


  https://developer.salesforce.com/page/Multi_Tenant_Architecture - komunālā dzīvokļa arhitektūra. Vai varbūt daudzdzīvokļu? Jo tad daudzi iemītnieki vienā mājā.
  Mākonis bez virtualizācijas: lietotāju nošķirošana notiek programmatūras līmenī nevis caur virtualizāciju.

  Salesforce.com runā par metadatiem: visa CRM un uzlabojumu apraksti ir metadati, kurus interpretē viņu runtime dzinis (dzinējs?) (lūgtum labāku vārdu), kas vienkārši spēj nošķirt viena lietotāja datus no otra. Tabulas, procedūras, mēlītes (trigger...) eksistē kā ieraksti UDD - Universal data dictionary.

  Nav skaidrs, vai lietotāju dati arī iet iekšā iekš UDD, bet elegances vārdā domāju, ka iet. Ja man gribētos taisīt tādu sistēmu, tad es sakarinātu virknītē: īpašnieks:tips:nosaukums:indekss1:indekss2, ko lietotu kā atslēgu pret datu kārtuvi. Bet izrādās - nē, viņi lieto vairākas sistēmas tabulas - viena objektiem, viena laukiem. Objektu tabulā katram ierakstam ir organizācijas identifikators - datu seperēšanai.

  Tad milzu datu tabula, kurā ir 500 kolonnas (value1, value2... value500), kas ir pieejamas ieraksta aprakstam - pie tam tās ir dažāda garuma stringu kolonnas. Šķiet, ka katra kolonna var aprakstīt vairākas ieraksta loģiskās kolonnas). Izklausās briesmīgi neeleganti, bet kaut kādā ziņā vienkārši. Katrā datu tabulas ierakstā ir arī īpašnieka identifikators. Ir arī kolonna "isDeleted" - tātad pat lietas, kas ir izdzēstas, ir datubāzē.

  Ir arī indeksu tabula, unikālu indeksu tabula, relāciju tabula, kas atļauj veikt parastas DB darbības.

  Koda kvalitāte


  Salesforce dod maksimālo laiku, ko programma var izpildīties. Ja tā pārsniedz doto laiku, tad tai jālieto "bulk operations", kas nenotiek reālā laikā. Pirms produktizēšanas, izmaiņas jātestē un salesforce pieprasa, lai junittesti nosegtu 75% no koda.


  BUUS veel.

  15. Maijs 2015

  Kas ir

  Kas ir Salesforce?

  7. Maijs 2015

  Ingmārs un bērnkopība

  Nācās izdzēst Ingmāru. Spermas pārklāto meiteņu bildes nav savietojamas ar bezrūpīgu rītu mazo radinieku klātbūtnē.
  Tāpat interesanti, ka nometot uz grīdas katliņu ar auzu pārslu putru, tā izplatās telpā ļoti plašā radiusā.

  28. Apr 2015

  par domeiniem

  čalis.lv

  13. Apr 2015

  biznesa ideja 1000 jūdzes

  Pirkt saules bateriju paneļu fermas Bulgārijā.

  28. Mar 2015

  uzmini nu

  Mērkaķis, kam mazs krāniņš, ar granātām rokā, bet nāk un visiem stāsta, cik tas garš. Kas tas ir? Uzmini nu.

  23. Mar 2015

  Dati un morāle

  Zem iepriekšējā posta velti satraukājos par daudz par datu apstrīdēšanu. Lai jau ir 2k normāla alga cilvēķim. Tāpat dosim viņam 500 EUR ēdienam, 300 EUR izklaidei un 200 EUR īrei.
  Vai šis programmētājs-2k noliek 1k pensijai? Ja noliek, tad gadā tie ir 12k, bet tie 400k tiek sasniegti 24 gados. Tātad, ja viņš sāk strādāt 24 gados (ar MgSc), tad 48 var atvaļināties.
  Cerams, ka viņam ir plāns un realizācijas iespējas.

  19. Mar 2015

  Finansiālā neatkarība

  Vidējais programmētājs pēc Latvijas datiem saņem 1300 EUR uz rokas - nu, no 1100 (vispār programmētājs) līdz 1400 (Python programmētājs) aptuveni - cik nu laiks ļāva bīdīties pa algām. Ja ikmēneša izdevumi, ir, teiksim, 500 EUR ēdināšanā, 100 EUR īres, 300 EUR izklaidei, tātad kopā 900 EUR, tad noglabāt nebaltām dienām var 400 EUR mēnesī. Jeb 4800 EUR gadā.

  Uzdevums: pieņemot, ka, ieguldot nekustamā īpašumā vai akcijās, var rēķināties ar 3% atdevi gadā, cik ilgi ir jāpelna, lai varētu dzīvot no saviem ietaupījumiem?
  Rēķināsim nedaudz vienkāršoti: 900 EUR mēnesī ir 10800 gadā. Šiem 10800 ir jābūt tiem 3%, tātad 10800/0.03 = 360000 EUR iekrājumi. Kā nonākt līdz 360000 EUR iekrājumiem? Ieguldot visu, kas atliek pāri un no tā peļņas vēl ieguldot atpakaļ. Pēc gada 4800 iekrājumi, pēc diviem 9744 (jo 4800+4800+0.03*4800), pēc 3-14836. Bet pēc 40? 360000!

  Cits variants ir 500 EUR ēdināšanu aizstāt ar Roltonu, 300 EUR izklaidei aizstāt ar 100 EUR izklaidei, bet 100 EUR īres aizstāt ar lauku mājām bez elektrības.

  Vēl trešais variants ir braukt strādāt uz ASV.
  Tādam puslīdz labam programmētājam uz rokas sanāk 70000 USD. Nu, teiksim 65000 EUR. Daži tādi dzīvo istabās, maksājot 450 EUR/mēnesī. Ēd par kādiem 450 EUR/mēnesī un vēl izklaidējas par kādiem 300 (jaunas bikses un vienreiz uz krogu). Sanāk gadā nolikt 48000 EUR. Cik gados sanāk 360000? 8. Bet 8 ir diezgan taustāms cipars.

  Protams, protams, var gadīties, ka programmētājs grib ceļot, kāpt kalnā, baudīt vīnus vai ātras mašīnas. Varbūt grib dzīvot 2 istabās un necieš zemos griestus. Varbūt vēl apprecās un sataisa sīkos, tad tās izteiksmes mainās.

  17. Mar 2015

  Par plausible deniability un asumu

  - Tā, tagad rakstīsim kontroldarbu.
  - Vaiii, bet jūs vakar neteicāt.
  - Bet es teicu aizvakar.
  - Vaiii, bet vakar neteicāt un mēs negatavojāmies, jo bijām aizmirsuši.
  - Ā, nu tad rīt.

  Var gadīties? Var gadīties.

  Un tā visu dzīvi - instrukcija ir, daru, instrukcijas nav - vīi, nezināju.
  Pie tam strādā līdz noteiktam laikam. Viss, kas nav pēc instrukcijas dod tikai papildu rubuli kabatā - nu tur vairāk draugu, vai prēmiju pie algas, vai vienu papildus brīvdienu. Skolu beidz, universitāti beidz, darbu dabon. Bet tad, vot, iestājas - instrukcijas nav un nebūs, bet oi kā vajag, lai kaut bikiņ uz priekšu iet.

  Pirmoreiz saskāros - ar 2 bērniem. Vienu bērnu var turēt rokās, bet ar diviem jābūt asam. Mazo noliec uz grīdas, lai nenokrīt, lielajam iemāci, ka karsta krūze ir karsta. Pats iemācies ieiet tualetē 10s laikā vai arī iemācies turēt durvis vaļā. Ar instrukciju pēkšņi nepietiek - vai arī tai pārāk daudz lapu. Un nevar teikt - vaii, bet es nezināju.

  Bet tad vēl - karš. Un tur nevis bērns netīrs ar sasistu pieri un pats neizgulējies, bet - asuma nav, un pats beigts. Un dažreiz pat ar asumu nepietiek. Pēc tam gan droši var teikt - vīii, bet es nezināju. Un visi noņem cepures, bet kāda vēl uzliek rozi uz plāksnes.

  18. Feb 2015

  Ukraina

  Par staavokli Donbasaa

  3. Feb 2015

  IERAKSTI PAZUDUSHI 2013. gada

  Peec atjaunoshanas paarbaudiiju savus ierakstus un 2013. gadam no Februaara liidz Septemberim man ir visi ieraksti pazudushi!!!

  27. Apr 2014

  Niks un Vera nomiruši

  "Niks nomira mierīgi - miegā, ar sirdslēkmi."
  Tas ir kā? O, es mierīgi varu noskriet 50km?

  23. Apr 2014

  Pāris interesantu rakstu

  3 raksti, par kuriem rodas jautājums - ko īsti viņi grib pateikt. Vajag prasīt Kauliņam.
  Dzintars
  Jančiks
  Jančiks 2

  Par "aktuālo"
  Par to, kas ir ģimene un laulības
  Dienas joks, vai
  Un kaut kas vēl, bet nevaru atrast.

  Bet tagad par katru izvērstāk.
  Par Dzintri:
  "Tiklīdz sāksim pazaudēt ticību tam, kas mums ir patiesi vērtīgs un ko vērts aizstāvēt, tā zudīs jebkādas iespējas iegūt sabiedrotos." Sapratāt??
  Aha.
  "X stunda var pienākt un var nepienākt. Bet šodiena jau ir klāt. Un tā ir mūsu iespēja." Un šo?
  "Neapšaubāmi, ka jāpalielina militārais budžets, jāstiprina zemessardze un jāturas kopā ar NATO, bet jēga tam būs tikai tad, ja mums būs sava lielās - tautas mēroga - ģimenes sajūta." Lūk.
  "Visi saprotam, cik svarīgi, lai iespējami lielāka daļa Latvijas krievu justu Latviju tāpat kā mēs, bet pirmais solis ir audzināt šo sajūtu sevī pašos." Bet, ja mēs ieaudzināsim šo sajūtu sevī, tad mēs paši vairs nejutīsim Latviju, kā to jūtam mēs tagad. Vai tā būs labi?

  Tikai tāds provokatīvs jautājums - vai šis ir kaut kāds 18. novembra 9.a klases skolēnu raksts???

  Par Urbīti.
  "Mūsu sabiedrības uzspēlētajam eiroskepticismam pievienojas tikpat samākslota ziemeļatlantiskā vilšanās."
  "Ja mēs savu drošību uzticam citiem, atzīstot tos par sevi spēcīgākiem un kompetentākiem, tad loģika un arī cilvēciska pieklājība prasa izrādīt lielāku cieņu." Loģika prasa izrādīt lielāku cieņu. Tas būtu paklusēt par Krievijas darbiem?

  Ko viņš diez grib ar to rakstu pateikt? Ka viņš vēl arvien ir? Muldoņa.

  Jānītis:
  "Teikšu godīgi". hahahaha. Šausmīga latviešu valoda. Nejēdzīgi komati. Liekas arī pats sapiņķerējas savā loģikā:
  "Tomēr ir viens risinājums, ko paredz Nācijas Izlīguma koncepcija, un tas ir politiskās nācijas jēdziens. Politiskās nācijas subjekts ir jebkuras šeit dzīvojošas tautības pārstāvis - Latvija ir kopīgas mājas gan latvietim, gan krievam, ebrejam un polim. Vienlaikus, šie cilvēki apzinās, ka Latvija ir vienīgā vieta latviešu etniskās identitātes pastāvēšanai, līdz ar to latviešu valodai jābūt vienīgajai valsts valodai. Atšķirībā no valstsnācijas jēdziena, politiskās nācijas ideja nosaka, ka nevienai Latvijā dzīvojošai tautai nav tiesību sevi pacelt pāri citām tautām."
  Tātad runāsim latviski, bet tā polis jutīsies šeit tikpat labi.
  "Latviešiem ir divi tradicionāli svētki. Dziesmusvētki, kas ir unikāla parādība pasaules līmenī, un kapusvētki, kas savā ziņā nav slikti, taču tieši šī kapu ideoloģijas klātbūtne ir tā, kas mūs zemapziņā attur no drosmīgas rīcības un ir galvenā saikne ar notikumiem pagātnē." Pilnīgs ārprāts.

  19. Nov 2013

  Teorētiskais pamatojums

  Kahds sanahk no manis dzejnieks.
  Nekahds.
  Luhk, Bukowskis, tas gan.
  Velna puika.
  Nodzen matus, samaina burtus.
  Sanahk Bankovskis.
  Vot, tas gan dzejnieks.

  18. Nov 2013

  ELP nekam neder

  Vot.

  1. Nov 2013

  Pārdod māju

  "Mājā ir ar labu auru, jo vienmēr tur ir dzīvojuši inteliģenti cilvēki."
  http://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/homes-summer-residences/riga-region/sigulda/ixfbn.html

  Tad pāris muižu:
  http://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/homes-summer-residences/cesis-and-reg/priekulu-pag/nioxf.html
  http://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/homes-summer-residences/cesis-and-reg/cesis/icfjb.html
  http://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/homes-summer-residences/cesis-and-reg/inesu-pag/kexne.html

  Man patīk, ka tai 40000 vērtajai piedāvā nokārtot kredītu... Un ko tālāk?

  Augusts 2017

  7d 1d 2d 3d 4d 5d 6d
    12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  

  Syndicate

  RSS Atom
  Powered by Sviesta Ciba