Kurvjzieža kontemplācijas

Krāšņais Kurvjziedis

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Palasīju Lakofu par sieviešu valodu kā "neitrālās valodas" dialektu. Piemēram, sieviešu valodā dabiski iekļaujas krāsas apzīmējums "rozīgi lillā", savukārt vīrietis tādu lietojot tikai: a)parodējot sieviešu valodu; b)tīši ignorējot stereotispisko maskulinitāti, ja viņš ir manierīgs marginālis vai gejs.
Kā ir, dārgie cibiņi? Vai jūs pamanāt sava apkārtnē rozīgi lillā lietas?
  • Kā arī krūts vēzis ir kaut kas kudiš dramatiskāks, nekā prostatas vēzis.
    • Šitā nu gan ir plika diršana.
      • jo?
        • Ir pieejams kāds ilustratīvs piemērs Tavam apgalvojumam?
          Tikpat labi varētu apgalvot pretējo, jo, raugi, bijušais prezidents ir n žurnālos uzrunājis vīriešus prostatas vēža sakarā, kamēr VVF par krūts vēēzi neko nav teikusi.
          Kas attiecas uz slimību profilakses kampaņām, tur noteikti ir kāda dženderspecifika: piemēram, esmu manījusi portālos aicinājumus sievietēm "parūpēties par savu vīriešu veselību un laikus sūtīt viņus pie ārsta", bet man ļoti grūti iedomāties analogus aicinājumus vīriešiem šādi rūpēties par sievietēm; tāpat arī veselībai veltītie žurnāli tradicionāli orientējas uz sieviešu, nevis vīriešu auditoriju un iespringstot gan jau ka varētu tam atrast kādu vēsturisku utml. pamatojumu.
          Taču neko ko varētu identificēt kā vēstījumu "viens dzimumspecifisks vēzis ir vairāk/mazāk briesmīgs nekā cits" nekur neesmu pamanījusi.
    • Vispār, spriežot pēc kampaņām presē, tā ir gan, ne tikai LV, bet visā pasaulē. Te gan jāpiebilst, ka dramatiskāks par jebkuru citu vēzi publiskajā retorikā, domāju, ar dzimumu te nav nekāda sakara.
      • Es gan neesmu manījusi kampaņas, kas saistītos ar īpašu šī vēža dramatiskuma uzsvēršanu, cik ar aicinājumiem to neielaist. Un ja nu ar ko krūts vēzis atšķiras no citiem, par kuriem esmu dzirdējusi, tad tā ir iespēja to laikus atklāt pašizmeklējot. Jo savā zarnā, plaušā, dzemdē vai prostatā īpaši neieskatīsies, bet iztaustīt krūti gan ir vieglāk par vieglu.
        • Teiksim tā, redzamība ir krietni lielāka nekā citiem variantiem, kas ir daļēji saprotams, jo statistiski tiešām ļoti izplatīts gan LV, gan citur. Bet, kas man šķiet jocīgi - piemēram, plaušu un tas pats prostatas vēzis arī ir ļoti izplatīts, bet tās tēmas tik ļoti nemana medijos. Nevienam citam veidam nav tādu rozā bantīšu kampaņu, Calis.lv vienīgais atvērtais forums vēžiniekiem ir pārsvarā krūts vēža pacientēm (te varbūt pie vainas ir tas, ka sievietes vairāk pārrunā šādas tēmas), LOCā informatīvie plakāti arī ir praktiski tikai par šo tēmu, pavisam nedaudzās sabiedriskās organizācijas paralēli Dzīvības kokam arī darbojas tieši šai jomā.

          Protams, ka iztaustīšana palielina iespējas noķert, tur pilnīgi noteikti ir loģisks pamats. Bet mani tiešām interesē, kāpēc tieši šis konkrētais veids ir tik "publisks", ārzemju forumos arī runā par to, ka pretvēža dienās runa gandrīz vienmēr ir tikai par krūts vēzi, it kā citu nebūtu. Atbildes nav, bet šis jautājums mani tiešām interesē.
        • Btw, pastāv viedoklis, ka tās daļēji ir sekas seksualizēšanai/patriarhālismam attiecībā uz sievietes ķermeni:

          http://www.nerdyfeminist.com/2013/05/angelia-jolie-and-patriarchal-view-on.html
          http://nancyspoint.com/feminism-breast-cancer/ (Šī dāma vispār ir super)

          Tur ir par situāciju ASV, kas no LV ir ļoti tālu. Galīgi ne pa ķeksi šī konkrētā cibas ieraksta kontekstā, bet varbūt tev arī interesanti.
Powered by Sviesta Ciba