Kurvjzieža kontemplācijas

Par referendumu

Krāšņais Kurvjziedis

Par referendumu

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Kā liecina vizītes Rīgas Ziemeļu rajona un Vidzemes priekšpilsētas iecirkņos, šis referendums varētu izcelties ar ļoti lielu balsojumu daudzumu iedzīvotāju atrašanās vietās - slimnieku un vājnieku iesniegumi ar lūgumu ierasties pie viņiem mājās vai slimnīcā gandrīz katrā apmeklētajā iecirknī vismaz divreiz pārsniedza pēdējās Saeimas vēlēšanās fiksēto skaitu. (Vecākajai pieteiktajai balsotājai šogad apritēs 100 gadi.) Tas savukārt palielina iespēju, ka arī balsotāju aktivitāte iecirkņos būs augstāka nekā parasti referendumos un varbūt pat sasniegs vēlēšanās vērojamo aktivitātes līmeni.

Tā kā šodienas diskusijas Cibā man atklāja, ka daudziem cilvēkiem balsošanas un balsu skaitīšanas procedūras ir diezgan svešas, gribu vēlreiz atgādināt, ka balsošana ir domāta, lai izteiktu savu attieksmi PAR vai PRET ierosinātajiem Satversmes grozījumiem. Un tikai. Ir naivi un bērnišķīgi iedomāties, ka, piemēram, sabojājot balsojuma zīmes, kā to iesaka Viesturs Dūle, jūs paužat savu attieksmi pret valdību, nacionālismu, internacionālismu, elektrības tarifiem, ceļu policijas patvaļu vai badu Āfrikā. Nekā tamlīdzīga. Kā izriet no balsu skaitīšanas instrukcijas http://web.cvk.lv/pub/public/30280.html 7.1.3. un 7.3. punkta, vienīgais, ko jūs panāksit būs tas, ka attiecīgā iecirkņa komisija mājās tiks mazliet vēlāk, mazliet vairāk sagurusi, izbadējusies un nīgra, bet balsu skaitīšanas protokolā (dienesta dokuments, kurā ieskatās tikai RPVK un varbūt arī kāds CVK ierēdnis, bet gandrīz 100% droši - neviens politiķis) ailītē F1 tiek ierakstīts skaitlis, kuram nav nekādas juridiskas nozīmes. Uz balsojuma zīmēm sarakstītos lozungus, sazīmētās bildītes un citus slimo suņu murgus arīdzan neredz neviens šo protestu adresāts, tikai visnotaļ paguruši balsu skaitītāji. Rīcība ir tieši tikpat stulba kā lielveikalā pie kases stāstīt kasierim, cik ļoti jums nepatīk pašreizējās alus cenas un rakstīt uz izsistā čeka: "Nāvi kapitālistu asinssūcējiem!"
 • Tu mani sagrāvi - visi mani vēstījumi latviešu nācijai uz izsistajiem kases čekiem, domā, ir aizgājuši nebūtībā, nevis pa taisno nonāk Saeimas Tautsaimniecības Komisijas lielajā atvilktnē, kur krājas, kamēr sasniegs Kritisko Masu? ;(

  Visādi citādi - tā jau nu gluži nav, ka par sabojoto balsošanas zīmju kopskaitu neviens neliekas ne zinis. Šī informācija ir pamatpaketē:)) Tiesa, analizēt, kas tur uzzīmēts, uzbučots vai kā savādi sapurgāts, to gan neviens nedarīs.
 • Es netaisos bojāt vēlēšanu zīmi, aiziešu un nobalsošu, protams, "pret", bet Tev nav taisnība. Juridisku seku nav, bet morālas ir. Jo vairāk cilvēku izsaka savu attieksmi šādi, jo zemāka ir šī pasākuma un vispār varas leģitimitāte.
  • Varas leģimitāte ir tukša, neko nenozīmējoša vārdu kopa. Vara vai nu ir, vai nu tās nav.
  • Nav iespējams nošķirt, cik cilvēku ir sabojājuši zīmi tāpēc, lai paustu kādu tikai viņiem vien zināmu attieksmi un cik - tāpēc, ka pārskatījušies, rokas drebējušas vai intelekta kapacitāte bijusi nepietiekama jautājuma saprašanai. Visas šīs sabojātās zīmes ir vienlīdz nevērtīgas.
   • es jau tagad jūtu, kā visi tie pokemoni piedēvēs sabojātās lapeles sev kā lielo "panākumu"
    • Maz ticams, ka viņu panākums būs lielāks par "Pēdējās Partijas" panākumiem pēdējās vēlēšanās pat tad, ja pieskaitīs visus aklos(kā, starp citu, nez aklie balso) un lasīt/rakstīt nepratējus, kuri būs metušies uz iecirkņiem tēvzemi glābt.
     • Aklie var balsot ar uzticības personas starpniecību. Neredzīgo pansionātos starp citu ir diezgan laba aktivitāte un maz sabojātu zīmju.
   • ok, bet, ja, piemēram, 50% cilvēku dreb rokas šajā vienkāršajā procedūrā, tas arī par kaut ko liecina :))
    • Piemēram, to, ka stipri pieaugusi aktivitāte gados veco un ar Parkinsona slimību sirgstošo iedzīvotāju vidū.:)
  • Uz varas leģitimitāti attiecās Saeimas vēlēšanas, bet referendums ir par valodu, un valdību tur nekādi klāt nepievilkt, ne aiz matiem, ne kā citādi.
 • es labprāt lasītu šito kādā ziņu portālā. Krāšņi!
Powered by Sviesta Ciba