Kurvjzieža kontemplācijas

Krāšņais Kurvjziedis

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Ai, viedie botāniķi, puķkopji, oranžēriju pavēlnieki! Sakait jel, kas varētu būtu pie vainas, ja hibiskam (no spraudeņa ieaudzēts, mazizmēra, aptuveni divgadīgs) dzeltē lapas? Ne laistīšanas, ne saulainuma režīmā pēdējo pusgadu nekas nav mainījies, agrāk šis bija ar visu apmierināts, nu, vismaz neprotestēja, bet kopš ziemas beigām - balē un dzeltē.
Ko man ar viņu iesākt? Mēslot tā dūšīgi, kā uz kaušanu? Iebīdīt lielākā saulē? Atskaņot Mocartu pēcpusdienās?
  • vienkārši samēslot. ja var dabūt lielāku sauli, tad droši bīdi vien turp, jo ķīnas rozei ļoti vajag gaismu. vēl viņai riebjas caurvējš.
  • Hibiskam nepatīk tieša pusdienas laika saule.
    apskaties, vai nav kkādi kukaiņi uzmetušies- patīk laputīm un tādiem maziņiem, kas tīklus savelk (izskatās ka balti puteklīši un šur tur ta kā smalki zirnekļu tīkli), nezinu, kā latviski.
    varbūt jāpārstāda (pasties vai saknes nelien pa caurumu ārā apakšā).
    varbūt gaiss par sausu.

    a tā- neko, gaidīt, kad pārstās :)
    • Nē, kukaiņu nav - tie bija pērnziem sametušies, bet līdzēja pārstādīšana un pārvietošana.
      Par pārstādīšanu varētu būt taisnība.:( Bet vai šajā gadalaikā nav jau par vēlu?
  • man liekas gluži otrādi, mēslot nevajadzētu. ja jau viņš tagad neko neēd, tad lielais pārtikas daudzums viņu varētu galīgi nomākt un apdedzināt. un padomā pati, kur tu dabā esi redzējusi krāšņākās puķes? ne jau uz vircas bedres (slāpeklī), bet visnabadzīgākajās augsnēs.

    man nav pieredzes ar konkrēto sugu. lapas mēdz dzeltēt no kāda elementa trūkuma un slāpeklis tas diez vai būs. kad taisīsi pusdienā kaut kādu gaļu vai zivi, tad gaļas skalojamo ūdeni uzlej puķei. zāļu tēju paliekas uzlej. man viena paziņa darīja tā - ja kāda puķe nīkuļoja, tad iegrieza rokā un uz puķes uzlēja asinis.
    • botdārza konsultants gan saka, ka ķīnas roze dzeltē, ja nemēslo: http://www2.la.lv/lat/praktiskais_latvietis/jaunakaja_numura/?doc=54356
      es bīstos ar organiku laistīt puķpodus, jo pēc tam nevar atkauties no fungus gnatiem utml nelaimēm.
      • ok, nu tad var palaistīt augu ar zāļu tējas paliekām, tieši tā es izārstāju vienu citu augu no lapu dzeltēšanas.
        • Aha, labi, paldies.
        • mēs te mājas svētībā nesen pārstādījām visus tos augus, par kuriem bija zināms, ka tie ir dabūjuši tēju vai tamlīdzīgu organiku, lai tiktu vaļā no visa, kas tam nāk līdzi.
          vot par zaļo tēju es te neatrodu, vai tā paskābina augsni vai otrādi, vienīgi tik daudz, ka tā ir sārmaināka, salīdzinot ar melno tēju. ideja tāda, ka vai tik tavs izārstētais augs nedzeltēja no tā, ka augsnes skābuma/sārma līmenis viņam nepatika, un ar zaļo tēju tu to esi pamainījusi uz tādu, kas viņam patīk? es par to, ka zaļā tēja nevar būt universāla panaceja.
          • es runāju par zāļu tēju, nevis zaļo tēju. manā gadījumā tā bija raspodu, raudeņu, vīgriežu un tā tālāk maisījums. par konkrēto augu skatījos augu minerālās barošanas grāmatā un dzeltēšanas veids laikam atbilda zinka trūkumam, vairs lāgā neatceros.
    • Mēslošana nav pārtika, tas ir ļoti izplatīts mīts, ka augi pārtiek no mēslojuma. Muļķības, augs principā aug tikai no ogļskābās gāzes un ūdens, viss pārējais ir nepieciešams mikroskopiskās devās (bet nenoliedzami būtisks).
Powered by Sviesta Ciba