Kurvjzieža kontemplācijas

Krāšņais Kurvjziedis

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Ai, viedie botāniķi, puķkopji, oranžēriju pavēlnieki! Sakait jel, kas varētu būtu pie vainas, ja hibiskam (no spraudeņa ieaudzēts, mazizmēra, aptuveni divgadīgs) dzeltē lapas? Ne laistīšanas, ne saulainuma režīmā pēdējo pusgadu nekas nav mainījies, agrāk šis bija ar visu apmierināts, nu, vismaz neprotestēja, bet kopš ziemas beigām - balē un dzeltē.
Ko man ar viņu iesākt? Mēslot tā dūšīgi, kā uz kaušanu? Iebīdīt lielākā saulē? Atskaņot Mocartu pēcpusdienās?
  • botdārza konsultants gan saka, ka ķīnas roze dzeltē, ja nemēslo: http://www2.la.lv/lat/praktiskais_latvietis/jaunakaja_numura/?doc=54356
    es bīstos ar organiku laistīt puķpodus, jo pēc tam nevar atkauties no fungus gnatiem utml nelaimēm.
    • ok, nu tad var palaistīt augu ar zāļu tējas paliekām, tieši tā es izārstāju vienu citu augu no lapu dzeltēšanas.
      • Aha, labi, paldies.
      • mēs te mājas svētībā nesen pārstādījām visus tos augus, par kuriem bija zināms, ka tie ir dabūjuši tēju vai tamlīdzīgu organiku, lai tiktu vaļā no visa, kas tam nāk līdzi.
        vot par zaļo tēju es te neatrodu, vai tā paskābina augsni vai otrādi, vienīgi tik daudz, ka tā ir sārmaināka, salīdzinot ar melno tēju. ideja tāda, ka vai tik tavs izārstētais augs nedzeltēja no tā, ka augsnes skābuma/sārma līmenis viņam nepatika, un ar zaļo tēju tu to esi pamainījusi uz tādu, kas viņam patīk? es par to, ka zaļā tēja nevar būt universāla panaceja.
        • es runāju par zāļu tēju, nevis zaļo tēju. manā gadījumā tā bija raspodu, raudeņu, vīgriežu un tā tālāk maisījums. par konkrēto augu skatījos augu minerālās barošanas grāmatā un dzeltēšanas veids laikam atbilda zinka trūkumam, vairs lāgā neatceros.
Powered by Sviesta Ciba