Neparedzēta reakcija - Bišku par zāli. [entries|archive|friends|userinfo]
kjiimikjis

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Bišku par zāli. [Apr. 1st, 2015|11:06 pm]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
linkpost comment

Comments:
[User Picture]
From:[info]kjiimikjis
Date:April 2nd, 2015 - 06:29 pm
(Link)
Aizliegtais statuss savu lomu, protams, spēlē, taču tas nav akmenī cirsts - zinātniskiem pētījumiem vairākās valstīs ir iespējams legāli iegūt gan marihuānu, gan atsevišķus no tās izdalītus savienojumus. Tiesa, šis pasākums gan jau ka saistīts ar papīru blāķa aizpildīšanu, īpašu prasību izpildi u.c. birokrātiskajām izklaidēm, taču kopumā - gana izdarāms. Man drīzāk liekas, ka pielietojumu ievērojami ierobežo tās blaknes (tās pašas, kuras kaifa meklētāji uzskata par pamatiedarbību). Ja kādai substancei, kuru pārbauda konkrētam medicīniskam pielietojumam, ir narkotiskas un/vai psihotropas, halucinogēnas utml īpašības, tad tām jābūt Patiešām Lieliskām Zālēm, lai tieši šīs substances lietošana būtu attaisnojama. Un, cik nu sanācis lasīt kādus apskatrakstus, vairumā jomu, kur marihuāna pārbaudīta, rezultāti, ja vispār kaut cik pozitīvi, tad ir stipri pieticīgi. Tas, savukārt, mazina pētnieku vēlmi veikt šādus pētījumus. Galu galā, ja reiz jāiegulda laiks nepieciešamās dokumentācijas sakārtošanai, tad pētāmajam objektam jābūt patiešām daudzsološam, lai no rezultātiem būtu kaut kāda jēga, un atskaitot jau manis pieminētos (un arstniecībā lietotos, līdz ar to salīdzinoši labi izpētītos) efektus, marihuāna īsti nepavelk līdz tādam statusam.
[User Picture]
From:[info]extranjero
Date:April 3rd, 2015 - 01:33 am
(Link)
Visi klīniskie pētījumi ir riskanti, bet vislielākā motivācija tos uzsākt ir iespējas potenciālās zāles pārdot. Ja zāles ir kontrolēto narkotiku sarakstā, tad tās pārdot ir sarežģītāk – tās ir īpaši jāglabā un jāatskaitās gan ārstiem, kas izraksta attiecīgās receptes, gan farmaceitiem, gan ražotājiem. Skaidrs, ka pārdošanas apjomi šādām zālēm būs minimāli, un daudz mazāki nekā lētajam bezrecepšu ibuprofēnam. Paredzēt pētījumu rezultātus iepriekš ir grūti, bet, manuprāt, potenciāls tām uzlabot daudzu cilvēku dzīvi ir diezgan augsts. Ne jau caurmēra tīnim, bet, piemēram, tiem, kas cieš no neiroloģiskajām sāpēm utml.

Starp citu, kaifa meklētāji pamatā nemeklē blaknes, bet to pašu efektu, kas ir zāļu pamatiedarbība, tikai varbūt stiprākā mērā. Pēdējā laikā kaifa ķeršanai daudzi izmanto arī antidepresantus. Es pieļauju, ka arī ar marihuānu daudzi pašārstējas no depresijas. Kā jau ar visām zālēm, pašārstēšanās ir riskanta, un cilvēkiem nevajadzētu to darīt. Tomēr tieši aizspriedumi par mentālo veselību arī ir viens no iemesliem, kāpēc cilvēki tik bieži pašārstējas nevēlamā veidā – ar alkoholu vai narkotikām.