Comments: |
Interesanti - tas uz kaut kādu siltuma sensoru vai elektrisko impulsu strādā? Bet šīs muļķudrošās ierīces nekad nav pa īstam muļķudrošas - stāstīja džeks, kuram tēvs darba drošības speciālists, par mēbeļu ražotni, kur ar kaut kādu speciālu zāģi tiek grieztas detaļas mēbelēm, un, lai nevarētu satraumēties, finiera loksni ņem ar tādiem kā piesūcekņiem, kuriem priekšā bleķa aizsargi rokām, un tikai tad tuvina zāģim. Foolproof, right? Ražotnē pieņemts jauns darbinieks, kurš baigi lēni strādājis ar to ietaisi, un pārējie veči salasās apkārt un brauc augumā - kas ir, ko, nevari ātrāk pastrādāt? Džeks, stāvēdams ar muguru pret zāģēšanas ierīci, bezspēcīgi atpleš rokas, sak, nevaru - un roka zāģī gan... Pilnīgs psec. (Kinski, atvaino, ka mēs ar saviem šausmu stāstiem te piespamojam žurnālu :))
es tā arī nesapratu ar kādu principu tā ierīce atšķir pirkstu no cīsiņa. vai nu nebija izskaidrots vai, ja tas bija raidījums, nokavēju sākumu vai vienkārši neatceros, jo tas bija sen. muļķu drošais nekad nestrādā, tikai apgrūtina nedaudz darbu tiem, kas nav muļķi, man tādas aizdomas.
Es domāju, varētu būt kaut kas līdzīgs kā tačpadam, kas darbojas, sajūtot elektrisko strāvu, kas ir cilvēka ķermenī, tāpēc tačpads nereaģē uz citiem priekšmetiem (tiesa, esot konstatēts, ka vismaz telefoni ar tačskrīnu darbojas arī ar cīsiņiem :)). Piemēram, ap zāģi ir kaut kāds viegls elektromagnētiskais lauks, kas reaģē, ja tam tuvumā piebāž pirkstu.
nē, stāstiet vien - novērsīs domas (mirttantes balsī) | |