Šis ir par AI uzņēmumu commitment drošības jomā
https://www.whitehouse.gov/briefing-room/statements-releases/2023/07/21/fact-sheet-biden-harris-administration-secures-voluntary-commitments-from-leading-artificial-intelligence-companies-to-manage-the-risks-posed-by-ai/"Job security" kā fake mērkis nav minēts. Bet aizvien vairāk izskatās, ka esošie AI uzņēmumi izvēlas realizēt bounded intelligence, apzināti. Tam ir ļoti merkantīli mērki
- nav jārisina dilemmas un drošības jautājumi;
- nav vajadzības tērēt resursus ļoti mazam klientu lokam, kuram tas būtu noderīgi
- nav jāuztraucās par "job security" un līdzīgu sabiedrības spiedienu
- nav vajadzības investēt avangarda tehnoloģijās
Pieradījums tam ir viens nesens ChatGPT spēju novērtējums, kurā secināts, ka pāris mēnešu laikā dažās nozarēs tas ir krities. Droši vien apzināti samazināts, lai fokusētos uz "vidusskiru" un lai izvairītos no drošības jautājumiem. Cik vienkārši. Galvenais, ka var pelnīt.
Līdz ar to cilvēce jau otro reizi vēsturē realizē nežēlību pašiem pret sevi. Senajiem griekiem bija gan tehniskās spējas radīt tvaika dzinēju (vienā templī tas jau darbojās), gan teorētiskās prasmes (daži jau spēlējās ar ideju par bezgalīgi mazo lielumu analīzi - ceļš uz diffrēkiniem), gan arī kultūras apziņas (piem., robotveidīgi dievi, Talos, u.c.). Bet sociālās struktūras nemotivēja šo visu ieviest praksē.
Un tagad laikam rādās, ka būs tas pats.
Nu kā, cilvēk, vari samierināties ar sabiedrības nežēlību un aklumu? Kur meklēt mieru? Nu droši vien sākotnējās Kristietības kvīrīgumā, šīs pasaules alkatīgo struktūru un struktūrālā grēka noliegšanā.
(Lasīt komentārus)
Nopūsties: