tuva vai tāla nākotne?
http://www.la.lv/1000-eiro-menesi-ikvienam-vacija-grib-ieviest-cilveka-cienigas-dzives-minimumu-bez-jebkadiem-nosacijumiem/“Ir absurdi, ka, par spīti tam, ka darba produktivitāte gadu gaitā pieaug, preču daudzums palielinās un to saražošanai automatizācijas dēļ jāpieliek arvien mazāk pūļu, arvien vairāk cilvēku nonāk materiālā un finansiālā nedrošībā. ” Citiem vārdiem: kur paliek labumi, ko nodrošina tehnoloģiskais progress?
Otrkārt, labumi ne tikai “pazūd”, bet arī apdraud to radītājus – pašus strādājošos. Piemēram, nesen klajā laistajā bankas “ING-Diba” pētījumā secināts, ka turpmākajos gados un gadu desmitos vairāk nekā pusi šobrīd Vācijā strādājošo varētu aizstāt automatizētas mašīnas un programmatūra. Apgūt jaunus amatus darbu zaudējušajiem nebūs jēgas, jo tik daudz darbinieku nevajadzēs arī augstāk kvalificētos amatos.
No tā izriet divi paradoksi: no vienas puses, automatizācija, ietaupot darbaspēka resursus, padarīs sabiedrību arvien bagātāku. No otras – miljoniem cilvēku draud nabadzība, jo nebūs darba un līdz ar to cilvēka cienīgu ienākumu neatkarīgi no spējām un izglītības līmeņa, turklāt viņi paši pie tā nebūs vainojami.
/par pirmo rindkopu - gadiem mēģinu teikt, ka pie esošā tehnoloģiju līmeņa strādāt vairāk kā 20h nedēļā nav vajadzības, ir jāmaina sistēma. šis ir viens no variantiem - kā. redzēsim, kas vēl tiks piedāvāts.
(Lasīt komentārus)
Nopūsties: