skumjas

Posted on 2011.04.29 at 15:33

Comments:


GonzoKd
[info]gonzokidd at 2011-04-29 17:28 (Saite)
Vismaz agrāk man bija sajūta, ka depresiju, vienulības, neziņas brīžos māksla & kultūra zināmā mērā palīdz sakārtot, harmonizēt, bet vienlaicīgi arī aizbēgt no savas iekšējās pasaules. Tiesa gan, nerisinot tajā ieaugušas problēmas. Protams, lai ko risinātu, ir jāatrod kaut mazākais pavediens ar ko sākt. Un šajā ziņā radošās lietas, it īpaši pašrefleksija (piemēram, radošajā rakstīšanā) tomēr spēj būt uzticams palīgs.
Laikam tā ir visai netverama robeža, līdz kurai tu transformē, noslēdzies & aizbēdz caur kultūru - pretstatā sevis atklāšanai, harmonizēšanai pasaulē. Šajā ziņā liela tomēr ir 'svarīgo apkārtējo' loma.
*
[info]inese_tk at 2011-04-29 22:27 (Saite)
es neesmu īsti pārliecināta, ka saprotu, ko Tu raksti, bet
vēl apdomājot šo jautājumu nonācu pie secinājuma, ka man ar vien mazāk gribas un vajag cilvēku radītu mākslu, jo tā arvien vairāk un vairāk sāk likties pārāk samākslota (un bezjēdzīga). visas tās sāpes un ciešanas, kas mākslā ir tik nojāti populāras šķiet tik ļoti neīstas un pašmērķīgas. man dzīvē netrūkst nekā no tā, ko varētu sev aizņemties no tādas mākslas. man pietiek ar mieru, mīlestību un dabu - to visu var dabūt pa tiešo, bez mākslas starpniecības.
es nesaku, ka visa mākslas ir slikta un bezjēdzīga vai, ka nevajadzētu mākslā attēlot sāpes un ciešanas. vajag, bet tikai jēgpilni un jēgpilnība mūsdienu mākslā ir bezmaz tikpat reta kā vienradži. vismaz tāda ir mana iekšējā sajūta un tai es nešaubīgi uzticos.
GonzoKd
[info]gonzokidd at 2011-04-30 11:25 (Saite)
Šajā ziņā jau katram savs.
Man tuva ir mākslas divējādā daba - attīrošā & harmonizējošā.
Attīrošā var būt arī caur ciešanām, skumjām vai savas ēnas puses izprašanu. Tomēr caur tādu mākslu, kura ir tuva paša frekvencei/vibrācijām. Labs piemērs šajā ziņā būtu Neurosis.
Harmonizējošā ir Tevis pieminētā tieksme pēc miera, mīlestības, dabas, pieslēgšanās savam augstākajam Es. Nodošanās vai pieslēgšanās mākslai kā harmoniskai garīgai praksei.
Jā, un dažreiz šīs sajūtas ir grūti nodalīt.
Previous Entry  Next Entry