janvāris

Posted on 2021.01.18 at 21:07
man:: čipsi un giness
skan: plīts kuras
Tags:
vakar bija nevainojami perfekta ziemas diena. griezīgi auksts, griezīgi spožs un griezīgi skaists. izgāju 10 km apli - Pilskalns, zikurāta taka, gabaliņš caur pilsētu, Parks.
brīžiem no neesošiem mākoņiem sniga smalki, vizuļojoši gliteri. brīžiem melanholisks vējš lēni pūta no kokiem lielus sniegpārsliņu klasterus. saule nāca man visu ceļu līdzi, savas siltās rokas pret mani pastiepusi, bet būdama pārāk tālu, lai patiešām pieskartos. pēc apmēram nedēļas, diena būs izaugusi jau par stundu garāka, nekā ziemas saulgriežos.
vismīļākā gaisma, man ir saules gaisma, kas krīt caur jauktu koku mežu. koki un citi augi padara izturamu šo gaismu, kas ziemā ir plāna, līdz sāpēm žilbinoša un asa, bet vasarā ļoti bieza, blīva un smaga. tie darbojas kā viegli izsmērējošs un atšķaidošs filtrs. gaisma kļūst maigāka, mīkstāka un apdzīvojamāka.
uz zikurāta takas satiku bērnus, kas vecāku pavadībā, vizinājās milzīgu, smejošu berniešu vilktās ragaviņās. ļoti sailgojos būt daļa no tāda dzīvespriecīga ņudzekļa. no bara.
ja neskaita šo īso tikšanos, daudz dzeņu, kas kala vecos kokos un sniega gurkstoņu zem kājām, apkārt valdīja galīgs, nepielūdzams klusums un auksts, atsvešināts miers.Comments:


Maya
[info]maya at 2021-01-18 21:24 (Saite)
Mēs arī vakar bridām tieši tās pašas takas. Pilskalns mums bija lielisks atklājums! Īpaši ja ir ragavas!
*
[info]inese_tk at 2021-01-18 21:34 (Saite)
mhm, manīju feisbukos un pēc saules stāvokļa debesīs domāju, ka praktiski vienā laikā esam gājušas.
Pilskalns ir medžik un viena no divām mīļākajām vietām universā. otra ir Niedrāja ezers - drusku ārā no pilsētas.
Maya
[info]maya at 2021-01-19 14:52 (Saite)
Tad Niedrāju ezeru izpētīsim nākamajā braucienā. Smiltene kopumā mums ir ļoti patīkams pārsteigums un jāsaka, ka pastaigu ziņā diezgan nopietni "ieliek" Cēsīm.
*
[info]inese_tk at 2021-01-19 15:36 (Saite)
Niedrājam var ērti un labiekārtoti apiet apkārt (2.50 km), bet garākai pastaigai iesaku +/- iziet daļu no sarkanās velo takas (ir marķēta, bet marķējums ir ne visai labi pamanāms, it īpaši, ja iet pretējā virzienā, nekā shēmā, bet pazust gan jau tur baig nevar) un apskatot vairākus mazākus mežā paslēpušos ezeriņus un Pārkalņu naudas akmeni. meži tur ļoti skaisti - reljefaini un daudzveidīgi - sils mijas ar jauktu koku mežu, ir vecas egles un mežā paslēpušās bērzu birzis.

https://visit.smiltene.lv/wp-content/uploads/sites/4/sites/4/Piedzivo/Aktivaatputaunizklaide/Velotakas/Smiltenes-velotakas-LV.pdf
basta
[info]basta at 2021-01-18 21:32 (Saite)
❤❤❤
Previous Entry  Next Entry