septembris

Posted on 2020.09.15 at 21:56
man:: viss smird pēc dūmiem&riebjas
Tags: , ,
gaidīju to solīto atvasaru, bet manā pasaules nostūrī bija tikai ļoti tumšpelēka un mikla diena. silta gan.
novācu ķirbjus un gandrīz visas pupas. pagrabā smaržo pēc āboliem. paspēju gan tikai ap vienu antenovku kritušos salasīt.
nopeldējos Klievī.

gribēju iekārtoties uz cozy pupu lobīšanas vakaru ar podkāstu un sāku kurināt plītu. vispār nevilka. pa riņķiem spraucās augšā biezi dūmi. mēģināju nodedzināt avīzi skursteņa pēdā, kas parasti palīdz, bet tur vispār nekas nedega tikai sāka gāzties dūmi arī no turienes. atkal un atkal gaudoja dūmu detektors. kaķi pārbijušies un man uzvārījušās smadzenes. sāku ķeksēt spainī no plīts gruzdošās pagales, lai iznestu ārā un likās, ka es nosmakšu. tagad mans cozy vakars pārvērties sēdēšanā pēc dūmiem smirdošā mājā ar atvērtiem logiem, pa kuriem iekšā veļas svaigs gaiss, līdzi velkot arī septembra vakara miklumu, kura dēļ arī mēģināju iekurināt plīti.
nebija arī tā, ka pirmo reizi šoruden kurinātu. bijām kūruši arī iepriekš un skursteni/cukas arī jau iztīrījām. karoč, besī un riebjas un ļoti sabijos arī.
rīt vēl jāmēģina iziet tehniskā apskate, mašīnai, kurai nav bijis laika veltīt laiku. ļoti ceru, ka nedabūšu nevienu trijnieku un nepalikšu viena pati Cēsīs ar auto, ar kuru nedrīkst braukt (bremzes varētu būt reāls iemesls šādai iespējai).

visādi citādi ļoti priecājos par KVFR 7 gab SN nominācijām. visvairāk laikam par lielo formu.

Comments:


Lacy F
[info]panacea at 2020-09-15 22:53 (Saite)
Atceros, ka tādā nekuršanās situācijā iesaka no sākuma krāsnī ar fēnu sapūst siltu gaisu. A savādāk aukstais gaiss sakrājies un nelaiž cauri.
*
[info]inese_tk at 2020-09-15 23:02 (Saite)
ō, interesanti, paldies. nebiju dzirdējusi šādu opciju. kad nākamreiz saņemšos kurināt, būs jāpamēģina. es gan pagaidām neplānoju saņemties. vismaz esot viena pati mājās, toč nekurināšanu. man tagad bail.

man gan liekas, ka tieši šodien nevajadzētu būt baigi aukstam gaisam nekur iekrājušamies, jo diena jau bija tāda silta, tikai mikla, mitra un nemīlīga.
vilibaldis
[info]vilibaldis at 2020-09-16 15:56 (Saite)
nu jā, bet, ja nav vējš, kā reiz siltais nekustīgais gaiss arī uztaisa korķi skurstenī. Ja ārā vēss un no krāsns nāk siltāks dūms, tas veido vilkmi.
*
[info]inese_tk at 2020-09-17 17:14 (Saite)
šajā reizē bija kaut kā ļoti dīvaini, jo parasti, ja ir sūdīgs gaisa spiediens utt., tad negrib kurties un vienkārši nedeg. bet tagad aizdegās un aizgāja smuka liesma ar pirmo sērkociņu, tikai pēc pāris min sāka nākt dūmu mutuļi caur plīts riņķiem augšā. bet uguns turpinājās, tāpēc nācās izmisumā ķeksēt degošās pagales ārā no plīts, jo likās, ka citādi tas turpināsies mūžīgi (tb kamēr pagales nodegs).
vilibaldis
[info]vilibaldis at 2020-09-17 19:23 (Saite)
Nav kāds ķieğelis iekritis? Šitas izklausās pēc tehniskas problēmas
Previous Entry  Next Entry