būs savādāk ([info]illegal) rakstīja,
@ 2006-08-10 21:43:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Matrica. PārlOdēta.


Šajā eksperimentā vēlējos noskaidrot, vai divas matricas var sakausēt/salodēt un kā tas būtu vislabāk izdarāms. Lai veiktu šo eksperimentu, bija nepieciešams lodāmurs un alva, kā arī divas matricas.
(Labāk nemaz neteikšu, kas tajās matricās ir(bija) iekšā par datiem...)


Uzkarsēts lodāmurs tiek tuvināts matricai.


To, ka lodāmurs ir uzkarsēts, var novērot šajā bildē. Polikarbonāts kūst tikai tajā vietā, kur pietuvināts lodāmurs. Parasta polietilēna plēve sakustu tur un visur citur arīdzan. Matricā plaisas neveidojas.


Nu labi. Veidojas.


Pirmais paņēmiens - ar lodalvu. Izkausēju lodalvu uz matricas virsmas.Lai salodētu matricu, vajadzīga vēlviena matrica, pie kā notiks lodēšana. Izmantoju tieši tādu pašu matricu un uz karstās lodalvas uzspiežu otru matricu. Diemžēl alva īpaši negribēja turēties pie matricas, un, pielietojot vidējo mazā pirkstiņa spēku, salodētās matricas atvienojās.


Varbūt, ja kautkādā veidā apstrādātu otru matricu, tās būtu stingrāk salodētas kopā.Turpināju matricu savienošanu, izmantojot caurumu metodi. Ar karstu lodāmuru izkausēju caurumu abām matricām, kas atrodas blakus viena otrai. Abu matricu izkusušajiem gabaliem vajadzētu salipt vienotā masā, tā veicinot matricu neatdalāmību.


Šeit redzams caurums.


Šeit polikarbonāts labi sakusis kopā.


Pavisam tika izkausēti trīs caurumi.


Papildus caurumiem, tika sakausētas arī matricu malas.Salīdzinot matricu kopāturību starp caurumu izveidošanu un malu sakausēšanu, secināju, ka kopāturība ir lielāka sakausējot malas.

Nākamais uzdevums - sakausēt matricas pilnībā kopā. Pilnībā - daļēji kopā. Pusmatricu ar pusmatricu, tā pagarinot matricu pusotru reizi. Par siltuma avotu izvēlējos veco seno humpalu (1991) gludekli. Silda kā nezvērs. Atslēdzas pie temperatūras X.Ieslēdzam gludekli. Par to liecina sarkanā spuldzīte.


Vēl ir nepieciešams kautkas, kas palīdzētu nesabeigt gludekli un vada siltumu. Izmantoju plānā skārda gabaliņu, uz kura likšu gludekli.


Gatavs darbam.


Cepinam.


Pēc brīža pārbaude -

Var secināt, ka kautkas nav riktīgi. Skārds izrādās rievots, tāpēc radījis rievas diskā. Atkal izpaužās vecais triks ar gaisa burbulīšiem diskā.

Pielietosim ne tikai temperatūru, bet arī spiedienu Y.


Rezultāts graujošs.

Ir salipis.

No otras puses - otrai matricai ne vainas.


Ups... laikam spiediens bija par lielu..
Matricas labi salipušas. Nevar redzēt šuvi.
Secinājums:
1)Jo lielāks laukums salipināts, jo labāka būs kopāturība.
2)Vienkārša caurduršana nav tik laba kā malu sakausēšana.
3)Linux ir izturīgs...


(Ierakstīt jaunu komentāru)

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?