Maijs 22., 2018
| 17:02
|
Comments:
Šajā diskusijā šī ir jau ceturtā reize, kad tu izmet kaut kādu apgalvojumu, kuru nekādi nepamato, un uz lūgumu norādīt info avotu, aizsūti meklēt pašai. Tas nav nopietni, tas ir zems diskusijas līmenis, turklāt nepieklājīgi pret oponentu. Ar labunakti.
Tviterī ir ļoti īss saraksts. Ja tu to nespēj apskatīt, tad acīmredzot tev nav īpašas intereses.
Aha. Ja pie tevis atnāk ciemiņš, tu arī viņu tā - aizsūti uz virtuvi, lai pats meklē krūzīti, tēju un cukuru, ja nevar atrast, tad acīmredzot par tēju īpašas intereses nav?
Redzi, es nejūtu, ka tu diskutētu labā ticībā. Es uzdevu divus jautājumus par ētikas situācijām – tu neatbildēji ne uz vienu, lai gan es atbildēju uz tavējo, ļoti ekstrēmu variantu. Lai pretī saņemtu tikai diezgan kritisku attieksmi, ka tu nepirktu zāles, ja es būtu aptiekārs (lai gan es protams, netaisos par tādu kļūt). Tāpēc šobrīd tiešām netaisot tērēt laiku, lai meklētu lietas tev (ja kas, es arī savā virtuvē ar grūtībām kaut ko atrodu – lai gan mīļiem viesiem vienmēr gatavoju, ko spēju.)
Par homeopātiju es atbildēju jau pirms pusstundas... Par vitamīniem es nemaz nesapratu jautājumu - kur tur tieši ir ētikas problēma?
Pārdot, vai nē – balstoties uz esošo informāciju? Nu labi, tas varbūt ir pārāk sarežģīts, jo ir jāvērtē 1) pierādījumu stiprums, 2) pienākums primāri sekot esošajām vadlīnijām (kas saka – labāk nepārdot, ja vien ārsts nav ieteicis), 3) tīri cilvēcīgi – nu nekas kaitīgs tas nav, savukārt vadlīnijas atjaunina ļoti lēnu, varbūt paies vairāki gadi, kamēr to izdarīs, bet ja nu palīdz kaut 1% gadījumu?
Es pats nezinu, kā rīkotos. Droši vien, ka pārdotu, un nevis tāpēc, ka aizdomātos, bet tāpēc, ka tas nešķiet tik būtiski kā hoemeopātija. Lai gan 99% robežās šie gadījumi ir identiski.
Acīmredzot, tu runā par kaut kādu tādu informāciju, par kuru es kā farmokoloģijas lajs neko nezinu. Jo nu, vitamīni tak nav čūsku eļļa vai apvārdoti cukurgraudi, vitamīni taču ir konkrētas aktīvas vielas, kuras cilvēka organismam nāk par labu, vai tad ne? Tad, kad uzdevi jautājumu, tu rakstīji, ka multivitamīni uzlabojot bērniem sekmes. Tad jau labi?
Respektīvi, es nevaru atbildēt, jo nemaz nesaprotu, no kā te ceļas ētiska problēma. Tas tiešām ir ļoti specifisks jautājums, nemaz ne tik vienkārši saprotams kā ekonomikas profesors - astroloģijas entuziasts.
Viens pētījums vēl nav nekāds stiprais pierādījums. Vadlīnijas saka, ka tā būs tikai naudas izšķiešana, ja ārsts nav ieteicis. Tāpēc nav lielas atšķirības no placebo.
Par to enforced monogamy es pirms pāris dienām, kad sākās šī jezga ieskatījos JP tviterī https://twitter.com/jordanbpeterson/ un tas citētais pētniecības raksts kur par šo terminu runāts bija kā bilde pašā augšā. Tagad laikam jau krietni zemāk. Piedod, bet patiesībā tiešām nav daudz laika, jo GDPR termiņa dēļ tulkotāji ir apkrauti ar darbiem (bet nu protams, šo slodzi var izturēt tikai ar kādu izklaidi, piemēram, cibu).
Ē, tu domā šo? Tur tiek runāts par tāda veida uzspiešanu, kāda būtu vardarbīga izprecināšana, ko tu vakar noraidīji kā "īsto" nozīmi. Tad jau tomēr oponentiem bija pietiekams pamats sašust par Dž.P. pausto ideju?
Protams, ne. Ķīmiķis jau ielika pareizo citātu. |
|
|