nothing but the sky

sapņotāji

4/25/14 06:34 am - [info]anna_alendorfa - 1918. gada 17. februāris, sestdiena

Kūst, taču saule paslēpusies mākoņos.
Trauksmaina diena! Jau no paša rīta Poļa atskrēja ar ziņu, ka uzielām izlikti ložmetēji un ļaudīm aizliegts atstāt namus. Zēni pie manis neieradās, tā kā biju brīva, taču nekam nopietnākam nepieķēros. Sēdēju mūsu kursistes istabiņā, pļāpājām, pēc tam nolēmām iziet ārā izlūkot, kas notiek uz ielas. Bez kādām problēmām aizgājām līdz Miljonu ielai, pa ceļam iztaujājām garāmgājējus un šo to uzzinājām: Kijevu ieņēmuši austrieši, bet pie mums lielinieki laupa valsts kasi un veikalus, tāpēc uz Gogoļevskas ielas nevienu nelaiž, bet naktī viņi gatavojoties bēgt no Ņežinas. Pie Klostera viesnīcas redzējām ložmetēju, redzējām bruņotus lieliniekus uz zirgiem, kas auļoja kā negudri ar savām garajām šautenēm. Redzējām kravas automašīnu, pārpilnu ar bruņotiem lieliniekiem. Baiss skats!! Uz ielas arī nepierasti: visur pie vārtu rūmēm ļaudis, iznākuši palūkot, kas notiek un uzrunāt garāmgājējus, lielāko tiesu inteliģenti lakatiņos.* Arī mēs uzrunājām vai katru pretīmnācēju, uzzinājām daudz ko jaunu.
Atgriezusies mājās, pieķēros pie referāta, taču gāja kā pa celmiem. Ap 1 abas ar māmiņu devāmies pie Ļenas, bez kādiem šķēršļiem nogājām pa Miljonu [ielu], tālumā no Gogoļevskas ielas puses dzirdējām šāvienus. Pie Ļenas sabijām līdz 5, tad nolēmām doties mājup, kamēr vēl gaišs. Uz laukuma pie Klostera viesnīcas ieraudzījām milzu pūli, lielāko tiesu ziņkārīgos, gan vietējos, gan iebraukušos ukraiņus, kas sprieda stāties pretī lieliniekiem.
No kursistes Afansajevas, kura bija iznākusi pie savas mājas vārtiem palūkoties, uzzinājām, ka nupat notikusi sadursme starp ukraiņiem un atlikušajiem lieliniekiem (to lielākā daļa, izlaupījusi Valsts kasi, jau pametusi Ņežinu), pie tam pēdējie tika sakauti. Izskatās, ka nu patiesi viņu varai pienācis gals.

Pie tautas nama nu jau ieraudzījām ukraiņu kareivjus, kuri te bija atsūtīti tikt galā ar lieliniekiem.
Atgriezušās mājās, paņēmām eļļu un tūlīt pat devāmies atpakaļ pie Ļenas, taču ukraiņi pie tautas nama mūs apturēja un ieteica atgriezties, jo tālāk mūs varot arī nelaist. Protams, devāmies atpakaļ. Piesēdu ko parakstīt, taču darbs neritēja. Beigu beigās saņēmos un pabeidzu N.Muravjova konstitūcijas projekta analīzi, taču pašai šķiet, ka ne visai veiksmīgi.

* ...большинство интеллигенции в платочках - nesapratu, kas ar to domāts. - tulk.

4/25/14 12:09 am - [info]methodrone - saudade

Es jau divas nedeeljas esmu sava bijushaa Birmingham es spokainas pagjiras. Dziive ir mainiiga un diivaina un visaadi gabalinji no tevis atluuzt un apstaaklji liek iztaisiities par taadu un shitaadu sveshu klaunu. Vieniigais mazuminjsh kas man muuzham piederees ir mana saudade, mana miiljotaa vientuliiba kaa akacis vai oaaze, veldzeejoshs ruugtums un nostaljgjija. Paies laiks un es atkal buushu pieradusi pie gauzha sveshuma, es shim esmu vieniigais liecinieks, cik plasha, aarkaarteeja un mezhoniiga apjausma.

4/24/14 09:46 pm - [info]unintended

Amsterdamā palikām vienā no hoteļiem Lloyd, ko tūrisma grāmata bija noraksturojusi kā hoteli ar raksturu.
Mūsu istabā raksturs īsti neizpaudās, bija tikai dīvaina stāvlampa ar dažādu kukaiņu zīmējumiem uz tās. Un duša nemitīgi applūda. Citās istabās esot duša vai vanna istabas vidū, nu vispār tāds acid dream hotelis it kā.

šķirstīju viesu grāmatu, un ieraudzīju savu pirmo LV darba devēju vārdus melnus uz balta. Viņiem arī patika hotelis, un arhitektūra, un brokastis, un viss pārējais. Un tajā brīdī sapratu, ka laikam mūsu ceļi ar to jomu, kurā strādāju vairākus gadus, vairs nekrustosies. Un iestājās tāda neviendabīga closure sajūta.

P.s. Un, protams, ka man atkal gadījās kāds interesants notikums, būs jāsāk drīz rakstīt grāmata par savu dzīvi.

http://www.rainymood.com/
Tags:

4/24/14 11:14 pm - [info]ripp - skriešana

viens ļaunums no sporta zāles apmeklēšanas rīta pusē ir gan. pamostoties gribējās skriet. šo vēlmi veiksmīgi pārvarēju ar "gan jau vēlāk, kaut kad dienas vidū". uzminiet, kas notika tad. dienas vidū man nebija ne vismazākās vēlmes skriet. ne kripatiņas. tā vietā es pārkārtoju mantas (!!). beigās izskrēju tagad, jau vakarā. skriešana tumsā būtu ok, ja vien šeit tas nenozīmētu vai nu bezgalīgu apļošanu ap dažiem kvartāliem, ap kuriem var apskriet, vai arī skriešanu pa tumšu pašaura ceļa malu. skriet reizi nedēļā ir daudz, daudz par retu. reizi nedēļā ir smagi un grūti un nepanesami. tagad, aiznākošajā dienā pēc iepriekšējā skrējiena, man gāja mazliet lēnāk (iespējams, jo daļēji bija jāskrien pa pilnīgu tumsu), bet krietni, krietni vieglāk. tagad žēl, ka neskrēju vairāk, būtu varējusi.

4/24/14 10:51 pm - [info]pelnufeja

Šurp braucot, es autobusā lasīju, Lelde, mani gaidot, arī bija lasījusi, tāpēc mēs nolēmām aiziet uz coffee inn un palasīt vēl.

4/24/14 09:50 pm - [info]mufs

a es šodien nopirku pulksteni.

simts gadus neesmu tādu valkājusi, šodien ieraudzīju un viss, vajag. tagad sēžu un priecājos.

4/24/14 08:57 pm - [info]az

šodien mācījos par kognitīvajiem fenomeniem saistībā ar lay epistemic theory, piemēram, need for closure - vajadzību pēc noslēgtības, un nespēju tolerēt neskaidrību. citiem vārdiem, jo mazāk sarežģītas domāšanas operācijas spējīgs cilvēks veikt, jo lielāka ir viņa vajadzība pēc skaidra un viennozīmīga Viedokļa.

tagad man laikam jābeidz cienīt vismaz viens Viedoklis te.

oh, well.

lai noteiktu politiķu spēju kontrolēt savus impulsus un ierobežot savas intereses, izmanto ļoti interesantu satura analīzes metodi - saskaita, cik proporcionāli tiek lietotas nolieguma formas (ne, nē). imagine that!

4/24/14 06:53 pm - [info]mufs

aha, palaid lauķi pucēties

nu, aizbraucu pie manikīra, nu, sapucēja mani, uzlika gēlišnagus.

kāda jēga? tiko greizu tomātus vakariņām un jau pie kāpostiem pusaizgriezto nagu apšķēpelēju.

sēdi,bāba, dārzā, tur tava vieta.

4/24/14 04:17 pm - [info]chimera

ļoti laba diena slaistīšanai [-ās, -āsai...?], the field in england piebrokastu apskatei un re: visited apmeklējumam [es vienmēr visu apskatu pēdējā, jo kas var būt labāks par tukšumu izstāžu zālēs]; KĀ ARĪ! uzzināju, ka žurnāls "ceļš uz mājām" (par un ap vēdisko kultūru latvijā) kā vienu no 25 sievietes pienākumiem [bez tradiconālā "klausi vīrieti", "cieni vīrieti", "esi seksīga vīrietim" [lai arī "nēsā garus svārkus"]] min arī "lieto uzturā saldumus" (pienākums nr 10), sagādāt kurus, savukārt, ir viens no vīrieša pienākumiem.

4/24/14 03:36 pm - [info]dhonass

Esmu atgriezusies, biedri - atgriezusies, lai strādātu parādītu jums кузькину мать.
Kopš strādāju nakstmaiņās, saullēktam vairs nav ne kripatiņas tās burvības, kas senāk lika caurām naktīm ar tādu vai citādu dzēriena tilpumu nokūkot pie loga [jeb senajos Jūrmalas gatves laikos pie planšetēm vai gleznošanas mājasdarbiem] līdz brīdim, kad var saklausīt pirmos putnus, sētniekus un tramvajus, nē, tagad saullēkts ir tikai pārlieku spožs indikators tam, ka drīz būs maiņas beigas. Vēl pa šo laiku es esmu paspējusi konkrēti izdegt, apciemot psihologu un apsvērt domu ar galvu pa priekšu nomesties no tuvākā tilta, taču prieka vēsts ir tāda, ka benzīntanku par maizesdarbu saukšu vēl tikai divas atlikušās maiņas - jā, manu mazo lasītāj, esmu nodevusi savus panka ideālus, uzcirtusi business casual kārtu un ieriktējusies siltā vietiņā aiz monitora daudzmiljonu vērtā vergturu kompānijā ar balto cilvēku darba laiku no astoņiem līdz pieciem un attiecīgi arī algu, uz ko nav jāskatās caur mikroskopu [vai, tas laikam bija komercnoslēpums]; vēl šī visa sakarā es esmu eksmatrikulējusies no savas alma mater [piedod, bibliotēkzinātne, tu neesi īsti manā gaumē] un jūtos labi, jūtos lieliski.

4/24/14 03:53 pm - [info]planeeta

vienīgais labais darbs šodien - palīdzēju diviem cilvēkiem nokļūt Tvaika ielā.

4/24/14 03:46 pm - [info]ziimogvasks

Es esmu kretīns pēc būtības, pret cilvēkiem kuri mani uzskata par kaut ko zemāku.

4/24/14 02:50 pm - [info]ziimogvasks

Es gribēju būt labs pret Tevi, Tu sučka iedirsi man dvēselē. Pati vainīga. Esmu un būšu ļaunatminīgs.

Varat nodot ziņu [info]gracy_kelly, lai tā liekulīgā, egoistiskā nelaime iet nomirst.

4/24/14 12:04 pm - [info]mufs - afffffigeķ

četru gadu laikā loga izgatavošanas izmaksas pieaugušas par 120 ls!!!
man jau toreiz likās,ka ir daudz, bet nu,kamōn, gandrīz 500 eiro par vienu 60cm platu logu?
kuda etot mir kaķitsa,ko citu lai saka.

4/24/14 10:56 am - [info]ripp

vakar pārmaiņas pēc (tieši trešdienās man parasti sanāk pamatīgi neizgulēties) necietu no miega bada vai kādas saaukstēšanās, tādeļ beidzot aizgāju sporta klubā uz abām nodarbībām. laiks gāja lēēēni, toties prāts tagad priecīgs. šodien vēl derētu paskriet. un varbūt pat izbraukt ar riteni. runājot par skriešanu, atradu jauku video ar jogas iesildīšanos skriešanai (ap 15 minūtēm), tagad varēšu iesildīties ar to.
brīvdienās paredzēta kaudze ar pasākumiem. bet es ceru, ka Alisei tas klepus tomēr mitēsies, pagaidām lēnām pieņemas spēkā. ļoti gribās, lai noiet dārziņā tās dažas dienas jaunnedēļ un arī pēc tām ir vesela. tas būtu ļoti, ļoti slikti, ja viņa būtu slima nākošnedēļas beigās.

4/24/14 09:16 am - [info]deloveja_kundze

Cause baby we were born to be bad / Move on / Built to go fast / and stay strong.

4/24/14 08:08 am - [info]spisok_korablei

"(...) ikvienā paaudzē ir dažas dvēseles - kas lai zina, laimīgas vai nolādētas -, kuras gluži vienkārši ir piedzimušas nepiederīgas, ienākušas pasaulē, ja vēlaties, pa pusei atraisījušās no tās, bez ciešas piesaistes ģimenei vai vietai, tautai vai rasei; ka varbūt pastāv pat miljoni un miljardi šādu dvēseļu, ka nepiederīgo varbūt ir tikpat daudz kā piederīgo; ka kopumā šis fenomens var būt tikpat "dabīga" cilvēciskās dabas izpausme kā tās pretstats, tomēr cilvēces vēsturē tas lielākoties palicis bez piepildījuma, jo trūcis izdevības. Un ne tikai tāpēc; tie, kuri augstu vērtē stabilitāti un baidās no nepastāvības, nenoteiktības un pārmaiņām, ir uzbūvējuši varenu stigmu un tabu sistēmu, ar ko cīnīties pret nestabilitāti - šo graujošo, antisociālo spēku -, tāpēc mēs lielākoties pakļaujamies, izliekamies, ka mūsu motīvi ir dažāda veida lojalitāte un solidaritāte, ko patiesībā nemaz nejūtam, mēs slēpjam savas slepenās identitātes zem viltotās ādas, ko veido tās identitātes, kurām apstiprinājuma zīmogu uzspiedis piederošais. Tomēr patiesība uznirst mūsu sapņos; savas gultas vientulībā (jo naktī mēs visi esam vieni, pat ja neguļam vienatnē) mēs laidelējamies, lidojam, bēgam. Un nomoda sapņos, kurus pieļauj mūsu sabiedrība, - mītos, mākslās, dziesmās - mēs cildinām nepiederīgos, citādos, izstumtos, ērmus. Mēs maksājam krietnu naudu, lai to, ko paši sev esam aizlieguši, varētu noskatīties teātrī vai kino, izlasīt starp slepeniem grāmatas vākiem. Mūsu bibliotēkas, mūsu izklaides pilis saka patiesību. Klaidonis, slepkava, dumpinieks, zaglis, mutants, izstumtais, noziedzinieks, velns, grēcinieks, ceļinieks, gangsteris, kontrabandists, maska: ja viņos mēs neatpazītu tās savas vajadzības, kuras apmierinātas vismazāk, tad neizgudrotu viņus allaž no jauna, visās zemēs, visās valodās, visos laikos."

no Salmana Rušdī "Zeme zem viņas kājām"
Tags:

4/24/14 06:56 am - [info]anna_alendorfa - 1918. gada16. februāris, piektdiena

Atkal saulaina, silta diena! Sniega uz ielām praktiski vairs nav, taču dubļi šausmīgi.
No rīta mazliet parakstīju savu referātu, taču neko daudz. Pēc tam [privāt]stundas un pusdienas pie Lenas. Viņa šoreiz bija visai labā omā un stāstīja, ka pat jūtot zināmu uzlabošanos kājās. Ak, dod nu Dievs, kaut nu tā būtu!
Kursos sākām ar to, ka vispirms visai dzīvi analizējām Šuņevičas referātu "Čehova personība, spriežot pēc viņa vēstulēm", starp citu, izteicos arī es. Kad jau grasījāmies izklīst, ieskrēja Marija Ivanovna Šepeļova ar ziņu, ka Pēterburgā* noticis valsts apvērsums, Mihails Aleksandrovičs** izdevis manifestu*** par to, ka šajās Krievijai grūtajās dienās viņš nolēmis ņemt varas grožus savās rokās, lai vestu valsti pretī Satversmes sapulcei. Ak, kaut nu tā patiesi būtu, un patiesi lielinieku varai pienāktu gals!
Šī ziņa mani ļoti satrauca. Kaut nu tās atkal nebūtu tukšas baumas!!

* Kaut pilsētu nacionālisma inspirēti, jau pirms pāris gadiem bija pārdēvējuši par Petrogradu, sarunvalodā to turpināja dēvēt par Pēterburgu.
** Lielkņazs Mihails (Великий князь Михаил Александрович, 1878 -1918) - imperatora Nikolaja II jaunākais brālis, Aleksandra III ceturtais dēls.
*** Te kaut kas neštimm! Vai nu līdz Annai nonākušas absolūti aplamas baumas, vai kā, taču Mihaila manifests tika publiskots nevis 1918. gadā, bet gan 1917. gada 3. martā. - tulk.

4/24/14 12:50 am - [info]deloveja_kundze

atgriezties rutīnā ar agriem rītiem un laicīgiem vakariem, pierast pie tā, ka Rīgā velosipēdistus vēlas sabraukt, biežāk izbraukt no pilsētas, nēsāt matu banti un puķainas kleitas, turēt solījumus un izpildīt sasolīto, vienvārdsakot, kļūt par cienījamu cilvēku. 
bet tam pa vidu es sadzeros šņabīti oficiālos pasākumos un nolīgstu cilvēkus dažādiem projektiem, jo tā sanāk bīdīt lietas. un vēl es sapratu to, ka es nevis dalos, bet vienkārši uzkrauju sevi citiem. bet tas tā, piezīmes priekšdienām par to, kā ir un kā vajadzētu būt. 

un šovakar mēs ilgi braucām gar Daugavu pa tumšiem mežiem, es klausījos Lanu un skatījos otrpus Daugavai, tāds ideālais filmu brīdis. 

4/23/14 08:20 pm - [info]miegamaasa

tā dienas paiet. ar Bukovski čukstot to priekšā.

Isolation is the gift. All the others are a test of your endurance, of how much you really want to do it. And, you’ll do it, despite rejection and the worst odds. And it will be better than anything else you can imagine.
Powered by Sviesta Ciba