nothing but the sky

sapņotāji

12/1/15 12:27 am - [info]feita_kleita - Annie Leibovitz for Pirelli

Jaunais kalendārs.

12/1/15 12:02 am - [info]klusais_okeans

etiķetes speciālists, atkārtoti izdotās "Zelta uzvedības enciklopēdijas" autors Andrejs analizē iespējamās saskarsmes grūtības starp islāma un kristietības civilizāciju pārstāvjiem mūsdienu Eiropā

11/30/15 11:53 pm - [info]feita_kleita - Par saimniecībā noderīgām lietām.

Ar šodienu esmu ļoti laimīga 6mm kalta īpašniece par 2,26. Ar ko netika galā urbis, tika galā kalts. Iesaku! Nenožēlosiet! Apsveru domu, ka tagad man ļoti (kā gaiss) būs vajadzīgs labs kaltu komplektiņš (no 1mm - 150mm), jap.

11/30/15 11:11 pm - [info]neraate

pakalpojumus nodrošinošajiem uzņēmumu grāmatvežiem, kas strādā ar klientu līgumiem (nu tur skaitītāju rādītāji, tarifu plāni, rēķinu numuri un tā tālāk) ir nemīļāko klientu tops. nu tādu, kuri neatceras pēdējo reizi kad maksājuši, par kādu rādītāju, dažus mēnešus konsekventi aizmirst precīzo santīmu summu un samaksā vai nu par daudz vai par maz, kā nu kuru reizi sanāk. un es esmu tieši tāds klients. kaut kad samaksā uz priekšu, tad pāris mēnešus dzīvo cepuri kuldams, jo ir taču samaksāts, līdz sabaidās, ka tik nesanāk gauži, tad regulāri maksā mistiskas summas, kas atšķiras no vajadzīgajām, tad zvana operatorēm lai noskaidrotu kā lietas sastāv vai raksta e-pastus par pēdējajiem rādītājiem, par kuriem samaksāts, jo viņiem taču jāzin labāk vai ne. pēc tam, kad biju e-latvenergo nomainījusi maksājuma veidu uz rēķinu un pēc tam atmainījusi atpakaļ, paskatījos savā klienta kontā, tur bija melni cipari, tur bija sarkani cipari, karoče tāds bardaks, ka manas nabaga acis nerādīja neko saprotamu, nopūtos, ka šomēnes viņiem ieskaitīju dvacāru, lai viņi paši saprot kas tur notiek un vai krīts jau dzēsts, apskatīšos nākammēnes, jo par šo taču tiem nabaga grāmatvežiem maksā

ko ar tādiem kā es darīt? saprast un piedot kā saka krievu humoršovā

11/30/15 08:39 pm - [info]feita_kleita - .,

11/30/15 07:38 pm - [info]deloveja_kundze

nu labi, man no šodienas ir divi kaķi, otru kaķi sauc Serjoža. pirmais, kā jau rakstīju, top par Mateju. nē, man nav išūzu dzīvē, nē.

un šādi tas sākas, ja? tev ir 25, tu dzīvo viena un esi viena, paņem divus kaķus no patversmes, un pamazām kļūsti par kaķu dāmu, ja?

11/30/15 06:12 pm - [info]saldumi

Es joprojām īsti netieku skaidrībā par to, ko es domāju par "es", tā integritāti un attiecībām ar sabiedrību/sistēmu. Es savā attieksmē noteikti esmu kaut kur pa vidu starp divām galējām nostādnēm, proti, es nedomāju, ka "es" ir kaut kas no ārējiem notikumiem gandrīz pilnīgi neatkarīgs, vienmēr spējīgs uz "saviem, konteksta neietekmētiem" lēmumiem un rīcību, tajā pašā laikā es noteikti nepiekrītu arī uzskatam, ka "es" ir kaut kas nesaraujami saistīts ar sistēmu/sabiedrību, es domāju, ka cilvēciska būtne ir spējīga pietiekami pakāpties nost no sabiedrības ietekmes, lai izdarītu kritiskus spriedumus un vajadzības gadījumā izstrādātu individuālu vērtību sistēmu (šķiet, ka kāda no aģentūras definčijām tieši par to runā, proti, ka aģentūra nenozīmē tikai spēju izplānot un rīkoties, bet arī piešķirt lietām jēgu un nozīmi, kas var atšķirties no "vispārpieņemtās"). Es gan arī sliecos piekrist domai, ka, jo vairāk kāds spēj reflektēt par sistēmu, jo tālāk pie tās robežām atrodas, nu, kā jau Rušdi saka "visu ainu ierauga tikai tas, kurš izkāpj no ietvara".

Tāpat es daudz domāju par identitātes un interpretācijas attiecībām. Man liekas, ka tas ir kaut kādā ziņā paradoksāli, ka no vienas puses mēs cenšamies atbrīvoties no citu interpetācijām, stāstiem un versijām par mums, jo tie vardarbīgi mēģina mūs pārvērst vai vismaz piespiest izlikties par to, kas mēs neesam, tajā pašā laikā dažkārt interpretācija "es" var virzīt un veidot arī pozitīvā aspektā (un tāpēc mums tā ir pat ļoti nepieciešama), nu, līdzīgi, kā es domāju, ka identitātes kontekstā liela nozīme ir ne tikai "kas es esmu tagad", bet arī "uz ko es tiecos", man šķiet, ka pozitīva interpretācija, arī tad, ja neatbilst šī brīža realitātei, bet atbilst tam, ko mēs paši gribētu veidot, var būt arī ārkārtīgi noderīga.
Vēl jau, protams, ir uzskats, ka, lai sevi realizētu, mums ir nepieciešama citu atzīšana, nu, kaut vai vecais labais piemērs ar to, ka tu vari uzskatīt sevi par pilnvērtīgu un patstāvīgu cilvēku, cik tev patīk, bet, ja valsts institūcijas tevi atzīst par slimu un aprūpējamu, tad tevis paša uzskatiem īsti nepiemīt leģitimitāte, - šai domai es piekrītu tikai daļēji, proti, uzskatu to par lietderīgu instrumentu, pētot procesus sabiedrībā, to, kāpēc cilvēki savā valstī jūtas nelaimīgi un atstumti, pat ja valsts par viņiem "rūpējas", un arī, lai izprastu, kāpēc cilvēki tiecas piederēt kādai kopienai un iekļauties tajā, bet, tā kā es savā būtībā neesmu racionāla, un ņemu vērā dažādas garīgās struktūras, es nedomāju, ka visos gadījumos indivīda labklājību un autonomiju tiešām nosaka tas, vai citi viņu atzīst par to, kas viņš ir, t.i. es domāju, ka budistu mūkam, kas sasniedzis apskaidrību, ir pilnīgi pofig, ka kaut kāda valsts institūcija viņu uzskata par plānprātīgu ubagu.

Un es nevaru saprast, no kā tas ir atkarīgs - cik lielā mērā kādu "es" noteiks un veidos sabiedrība, un, kurš, runājot līdzībās, kļūs par plānprātīgu ubagu. Un kā noturēties kaut kur pa vidu?

11/30/15 06:18 pm - [info]chimera

pavirša fotoatskaite (berlīne ir pilsēta, kur puse bilžu izplūst, bet otra puse ir kodīgi zila)

11/30/15 05:58 pm - [info]saldumi

Rorty, following Nietzsche, claims that to accept another's version of oneself and one's life is to fail as a human being (1989: 28).

(Vieda Skultans "Arguing With The KGB Archive: Archival And Narrative Memory Of Post-Soviet Latvia")
Tags:

11/30/15 05:32 pm - [info]neraate - padoms bērnkopībā

aug buciņš aug radziņi. iekož man, tātad, rokā. ziluma nebūs, bet vienalga nepatīkami, es skaļi un noteikti pasaku 'Nē!' un sākas gaudu ārija ar krišanu gar zemi un aurēšanu uz pusminūti vai ilgāk. šitas ir jāapgriež saknē, tasir tagad, kamēr nav palaists garām īstais mirklis. ko īsti darīt? kā pareizi reaģēt? ir man arī kkādas grāmatas par tēmu, bet visas vecmodīgas un tgd nav laika lasīt

11/30/15 05:03 pm - [info]deloveja_kundze

to, ka pasaule ir maza, cilvēki mēdz atkārtot bieži. šorīt tas vēlreiz pieleca, kad feisbukā ieraudzīju ziņu par rīta koncertu DAD cafe, kur uzstājās grupa Alright Gandhi. es viņus esmu ļoti maz klausījusies, bet meitene, kura dzied, Rosa, bija ar mani vienā universitātē, vienā gadā, mums pat bija vairāki kursi kopā - nekādas dižās draudzenes nekad neesam bijušas, bet ne jau tāpēc, ka negribētu, vienkārši apstākļi nekad tā neiegrozījās, lai mēs kļūtu par dižām draudzenēm. bet šovakar viņiem ir koncerts plkst. 20:00 KKC, un man liekas tik lieliski, ka es varu iet klausīties meiteni, kuru pēdējo reizi dzirdēju mūsu izlaiduma ceremonijā 2013. gada 2. jūlijā. vienīgi, protams, viss nav tik saulaini, un man ir pilnīga putra galvā, jo kārtējo reizi esmu slima. tik ļoti, ka jau liekas - būs jāņem slimības lapa.

11/30/15 01:33 pm - [info]methodrone - fight club

es nezinu vai man ruup cilveeki taapeec, ka man vinji ruup vai taapeec, ka es no vinjiem kaut ko gribu, varbuut es esmu sociopaats
es nezinu kuri no dziives likumiem ir pretrunaa ar kaut kaadu dabas dotu eetikas kodeksu manii un kuri ir pretrunaa ar dabisku conditioning. vai eetikas kodekss varbuut ir conditioning nevis mana iistaa daba.
es juutots kaa kaut kaads failed robots, kuraa ir samestas chupa programmu 'how to be human', kas viena ar otru konfliktee, kuup mana skaarda galva un es sporadically veicu dazhaadas koflikteejoshas darbiibas pasaulee, kas man un citiem dara paari
kaapeec katru reizi, kad es gribu buut prieciiga un mieriiga, es juutu sirdi sazhnjaudzamies, un indiigs, melns deemons izpleshas kruushu kurvii un zem balss seec un purpina kaut ko par to kaa man viss ir vienalga un ko es te izliekos, vai vinjam ir taisniiba?
vai jebkaada iespeeja uz beznosaciijuma laipniibu pret cilveekiem ir saluuzusi?
un veel ir kaut kaada dalja, kas ir gandriiz nemanaama, bet aiz priekshkara negausiigi visu sho introspekciju apeed un nolaiza shkjivi un pasakaas par dienishkjo maizi

11/30/15 02:55 pm - [info]chimera

tikumīgajiem latviešiem novīstu ausis. lūk, kas skan vācu centrālajos ziemsvētku tirdziņos, pavadot piparkūku un auksta alus patērēšanu (tā dziesma mani vajā)

https://www.youtube.com/watch?v=w9F65atreVM

11/30/15 12:30 pm - [info]feita_kleita - Kā likt lietā dāvanu karti? Tā.

Tags:

11/30/15 12:18 pm - [info]mufs - hipohondriķa piezīmes

pa lielam razklads ir tā kā tai pasakā par melīgo puiku un vilku aitās, es tikai nezinu,vai šoreiz ir kāds vilks, jeb puika atkal samelojies.

mante pēdējā mēneša laikā baig bieži nelabi.
tā,ka piecelies no rīta, viss ir čõini, bet pēc pāris stundām paliec bāls, trīcošs, vemjošs, ar sirdi aizejošs un vispārīgi,mirsti nost. tā,ka tiešām - ir nenormāla panika nomirīt.

nu,ir diezgan zināms,ka man ar nerviem nava labi. pirms gadiem 8 man ģimenes ārste, nespējot nekko atrast, izrakstīja xanaxu, jo katru vakaru aizejot gulēt,palika slitka dūša. izārstēja.

bet tagad tā dūša ir no rīta (ok,vakar arī bija uz nakti).

viens grēkāzis,ko varu izdomāt (nu,ja neskaita,ka varūt pa daudz dzeru) ir e-cigarete. Lietoju bez mazākā entuziasma jau pusotru mēnesi,bet,iespējams,ka vakarā,skatoties filmu,savelk pa daudz. tā es mēģinu skaidrot divas svēdienu epizodes,kas bijušas un,kam seko nedēļa vemsteklīgā stāvoklī.

nevaru izdomāt,no kura gala ķerties. rīt aiziešu nodot asinsanalīzes. asins analīzēs vispār parādās kautkas cits bez iesnām?
negribu zvanīt ģā, jo,ka jau teicu- tas melīgais vilks. mēs te ik pa dažiem gadiem meklējam zem gultas bubuli, kas beigas atkal izrādās - nervi.

redz, man ir šausmīgi bail no nelabas dūšas un vemšanas. tā,ka es arī redzu opciju,kad mans rumpis vnkpar mani ņirgājas. vakar,piemēram, es beidzu mirt nost brīdī,kad izdomāju,ka e-cigarete varēt būt pie vainas (jo šāda veida nelabumi man ir bijuši vēl vien tad,kad esmu trāpījusies cigārpiesmirdinātā vietā). izdomāju to, un atlaida.

11/30/15 09:31 am - [info]neraate

par to kolektīvās bezapziņas krustdūrienu turpinot

ir mums kaut kāda ciešanu glorifikācija kultūrā, sabiedrībā un citur. nu tas augstāko ideālu sirdsšķīstums, no kura kā īlens laukā bāžas pašapmierināta pārākuma apziņa par to, cik es labs cilvēks vai ne. man šķiet, tas arī pie vainas. nu tas, ka modē ir ciest. nav labais tonis stāstīt, ka tev iet labi, ja pajautā. jānospļaujas, ka nenoskauž. tādēļ labāk pačīkstēt. par laiku, par (ne)veselībām, par valdību

un vēl man šķiet lielie latvju literāti mūs ir saindējuši ar savām cēlajām (dumjajām) Kristīnēm, Laimdotām, Baibiņām etc. kādu normālu sievieti - laimīgu un dzīvespriecīgu padavaiķe! nava. tik viena Dullā Paulīne un arī filmas dēļ slavena palikusi
un tas, ka mātes neiemāca, ka mīlestība ir svarīga, jā. bet mīlestība nepārcieš visu, ka tas nav vajadzīgs un ka kaut kur ir robeža, tikai kā lai zin kur beidzas mīlestība un sākas ciešanas

11/30/15 09:25 am - [info]neraate

vakar vakarā man bija personības krīze. pēc mēneša 30 a man nekā. jo tā sāc domāt, ja paanalizē cik daudz galvas sūdu, ka vajadzētu iet par naudu parunāties, tikai tad drusku jāizvēlas - vizīte pie maksas draudzenes vai jauns vecs telefons
un tad es šodien drusku palasīju internetus un pēc tā, cik dusmīga paliku, sapratu, ka man laikam atkal drīz būs mēnešreizes. nu tīri tā lai skaisti salaistu dēlī pierakstu pie pupu usg

11/30/15 05:52 am - [info]spisok_korablei

cik svētīgi ir šie agrie rīti. es nekad nesapratīšu, kā ir, kad ceļas vēlu. pagatavot sev kafiju, pieiet pie loga, domāt kaut ko savu.
darbā daudz darba. uzņēmos tulkojamo darbiņu tam papildus, un tagad domāju, ar ko lai sāk. ar pirmo teikumu droši vien. tas jau tas grūtākais visā.
nerakstās uz āru - no iekšpuses nekas neplosa. dzīve rit savu gaitu. vakar pabeidzu saiņot Z-svētku dāvanas. man ļoti patīk dāvināt. piedomāt pie tā, kas katru iepriecinātu.
omītei šodien paliek 95. es vienmēr aizmirstu, cik skaistu vārdu viņai devuši vecāki - Rita. ļoti mīlu omīti. viņa ir tāda iedvesma. man aizlūstu balss, ja nāktos to paskaidrot ar vārdiem. bet nevajag jau.

11/30/15 03:05 am - [info]ulvs - Anti mexican standoff ķivere

Indieši mani nebeidz pārsteigt. Šoreiz ar ķiveri, kas aprīkota ar 1 reizi izsaujamu aparātu uz tās, plus, iebūvētu GPS sistēmu tajā (spied cieši te, lai skatītos video). Vienīgi nesapratu, kam īsti ir paredzēts GPS. Godīgi sakot, ar savu armchair general skatījumu, varu saskatīt zināmu plusu- to, ka nēsātājam nav šis iznīcibas priekšmets jāateemee ienaidnieka virzienaa, taa kaa tas drīzāk ir nevis counter-insurgency tool (Yah, a surprise headshot definetly will win those hearts and minds), bet gan drīzāk tas varētu kalpot kaa tāds taktisks first-strike-to-end-the-confrontation-fast (no standoff bullshit) tuulis. 

11/30/15 12:33 am - [info]klusais_okeans

“Three hundred and fifty people fainted when they saw it”, she claims. “That’s the best accolade I could get. It made me feel good. I always want to make people laugh or cry. I could never dream of fainting!”

(Nan Goldin par filmu Sisters, Saints & Sibyls (par viņas māsas pašnāvību))
Tags:
Powered by Sviesta Ciba