hestia ([info]hestia) rakstīja,
@ 2009-09-26 14:29:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Mūzika:Band of Horses-No One's Gonna Love You;Earlimart-Happy Alone

Koki ir noguruši
Mēs staigājam gar jūru, Rafael. Gar to jūru, kuru es kādreiz sapņoju parādīt savam dēlam.  Bet tad es vēl nezināju, ka man nekad nebūs dēla.
Mēs vienmēr staigājam gar jūru, Rafael. Es apsēžos uz akmens un skatos tālumā. Tur nekā nav. Tikai bezgalīgi pelēkzili plašumi. Kā dzīvē.
Nekā nav, Rafael. Pat tad, kad tu atspiedies pret savu mašīnu un smaidi man, un smejies, un gribi visu. Tu vienmēr gribi visu.

Tu zini, ka es esmu aizgājusi. Jau sen. Bija ziema, kāda no šīm ziemām, es iekāpu mašīnā, ieliku atskaņotājā disku un aizbraucu kā kaut kādā pēdējā sērijā. Es nenojautu, ka aiz muguras tad nepaliek nekas, un arī priekšā tad nepaliek nekas. Kad tu brauc, tu pirmkārt brauc nekur. Šosejas ir nekurienes asinsvadi, Rafael. Tās kā žiletes sagraiza tavu dvēseli. Bet tu to negribi dzirdēt, Rafael, un varbūt tev ir taisnība.
Dažreiz man šķiet, ka viss, kas pastāv, ir tikai ziemas un vasaras. Inerti un infantili gadalaiki. Nekā cita nemaz nav.

Es redzēju sapni, kurā biju ļoti novecojusi. Es ieskatījos spogulī un apjautu, ka tas ir noticis pēkšņi, un tur neko vairs nevar līdzēt. Tu stāvēji man blakus, bet neko no tā nemanīji.
Es nemaz negribēju kļūt par tavu Virdžīniju Vulfu, Rafael. Es apsolu, ka negribēju.

Es atceros, ziemā es stāvēju uz ielas, pēkšņi nedaudz aizmirsusi, kādēļ te esmu, kādēļ es vienmēr esmu te bijusi, koki bija piesniguši, un viss bija tik dzelošs, mēs esam ļoti apauguši krevelēm jau, mēs esam kā aligatoru muguras, Rafael.
Kad tava roka viegli pārbrauc pār manām krūtīm, tu saki, ka neesi pietiekoši labs gultā, es saprotu, ka mēs esam pazuduši, mēs esam pazuduši pelēkā dienasgaismā uz visiem laikiem.

Viss ir svarīgi tikai vienreiz. Viss ir svarīgi tikai vienreiz dzīvē. Pēc tam tas vienkārši pārstāj. Mūsu izraktās tranšejas paliek pamestas, un tajās spokojas vējš.

Lūdzu, paņem prom putnus, kas no rītiem trokšņo iekšā pa manu logu. Lūdzu, paņem prom lietu, kas sērīgi notek pa manas mīļotās kļavas lapām. Lūdzu, paņem prom to sauli, kurai vajag iesētas, kārtīgi koptas un labi augošas dzīves, ko apspīdēt. Lūdzu, paņem prom laiku, mani tik ļoti sāpina laiks.
Kad tu mani apskauj, tu ieliec savu celi man starp kājām, es pat nevaru izteikt, cik ļoti es to mīlu. Tā ir nomierinoša sajūta. Sajūta, kurā nevajag skumt. Sajūta, kurā var gulēt mūžīgi ar plastiskām rokām plastiski viens otra plastiskajos matos pāri spilvenam.

Pirmoreiz es tevi redzēju ziemā. Uzpūta vējš un samudžināja manus matus. Purinot galvu, es tevi pamanīju ielas otrā pusē. Mūsu skatieni sastapās, un man pēkšņi palika ļoti skumji. Es nezinu, vai skumjas pēc tam jebkad ir pārgājušas. Gaiss starp mums bija ledains, -5°C.

Kad es tevi ieraudzīju (gaiss starp mums bija ledains, -5°C), un mūsu skatieni sastapās, tam nevajadzēja iemeslu. Tas nebija jānopelna, jāpārliecina, jāizprot. Bija tā, it kā manas acis pēkšņi būtu pārklājušās ar vieglu kristālus saturošu sala kārtiņu- kā mitrs logs pēc salnas. Viss šķita asāks, skaidrāks un spilgtāks, un es pirmoreiz mīlēju ziemu. Un bija tik viegli tobrīd. Tobrīd man nebija jāzina, kādus noslēpumus glabā mana sirds un vai tie atkal ir tumši. Man vairs nebija jāzina nekas. Viss bija tikai caurspīdīgajā attālumā starp mūsu acīm.(Lasīt komentārus)

Nopūsties:

No:
Lietotājvārds:
Parole:
Ievadi te 'qws' (liidzeklis pret spambotiem):
Temats:
Tematā HTML ir aizliegts
  
Ziņa:

Esi modrs! Lietotājs ir ieslēdzis anonīmo komentētāju IP adrešu noglabāšanu..
Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?