21 Jūlijs 2019 @ 17:36
Zinātnes un garīguma apvienojums  
Mūsu domas ietekmē DNS.

''Bieži vien cilvēki visu noraksta uz iedzimtību. Brūss Liptons - biologs, ģenētiķis, gan apgalvo, ka cilvēka organisma darbību stimulē nevis iedzimtība, bet cilvēka uztvere. 
Mūsu uztvere aktivizē gēnus, kas regulē mūsu uzvedību. Skaidrojot šī mehānisma darbību, viņš sāk ar to ka cilvēka ķermenis sastāv no 50-65 miljoniem šūnu. Šūnas funkcionē neatkarīgi no DNS. DNS ietekmē apkārtējās vides kairinājumi. ( kas arī apstiprina to, ka cilvēkā pastāv 'snaudošās' DNS spirāles) Šos pašus principus viņš pielīdzina visa organisma darbībai, parādot, ka mūsu uzskati un uztvere ir stiprāki par ģenētiku.
..
Ir nepieciešams atteikties no priekšstata, ka fizioloģiskos procesus šūnā var ietekmēt tikai ķīmiskas molekulas. Šūnas uzvedību var ietekmēt neredzami spēki - tādi kā doma - un ne mazākā mērā arī penicilīns. Šis ir zinātniskais fundaments nefarmaceitiskajai, enerģētiskajai medicīnai. Pēc tam, kad receptori informē šūnu ar ārējiem signāliem, tai attiecīgi jāreaģē, lai saglabātu savu dzīvību. Tas ir proteīnu-efektoru uzdevums. Kopumā receptoru un efektoru tandēmu var nosaukt par komutatoru. Tas funkcionē pēc tipa ''kairinājums-atbilde''.
..
- DNS nav galvenais ķēdes reakcijā. Pirmo soli sper šūnu apvalks. Bez reakcijas DNS neaktivizējas. Gēni paši nespēj aktivizēties. Tie sevi nekontrolē. Ja šūnu norobežo no jebkuriem ārējiem kairinātajiem, tā nereaģēs. Dzīvība atkarīga no tā, kā šūna reaģē uz ārējo vidi. 
Uztvere pārraksta gēnus. Ir jāpārraksta zemapziņa, lai sniegtu sev dziedināšanu.
Cilvēks nav gēnu upuris, jo var mainīt apkārtējas vides uztveri. Kā darbojas prāts? Ķermenis seko instrukcijām, ko dod smadzenes - nervu šūnas. Nervu sistēma veic savu interpretāciju. To var redzēt, ja pavēro divus cilvēkus, kuri reaģē atšķirīgi uz vieniem un tiem pašiem stimuliem. Viens pozitīvi, viens negatīvi. Kad mainās uztvere, mainās vēstījums, kas rodas, nervu sistēmai komunicējot ar ķermeņa šūnām.
.. Trīs minūšu garas meditācijas trīs reizes dienā iejaucas lietās, kuras izspēlē mūsu zemapziņa. To var panākt tikai pastāvīgi 'traucējot' vecos ierakstus vai caur neparastām pieredzēm, dziļu, emocionāli transformējošu momentu, spēcīgu hipnozi. Tas sevī ietver zemapziņas stāstu atlaišanu, uz kuriem vairums cilvēku balsta savus lēmumus dzīvē, to pat neapzinoties. 
..
Tad, kad mainām savu uztveri vai priekšstatus, mēs nosūtam absolūti atšķirīgus vēstījumus savām šūnām un pārprogrammējam to izpausmi. Tāpēc iespējama atgūšanās no traumām, kas tiek uzskatītas par pastāvīgu invaliditāti. 

Katrs no mums ir informācija, kas manifestē un piedzīvo fizisku realitāti. Mūsu intelektuālās apziņas integrācija un līdzsvarošana mūsu fiziskajā apziņa dod mums iespēju kļūt par patiesiem savas dzīves pieredžu radītājiem. ''

- 'Taka'Vasara 2019 /II -
 
 
( Post a new comment )
Juriic[info]juriic on 21. Jūlijs 2019 - 18:31
word.
(Atbildēt) (Link)
302cc9b4780f8cbef6f70c3a8417913050b6aafb[info]mindbound on 21. Jūlijs 2019 - 20:40
Pat, ja bez tālākas kritikas pieņem apgalvojumu, ka "gēnus ietekmē domas" (praksē zem šāda apgalvojuma ir vajadzīga lappusi gara zemsvītras piezīme), tad implikācija, ka domas, t.i., kognīcija, ir kaut kādi "neredzami spēki", ko var nostādīt pretstatā ķīmijai un bioloģijai, gan ir klajš nonsenss.
(Atbildēt) (Diskusija) (Link)
extranjero[info]extranjero on 22. Jūlijs 2019 - 11:51
Tukšs apgalvojums bez praktiskas nozīmes. Piemēram, psihoterapiju ļoti labi var nostādīt pret antidepresantiem. Vienu skaidrojam ar ķīmiju un bioloģiju (turklāt, tikai ļoti aptuveni), otra ir 100% darbs ar prātu.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
302cc9b4780f8cbef6f70c3a8417913050b6aafb[info]mindbound on 22. Jūlijs 2019 - 11:57
Prātu kā smadzeņu koordinētu darbību, jā. Psihoterapija (kuras efektivitāte tieši tāpat ir debatējama un ne triviāli augstāka) nekādā veidā nedemonstrē to, ka prāts ir ārpusbioloģisks fenomens, tikai to, ka cilvēkus var ietekmēt arī ar komunikāciju (kas gan ir triviāls un vispārzināms moments).
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
extranjero[info]extranjero on 22. Jūlijs 2019 - 12:23
Psihoterapijas prakse arī nedemonstrē, ka prāts ir bioloģisks fenomens. Tie ir pieņēmumi, kas atbilst kādai konkrētai pasaulei izpratnei, bet nebūtiski psihoterapijas praksē.

Šeit ir tas, kā mēs varam raudzīties arī uz sākotnējo ievietoto aprakstu. Man neliekas, ka autors ir gribējis diskutēt par fundamentālām lietām – par to vai eksistē prāts neatkarīgi no matērijas – bet centies iedrošināt cilvēkus meditēt. Un tad norādot, ka šīs meditācijas procesi nav skaidrojami ar bioloģiski-ķīmisko teoriju, taču rezultāti gan varētu būt izmērāmi bioloģiskā līmenī.

Vispār man šis ļoti iepatikās, jo šobrīd tiek izkopta prakse, kā paskaidrot zāļu pētījumu zinātniskās lietas nespeciālistiem (lay readers). Zinātniekiem jau ir grūti uzrakstīt līmenī, kas saprotams veselības aprūpes speciālistiem, savukārt šiem ir grūti to saprotamā veidā pateikt parastiem lasītājiem. Tāpēc iedomājos, ka zinātnieks skatot sava darba materiālus, kas sagatavoti vienkāršo cilvēku valodā, ir šokēts, cik gan lielas muļķības tur ir sarakstītas :D

Bet nu loģiski, ka cilvēkiem vajag runāt viņu izpratnes līmenī. Man šis patika, jo runā par reālām lietām (silenced genes and gene activation, necessity of human growth factors for cell division). Un par kļūdām grūti saprast, vai tā nav tulkotāja neveiksme, jo mēs zinām, ka cilvēka ķermenī ir triljoniem nevis miljoniem šūnu.

Šis, protams, nebūtu dodams plašākai publikai bez rūpīgas izrediģēšanas, bet tas noteikti ir interesants piemērs, no kā varētu mācīties un gūt idejas, kā runāt ar noteiktiem cilvēkiem veselības promocijas nolūkos. Varbūt noteiktus antivax cilvēkus nav jēgas uzrunāt, piemēram, to, ka, pētījumi pierāda, ka vakcīnas ir statistiski drošas un efektīvas. Tas viņiem ir garlaicīgi un neizprotami. Bet ja mēs teiktu, ka vakcīnas iedarbojas uz cilvēka enerģētisko lauku [imūnsistēmu] un atmodina snaudošās DNS spirāles [atlasa T un B šūnas, ar noteikto DNS un pārvērš tās par imūnatmiņas šūnām], lai tās gara un ķermeņa vienotībā izveido aizsarlauku [imunogenicitāti] pret tumšajām enerģijām [patogēniem]. Varbūt viņus tas pārliecinātu vairāk un rezultāts būtu daudz labāks. :)
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)