Ziņas no rōzā poniju un vienradžu pasaules - Runas ir garas, darbs ir īss

About Runas ir garas, darbs ir īss

Previous Entry Runas ir garas, darbs ir īssSep. 4th, 2012 @ 03:41 pm Next Entry
Šodien man bija pirmā datormācība un pirmā ātrrakstīšana. Vispār jau abus māca viena un tā pati tante, kas vienlaikus ir arī grupas audzinātāja, un dalījums tāds tīri mākslīgs. Nodarbība bija ievērības cienīga ar to, ka mēs datoriem nepieskārāmies. Tantei patīk runāt.

Par ko tad mēs runājām? Par iekšējās kārtības noteikumiem, par to, ka MyKoob būs ātrākais pēc pāris nedēļām, par organizētu nokavēšanu, par stipendijām, par klases uzkopšanas un miskastes iznešanas dežūrām, par to, ka šis tas ir grupas iekšējās lietas un jo mazāk zina ārpus grupas, jo mierīgāka dzīve mums pašiem. Nākamnedēļ uz skolu nākšot bankas pārstāvji, lai visiem atvērtu kontus un izgatavota skolēna ISIC.

Pēc tam mēs iepazināmies. Audzinātāja stāstīja par savu privāto dzīvi, gribēja, lai mēs par savējo stāstām. Tā nu šajā pusgrupā — krietni tukšākajā pusgrupā, jo tā ir rīta pusgrupa — ir cilvēki no 20 līdz 37, bārmeņi, studenti, Rimi kasiere, kas pametusi ķīmijas studijas un meklē dzīves jēgu, diplomēts pavārs, kam riebj viņa profesija, sieviete, kas jau strādā par lietvedi un kam vajag papīru un varbūt ko arī drusciņ uzzināt. Sevi iepazīstināju kā kašķīgu personu, kam patīk pagrūtināt sev dzīvi.

Mācīšos rakstīt pareizi — ar desmit pirkstiem. Datormācībā cerams izliks atzīmi par skaistām acīm balstoties uz universitātes papīriem. Par saskarsmes psiholoģiju gan mani māc šaubas, vai manas daudzās un dažādās psiholoģijas būs gana labas.

Un vēl uzzināju, ka oficiāli prakse ir piecas dienas nedēļā astoņas stundas dienā. Gribi ko sakarīgāku, meklē praksi pats. Ceru nopraksēties skolā, kurā strādāju. Tas ir biedējošākais fakts tiem daudzajiem, kas man atzinušies, ka ar domājuši par šo arodskolu.
Tags:
(iepēdo)
From:[info]sursurs
Date: September 4th, 2012 - 06:10 pm
(Link)
vai tad esošās darba vietas (tiem, kam viņas ir) nevar skaitīt par prakses vietām? Un man jau šķiet, ka ielākoties visur oficiāli prakse ir 5dienas reiz 8 stundas (ja vien neizdodas pašam kaut ko atrast) :)
[User Picture Icon]
From:[info]grao
Date: September 4th, 2012 - 07:07 pm
(Link)
Nu, man universitātē ir prakses uzdevumi un termiņi. Saskaņoju ar prakses vadītāju un tās ne tuvu 5·8h. Bet man jau arī prakse visu laiku iet paralēli lekcijām.jTā ka šāds prakses laiks man ir jaunums.

Skaitīt var, ja tas ir daudz maz pa tēmu. Man nav. Ā, viena ir bet tas ir pie pašnodarbinātā un iespējams, pie sevis praksi iet es nevaru. Plus jāpiedabūn priekšniecība noslēgt oficiālu papīru ar arodskolu.
From:[info]sursurs
Date: September 4th, 2012 - 09:02 pm
(Link)
nu jā - mums darbā nebija problēmu. Vnk zinu, kaman gan iepriekš LU, gan tagad arī bija tie uzdevumi praksei un teorētiski skaitās pilna diena prakses vietā. tas, ak praktiski varēja ar tiem darba devējiem viskautko sarunāt, tas bija savādāk. Gan jau no tās arodskolas arī neviens pēkšņi neieradīsies pārbaudīt, vai tur tas cilvēks ir :) //kgan vispār lasot šitos šausmu aprakstus, varbūt arī, ka viņiem ir kāda speciāla tante npoalgota šādiem pasākumiem :D
[User Picture Icon]
From:[info]riitarasa
Date: September 4th, 2012 - 10:01 pm
(Link)
Kāpēc man liekas, ka man augstskolā prakses bija 6h dienā, ne 8h? Tiesa, kas tiesa to visu varēja sarunāt un vispār gandrīz neapmeklēt, ja bija uz savu darbu jāiet. ;)
(iepēdo)
Top of Page Powered by Sviesta Ciba