making sense - Labāk nekā racionālisms [ieraksti | vēsture | ko es lasu | par mani]
gedymin

[   par mani   ]
[   arhīvs   ]

Labāk nekā racionālisms [16. Nov 2017|19:35]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
saiteatstāt nospiedumu

Comments:
[User Picture]
From:[info]mindbound
Date:17. Novembris 2017 - 18:29
(Link)
Epistemoloģiskā plānā neeksistē nekas cits bez/ārpus universālā sadalījuma, kam ontoloģiski atbilst pilns mūsu gaismas konusa saturs (pieņemot, ka neeksistē FTL informācijas pārraide; ja tā eksistē, tad "viss" ir attiecīgi lielāks un vienāds ar vismaz mūsu inflācijas domēnu). Zinātne/-iskā metode ir "tikai" labākais šobrīd eksistējošais praktiskais tuvinājums šī sadalījuma dažādu reizinātāju nolasīšanai no ienākošajiem datiem (kas ir tas pats, kas hipotēžu sastādīšana un pārbaude).

Ir, protams, arī citas, nezinātniskas, metodes, kas, eksplicīti vai nē, pretendē uz to pašu, bet, skatoties uz rezultātiem, to track record lielākoties ļoti tālu atpaliek.
[User Picture]
From:[info]gnidrologs
Date:17. Novembris 2017 - 18:41
(Link)
^''Most intellectual way to be unintelligent.''
[User Picture]
From:[info]gedymin
Date:18. Novembris 2017 - 02:59
(Link)
Padod ziņu tad, kad zinātnisko metodi plaši un ar panākumiem izmantos cilvēku savstarpējās attiecībās, bērnu audzināšanā, mākslas novērtēšanai, jaunradē, ētikā, politikā, ikdienas dzīvē un n citās jomās. Gaidīšu panākumus.
[User Picture]
From:[info]mindbound
Date:18. Novembris 2017 - 06:05
(Link)
Sarunāts.

Es gan baidos, ka reālie šķēršļi tādas prakses plašai izplatībai radīsies no tieši pretējās puses (t.i., nevis no zinātniskās metodes nepiemērotības šajos domēnos, bet no cilvēku dziļas un plašas pieķeršanās pierastām (un, for the most part, kaut kādā mērā darboties spējīgām) specializētām heiristikām un no kompartmentalizācijas, kas šajā gadījumā izpaužas kā priekšstats par zinātnisko metodi vai racionalitāti un evidence-based reasoning in general kā kaut ko, kas sākas un beidzas laboratorijā).