making sense - [ieraksti | vēsture | ko es lasu | par mani]
gedymin

[   par mani   ]
[   arhīvs   ]

[1. Sep 2016|22:14]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
saiteatstāt nospiedumu

Comments:
From:[info]krishjaanis
Date:2. Septembris 2016 - 01:00
(Link)
Muļķības, kārtējā reize, kad "zinātne" kontradiktē neskaitāmus empīriskos novērojumus, case studies un konkrētus piemērus. Visilgāk, kā jau izsenis zināms, dzīvo salu japāņi un nomaļu Gruzijas kalnu iedzīvotāji.
Turklāt runa nemaz nav par kvantitatīvu dzīves ilgumu, bet gan par dzīves kvalitāti.
Un visas psihopātiskās ar varaskāri apsēstās ideoloģijas vienmēr ir gribējušas cilvēku ietilpināt pāris noteiktos kvadrātmetros.

Bet kāda jēga ar jums, tehnokrātiem, par šo runāt. Pasaule, seviški pilsētas, ir pārapdzīvotas, urbānajā vidē viss strauji tuvojas sociālai implozijai, kā tas jau neskaitāmas reizes ir noticis civilizāciju vēsturē. Mums būtu jāpriecājas, ka LV ir tik daudz telpas uz vienu cilvēku, ka LV tas cipars iet uz leju (līdz vienā brīdī neizbēgami stbilizēsies), nevis iet uz augšu. Ja ņem Nīderlandi vai Beļģiju - tā ir katastrofa. Once again, redzam, ka pilsētnieks nekad nesapratīs, ko nozīmē dzīve laukos, pārāks liels subjektīvais fons, kas traucē saskatīt lietas.

Turklāt tu nesaproti pašu fundamentālāko lauku dzīves premisu - viņam n e k u r nav jādodas un nekas nav jāpieved pie viņa. Runa ir par self-sufficiency, kas ar mūsdienu tehnoloģiskajām iespējām un neskaitāmu iepriekšējo paaudžu skillu bekgraundu ir tuvāk nekā jebkad agrāk.
[User Picture]
From:[info]gedymin
Date:2. Septembris 2016 - 01:17
(Link)
> pilsētnieks nekad nesapratīs, ko nozīmē dzīve laukos, pārāks liels subjektīvais fons, kas traucē saskatīt lietas.

Tieši tā, kā cilvēks kas uzaudzis laukos es iesmīnu par jūsu idealizēšanu.
Kamēr uzskati lauciniekus par outgrupu, to viegli darīt.
[User Picture]
From:[info]chrono
Date:2. Septembris 2016 - 09:21
(Link)
> Visilgāk, kā jau izsenis zināms, dzīvo salu japāņi un nomaļu Gruzijas kalnu iedzīvotāji.

Japāna ir viena no visindustriālākajām valstīm pasaulē, kurā 90+ % iedzīvotāju dzīvo pilsētās.

> Turklāt tu nesaproti pašu fundamentālāko lauku dzīves premisu - viņam n e k u r nav jādodas un nekas nav jāpieved pie viņa.

Es vēl neesmu sastapis tādu zemnieku/laucinieku, kurš būtu pilnīgi pašpietiekams un kuram nekur nebūtu jādodas vai kaut kas jāpieved pie viņa. Pats savas pastalas taisi vai pērc veikalā? Internetu mājā velc pats ar sevis uztaisītiem kabeļiem? Grāmatas, kuras lasīt intelektuālisma un garīguma piesātinātajos laucinieka dzīves vakaros maģiski uzrodas no gaisa? Ārstus nevajag, ārstējies tikai ar augiem, kas atrodami Tavā dārzā? Pat maizi lielākā daļa netaisa paši, viņi pārdod graudus un tad vietējā veikalā nopērk gatavu rezultātu, jo tā ir efektīvāk.
[User Picture]
From:[info]chimera
Date:2. Septembris 2016 - 09:28
(Link)
vēl 20. gs. sākumā japānas life expectancy bija ārkārtīgi zems, ja nemaldos, zem 50 g.
tas ļ. strauji pieauga 20. gs. 2. pusē, un diez vai tāpēc, ka visi masveidā migrēja uz laukiem.