No "Tavs iekšējais bērns grib atrast mājas"
"Ja netiek apmierināta bērna piesaistes vajadzība un/vai traucēta viņa tiekšanās uz patstāvību, vēlāk dzīvē viņam būs problēmas uzticēties sev un citiem. Lai kompensētu šo nedrošību, viņš apzināti meklē risinājumu jeb aizsardzības stratēģiju. Šāda pašaizsardzība veidojas, cilvēkam (neapzināti) nostājoties vai nu autonomijas, vai atkarības pusē.
Ja iekšējais līdzsvars ir izjaukts par labu autonomijai, šim cilvēkam ir pastiprināta vajadzība būt brīvam un neatkarīgam. Rezultātā viņš, pareizāk sakot, ēnas bērns viņā - izvairās no pārāk tuvām attiecībām. Viņa ēnas bērns ir pārliecināts, ka nevar patiesi uzticēties cilvēkiem.
Ja līdzsvars ir izjaukts uz atkarības pusi, viņam ir pastiprināta vajadzība pēc piesaistes. Viņš pataloģiski pieķeras partnerim."
Autore Stefānija Štāla. Par bērnības traumām un to, kā pirmie 6 dzīves gadi atstāj iespaidu uz zemapziņu.
***
Šī grāmata par ēnas un saules bērna principu atklāj instrumentus, kā sadziedēt savas bērnības traumas. Māju sajūta ir ļoti svarīga. Lai ir vieta, kur atgriezties fiziski.
Daudzi pieaugušie cenšas izveidot savas mājas, īrējot vai iegādājoties apdzīvojamo platību, un saskaras ar to, ka atkārto savu vecāku rīcības modeļus neapzināti. Uznesot apziņas virspusē savu vecāku rīcības
un tās spējot izskaidrot, mēs no tām mācāmies, lai paši darītu labāk.
(Lasīt komentārus)
Nopūsties: