“Par kopienām“
Kopienas ir loģisks draudzības paplašinājums, jo, esot tuvāk fiziski, mēs vairāk varam sadarboties.
Kopienas ir vairāku ģimeņu sadraudzības rezultāts. Katrs nāk ar savām prasmēm, iemaņām, liek to visu kopējā piedāvājumā un uzlabo savu dzīves kvalitāti.
Kopienā visiem jābūt ar vienu garīgo vektoru un izpratni par ētiku un morāli vismaz lielos vilcienos.
Cilvēkiem ir Jārezonē vienam ar otru. Kopiena balstās uz sengrieķu Agape mīlestību – cilvēki apkārt ir tik forši, forši, es viņus ļoti mīlu kā draugus, gribu, lai tie arī ir laimīgi, atbalstu tos.
Mājas ir uzceltas samērā tuvu, taču pietiekami tālu, lai mēs būtu kaimiņi domās un emocijās, bet bungas varētu spēlēt katrs savā mājā, un tas būtu dzirdams tikai savā mājā. 🙂
Kopienā notiek iknedēļas talkas un sapulces, kuru laikā lielos darbus vīri kopīgi veic un sievas kopīgi veic.
Kopienas ir pagaidu uzturēšanās vieta. Pagaidu – tas nozīmē, ka mēs dzīvojam šeit un tagad, nejūtamies piesieti kopienai, taču ieguldām tajā visu harmoniskai dzīvei. Pagaidu – tas nozīmē, ka esam godīgi savā izpratnē par nākotni. Ja grasāmies dzīvot kopienā tikai piecus vai desmit gadus, daudziem kopienas locekļiem tas arī var būt pieņemami.
Kopiena var izaugt kaut vai no divām ģimenēm, kuras bieži brīvdienās pavada laiku kopā atpūšoties.
Katrs tuvs cilvēks, kurš godīgi un atklāti ar mums runā, un ar ko mums ir sirsnīgs un dziļš kontakts, ir kā spogulis, lai mēs izaugtu kā cilvēki. Jo vairāk šādu spoguļu, jo objektīvāku redzējumu par sevi mēs varam iegūt, tādējādi pieņemoties viedumā un rakstura sakārtotībā.
Dzīve kopienā var būt ceļš uz laimi 24/7. 🙂
Kopienas nav jauna ideja. Senie latvieši dzīvoja saimēs, kuras sastāvēja no daudzām ģimenēm, kurām bija vienas saknes.
Kopienas ir ceļš atpakaļ pie Dabas un veids kā uzturēt savienojumu ar Zemi daudz vienkāršāk kā pilsētā.
Kopienu modeļi var būt dažādi. Kāds gribēs turēt govis un aitas, audzēt labību un kartupeļus, veikt naturālo saimniecību. Cits tik un tā no rīta brauks uz pilsētas centru, lai tur nopelnīto ieguldītu kopienas uzturēšanā.
Iedomājies, ka liela daļa Tavu draugi dzīvotu puskilometra attālumā no Tevis, un jūs varētu satikties katru nedēļas nogali, ejot kājām. Turklāt, Tu zinātu viņu draugus un draugu draugus. Aptuveni tā ir kopienā.
Kopiena jaunajā laikmetā funkcionē tad un tikai tad, kad tajā ir dzīvības zieda struktūra, kurā katra balss ir svarīga un tiek uzklausīta. Kurā visi aktīvi piedalās, jo viens otru mīl, ciena, un sadarbojas savā starpā.