Daži no jums to zina, daži - nē, bet man ir kladīte, kurā rakstu citātus no grāmatām. Banāli. Bet tas nav svarīgi. Svarīgi, ka tikko izrakstīju dažus citātus no pagājšruden lasītās "Krišanas", turklāt gribēju vismaz ar vienu no tiem padalīties arī šeit. Iedomājos arī, ka varbūt varētu pārrakstīt visus citātus no kladītes (jo man gribētos, lai visi zina, cik vārdi var būt skaisti), bet mani baida iespēja kļūdīties pārrakstīšanas ķēdē grāmata-rokraksts-datorraksts + vai man tiešām tik ļoti nav dzīves, lai to visu šeit pārrakstītu? Varbūt kādreiz. Vai arī. Nu, varbūt. Šas ņe ob etom.
Pēc tam, kad biju pretojies, pēc tam, kad biju izsmēlis savu lepnību, izmisis par savām veltajām pūlēm, es nolēmu pamest cilvēku sabiedrību. Nē, nē, es nemeklēju neapdzīvotu salu, tādu vairs nav. Es patvēros tikai pie sievietēm. Jūs zināt, viņas patiesi nenosoda nevienu vājību: drīzāk viņas mēģinātu pazemot vai atbruņot mūsu spēku. Tāpēc sieviete ir atlīdzība nevis karotājam, bet gan noziedzniekam. Viņa tam ir osta, patvērums, un sievietes gultā viņu parasti apcietina. Vai sieviete nav viss, kas mums palicis no paradīzes dārza?
(Albērs Kamī, "Krišana")
Piedodiet par sievietības glorificēšanu, kas man jau vispār ir raksturīgi. Ja uziešu kādu vīriešus izgaismojošu tekstu, arī padalīšos, jo manuprāt, lai arī dzīvē gadās visādas šaizes, sievietes un vīrieša būtības in general ir kaut kas tik patīkams un feins, ka ikkatram vajadzētu svinēt savu dzimumu.
Šajā pašā "Krišanā", starp citu, ir arī (kādas pārdesmit lpp vēlāk) runāts par to, ka noziedzinieki ir it visi - tāpēc, loģiski domājot, skaidrs vien ir, ka katrs vīrietis patveras pie sievietes. Paliek jautājums par to, ko dara sievietes, kuras arī ir noziedzinieki, ha, bet nu tā jau tāda padziļināta interpretācija. Es tikai gribēju pateikt, ka - paskatieties, cik skaisti Albērs uzrakstījis par to, ka sieviete ir osta. Nu pagalam skaisti!