# Daily News
25 most recent posts

User:disfigurator
Date:2026-06-27 22:00
Subject:Project Hail Rocky

Noskatījos Project Hail Mary tikko - no sākuma bija grūti iebraukt tajā, ka Hard Sci-Fi tā salikts kopā ar Slapstick - škita, ka baisa disonanse.
Bet, kad parādījās Rokijs - viss salikās kopā un sold!

Sasodīti brīnišķīga filma, neko nezinot par avotu - grāmatu :)

1 comment | post a comment



User:misene
Date:2026-06-27 18:14
Subject:

post a comment



User:zazis
Date:2026-06-27 16:11
Subject:Kārnistu mentālā ģimnastika.

Sajūsmina kā kārnisti izveic fantastiskus mentālās akrobātikas paraugdemonstrējumus, lai tikai uzturētu savu kognitīvo disonanasi un lai rūpīgi igonorētu konkrētus faktus. Minēšu tik divus. Ja mēs pārtrauktu ļaunprātīgi izmantot dzīvniekus, atbrīvotos 75% lauksaimniecībā apstrādājamās zemes. Dzīvnieku lauksaimniecība pasaulē saražo apmēram tikpat izmešu kā viss transports kopā.

Velku līdzības ar neganto karstuma vilni eiropā, cilvēki dēļ karstuma sprāgst nost, bet savilkt to kopā ar cilvēces radītajām klimata pārmaiņām un kaut ko nopietni darīt lietas labā nepakam. Varētu kaut sākt ar nevajadzīgu sūdu nepirkšanu. Vai varbūt ar veselīgāku un videi draudzīgāku uzturu. Nā, nah, mirsim draudzīgi ballējoties.

post a comment



User:missalise
Date:2026-06-27 12:46
Subject:

Klau, cibiņi, varbūt no pieredzes varat ieteikt kādu foršu radošo meistarklasi? Manai brāļameitai ir vārda diena nākošajā dienā pēc manas dzimšanas dienas un ienāca prātā, ka varbūt būtu laba doma kopā ar abām brāļa meitām aiziet uz ko tādu. Lai ir kaut kas kopīgs interesants piedzīvots.

2 comments | post a comment



User:virginia_rabbit
Date:2026-06-27 11:22
Subject:

Sitam, kaujam mazos ežus, Metam podā izvāram!

11 comments | post a comment



User:disfigurator
Date:2026-06-27 09:42
Subject:Devalvēts zvērudārzs

Interesanti vērot TikTokā, Instagram u.tml. resursos noslīkušos - video knapi sācies un burtiski pirmajās milisekundēs tiek sirsniņa ielikta.
Par ko, kāpēc? Ne par ko un tāpēc, ka zvērudārzs un bara instinkti.

Like pogai - nulle vērtības, neko nepasaka. Trofeja par piedalīšanos, par eksistēšanu vien : D

3 comments | post a comment



User:black_data
Date:2026-06-27 07:34
Subject:Touch It (Deep Remix)

Suvenīru veikala guvums.

https://www.youtube.com/watch?v=82PsUyCKuUc

post a comment



User:ulvs
Date:2026-06-27 07:40
Subject:manas dzīves mūzikas radīšanas gear lielākais apdeits

Sasodīts, es esmu tik laimīgs. Soļojot pretī albuma ierakstam augusta 2. nedēļā, beidzot varu teikt, ka man ir gan 2 izcilas elektroģitāras un ķīniešu lētais lampinieks, kas pārtaisīts par teju boutique amp. 

Ģitāras esmu pielāgojis pēc savām vajadzībām, nomainot noņēmējus, pielodējot abu shēmām treble bleed novēršanas modifikācijas (sastāv no savienota kondensatora (471 pF) un rezisotra (220 kΩ))- griežot nost Volume poci, tonis nekļūst tumšāks. Vienu no ģitārām pārtaisīju par baritona ģitāru (resnas stīgas, skaņojums BEADF#B), otrai uzliku vienas no tievākajām stīgām tirgū (0.08-0.38" izmērs). Par lampinieku plašāk zemāk esošajā tekstā.

Vakar no Polijas beidzot ieradās mana ilgi gaidītā VALVO EL84 (Made in 1960s Hamburg) lampa. Iemūžināju to foto. Īsumā, kopš februāra esmu Bugera V5 Infinium lampu kombja īpašnieks. Lēts, jo tas ir rūpnīcā masveidā drukātajām PCB shēmas platēm bāzēts pastūzis. 5 Watts of tube fucking power! Iebūvēts t.s. power attenuator, kas ļauj nomest jaudu līdz 0,1W priekš spēlēšanas dzīvoklī). Iebūvēts "tube doctor" indikators un self-biasing tehnoloģija, kas nozīmē, ka tūbas darbojas "plug and play" režīmā - nav jānes pie eksperta, kas tās biasos.

Ar rūpnīcas detaļām tas skanēja šaušalīgi - augsts kompresijas līmenis, ātri notiek distorcija, vilnains, pļurzīgs low end, utt. 

Nomainīju rūpnīcas skaļruni pret Jensen C8, priekšpastūža lampu no noname 12AX7 uz Electro-Harmonix 12AT7, jaudas pastūža lampu no noname EL84 uz iepriekš piesaukto Valvo EL84. No tumši, duļķaini skanoša trashy tūbu kombja tas pārtapis par faking boutique sounding kombi ar ļoti dzidru, niansētu, trīsdimensionālu skaņu, dzidrām zvanu augšām un ciešām, savāktām apakšām. Tas arī bija mans mērķis - padarīt kombi tuvāk Fender lampinieku tonālajam profilam (dzidras jo dzidras augšas un liels, bet ciešs low end un vidējās frekvencēs izgriezums, lielāks headroom, mazāks distorcijas līmenis). Es pārsvarā spēlēju tīrajā vai arī viegli distortētu ģitāru, vai arī pretējā galējībā - caur intensīviem fūžiem. Ko es neizmantoju, ir vidējas vai lielas distorcijas skaņas/frekvences (vidēja - OCD Driver, liela - Metal Zone). Vienkārši nespēlēju tādu mūziku, kur vajag šādas distorcijas. 

Drukātās PCB shēmas ir moderns risinājums, kas samazina lampu kombju ražošanas cenu par, nez, 5-10x? Piemēram, vintage tube amps lodējums ir smuki izklāts pa visu plati vai vairākām platēm, kas izvietotas cita virs citas. Tādi konstruēts pastūzis (vintage stilā) ir bezgalīgi lietojams/labojams, jo ir pieeja visām detaļām, to lodējumam - tā, ka tāpēc viegli risināt šāda pastiprinātāja problēmas, kas, kā jau lampiniekiem, agri vai vēlu parādīsies. Ja PCB lampiniekam kaut kas notiek, tad parasti grūti salabot, jo PCB plates kompakto izmēru dēļ grūti piekļūt problēmvietām.

post a comment



User:black_data
Date:2026-06-27 07:20
Subject:

Jo vairāk es sekoju dažādām demokrātiskām sistēmām dažādās valstīs, jo ciniskāk par tām es jūtos. Ja tas viss ir jānonivelē līdz vienai frāzei, tad demokrātija ir tikai un vienīgi veids kā kādam uz laiku iegūt varu nevardarbīgā veidā. Kas, protams, arī nav zemē metams sasniegums, ja pie tā izdodas pieturēties. Visas tās runas par vērtībām, tiesībām un kompromisiem ir gandrīz korporatīvā bulšita līmenis. Turpinot analoģiju, jā - valsts ir drusku labāka par korporāciju, kas tev maksā algu. Tāpat kā korporācija, valsts var būt spektrā no pieņemamas līdz klaji neciešamai. Arī korporācijā tev var būt labi kolēģi, sociāli ekonomiskie labumi, un viss tas, kas tev dod iespējas komfortā pavadīt no korporācijas brīvo laiku, bet dienas beigās kopējo klimatu nosaka kaut kādi abstrakti indivīdi, kuriem tu kā indivīds neinteresē. Attiecīgi arī demokrātijās politiskā karjera pārāk neatšķiras no korporatīvās karjeras, un cilvēku individuālās intereses var nesakriskt ar valsts interesēm, un viedokļi un priekšstati par šīm dažādajām interesēm bieži vien vispār ir kaut kāds trešais mainīgais vienādojumā. Vai mēs varam labāk, es nezinu. Drošvien tik ilgi, kamēr mēs varam nosargāt visas institūcijas, un tas viss nepārvēršas distopijā vai fiziskā vardarbībā pret pilsoņiem, ir ok. Visas citas vardarbības formas - emocionālās, ekonimiskās un verbālās - kā mēs redzam ir norma.

Un lielā atruna šinī visā ir tā, ka atšķirībā no politikas, par sociālo aktīvismu es tādu cinismu neizjūtu. Katra individuālā aktīvista motīvi var būt atšķirīgi, un ne visas tā izpausmes es uzskatu par veselīgām, bet es tagad neiešu nosodīt to, kā katrs ir nolēmis pavadīt savu laiku uz šīs planētas. Tu vari iztērēt savus tūkstots rūpju kredītus uz desmit cilvēkiem, bet vari izdalīt pa vienam tūkstos cilvēkiem. I'm not a boss of you.

post a comment



User:ulvs
Date:2026-06-27 07:00
Subject:labrīt, bļ

The foundation of all mental illness is the unwillingness to experience legitimate suffering.

- C.G.Jung

post a comment



User:psihs
Date:2026-06-27 03:38
Subject:

jua darba diena iet uzbeigām

post a comment



User:hessin
Date:2026-06-27 00:30
Subject:Komēdija n-tajos cēlienos

I cēliens

Viņi teica:

"Ja neizmantosi MI, tu atpaliksi."
"Tev vairs nebūs darba."
"Nākotne pieder tiem, kas izmanto MI."

Pēc brīža:

"MI tev nepalīdz?"
"Tad tu vienkārši nemāki to lietot."
"Tu to izmanto nepareizi."

II cēliens

"Tokeni visiem!"
"Ņemiet un lietojiet!"
"Eksperimentējiet, inovējiet, radiet kaut ko revolucionāru!"

Un vēl:

"Starp citu, te ir aktīvāko tokenu lietotāju tops."
"Nelietosi? Nu... tas arī tiks pamanīts."

III cēliens

Visa gada budžets tiek iztērēts četros mēnešos.

IV cēliens

"Oi, oi, oi..."
"Kurš visu iztērēja?"
"Kurš katru PDF failu pārveidoja par 120 slaidu prezentāciju?"
"Kurš ģenerēja piecpadsmit versijas vienam e-pastam?"

"Netehniskie cilvēki?"
"Viņi vienkārši to izmanto nepareizi."

"Bet kur ir visas tās revolucionārās idejas?"
"Kur ir produktivitātes revolūcija?"
"Kur ir tas, kam bija jāglābj pasaule?"

Un pats svarīgākais jautājums: "Kur vispār palika visa nauda?"

Dienvidkorejā.



Ref:
https://www.computerworld.com/article/4064955/accenture-wants-to-lay-off-employees-without-ai-potential.html
https://www.404media.co/the-tokenpocalypse-is-here-companies-are-scrambling-to-stop-spending-so-much-on-ai/
https://techcrunch.com/2026/06/02/uber-caps-employee-ai-spending-after-blowing-through-budget-in-four-months/
https://en.wikipedia.org/wiki/Token_maxxing
https://theaicronicle.com/en/news/economics/south-korea-ai-bonuses-samsung-hynix-wealth-gap
https://isaiprofitable.com/

1 comment | post a comment



User:disfigurator
Date:2026-06-26 22:53
Subject:Drive uz 80.

Kad Kinopagalmam tulkoju un dzīvajā subtitrēju Drive (ar otru projektoru pareizajā laikā izsaucot pareizās rindiņas) un redzot lielisko Raiena Goslinga aktierspēli, kā arī dzirdot lielisko 80. gadu stila muzonu, nebija grūti prognozēt, ka 1) redzēšu šo čali daudzās filmās un 2) 80. muzons tiešām nāk atpakaļ ar vērienu un būs topā ilgi.

Piepildījās abas prognozes un I'm not mad!

https://www.youtube.com/watch?v=yc_zIAa-wns

*tikko nokačājās Project Hail Mary (2026) un rīta pusē reizes 3 klausījos Boy Harsher jauno klipiņu. Pasaule ir fukken interesanta lieta!*

https://www.youtube.com/watch?v=oYz-8ElDHBQ

Un eksistē arī spēcīgs Synthwave + Black Metal albums. Abstract Void - Back To Reality. Sevišķi man cepī tituldziesma, kas sākas 10:22

https://www.youtube.com/watch?v=yfsJrmJ-1Hs&t=622s

post a comment



User:ulvs
Date:2026-06-26 22:24
Subject:mīlu Hamilķi

The Underground Science of the Lazy Lizard School of Hedonism. 


About the documentary: Hamilton explores a clandestine laboratory blasted 100 feet into a dormant volcano. Uncovering the incredible engineering behind this secret facility where chemist Darrell Lemaire synthesized hundreds of kilos of MDMA and novel phenethylamines. Later, discover the advanced room-temperature organic chemistry his protégé used to synthesise LSD.

Skatīties to var šeit. 

post a comment



User:virginia_rabbit
Date:2026-06-26 21:48
Subject:

es pa logu redzēju Dienasgrāmatu aizbraucam turp šurp

post a comment



User:ulvs
Date:2026-06-26 21:40
Subject:

Mani absolūti neinteresē āziešu multiplikācijas filmas.

post a comment



User:ulvs
Date:2026-06-26 21:39
Subject:

Ja tevi kāds cenšas iesēdināt binārā sistēmā, binārā domāšanā - labējie, kreisie, labs, slikts, utt.- sit pa seju [šeit drīkst izvēlēties savu alternatīvo rīcību] un dodies tālāk, neskatoties atpakaļ. Binārās sistēmas ir paredzētas, lai turētu tavu dvēseli kabalistiskā cietumā. Vienīgi caur abu pušu pilnīgu un galīgu integrāciju, saplūšanu ir sasniedzama dievišķā pilnība jeb Pleroma.

2 comments | post a comment



User:punkts
Date:2026-06-26 20:40
Subject:

septiņās dienās var notikt
tu pats zini, kas
notiks, kad tevi pametīs dievs
tu pats esi tievs
tik tievs kā dievs
tu esi vēl tievāks
tu esi tik tievs
kā eņģeļa sieva
jo eņģelis ir labi barots
to baroja tievais dievs
ar karoti uzsita sievai pa pieri
un tā atlēca no galda
kur bija viss garšīgais
tāpēc mēs ar dieva sievu esam viens tievs cilvēks.

post a comment



User:punkts
Date:2026-06-26 20:30
Subject:

istabas čībās iemontēta oligofrēnā trubiņa

post a comment



User:punkts
Date:2026-06-26 20:08
Subject:

svīters
tas laiks, kad nonāca no rokas lieliskā apziņa, kurā tu dēji olas
tu redzēji mani sāpam, tu esi prātam neaptverama
dejā griežas riņķi
pieci melhiora kvadrāti
raugs
bertoluči beluči
es beidzu raudāt tad, kad tu man pateici, ka tu esi mani krāpusi
tīrākais tiesnesis ar sēņu zupu uzlej man mazliet
uzlej kaut ko siltu, kaut ko pārāk plebejisku
obelisku strausa olu uzlej man pa zodu
es jau saodu nodevību, tā līda pa grīdu
astorijā uz bāra gulēja šķiltavas
ostankinā no palodzes nokrita pelnutrauks
trieciena brīdī kvieši iezviedzās
tu mani pacēli pāri eglēm
es ļāvu tev sevi nest
tu nesteidzies
nebija nekāds aizelsies
tu mani pieķēri pie peļķes
dzeram zaļas neļķes
es tagad vienēr eju kad
skaitu savas zeķes.

post a comment



User:punkts
Date:2026-06-26 19:52
Subject:

priecīgā informācija
precīzs laiks
pieci kadri sekundē
sviesta pupas
upītes tauki
teic manim
ticīgs kalns
magone
milzīga grāmatzīme
iespietojis zobens
belvedīrs
smuka smaka
siekalu ierēdnis
meklēšanas rīks
rīvmaizes riests
rieksta košļāšana
luminiscence
vecene ar pīrāgu
plymouth
ma man ma man
viens ietiepīgs tīrākais tīrākais
un savā svecē mēs iekožamies
laivas laiks
spencerīns
sigu sagu
tā tītarā tā tītarā
tume
laika laukums ņūārlīnā
neoliberālā neolītā
albrehts šouemapīls
zīds kā pīrs tu pīrs
pilinātājs
virulīns.

post a comment



User:sramgni
Date:2026-06-26 10:44
Subject:10.07.

1 comment | post a comment



User:sramgni
Date:2026-06-26 10:37
Subject:2019

次の時代。

2 comments | post a comment



User:sramgni
Date:2026-06-26 09:56
Subject:AE

Adversary Entente.

post a comment



User:black_data
Date:2026-06-26 07:31
Subject:

Pasaule varētu drusku nomierināties ar to gaisa kondicionēšanu. Līdz šim man bija priekšstats, ka Āzijā ir maniere pārspīlēt ar kondicionēšanu, tādējādi mēģinot izpatikt baltajiem tūristiem. Izrādās Lielbritānija ne ar ko nav labāka. Tikko Londonā ārā bija tuvu pie četrdesmit grādiem, bet daudz kur "iekšā", kas ir ne tikai veikali, bet arī vilcienu vagoni, bija pat padsmit grādi vēss. Vēss. Auksts! Tā ir lieliska kombinācija, kad ārā ir iespaidīgi karsts (neizlikšos, ka karstums mani tik ļoti nomocīja, lai es izmantotu "stiprākus" vārdus), un tai pat laikā mani labākie draugi ir pretsāpju un pretsaaukstēšanās medikamenti. Par loģiku kurināt nost energoresursus, lai cīnītos ar klimata pārmaiņu sekām, es nemaz nerunāšu.

2 comments | post a comment


 archives
menu