friends [puksti|draugi|par mani|arhīvs]
proud to be peevish

Saites: VSK | Mēs pret "slikti" | Jociņi | LJ vieta | Komenti | Birkas | SC-Html | Visa Ciba

Kaķīc [Mar. 24th, 2023|09:57 am]

vilibaldis
Paralēli visam citam, kas ir tieši tā kā ir, sanāk tāda kā kaķīšu paliatīvā aprūpe, ko padarīsi. Bet tad viņa naktī atnāk, noliek savu mazo galviņu uz spilvena un sāk murrāt...
Un no rīta viņa priecājās par sauli.
Link3 comments|Leave a comment

[Mar. 24th, 2023|08:20 am]

missalise
Viena no riebīgākajām slimošanas reizēm manā mūžā. Laikam prasīšu, lai tomēr iedod man vēl antibiotikas (man ārste bija izrakstījusi tādu devu, kādu man aptiekā neizsniedza, tāpēc man sanāca padzert antibiotikas tikai kādas trīs dienas (tās, kuras man bija mājās). Bet tagad man ir sajūta, ka ir atkritiens atpakaļ. It kā būtu kaut kādu diloni noķērusi. Joprojām nogurums un tāda riebīga sajūta elpceļos. Es pilnīgi jūtu, ka manī joprojām perinās kaut kāda infekcija.
Link3 comments|Leave a comment

[Mar. 23rd, 2023|09:49 am]

evy
sestdien saņemu ziņas no mājām, ka mana vecākā māsīca ir devusies mūžībā. vēzis pieveica. 53 gados...
tās pašas dienas vakarā mans kaķis džimis arī galīgi savārdzis atteicās vairs celties un nereaģēja ne ēst, ne dzert. naktī uz svētdienu nomira.
svētdien es pamodos nenormālā drudzī, kurš turpināja pieņemties spēkā ar katru minūti, kamēr pie 39 es tomēr aizripoju līdz klīnikai, kur pielika sistēmiņu, lai nodzītu to vellu, jo nevarēju ne runāt, ne kustēt, lauza visus kaulus tā, itā kāds pa kluso man veiktu eksorcismu.
šodien pirmā diena atpakaļ darbā.
es ceru, ka mana bēdu un nelaimju kvota šim gadam ir izsmelta.
viss!
Link4 comments|Leave a comment

[Mar. 21st, 2023|08:49 pm]

pajautaa

[bolero_10]
Mīļie cibiņi, vai kāds varētu pastāstīt, kur Rīgā var nopirkt Indijas sīpolus audzēšanai.
Esot ļoti ārstnieciski. Paziņai apsolīju to noskaidrot.
Link2 comments|Leave a comment

Bibliotēka [Mar. 21st, 2023|09:52 am]

vilibaldis
Kopš ciema bibliotēkā nomainījās personāls, iepriekšējā vadītāja aizgāja pensijā un viņas kolēģe aizmigrēja uz citu bibliotēku, iestādījums kļuvis ļoti nepretimnākošs. Cilvēciskais faktors tā teikt.
Tā jau nedēļu, pie pasūtītās grāmatas, elektroniskajā katalogā man karājas ierakstiņš "neapstrādāts". Gaidi un mini - apskatīsies vai neapskatīsies, ja apskatīsies "kad?" un tad jāizņem 48 stundu laikā, neizņēmi, jo nepamanīji, pats vainīgs, sāc procesu no gala...
Iepriekš atbildēja stundas laikā un par saņemšanu atsūtīja e-pastu...
Link6 comments|Leave a comment

"Miera patronese" [Mar. 20th, 2023|09:30 pm]
eos
Viņa vienmēr viņu gaidīja mājās pēc darba. Sasvīdušu, sasniegušu vienmēr kaut ko jaunu, sastrādātām rokām.

Viņa smaidīja savu kluso smaidu. Viņš atkrita dīvānā nosnausties, tad ēda vakariņas. Viņam bija sava mākslas piederumu rūpnīca. Viņa gleznoja, taču vēl vairāk auda gobelēnus.

Viņš parasti teica, ka bizness ir sarežģīts, ka tik daudzi grib ietaupīt uz kāda cita rēķina, lai tikai varētu minūtīti paslinkot, ka visus jāuzrauga, un tas viss ir tik, tik necilvēcīgi. Ka pieauguši cilvēki nesaprot, ka viņu izdarītā mazā darbiņa rezultātā cits cilvēks varēs savlaicīgi veikt savu mazo darbiņu, un rūpnīca ritēs raiti.

Viņam tik ļoti nepatika būt valdonīgam bosam, taču citādi daļa cilvēku nesaprata. Viņš gribēja pasauli bez paceltas balss, bez ciešanām, bez rāšanās un moralizēšanas. Taču cilvēki bija skubināmi, nekāda motivācija – ne naudā, ne uzslavās tiem nelīdzēja ilgtermiņā. Cilvēki, kuri prata labi darīt savu darbu, bet nemīlēja to – viņam nācās šad un tad iztikt ar tādiem, bet viņam arī tas pat nepatika.

Fabrikā smaržoja pēc koka, pēc krāsām, pēc iedvesmas un alkām pēc sapņiem. Tā vismaz domāja viņš. Varbūt vēl citi, kam tā bija pirmā darba vieta.

Viņa mājās viņu mierināja, sakot, ka pasaule ir ideāla. Viņš tikai nav ticis līdz tādam apziņas līmenim, līdz tādai apgaismībai, ka spētu to ieraudzīt.

Ideāla skola, lai mācītos un augtu te atnākušās dvēseles. Ideāla vieta, lai pieredzētu plašu emociju spektru, un caur šīm emocijām saprastu, kas ir labs, kas atmetams. Ideāla vieta, kur satikties dažādu izcelsmju esībām un nodibinātu paliekošas saites.

Vīrietim gan riebās šie aizrādījumi, ka viņš vēl nav nobriedis un izaudzis. Viņš taču bija boss. Bija ar pieredzi, kapitālu un lielām iespējām un ambīcijām.

Taču viņai tas viss bija pelni, gaistoši vējā. Visa materiālā bagātība, ja vien tās pamatā nebija mīlestība, viņas acīs bija gaistoši ķiršu ziedi pirms novīšanas.

Viņš nejutās, ka tiek novērtēts, taču vienlaikus tāpēc cienīja savu sievu par to, ka viņa ne par kādu naudu nebija pērkama. Viņai bija savs darbs, sava laime, un viņš bija viņai nevis viņas dzīve un acuraugs, bet vienkārši svarīga sastāvdaļa pasaules mozaīkā.

Sieviete, kurai vēlme augt un savienoties ar senču saknēm, ar kosmiskajām saknēm, ar pārticības, laimes, likteņa vērpējām ir vienmēr svarīgāka par būšanu labai sievai, ja tā būšana kļūst pārlieku cilvēciska, un tai zūd virsslāņi garīgumā.

Var jau būt, ka viņam bija bail. Ka viņš reiz kļūs tik maznozīmīgs. Ar lielu ciparu bankas kontā, taču tik maz pie sirds. Ka viņa ideāls par iespēju radīšanu citiem cilvēkiem var nobālēt biznesa paplašināšanas priekšā.

Viņa sieva – liela, stalta, spēcīgām rokām un mugurkaulu, vienmēr no viņa var aiziet pirmā.

Lai kādās domās viņš pats par sevi būtu – darbā sanāksmēs tas pats galvenais, kurā visi klausās, daļa pat izdabā, mājās viņš bija kluss un neapmierināts. Mājās viņš pavēlēt nevarēja neko, jo zināja, ka sieva pamanīs jebkādus despotisma mēģinājumus un vienkārši aizies.

Viņa rokas bija sasietas, mute nevērās vaļā, viņš bija garā pārāk vājš, lai argumentētu ar sievu par lietām, kuras viņa, pie ratiņa sēžot, bija pārlikusi simtiem reižu.

Tomēr viņi kaut kā sadzīvoja. Viss viņa stress izkusa šajā sievas “viss ir labi un Tu to zini”. Viss stress izkusa, kad viņa noglāstīja viņam galvu vai pamasēja plecus.

Viņš, kurš varētu saieties ar kādu, trīsdesmit gadus jaunāku, kura priecātos par kažokiem un rotaslietām, pakļāva sevi šādai attiecību dinamikai ar sievu, jo viņš negribēja mainīt tās mazās vienu pēc otras, viņš gribēja kādu, kuru varēja cienīt, pat ja sieva bija vienīgais cilvēks, no kura viņam bija ikdienā mazliet bail.

Kā viņš varētu atbalstīt sievu, ja viņa pašvērtējums bija prasmē organizēt, izrīkot, motivēt un teikt skaistas runas, kuras der tiem, kuri tic viņam akli?

Viņš sievai sagādāja iespēju labos, varbūt pat teju ideālos, apstākļos strādāt. Sagādāt varēja tik daudz ko, bet viņa no viņa prasīja strādāt ar saviem skeletiem skapī, iet pie dziedniekiem, ārstēt savu stūrgalvīgo galvu un mācīties pieņemt pasauli, kāda tā ir.

Un tas bija daudz grūtāk par naudas pelnīšanu. Viņa no viņa sagaidīja pašizaugsmi sevis audzināšanā, rakstura izkopšanā. Protams, sieva pati arī auga un attīstījās, taču kas tad viņai nekaitēja – sēž pie ratiņa, sazemējas un strādā ar sevi. Kaut diennaktīm. Brīnums, ka viņa vēl nav aizlevitējusi uz kādu ideālo pasauli, par ko viņa tik bieži runā. Jāsasniedz ideālā pasaule sevī, tad tā materializēsies arī sabiedrībā. Jā, ceri vien - tā viņš domāja.

Kad viņš runāja muļķības, viņa neiebilda, tikai noteica: “Padomā vēl.”

Viņam nebija daudz draugu. Bija suns, ar ko kopā viņš vakaros pēc darba, un rītos pirms darba gāja skriet. Un suns viņam neko neteica, kad viņš mežā kliedza uz debesīm par to, kāpēc cilvēks ir tāds dzīvnieks, kam visu ko gribas, taču izdarīt kaut ko, lai tas notiktu, tik maz gribas. Kāpēc cilvēki ir tik pretrunīgi!!! Viņš samīļoja savu suni un pateicās, ka uz šīs planētas ir arī suņi.

Viņam pašam bija pretrunīga sirds. Viņš, godīgi sakot, mīlēja suni vairāk par sievu, taču tieši suņa dēļ spēja saviem darbiniekiem fabrikā daudz ko piedot. Jo suņi arī piedeva tik daudz ko.

Viņam šķita, ka sievas acīs savos 63 gados aizvien ir bērns. Tāds pāraudzis puišelis, kuram smilšu kastē ir kaut kāda vara. Taču visa vara bija tikai ilūzija.
Tomēr kaut kādu iemeslu dēļ sieva viņam, tāpat kā suns, neko nepārmeta. Sievai viss bija labi. Viņa dzīvoja jau tuvu savai ideālajai pasaulei. Viņš mācījās no suņa un sievas, taču radīt miera ostu darbā bija daudz sarežģītāk kā mājās, kur bija tikai viņi trīs. Bērni bija jau izauguši.

Viņš gan nē.
LinkLeave a comment

[Mar. 20th, 2023|11:03 am]

vilibaldis
Un vēl mani mulsina cilvēku radikalizācijas alkas visās dzīves jomās. Tāds vispārējais kariņš, kas padara komunikāciju melnbalti plakanu.
Bet patiesais šarms taču ir toņu gradācijās, analīzē un plašos kopainu skatos, kur nekas nav viennozīmīgi ar cirvi nocirsts.

Riešanās laikmets.
Link7 comments|Leave a comment

Putni [Mar. 20th, 2023|10:06 am]

vilibaldis
Pirmais, šī gada, dzērvju kāsis.
LinkLeave a comment

[Mar. 20th, 2023|09:19 am]

honeybee
[Current Music |Fever Ray - Shiver]

Ir tā sajūta, kas ir vēl labāka par iemīlēšanos, kad tu no rīta ej pa ielu un redzi visas lietas, visas random lietas, kurām visu ziemu esi pagājis garām
Kad tu ej un runājies par bērnu, un bērns saka "gājējputni" un kad tu smejies, bērns saka "tas nemaz nav tik nepareizi", un tu saki "tas nepavisam nav nepareizi, tas ir brīnišķīgi"

Kad tu attopies, ka nezini, par kādu joku vakar smējies līdz asarām un elpas trūkumam, "you're wheezing, you're actually wheezing, I have never seen you do that"

Un ir pavasaris

Some girls you you wanna thrust
Some girls you wanna see shiver


 
Link3 comments|Leave a comment

[Mar. 19th, 2023|10:01 pm]

str
šodien redzēju zosu kāsi virs pilsētas
Link1 comment|Leave a comment

Urban backpacks [Mar. 19th, 2023|09:49 pm]

pajautaa

[aai]
Sveiki,

Iesakiet, lūdzu, kādus labus urban backpack (vīriešu/unisex, zem 20L) zīmolus.
Ikdienai - tāda, kurā ietilpst 14" (un mazāks) laptop, kāds lunch box, austiņas, ūdens pudele/thermo krūze, kāda grāmata, 250ml Red Bull un banāns.

Dizainiski kkas starp šiem

https://nordace.com/en/product/nordace-siena-smart-backpack/
https://johnny-urban.de/products/canvas-rolltop-rucksack-adam-medium?variant=42603489558745
https://www.peakdesign.com/products/everyday-backpack?variant=29743300870188
https://johnny-urban.de/products/tagesrucksack-mika?variant=40784442130628
Link4 comments|Leave a comment

[Mar. 19th, 2023|12:48 pm]

honeybee
Btw, pieņemot, ka AI tūļi attēla un teksta ģenerēšanai sper lietas no internetiem, un internetus savukārt pārpludina AI ģenerēti attēli un teksti, kādas ir prognozes, ja šis process turpinās bez korekcijām?

Un kā (ja gribētu) varētu šīs korekcijas ieviest, saglabājot AI spēju atjaunot datu bāzes no internetiem? T.i, vai ir Tūringa tests, kas atšķir AI un cilvēka radīto?
Link24 comments|Leave a comment

[Mar. 17th, 2023|09:34 pm]

honeybee
Pēdējā laikā vispār kustīgie attēli iesit vietās, tā black mirror sērija par greizsirdīgo vardarbīgo vīru totāli noveda pie "bļe kretīns" un "tieši tāpēc jau viņa tevi nemīl, idiot" un "akdies nu taču šķiries no viņa, vienkārši aizej, tagad" un "par ko tu viņam atvainojies, akdies, tu taču zini, ko viņš ir izdarījis" un "kā tev nav kauna vainot sievieti pie savas vardarbības" izvirduma

(Blakus komentārs: "OK, tu tiešām nesaproti closed attiecības")
Link4 comments|Leave a comment

[Mar. 17th, 2023|03:03 pm]

daria
Atnācām ar bērniem uz spēļlaukumu. Skatos, kur Miķ - ar grāmatu (kindle) rokās rāpjas augšā uz slidkalniņa. Mēs varētu būt tie vecāki, kas kādā brīdī sāk ierobežot bērnu lasāmlaiku.
LinkLeave a comment

ChatGPT 4 [Mar. 17th, 2023|02:34 pm]

watt
jā, GPT-4 ir vēl nadzīgāks.

w: I'll try that "explain a joke" experiment now. Is it ok?... tālāk ... )
LinkLeave a comment

[Mar. 17th, 2023|09:47 am]

evy
vakar pēc darba aulēkšiem uz kačalku, kur mans treneris mani laikam galīgi gribēja piebeigt. mūsu privātnodarbības beigās viņš mani vēl aicināja uz tūliņ sākošo pedāļminēju klasi, kuru arī viņš pats vadīšot. tā kā vakar trenējām citas muskuļu grupas, ne kājas, domāju - kāpēc gan ne?
nu ja. paldies manai snaudošajai saprāta balsij, kura mani neapturēja. es pēc kačalkas ievēlos mājās, pabaroju kaķus, ielīdu dušā un pēc 10 minūtēm jau gultā izrubījos. man likās, ka šodien būs vienkārši nāve. bet nē! cilvēki, es esmu dzīvotājs!

un vēl, vakardienas treniņā, pie katra mana "nevaru vairs", treneris skubināja, ka - vari gan. piemetinādams beigās - labi, ka tev rīt rokas sāpēs, nevarēsi man heitu rakstīt vatsapā. vai man paveicies ar treneri, or what?! :D
Link7 comments|Leave a comment

[Mar. 16th, 2023|06:39 pm]

krii
Jūtubs man šodien ieteica šo: https://www.youtube.com/watch?v=BzS8KKuoabI .
(Droši vien tādēļ, ka pirms tam meklēju tekstu paralēli ukraiņu un krievu valodā.)

Noskatījos. Jā, arī VEF "Spīdola" pieminēta. Un nē, nevar nekontekstualizēt šodienai, nevar.
LinkLeave a comment

[Mar. 16th, 2023|06:16 pm]

pajautaa

[tiga]
Kur varētu pasūtīt garšīgas (pārbaudītas) minikūciņas priekš jubilejas? Ne tādas, kur puse no kūkas ir mākslīgais putukrējums, un ne makarūnus? Ideāli būtu Rīgas centrā vai vismaz centra pusē Daugavai.
Link2 comments|Leave a comment

[Mar. 16th, 2023|01:11 pm]

evy
viens draudziņš brauc komandējumā.
es: - ooo, tad tu tiksies ar to zaķi, par kuru man stāstīji? viņa arī brauc?
viņš: - kurš iet uz restorānu pats ar savu sviestmaizi?

p.s. komandējums taizemē :D
Link1 comment|Leave a comment

[Mar. 16th, 2023|10:34 am]

honeybee
Inišerinas Banšī riktīgi trāpīja vietās

Nu, tā kā romantiska drāma "es tevi vairs nemīlu" būtu "yeah whatever good riddance", bet "es ar tevi vairs nedraudzējos, jo tev kaiš tas un tas, un beidz man piesieties" sāp ne pa jokam
Link4 comments|Leave a comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]

hackers counter system