friends [puksti|draugi|par mani|arhīvs]
proud to be peevish

Saites: VSK | Mēs pret "slikti" | Jociņi | LJ vieta | Komenti | Birkas | SC-Html | Visa Ciba

[May. 19th, 2022|02:48 pm]

umi
[Tags|]

par līgumu, ko parakstīju:-), man tagad ir 2 kodi bezmaksas kino biłetēm, nevaru izvēlēties, ko skatīties no šī piedāvājuma: “Operation Mincemeat” (2021), “The Northman” (2022), ir baisa savstarpējā atškkirība, skatītos abas, bet jāizvēlas. Łoti velk uz pirmās pusi, bet saprotu, ka kinītī jāskatās tās otrās:-), jāmet monēta, lai noteiktu:-)
LinkLeave a comment

sanāca sašust :-) [May. 19th, 2022|02:38 pm]

umi
Jānis Vitenbergs un Ilze Indriksone - atrodi 10 atškkirības! :-) Nu kam ir vajadzīga tagad ministru nomainna? Pavisam nav neviena svarīgāka pasākuma; kad iedomājos, ka Šlesers atgriežas, slikti paliek, atkal klaunu uzbrukums, vēl Gobzems tur… viss sākās ar Artusu:-)
LinkLeave a comment

[May. 19th, 2022|12:16 pm]

umi
Vakar ezis nedaudz saīsinājis savu cełu, diezgan pamainījis trajektoriju :-), sliñkkis!
LinkLeave a comment

[May. 19th, 2022|11:54 am]

umi
Lasu Likumdošanas iniciatīvas Valsts prezidenta lomas palielināšanai, 2015.gada 25.augusts (Saeima, Sarkanā zāle).
Viedokļi „par” tautas vēlētu Valsts prezidentu Satversmē (viens no vairākiem): "(Arveds Bergs) Tautas vēlēts prezidents valsti pasargās no parlamenta diktatūras, bet vienlaicīgi spēs pasargāt Saeimu no valdības patvaļas".
P.S.Mūsdienās, vai ne:-)...
tikai par to, ka laiki mainās, bet pamats nav kustināms, kāds taču visu jau sen izdomāja :-)
LinkLeave a comment

[May. 19th, 2022|10:51 am]

umi
vakar pēkšñi aizgāju atvałinājumā, uz 1 dienu :-), bet tas arī ir pozitīvi :-). Sapratu vienu, ka nevaru darbdienās nestrādāt :-), pudienot ārpus mājas gaišā dienas laikā :-). Tās ir pandēmijas sekas, gandrīz bail :-). Bet viens, kas nav labi un kāda ietekme pēc pārslimošanas viegli ar Covid-19, ir tas, ka sāp roku locītavas, plecos arī, ja ilgi nekustina, jau 2 mēn. gaidu, kad pāries, pierakstīšos pie ggimenes ārsta, mani tracina ggimenes ārsta institūts, nekad nevar sazvanīt, šausmīgi pārstrādājušies, man ir pieredze ar 2 ārstenēm, attieksme ir tāda - nekāda. Kā bremzes pedālis, klemmē visu procesu, viss apstājas. Otra pat speciālista atzinumu līdz galam nevarēja izlasīt, neiedomājās apgriezt lapu otrādi, kur teksta turpinājums; tas gan notika laikā, kad visi procesi notika attālināti, bet kaut kas nav ar to personālu Ok :-)
LinkLeave a comment

[May. 19th, 2022|10:06 am]

missalise
Ja ar veselību rīt viss būs labi, tad, visticamāk, es iešu tajā gājienā. Vienkārši lai taisītu lielāku ļaužu masu un tie devītā maija svinētāji apjēgtu, ka viņi nav vaiŗākums Latvijā.
Link1 comment|Leave a comment

[May. 19th, 2022|12:53 am]

eos
Or-gan-isks. Or-gāni. Or-gāns (ērģeles).

Atgriežamies pie Zemes. Stādam kokus un laistām puķes. Audzējam sauli sevī. Organiski.

Mobilie tālruņi ar savu elektromagnētisko lauku ne-organiski savieno lietotājus.
Gaišdzirde ar savu zvaniņu organiski savieno ra(i)dītājus.

Vai viegli būt Radītājam?

Visu zemju sirdsskaidrie ļaudis apvienojamies?!

Daudz zābaku pa manu Zemi staigā, visi stāda liepas un ozolus.

Būt par daļu no kaut kā, būt or-gan-is-mā. Jāizvēlas, tikai, kāda organisma daļa būsim.

Mēs gribas dēļ darām daudz,
jo tiecība ir cieša uz to,
Kas vitalitāti dod.

Rokās berzēju savu papīrlocīto taureni
Manā iztēlē tas jau lido

Or-gas-mis-ka sajūta dzīvību dot!
LinkLeave a comment

a sequence of bliss [May. 18th, 2022|07:41 pm]

redz
vislabāk jūtos, kad guļu
LinkLeave a comment

[May. 18th, 2022|05:23 pm]
pajautaa
[asiize]
Kur Rīgas centrā klātienē var nopirkt Toms kurpes?
LinkLeave a comment

[May. 18th, 2022|09:54 am]

daria
And when push comes to shove
I will send a fully armed battalion to remind you of my love!…

'Cause when push comes to shove
I will kill your friends and family to remind you of my love
LinkLeave a comment

[May. 18th, 2022|09:02 am]

missalise
Esmu iekļuvusi vietējā avīzē. Esot gan bilde, gan drusku arī tas, ko stāstīju tam žurnālistam. Domu, tā izklausās, žurnālists ir sapratis pareizi. Pati gan redzējusi vēl neesmu, kad aizbraukšu uz laukiem, tad. Galvenais, ka nopublicēja, ka manas dziesmas ir pieejamas mūzikas straumēšanas vietnēs - varbūt vēl kāds klausījums klāt pienāks. :)
LinkLeave a comment

kas par dienu?! ...es pret... [May. 17th, 2022|03:52 pm]

evy
šodienas vācelītē:
- galvenais inženieris pēdējo darba dienu atstrādā. ir jau jaunais inženieris pieņemts darbā, bet es vēl neuzticos tik ļoti, cik "vecajam"...bails bišķi, bet nu gan jau tiksim galā.
- šķiršanās tiesas pēdējā noklausīšanās onlainā - done and dusted. esmu juridiski brīva.
- hauskīpings, manu mašīnu tīrot, atrada resnu skrūvi prikšējā labajā riepā. bļāģ! nē, nu labi, ka komandā visi džeki pārsvarā, uzreiz pilns bars ap mašīnu un palīdzēt gribētāju. es beigās iešķiebu vienam atslēgas un teicu, man poh, ko jūs tur darat, galvenais, lai es uz mājām pēc darba tieku.

ir četri pēcpusdienā, bet es jau esmu tik izsmelta, ka spilvena ilgojos. varbūt arī paraudāt bišķi. nu, lai rīt ir jauna diena un cits skats uz dzīvi.
LinkLeave a comment

[May. 17th, 2022|12:21 pm]

umi
Katru vakaru garkājains ezis iet gar dobēm un staipa degunu:-), ierasti pa vienu trajektoriju ar nelielām novirzēm, īpaši rušinājās lapās, kad lija lietus, forši tā vērot, runcis arī vēro, mēs abi :-); runcis katru dienu kā suns ar siksniñu jāved ārā pastaigāties, sēž pie durvīm un gaida :-), varētu iemācīt, lai iet uz veikalu :-)
LinkLeave a comment

[May. 17th, 2022|12:02 pm]

umi
[Tags|]

Prieks par vakardienas rezultātu hokejā, kad Latvijas izlase pārspēja Norvēggijas izlasi ar 3:2, jauki! Man patika arī spēles spars ar Somijas izlasi (1:2), bet nesanāca veiksmīgi piebeigt. Ar ASV - nebija nekāds brīnums, ka zaudēja (1:4). Skatāmi.
LinkLeave a comment

Par kafiju [May. 17th, 2022|01:30 pm]

morraa
Sākumā bija doma rakstīt par japāņiem un kafiju, bet tad labi, ilgi padomājot kļuva skaidrs, ka par japāņu un kafijas attiecībām man ir daudz neskaidrību.
Jebkurā gadījumā, jau dažus gadus Japānā notiek kafijas būms, tāpēc kafijotavas ir daudz un dažādas, arī vietas kur var nopirkt labu kafiju ir pavairojušās.

Par kafijotavām runājot, tās vien vērojot kļūst skaidrs, ka šis nav pirmais kafijas būms. Varētu būt trešais, jo man sanāk izdalīt trīs ļoti dažādus kafijotavu stilus.

Pirmais, senākais, Džunkissa, nāk no pirmskara gadiem, droši vien no Taišo laikmeta. Tās ir iestādes, kur var just to laiku Anglijas ietekmi dekorā. Fonā gandrīz obligāti spēlē klasiskā mūzika, ēdienkarte sastāv no kafijas un kūkām un apmeklētāji bieži ir gados vecāki cilvēki. Kafiju pasniedz no japāņu sifoniem, kas jau pats pa sevi ir piedzīvojums. Kafija ir laba, kūkas ir labas, atmosfērai nav ne vainas. Diemžēl tādās iestādēs bieži ir (vai vairs nav, bet bija) atļauts pīpēt, tāpēc ir pamanāms viegls smacīgums, kuru arī varētu piedēvēt 20.gs. sākuma atmosfērai. Jo jā, visi pīpēja.

Otrais paveids, kurš, droši vien, nāk no astoņdesmito un deviņdesmito gadu mijas un kuram es nevaru īsti atcerēties nosaukumu. Var redzēt kā mainījās vidējā japāņa pasaules uztvere: pseidoviktoriāņu greznumu nomainīja lietišķs lakoniskums un praktiskums, kafijas kvalitāte ir kritusies un ir apmēram starp "phe" un "būs ok", cenas arī ir zemākas. Izveidojās arī pirmās tīkla kafijotavas. Astoņdesmito gadu japānim vairs nav laika baudīt dzīvi vērojot mežģinēs ģērbtās viesmīles tabakas dūmu miglā, tagad ar kolēģiem pa ātro ir jāpaķer kāda tase un jāskrien tālāk taisīt biznesus.
Apmēram ap šo laiku sākās arī automātos pārdodamo kafijas kanniņu fenomens. Dziļi grauzdēta robusta, apdullinoši rūgta un ar sliktu dūšu izraisošu smaku kafija mazās, 170ml bundžās katrā kafijas automātā. Salarīmeņa epitome būtu ieraut tādu bundžu, uzpīpēt kādu cigareti bēdājoties par to, cik viss ir slikti, un ejot strādāt virsstundas tālāk. Tādas kafijas fenomens nav galīgi izzudis, bet spriežot pēc tā, ka automāti iet mazumā, es neesmu vienīgais, kuram tā kafija nešķiet garšīga. "Tas nav garšas jautājums! Dzīvei ir jābūt skarbai!", teiktu to laiku salarīmens.

No šī otrā, skarbā kafijas viļņa nāk japāņu paradums dzert dziļi grauzdētu kafiju. Es nekad to īsti neesmu sapratis - kāpēc cilvēkiem patīk dedzinātas eļļas smaka un rūgtums, bet nu, japāņiem ir savas garšas kārpiņas. Es daudz ko nesaprotu un, laikam, nevajag arī.

Japāna nebūtu Japāna bez Amerikas iespaida un trešais vilnis ir amērikānisks. Labākajā vārda nozīmē. Pirms kādiem sešiem gadiem pa visu Tokiju uzradās "coffee stand"-stila vagoniņi un mikrokafijotavas, kur kāds hipijveidīgs jaunkungs taisīja diezgan jaukus uzlējumus ar vairāku pupiņu izvēli. Ar laiku tas pārauga espresso būmā un Tokijā tagad var dabūt tiešām labu espresso un tagad izskatās, ka ši vilnis zaudē spēku, jo kafijotavu ir mazāk, toties kafijas aparāti, uzlejamie gādžeti un citi piederumi ir daudz pieejamāki salīdzinot ar laiku pirms šī būma. Tokijā ir parādījušās vairākas stabilas un augošas kafijotavas ar lielisku kafiju un savu unikālu stilu, kas noteikti ir moderna vēsma. Interesanti ir tas, ka šīs iestādes ir protesta iemiesojums. Ienākot iekšā neviens vairs nesaka "iraššaimasē", kā to darīja visur citur, ar tevi vienkārši sasveicinās. Arī mežģīņotās kleitas un gandrīz absurdā pieklājīgā valoda ir izmesta miskastē -- tagad kafijotavu darbinieki runā vienā līmenī ar apmeklētājiem. Tās ir labas vietas, jo vismaz man nav jādomā kā runāt un kā uzvesties, var vienkārši atrasties savā vietā un nejusties nepareizi.

Šī kafijotavu viļņa iespaids ir maiga pretestablišmenta kustība, kur tiek lauztas vecās tradīcijas un ieviestas jaunās.

Par pašu kafiju runājot, arī Japānā aug kafija, bet, diemžēl, pārsvarā to sagandē ar dziļo grauzdēšanu un garšo viņa tāpāt kā noneim "frenč roast" no Miyama bodes.
Link15 comments|Leave a comment

[May. 16th, 2022|12:31 pm]

umi
[Tags|]

Par drāmu, komēdiju “Getting Grace” (2017). Drīzāk ne ggimenes filma, jo sērīga tēma. Viss taisnā cełā virzās uz galu, bet īsa dzīve arī var būt interesanta, ja pats piedalies organizēšanā. Pieaugušie vienmēr ir nopietnāki. Iesaku apgarotam noskañojumam, ja doma par nāvi, kas iestāsies jebkurā gadījumā, ir kaut kas tāls un normāls, bet ne tagad; vārdu sakot - iesaku.
LinkLeave a comment

[May. 16th, 2022|12:23 pm]

umi
purum pum pum, šorīt izdomāju, ka dzīve sastāv no daudziem maziem un lieliem “jāizdara”. Vakar nekādos maratonos nepiedalījos, bet gan stādīju pukkes:-), šodien nāk miegs un strādāt vispār negribas, gribu tikai uzdot jautājumus, bet ne visiem, lai domā un netraucē:-)
LinkLeave a comment

Kriminālieta iesācējam [May. 16th, 2022|09:19 am]

shanietis
[Tags|]

"Sarkanais mežs" autori ir uztaisījuši vēl vienu labu, pat ļoti labu, seriālu "Krimināllieta iesācējam" izmantojot par pamatu A. Kolberga detektīvromānu "Meklējiet sievieti". Grāmatu biju lasījis un ar interesi noskatījos. Trīs lietas, ko vēlos atzīmēt. Pirmkārt, pat ja grāmata ir lasīta, filmā ir pārsteigumi labā nozīmē un ir vairākas būtiskas izmaiņas. Otkārt, viena no spēcīgākajām atziņām ir 6. sērijas 41 min, kad čekas savervētais aģents saka savam Maskavas priekšniekam - kamēr mēs esam te(domāta Latvija), te būs purvs, kurā grūti brīvi elpot. Treškārt, filmā ir epizodisks personāžs, kurš netiek īsti atšifrēts pat filmas titros, bet kuram ir būtiska loma kā tiltam starp VDK, organizēto noziedzību un iekšlietu ministriju. Pāc skata ļoti atgādināja vienu itin pazīstamu personu LV politikā. Nezinu, vai tā bija iecere vai vienkārši sagadīšanās.
LinkLeave a comment

[May. 16th, 2022|07:29 am]

missalise
[Tags|]

Pagājušajā nedēļā biju noķērusi kaut kādu riebīgu vīrusu. Bet nedēļas nogalē bija jāpiedalās manas dzimtās mazpilsētas pasākumā Muzeja nakts ietvaros. Satiku daudzus sen nesatiktus cilvēkus. Mjā, kopš es esmu attiecībās, es krietni vien retāk braukāju uz turieni un paziņas tur sanāk sastapt gandrīz vai retāk kā Rīgā.

Apaskatīju vietējo muzeju, izstaigājos pa vietējo pilsētas dārzu, paklausījos, kā citi dzied un spēlē, nodziedāju savas dziesmas. Mūs ar brāli nofotografēja un kaut ko uzjautāja vietējās avīzes žurnālists. Ja nu viņam nebūs nekas labāks intervējamais gadījies, varbūt būs kaut kāds fragments no mūsu sarunas vietējā avīzē.

Pēc briesmīgi ilgiem laikiem saņēmu vairākus komplimentus - ka es izskatoties tikpat labi kā pirms piecpadsmit gadiem. Protams, tas ir pārspīlējums, bet ko lai dara - esmu tikai sieviete, komplimentus labprāt pieņemu. :)

Tā kā es biju pasākumā, tad Eirovīzijas finālu man nesanāca redzēt. Bet nu man ļoti patīk Ukrainas dziesma - par viņiem nobalsoju pusfinālā. Vispār tā dziesma ir spējīga mani visai ātri saraudināt - jo īpaši tāpēc, ka jau no kara sākuma to dziesmas tēmu izmanto daudzi, taisot video no kara Ukrainā ar visām šausmām, kas tur notiek. Un vispār man patīk Eirovīzija. Protams, nav tā, ka tas ir tikai dziesmu konkurss, tur ir arī šova elements, politikas elements, kā arī starpnacionālās draudzības elements. Ja šis konkurss būtu tikai par politiku, tad mūsu Prāta vētra kādreiz nebūtu bijusi trešajā vietā, Marija Naumova ar savu šovu nebūtu uzvarējusi, Aminata būtu palikusi neievērota u.t.t. Bet mūziķiem tā ir lieliska iespēja parādīt sevi starptautiskā arēnā. Es vispār gribētu, lai būtu vairāk šādu starptautisku konkursu dažādās jomās, kurās valstis var balsot tikai par citu valstu pārstāvjiem - tā ir kā tāda spēle ballītē, kur katrs anonīmi saraksta kaut ko labu par katru klātesošo zīmītē. Varbūt Eirovīzijā būtu forši, ja būtu vēl kaut kādas starptautiskās žūrijas balvas par tērpiem, horeogrāfiju, dziesmu tekstiem, melodijām, aranžējumiem, izpildījumu. Un galvenā balva. Jo vairāk iespēju gūt atzinību cilvēkiem un parādīt sevi no labās puses, jo mazāk gribas darīt kaut kādus vājprātus.

Es vispār domāju, ka katram vajadzētu savos apkārtējos mēģināt pamanīt un atbalstīt to, kas šim cilvēkam labi sanāk - lai viņš darīt to, kas nestu vislielāko labumu gan viņam, gan arī apkārtējiem. Jo vairāk cilvēku būtu savās īstajās vietās, jo pasaule būtu foršāka vieta kur dzīvot.
Link1 comment|Leave a comment

Berlīne, 15. maijs, Tool [May. 15th, 2022|11:59 pm]

watt
jā, MJK ir saukuši par moderno šamani, un tāda lieta pastāv.
Tool merch vienmēr ir bijis ļoti psihodēlisks, un kā gan tā?
tā ir ar nodomu: ļoti psihodēliskas vizualizācijas un live treki nu pilni ar stoner un sludge dvesmu.

brīvība caur nebrīvi: koncerta laikā uz visstingrāko noliegts filmēt un fotografēt ar mobilo. un tā ka staigā uzraugi un kārtīgi strostē. pirms koncerta pat brīdinājumi, ka aizliegts, un ja neklausīs, var arī eskortēt prom.
rezultātā cilvēki skatās koncertu, nevis mazos sūda ekrāniņus, un arī es varu uz skatuvi skatīties brīvi, nevis nebrīvi blenzt uz spīdīgu ekrāniņu jūru.

tool superfani: jebal. viens sagrāba galvu un sāka raustīties elsās, cits, īblis, vicina rokas un taisa "air drumming". vēl cits krēslā šūpojas uz priekšu un atpakaļ, autisma lēkmes upuris. un, es atbalstu ja meičas pielec kājās un uzdanco, it īpaši ja ir ko kustināt. bet no puišeļu frīstaila, tādi skaliņi ar tievām rociņām, varētu izvairīties.

***

koncerta centrālais gabals bija "Pneuma".

We are born of one breath, one word
We are all one spark, sun becoming
Bound to this flesh
This guise, this mask, this dream
Wake up, remember
We are born of one breath, one word
We are all one spark, sun becoming
Pneuma

Tikai redz, albuma ieraksts ir pliekans, bez enerģijas, nodziedāts formāli. koncertā bliež 10x, ja ne 50x masīvāk, viss ir kāpināts un izvibrē tev cauri. "this flesh" tiek izkliegts, nevis novilkts. nu, ieblieza tā masīvi.

***

Kā MJK atzinās, koncerts gandrīz nenotika jo viņš no rīta pamodies bija pavisam bez balss. un, jau 58 gadus vecs, praktiski pensija zobu galā.

***

Vēl, kas Tool ir ļoti raksturīgs, ir ka bungas/sitamie ir ļoti centrāli. Tāda pilnasinīga skaņa, nevis tik plikšķināšana lecot ģitārām līdzi, kā dažām grupām (nerādīsim ar pirkstu). Tool bungas dod ārā arī kārtīgu basa līniju.

Iesildīja tādi Brass Against. Visai jestri!
Link1 comment|Leave a comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]

hackers counter system