Nepabeigtā dienasgrāmata


3. Janvāris 2006

(bez virsraksta) @ 12:24

 

Comments

 
[User Picture Icon]
From:[info]prtg
Date: 3. Janvāris 2006 - 15:42
(Link)
Es nesaprotu, kādēļ par to jāuztraucas, ja vēl nesen mums 50 gadus infrastruktūrā tika ieguldīts tikai dzelzsbetons, bet valstīs ar kurām salīdzināmies - pārsvarā augstās tehnoloģijas, kurām mēs tikai tagad sākam tērēt naudu, kuru mums šīs valstis dod. Es, protams, pārspīlēju, bet tikai nedaudz. Kā gan lai būtu citādi? Kādēļ, lai te būtu labi, j atik daudz kam nepietiek naudas? Ja Krievija mums par padomju laikā negūto IKP atšķiņķotu haļavno gāzi un naftu to dažu desmitu miljardu vērtībā, par tirgus cenām, mēs apsteigtu pārējo Eiropu nieka 10 gadu laikā, jo viņi savu lieko kapitālu ir grūduši arī visādos tingeltangeļos, bet mēs uzreiz saliktu ļoti mūsdienīgā infrastruktūrā, rajonus un lauku attīstībā, etc.
[User Picture Icon]
From:[info]heartstripper
Date: 3. Janvāris 2006 - 15:44
(Link)
teiksim tā.. Es neredzu pagaidām nevienu prātīgu cilvēku kopu šajā valstī [kas būtu pie teikšanas], kas gribētu kaut kur kaut ko ieguldīt, lai ne tikai paša dupsim būtu silti ;))) pieņemsim, ka pesimisms..
[User Picture Icon]
From:[info]prtg
Date: 3. Janvāris 2006 - 15:58
(Link)
Domāju, ka ir tā - iekāpsi politikā un Tevi uzreiz piespiedīs sadarboties. Ja tā ir, tad patreiz vienīgais veids kā kaut ko darīt valsts iedzīvotāju labā ir ņemt sev tikai tik, cik nepieciešams tam, lai tie, kas Tevi piespiež sadarboties domātu, ka Tu neesi pret viņiem, bet vienlaikus aktīvi strādāt valsts attīstīšanas virzienā. Dilemma ir tāda, ka tikko Tu esi paņēmis vienalga cik maz, tā Tu esi īsā pavadā, un Tevi ar to var sabiedrības acīs kompromitēt. Un tad ar skaisto mērķi ir cauri un jāsāk balsot pret sirdsapziņu. Bet ja neņemsi vispār, Tevi, iespējams, izēdīs. Tātad - kamēr būs spēcīga atkarība no šādas sistēmas, tikmēr normāla risinājuma nebūs. Bet šķiet, ka kaut kas jau mazliet mainās uz labo pusi.

Manuprāt būtu normāli, ja Saeimai algas maksātu procentos no IKP. Tad neviens nebūtu ieinteresēts zagt tā pavisam melni un visi skatītos viens otram uz pirkstiem. Būtu ieinteresēti attīstīt mazos un vidējos uzņēmumus, stimulēt eksportu, sakārtot muitu un nodokļu sistēmu, zinātni, izglītību. Ja varējām ieviest tādu atjautīgu risinājumu kā otrā līmeņa pensijas, varam mierīgi izcelties arī ar šādu.
[User Picture Icon]
From:[info]heartstripper
Date: 3. Janvāris 2006 - 16:01
(Link)
Gudrs ziķeris ;))
Daudzi liek cerības uz šo gadu, vēlēšanas..
[User Picture Icon]
From:[info]prtg
Date: 3. Janvāris 2006 - 17:34
(Link)
Cerēt ir naivi un nepieciešami. Pagaidām šķiet, ka vislabāk darbojas stimulējošie faktori no vecās Eiropas, kā arī ekonomiskā bēgšana. Šādos apstākļos es ceru pat ar diezgan lielu pārliecību. Tad jau redzēsim.
[User Picture Icon]
From:[info]dienasgramata
Date: 3. Janvāris 2006 - 17:33
(Link)
saeimas algas ir procentos no vidējās tautsaimniecībā
[User Picture Icon]
From:[info]prtg
Date: 3. Janvāris 2006 - 17:50
(Link)
Pārāk vājš stimuls. Vajag tādas, kas attiecībā pret IKP ir apgriezti proporcionālas progresīvajam nodoklim, ja tādu beidzot ieviesīs.
[User Picture Icon]
From:[info]dienasgramata
Date: 3. Janvāris 2006 - 17:53
(Link)
pārāk sarežģītas formulas arī neder stimulam

Nepabeigtā dienasgrāmata