Nepabeigtā dienasgrāmata


3. Novembris 2009

(bez virsraksta) @ 10:05

"Danske bankas" zaudējumi pirms nodokļu nomaksas deviņos mēnešos - 28 miljoni latu

p.s. ko nozīmē - pirms nodokļu nomaksas? vai pēc nodokļu nomaksas šie zaudējumi vēl palielinās par nomaksāto nodokļu summu? vai samazinās? un kāpēc Danske banka visus šo deviņus mēnešus nav maksājusi nodokļus?
 

Comments

 
[User Picture Icon]
From:[info]pupturis
Date: 3. Novembris 2009 - 10:16
(Link)
negatīva tīrā peļņa = negatīva nodokļu iemaxa ;>
valsts tagad viņiem maksās ragā!
[User Picture Icon]
From:[info]vedjmah
Date: 3. Novembris 2009 - 10:18
(Link)
c'mon, tu taču zini, kas ir EBIDTA (http://en.wikipedia.org/wiki/EBIDTA), ko?
Šoreiz tas skaitlis sanācis ar (-), tamdēļ ziņai no formālās loģikas viedokļa precīzi būtu jāskan 'blabla peļņa pirms nodokļu nomaksas ir mīnus 28 miljoni'
[User Picture Icon]
From:[info]vedjmah
Date: 3. Novembris 2009 - 10:23
(Link)
Starp citu, par zaudējumiem tos arī nedrīkst saukt, jo peļņu vai zaudējumus apraksta Profit/Loss statement (http://en.wikipedia.org/wiki/Income_statement), savukārt tādu var sastādīt tikai finansu pārskata gadam beidzoties. Tāpēc operatīvai ainas gūšanai izmanto neformālāko EBIDTA. Latviskojot to visu sanāk baigais konfūzs.
[User Picture Icon]
From:[info]ib
Date: 3. Novembris 2009 - 12:06
(Link)
Sastādot Uzņēmuma ienākuma nodokļa deklarāciju nereti sanāk maksāt nodokli, pat, ja bijuši zaudējumi. Un otrādi - uzrādās peļņa, bet UIN nav jāmaksā.
Piemēram, ja zaudējumi bija miljons, bet ja esi tajā gadā norakstījis bezcerīgus debitorus par trīs miljoniem, tad no diviem nāksies maksāt nodokli. Un tādu knifu ir daudz - soda naudas, amortizācijas starpība utt.
From:[info]pet
Date: 3. Novembris 2009 - 12:40
(Link)
Nodokļus rēķina no summas, kas neietver šos uzkrājumus sliktajiem kredītiem, tā ka gan jau vēl kādu miljonu pa virsu šiem 28 viņi samaksās VIDam.
[User Picture Icon]
From:[info]jojo
Date: 3. Novembris 2009 - 21:16
(Link)
droši vien, ka domāts EBIT "earnings before interest and taxes" un, jā, visdrīzāk, ka danske banka par zaudējumiem nodokļus nemaksās vis. ir valstis, kurās par zaudējumiem samazina nākamajos saimnieciskās darbības periodos gūtos un ar nodokļiem apliekamos ienākumus, kā ir latvijā, nemācēšu izskaidrot, nezinu.
[User Picture Icon]
From:[info]jojo
Date: 3. Novembris 2009 - 21:18
(Link)
teorijā tos (zaudējumus, par kuriem samazina nākamajos periodos gūtos ienākumus) un attiecīgi nodokļu ietaupījumu sauc par "tax shield".

Nepabeigtā dienasgrāmata